Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2016., 21:59   #601
Quote:
popay24 kaže: Pogledaj post
kako se zove stranica? po zakonu mupa imas pravo nabavljanja i drzanja zracnog oruzja ali posjedovanje moras prijavit ,znaci kad ti stigne paket ides na pp i prijavis posjedovanje zracnog oruzja c kategorije
Ok, hvala
Stranica je http://www.aceros-de-hispania.com

Španjolska stranica, znam ljude koji su narucivali od nje pa sam odustao od jedne češke od koje sam mislio uzet
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:49   #602
Pozdrav svima na forumu.
Razlog za uključenje je problem koji imam. Naime več dugo posjedujdm Hatsan 125 .22, skojim nisam imao nikakvih problema. Problem je optika koju imam a to je Niko Stirling 3-9x42. Od kad sam je nabavio svako malo moram je nositi u Etran. Dao sam novaca za popravke više nego vrijedi optika. Molio bih sve koji imaju znanje i(ili) iskustva da mi daju savjet što mi je činiti.
Braim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:17   #603
Ne znam da li sam dobro shvatio vaše pitanje, no pokušati ću svjedno pomoći savjetom:

Dakle, zračne puške sa preklopnim sistemom cijevi nisu pogodne za postavljanje optike.
Problem je u tome što optika se nalazi na zanjem dijelu puške (cilndru), koji je "fizički" odvojen od užljebeljene cijevi. Prilikom preklopa užlejbeljena cijev se nikada ne vraća u prvobitni položaj iz kojeg je puška, odnosno optika upucana.
Upravo iz tog razloga mehanički nišan se nalazi na predjelu preklopne užljebljene cijevi - tj mehanički nišan je satičan sa njom.
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:37   #604
Ako optika nije namjenjena za zračnicu onda je trzaj zračnice koji je jako nezgodan za optike uništava istu.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 14:52   #605
Koji optički ciljnik preporučaš za zračnu pušku izlazne brzine 305 m/s u kalibru 5,5 (.22)?
Braim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 07:07   #606
305m/s u cal5,5?
To stvarno neka mrcina od puške. Tebi treba neka "ruska" optika.
Na Hatsana ne bih stavljao nikakvu optiku, taj ce sve potrgati. A ionako je dovoljno neprecizan njega ne spašava niti optika.
--
Btw, ako netko prodaje Gamo CFX (može i Royal), laganini se dogovorimo...
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:57   #607
Gore je bila optika 3-9 x42 Niko Stirling, ali od kad je kupljena stalno neki problemi. Puška je Hatsan 125,ali dok je optika radila pogotci su išli u crni kružić mete na 30 metara. Nemogu na račun preciznosti reći ništs loše. Čak bez optike mogu pogodit limenku šečerca na 30 m. Mislim ds je optika bila banana. Gledao sam gamo 3-9x50 u Oružarnici Zagreb ali mi o njoj niko nezna reči ništa(prodavači), a nitko tko je ima se ne javlja da mi veli svoje iskustvo s njom. Logika mi je da bi gamo trebao imati dobru optiku budući da proizvode samo zračno oružje. Bio bih jako zahvalan za svaki savjet.
Braim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:20   #608
Tražite optiku koja nema križnu končanicu od lima jer ta puca!
Može končanice od tri elementa (lijevi, desni i donji) od lima.
Ili bilo koju končanicu koja je gravirana u staklu ili križ, točka, krug.
A zašto ne uzmete "svjetleću točku"?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:10   #609
Prodavači pojma nemaju, njima je bitno da se proda. Jel može neko ime optike koja ima te karakteristike i gdje je mogu nabaviti?
Braim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:02   #610
Dobrodošao u svijet hiperprodukcije i konzumacije.
Taj preklop ce ti uvijek stvarati probleme. Zračnica/cijev će sama po sebi "olabaviti" i kreirati otklon u odnosu na optiku.
Za optiku stvarno nemam pojma, pretpostavka je da je puška je dosta jaka i trzaj bi ti mogao lomiti optiku, kao što ti vjerovatno i na ovoj stvara problem. Osim toga, sve dok ide u cilj na 30m...ne bih uopće stavljao optiku.
A ako bih stavljao optiku - prije toga bih promjenio pušku.
Znači optika na ovoj pušci - nemam pojma. Bas sam od pomoci. Sry.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:20   #611
Ipak hvala. Gamo sad ima pušku pod nazivom G-magnum iste izlazne brzine. Nanjušit ću ja već nešto. Pozdrav!
Braim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 00:45   #612
pomoc oko kupnje

