Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2016., 12:38   #61
Quote:
Vishykc kaže: Pogledaj post
Najvise volim baritone: Deitrich Fischer Deiskau (solo pjesme, njem. "lied"), Thomas Quasthoff, Hermann Prey, Ildebrando D'arcangelo.
Oprosti, ali moram - D'Arcangelo nije bariton. A dalo bi se i o Quasthoffu diskutirati.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 10:01   #62
Unhappy Velike Hrvatice izgubljene u bespućima hrvatske kulture

Uvijek smo se smatrali kulturnom nacijom, ali teza ne trpi podrobniju analizu.

Gospođa Marija Barbieri ne uspijeva godinama dobiti financiranje za svoju knjigu Hrvatski operni pjevači, dio drugi.
Ne postoji niti jedna biografija Zinke Kunc, a o toj ženi koja je u svoje doba bila apsolutna kraljica Metropolitan Opere i njenom pianissimu stariji Amerikanci i danas na forumima pišu hvalospjeve.
Prije par godina, na 150. godišnjicu rođenja Milke Trnine ni Jutarnji ni Večernji list se na to nisu osvrnuli ni riječju... Naprosto nisu ni znali. U svijetu se za takve nacionalne veličine i u takvim prigodama organiziraju priredbe, koncerti, TV emisije, izdanja monografija i CD-a, posvećuje im se cijela kulturna godina...

Opera u Hrvatskoj nikad nije bila na manjoj cijeni, ali ne zbog pjevača, već zbog (ne)kulturne politike.

Zinka Kunc Milanov i veliki Šveđanin Jussi Björling: La fatal pietra..O terra, addio
https://www.youtube.com/watch?v=t1Vc6twaPqk
SidM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:53   #63
Pozdrav! Kroz zadnjih godinu dana počeo sam dosta često ići na klasične koncerte, pa, mislim si, sada bih konačno morao vidjeti i operu. Do sada sam pogledao samo Bergmanovu snimku "Čarobne frule" i bio na Antiphonusovoj izvedbi Bachove "Muke po Ivanu" (apsolutno genijalna stvar, iako nije prava opera...). Uglavnom, nisam baš duboko upoznat s materijom... :P

E sad, da ja poželim otići u HNK (ZG) na neku operu, bi li bila potrebna kakva "priprema"? Vidio sam, recimo, da je "Zaljubljen u tri naranče" prevedena na hrvatski. Bih li onda mogao samo doći, gledati/slušati i sve pohvatati? Brinem se jer sam na jednom koncertu Zg Filharmonije čuo Gotovčeve solo pjesme (u izvedbi jedne operne pjevačice) i na kraju sam razumio jedva par riječi iz svih tih pjesama.

A ako nije prevedena, pretpostavljam da bi mi bilo pametno doći ranije i pročitati kratki sadržaj iz programa. Ili ima nekakvih titlova s prijevodom tokom izvedbe?
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 20:58   #64
Ok, ovo mi je dakle, jedan od najcudnijih music crush-eva, koji cu tesko podijeliti s ikim uzivo, pa moram barem pokusati na forumu.

Generalno sam glazbeni antitalent, nisam nikad imala preveliki interes za glazbu, pogotovo ne klasicnu, ali zadnjih godinu dana mi se prakticno niotkud pojavio interes za operu, i samo se "otvorilo".

Kako sam kronicno kratka s vremenom, nisam pogledala nijednu operu u potpunosti, ali sam u zadnjih godinu dana pogledala hrpu isjecaka i pojedinih arija.

Posebno mi je prekrasan mezzo-soprano od Eline Garance kako se ta zena transformira i prenese cijeli spektar emocija, to je nevjerojatno. Taj njen pomalo tamni glas bas ima neku posebnu dubinu...jako je zenstvena, meka, ranjiva a istovrmeno snazna i crvsta. Npr. kad izvodi Mon coeur s'ouvre à ta voix to mi je bas esencija snage i ranjivosti u isto vrijeme.
Kao Carmen mi je isto prekrasna na drugi, siroviji nacin. Prekrasni su joj dueti s Annom Netrebko (Barcarolle, Flower Duet..). Ma sve od nje mi je super.

Osim nje, fantasticna mi je sopranistica Patricia Janeckova, koja me je i zainteresirala za operu...super su mi njene izvedbe Rossinijevih arija (La Pastorella , La Danza), super je lutka (Les oiseaux dans la charmille). Cini mi se da rijetko dobro izgovara teske tonove, i meni uvijek zvuci kao da se igra.

Toliko
levantinka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.