Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 15:11   #41
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ne nikako ... poganske običaje treba što brže zaboraviti. Neće nas to spasiti! To je fastfud za duhovnu naobrazbu ... kratkotrajno nas zadovolji ali dugoročno nas osakati ... pa sad birajte!
Kakvi običaji? Kabala je znanost o duhovnom. Precizna, provjerljiva i ponovljiva. Metoda za ostvarivanje percepcije duhovnih svjetova, Stvoritelja, te povezivanja s Njim. Za razliku od religija, besprijekorno funkcionira.

Kakav fastfud? Nema ništa teže od studija Kabale, a i traje cijeli život ...
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 15:13   #42
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Religije odbacuju Kabalu, jer se temelje na uvjerenju da osoba treba samo moliti i tražiti od Stvoritelja, pa će se sve odozgora promijeniti u njezinu korist, pošto će joj Stvoritelj okrenuti svoje lice. To znači, vjernik je uvjeren da Stvoritelj postoji i vlada svime. Da bi se išta poboljšalo, potrebno je samo moliti Stvoritelja, umjesto mijenjanja samoga sebe. Religiozne mase tumače unutrašnje promjene kao činjenje dobrih djela, kao što je pomaganje drugima iz suosjećanja, ali ne kao mijenjanje vlastite prirode čineći ju sličnijom Stvoritelju.
Čestitam. Ovo je sve točno. Čini mi se kao izvadak iz članka "Razlika između religije i Kabale." Jesam li u pravu?
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 18:37   #43
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ne nikako ... poganske običaje treba što brže zaboraviti. Neće nas to spasiti! To je fastfud za duhovnu naobrazbu ... kratkotrajno nas zadovolji ali dugoročno nas osakati ... pa sad birajte!
Vjerujmo u Isusekovu ljubav i nemojmo se duhovno razvijati zato što nam je Isusek rekao da to nije baš najbolje, da se u to ne petljamo, a mi to radimo samo zato da nama ne bi manipulirali iluminati
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:27   #44
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Čestitam. Ovo je sve točno. Čini mi se kao izvadak iz članka "Razlika između religije i Kabale." Jesam li u pravu?
Apsolutno! zato je i naglašeno i ukošeno. (jednostavno, morao sam hitro(rez) odgovoriti na post iznad)
Vrlo, vrlo vrijedno za proučavanje i prakticiranje, šteta da ovakvo blago i oni na samom "izvoru" nisu prakticirali i darovali svijetu na ispravan način, već sve izokrenuli i izopačili na štetu svoju i svijeta

P: Je li svijet kojega vidimo neispravan?

O: Stvoritelj je započeo stvaranje. Preciznije, stvorio je svijet „zla“, ili korupcije. No, čovjek dovršava kreaciju, što znači da je ispravlja. S obzirom da čovjek ima sposobnost voditi svijet, Stvoritelj na njega prenosi vodstvo stvaranja. Stvoritelj povećava pritisak na nas kako bi nas potaknuo da sami preuzmemo vodstvo na sebe. Zbog toga je svijet oko nas tako loš; Stvoritelj ga je takvim učinio, kako bi ga mi počeli ispravljati.
p. 29, chapter "The Thought of Creation," in The Kabbalah Experience: The Definitive Q&A Guide to Authentic Kabbalah.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:31   #45
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
Apsolutno! zato je i naglašeno i ukošeno. (jednostavno, morao sam hitro(rez) odgovoriti na post iznad)
Vrlo, vrlo vrijedno za proučavanje i prakticiranje, šteta da ovakvo blago i oni na samom "izvoru" nisu prakticirali i darovali svijetu na ispravan način, već sve izokrenuli i izopačili na štetu svoju i svijeta

P: Je li svijet kojega vidimo neispravan?

