Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 08:18   #1
Pet Tibetanaca

Nedavno sam naisla na sistem vjezbi tj nekakvu vrstu filozofije zivota nazvanu "Pet Tibetanaca".
Ucinilo mi se zanimljivo, i napravila sam vjezbe par puta (jako kratko i jako male cikluse).
Posto mi se cini da zaista imaju nekakvog efekta (bilo placebo bilo stvarnog), molila bih vas koji ste mozda vise upoznati s time za vasa iskustva!
Hvala
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 17:51   #2
Čula sam da su dosta teške te vježbe. Neki ih nazivaju i Fontana mladosti. Učiš po knjizi?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:15   #3
Tocno, naziv knjige je Fontana mladosti i nasla sam je online.
Tek sam na pocetku tj nekoliko puta sam napravila svih pet, ali 10 puta svaku. Inace puni iznos je 21 put svaka.
Samo treba biti oprezan narocito s vratnom kraljeznicom(sva su objasnjenja i upute u knjizi) . I ja idem polako polako.
Ali kao sto sam rekla, cini mi se da bi moglo biti odlicno.
A posto sam na pocetku pocetka, nadala sam se da bi me netko mogao, eventualno iz vlastitog iskustva, posajetovati
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:01   #4
Na žalost, nisam probala. Znam da dosta ljudi vježba po toj knjizi. Možda se neko javi.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 21:01   #5
Šta nije da se to radi samo neparni broj puta, počevši od 3 i povećava se svaki tjedan? Pa tako sve do 21? Starci su mi to jedno vrijeme radili pa me sjećanje malo služi...
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:20   #6
Ma takva sam ja blesava uvijek. Nisam sve procitala detaljno, nego navali. Moze biti da je tako, ali ja se uspjela okrenuti 10 puta bez posljedica pa racunam hajd' da i ostale uradim 10 puta. Ma nema druge; morati cu SVE procitati.
__________________
Ne sudi o knjizi po omotu!
Planinski lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:26   #7
Quote:
Planinski lav kaže: Pogledaj post
Tocno, naziv knjige je Fontana mladosti i nasla sam je online.
Tek sam na pocetku tj nekoliko puta sam napravila svih pet, ali 10 puta svaku. Inace puni iznos je 21 put svaka.
Samo treba biti oprezan narocito s vratnom kraljeznicom(sva su objasnjenja i upute u knjizi) . I ja idem polako polako.
Ali kao sto sam rekla, cini mi se da bi moglo biti odlicno.
A posto sam na pocetku pocetka, nadala sam se da bi me netko mogao, eventualno iz vlastitog iskustva, posajetovati
mozes reci gdje si nasla tu knjigu?hvala
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:33   #8
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
mozes reci gdje si nasla tu knjigu?hvala
Vidi ideja: knjižara!!!
knjižnica!!!
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:37   #9
Quote:
koal@ kaže: Pogledaj post
mozes reci gdje si nasla tu knjigu?hvala
nasla
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 17:04   #10
Imam ja vježbice ako kome trebaju, preodlične su
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:06   #11
Meni su te vježbe odlične. U početku sam mislila da autor pretjeruje, no nakon nekog vremena primjetila sam dosta velike promjene. Tijelo se rješavalo toksina, osjećala sam se bolje, poletnije, naučila sam se pravilnije disati, bolje sam spavala...
Već neko vrijeme ih ne vježbam, ali namjeravam opet početi.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 09:57   #12
Jelda?

Meni su Tibetanci zaaaaakon jedino me jebe što ujutro moram stić izmiksati sokić i popit isti, odmeditirat svoje, pripremiti si ručak za posao, spremiti sina za vrtić, istuširati se i još stići na autobus. Trebala bih ustajati u 5 ujutro da još i Tibetance stignem svako jutro
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:19   #13
Pet tibetanaca

Vježbam ove vježbe već 6 mjeseci pa me zanima ima li vas još i kakva su vam iskustva?
marieta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:35   #14
Quote:
marieta2005 kaže: Pogledaj post
Vježbam ove vježbe već 6 mjeseci pa me zanima ima li vas još i kakva su vam iskustva?
A da napišeš nešto o tome?

Za sve druge evo link(nisam do sad čuo za to) ali google is my friend

Link
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:36   #15
Ja sam Tibetance nedavno ponovno počela raditi. Premoćne su mi te vježbe, na više razina. Ovdje je i opis vježbi http://www.mkprojects.com/pf_TibetanRites.htm
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:43   #16
Koje je to prodavanje magle, mislim ok blaga rekreacija, ali čuda postoje jer su iznimka a ne pravilo, a uz ovo bi se još kao trebalo i pomladiti. Ljudi kad dobijete rak ili neko kamenje ići ćete na Rebro da vam to izvade.
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:48   #17
Vježbe mi se čine ok za istezanje.Kad bolje pogledam mi smo ih znali na treningu raditi
za zagrijavanje.
Nisu to neke izvedbe koje nisam vidio...
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:48   #18
Quote:
gnki2000 kaže: Pogledaj post
Koje je to prodavanje magle, mislim ok blaga rekreacija, ali čuda postoje jer su iznimka a ne pravilo, a uz ovo bi se još kao trebalo i pomladiti. Ljudi kad dobijete rak ili neko kamenje ići ćete na Rebro da vam to izvade.
Nije tema za ovaj podforum, ali kad već uvjereno tvrdiš, ja neću. Ni vadit kamenje ni operirat rakove.

A Tibetanci meni stvarno pozitivno utječu i pune me energijom. Ali to sam ja.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:46   #19
Dobro je da ljudi vježbaju i rade tijelom, pa što god to bilo.
Nikad to nisam radila, no imam prijateljicu koja je radila redovito i njoj su bile odlične.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:48   #20
Kao što sam napisala radim ih gotovo 6 mjeseci. U tih šest mjeseci sam preskočila maksimalno 3 puta, a kao može se jednom tjedno.
Puno sam čitala o tome da te te vježbe pune energijom, daju snagu, pomlađuju i sl.
OK mi je što me ne boli kičma ali kad malo bolje razmislim nije me ni prije baš boljela, nadebljala sam se par kila ali to mi se desi uvijek zimi, nisam nešto pretjerano smirena i sl, ustvari ništa se nije senzacionalno desilo. OK sam ali i inače sam ok. Mislim se da li ja nešto pogrešno radim ili u čemu je problem?
Svi to toliko hvale a ja nemam što reći?
Jedino sam počela razmišljati; a što bi bilo da ih ne radim, vjerovatno bi bila živčana, biolila bi me kičma i sl., brže bi starila i sl. Pa ako tako razmišljam onda mi stvarno pomažu?
Zato pitam kakava su iskustva kod drugih.
marieta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.