Pozdrav svima, kao klinac sam stalno pucao za zracnom puskom slavia ali neznam vise koji model . E sad sam zainteresiran za kupnju neceg kvalitetnijeg, jaceg i preciznijeg a koliko vidim sad ima more podataka o zracnim puskama a ja sam izgubljen u silnim informacijama.
svidaju mi se pcp puske ali mi se neda zezat sa pumpama i bocama pa mozda bolje preklopna, neznam sta vi mislite.
Benjamin Trail NP XL Magnum je jedna koja mi se svida a i optika dolazi sa njom . ako imate neku preporuku pa da izaberem izmedu par modela koji su po vama najbolji. cjena do max 5000 kn sa optikom
hvala unaprijed
milohnic1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:30   #613
Quote:
milohnic1983 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kao klinac sam stalno pucao za zracnom puskom slavia ali neznam vise koji model . E sad sam zainteresiran za kupnju neceg kvalitetnijeg, jaceg i preciznijeg a koliko vidim sad ima more podataka o zracnim puskama a ja sam izgubljen u silnim informacijama.
svidaju mi se pcp puske ali mi se neda zezat sa pumpama i bocama pa mozda bolje preklopna, neznam sta vi mislite.
Benjamin Trail NP XL Magnum je jedna koja mi se svida a i optika dolazi sa njom . ako imate neku preporuku pa da izaberem izmedu par modela koji su po vama najbolji. cjena do max 5000 kn sa optikom
hvala unaprijed
Na feder
Hw97
walther LGU

A PCP to je več drugi planet uglavnom izbjegavaj kineze i turske zračne puške jer jednostavno su loše kvalitete a cijevi tko im radi valjda je prije proizvodio materijal za vodovod

Npr walther ima super modele a cijene nisu preko 5000kn
BSA je ok firma ima ih po njuškalu a nisu preskupe

Nije problem pumpanje puške mislim lakše je boca napuniš i pucaš ali nije ni pumpanje više što je bilo jer su nove pumpe večinom u 4 stupnja znači tvoj jedan pritisak pumpe se množi zbog sistema ventila unutar pumpe pa i trebaš manje pumpati

I naravno znaš da sve preko 7,5J,180m/s i u kalibru 5,5mm podlježe prijavi na MUP
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:40   #614
ima jedna na feder sta mi se cini ok u kalibru 5,5 . diana mod 54 airking i na nju da stavim dobru optiku, ima sistem protiv trzanja i fiksnu cijev tako da bi trebala izdržat optika. ali nije baš jeftina
milohnic1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:00   #615
Kupio bih zračnu pušku kalibar 4.5mm do 1500 kn može neka preporuka dali novo ili polovno i neki top 3-5 što gledati
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:45   #616
Ja imam Dianu 240 classic. Kvaliteta izrade je fantasticna ,made in Germany. Prekrasna puska, jako precizna -ustvari koliko si ti precizan toliko je i puska. Na 35 metara gadjam konzerve od 5 pokusaja 3-4 pogotka, na 50 metara boca pive od 2 litre isto tako uz korekciju nisanjenja jer negdje na 30 metara dijabola pocinje pad.
Za plinkanje po dvoristu i vjezbanje gadjanja bez dizanja buke, super izbor. I bonus, nema prijave na Mup. U Lovcu je 1500 kuna.
Po meni je najbolje kupiti novu jer nemas brige, a 1500 stvarno nije puno za Dianu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:01   #617
Hvala još razmišljam do negdje 4 mjeseca imam vremena da počnu topliji dani
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:59   #618
Sad zanima me ako bi se odlučio za nešto jače kakva je procedura kod kupovine i prijave šta ako iz nekog razloga ne dobiješ dozvolu od mup-a ide li se prvo sa papirima na MUP pa onda po pušku u dučan ili kako
Zanima me što mislite o pušci Xisico xs 28 koja je kako kažu kopija Dijane MAG 350 je li to stvarno dobra kopija ili nije usporedivo
Kakva je što se tiće preciznosti i što bi po vama bilo bolje uzeti kalibar 4.5 ili 5.5
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:41   #619
Nakon što kupiš pušku, odeš u MUP i ispuniš jedan obrazac (serijski broj, kalibar, broj računa, ime, pre........), nakon toga nosiš pušku u MUP na pregled i to je to. Papir stigne za jedno mjesec dana.
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:51   #620
Ipak sam se na kraju odlučio za novu pušku XISICO XS - 25 USA 4.5 iz koje je navodno izvađena jača opruga 305 m/s i stavljena slabija 190m/s kako bi puška prošla bez obaveze prijave na MUP i tako je deklarirana u papirima a kao poklon uz nju se dobije ta jača opruga 305 m/s puška ima garanciju 18 mjeseci i nadam se da ću biti zadovoljan hvala još jednom na savjetima
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.