O: Stvoritelj je započeo stvaranje. Preciznije, stvorio je svijet „zla“, ili korupcije. No, čovjek dovršava kreaciju, što znači da je ispravlja. S obzirom da čovjek ima sposobnost voditi svijet, Stvoritelj na njega prenosi vodstvo stvaranja. Stvoritelj povećava pritisak na nas kako bi nas potaknuo da sami preuzmemo vodstvo na sebe. Zbog toga je svijet oko nas tako loš; Stvoritelj ga je takvim učinio, kako bi ga mi počeli ispravljati.
p. 29, chapter "The Thought of Creation," in The Kabbalah Experience: The Definitive Q&A Guide to Authentic Kabbalah.

Ovo je jako slično arijevskom vjerovanju što se tiče Stvoritelja Brahme koji je stvorio svijet i povukao se te dao Višnu-u i Šivi da stvara, odnosno uništava i zoroastrizmu što se tiče čovjeka kojemu je cilj boriti se protiv zla, graditi svijet iza Ahura Mazde (tako se zove, mislim) i postati njemu sličan.

Nekakav spoj...?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:48   #46
Ago želite preći u pogane ... slobodno

KABALA - što oni vjeruju?
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:00   #47
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ago želite preći u pogane ... slobodno

KABALA - što oni vjeruju?
To nema veze s autentičnom Kabalom. Ni Madonna također. To je bastardizacija i korištenje imena "Kabala" u potpuno suprotne svrhe od onih koje ima izvorna Kabala.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:09   #48
Jedan blog (protestanta reformirane kršćanske crkve ?!?!) i tekst pre(malo)pun floskula protiv Univerzalnog nauka? Hm....

Koliko je Kabala učinkovit magijski sustav?

Izrazito snažan i učinkovit, korištenje arhetipova utemeljenih u kolektivnoj svijesti daje mogućnost snažnog djelovanja na "objektivnu stvarnost".


Jedan religijski sustav (i zadojeni vjernik) protiv univerzalnog. Ljubomora, povrijeđena taština,...?! Zar crkve (sve crkve) nemaju sličan efekt kod sljedbe?! (čaj)
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:35   #49
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Bnei Baruch Hrvatska (www.kabbalah.info/croatian/index.htm) priprema prvi online tečaj izvorne Kabale na hrvatskom jeziku. Polaznicima će biti omogućeno upoznavanje sa osnovnim konceptima ove drevne mudrosti. Tečaj će sa sastojati od 24 lekcije i trajao bi otprilike 3 mjeseca. Lekcija traje od 1 - 1.5 sat, 2 x tjedno. Tečaj je besplatan i interaktivan, dakle moći će se postavljati pitanja uživo.
Svrha ove ankete je istraživanje realnog interesa za ovakvim tečajem. Molim vas da pristupite anketi.

Hvala.
kada i di se možemo prijavit?
pozdrav
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 20:59   #50
nitko mi nije odgovorio na pitanje ...
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:38   #51
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Ovo je jako slično arijevskom vjerovanju što se tiče Stvoritelja Brahme koji je stvorio svijet i povukao se te dao Višnu-u i Šivi da stvara, odnosno uništava i zoroastrizmu što se tiče čovjeka kojemu je cilj boriti se protiv zla, graditi svijet iza Ahura Mazde (tako se zove, mislim) i postati njemu sličan.

Nekakav spoj...?
Izvor i svrha Istočnjačkih učenja

Postano 26.studenog, 2008 u 13:59

Pitanje koje sam dobio: Prema Ariju, narod Izraelov bio je izgnan u različite zemlje kako bi skupio "iskre" svih svjetskih nacija u jednu veliku silu, usmjerenu izravno k Stvoritelju. Može li biti da su Istočnjačke meditacije i učenja, koje mnogi Izraelci koriste kako bi došli bliže duhovnosti, upravo te iskre, te su stoga ta učenja nužna kako bismo se razvili?

Moj odgovor: Zapisano je da je Abraham nakon što je otkrio Kabalu, započeo s njezinim podučavanjem drugima - onima koji su bili zainteresirani za priliku da dostignu svrhu života - otkrivenje Stvoritelja, povezanost s Njim. Ti ljudi su posali njegovi učenici. Međutim, bilo je i drugih koji još uvijek nisu otkrili ovu želju, pitanje o smislu života - pogledajte stavak 2 “Uvoda u Talmud Eser Sefirot.” Tim ljudima je za pripremu dao drugačiji sustav.

Oni koji su ga slijedili - njegovi učenici, zovu se njegovi sinovi. Oni koji tada još nisu bili sposobni slijediti ga, ali su ga slušali, zovu se sinovi njegovih konkubina ili robovi. U Midrash Rabi je zapisano da ih naučio religijama i poslao na Istok.

Međutim, mi danas tek počinjemo iznova promišljati religije i vjerovanja. Ljudi moraju shvatiti da su nam religije i vjerovanja dani privremeno, kako bi istrajali kroz period Stvoriteljeve skrivenosti, kako bi potom bili zamijenjeni Njegovim otkrivenjem. Kada On bude otkriven, sve što će ostati od religija i vjerovanja, biti će narodni običaji i tradicije. U međuvremenu, sve će se nacije svijeta ujediniti pod jednim Stvoriteljem, i On će im biti otkriven.

Relevantni materijal:
Laitman.com Post: Everything Comes From Kabbalah
Laitman.com Post: Eastern Teachings Have No Connection With Kabbalah
Humankind vs. Human Kindness
Chapter from Book The Kabbalah Experience: “Beliefs, Mysticism and The Supernatural”
Chapter from Book Kabbalah Revealed: “Handling Desires”
Baal HaSulam Article: “The Essence of Religion and Its Purpose”
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:45   #52
religija ili duhovnost?

Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
To nema veze s autentičnom Kabalom. Ni Madonna također. To je bastardizacija i korištenje imena "Kabala" u potpuno suprotne svrhe od onih koje ima izvorna Kabala.
za upoznat kabalu nebi bio dovoljan jedan zivot, no zgodno je upoznat sve i ne zatvarat se prema starim znanjima.
misticno stablo zivota, simbol kabale:









osobno sam se upoznala sa njom, ali me harmonije zanima
koliko je ona zaista izvorna (duhovna), a koliko religijska?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 21:45   #53
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
kada i di se možemo prijavit?
pozdrav
HVala na interesu.
Svi koji se u anketi izjasne sa "Da", bit će pravovremeno osobno obavješteni. Tečaj će krenuti iza Nove Godine.

Lijep pozdrav.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:04   #54
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
za upoznat kabalu nebi bio dovoljan jedan zivot, no zgodno je upoznat sve i ne zatvarat se prema starim znanjima.
misticno stablo zivota, simbol kabale:
....
osobno sam se upoznala sa njom, ali me harmonije zanima
koliko je ona zaista izvorna (duhovna), a koliko religijska?
Cilj u Kabali je za vrijeme jednog ovozemaljskog života postići potpunu jednakost forme sa Stvoriteljem, ujediniti se s Njim. Dakle, ostvariti potpunu korekciju.
Ova drvca što si pokazala su krivo shvaćeni pojam Partzufa (duhovni objekt), i nemaju nikakve realne vrijednosti. Jedino što se "slaže" s izvornom Kabalom su preuzeta imena. Ali recimo raspodjela sefira i svijetova je isto krivo napravljena.

99% raznih "Kabala" s kojima se može susresti na netu nema veze s Kabalom.
Znam, jer sam i ja prošao brdo ovih vulgarizacija prije no što sam naišao na izvornu struju, a izvorna nema ama baš nikakve veze s religijom. Naprotiv, potpuno je praktična, iskustvena i znanstvena. To je metoda koja služi ostvarivanju direktne, izravne percepcije duhovnih svijetova, te kretanju kroz njih prema Izvoru. Čovjek koji uistinu traži duhovno, zna da je napokon "došao kući", kada se susretne s izvornom Kabalom. To je link na hrvatsku stranicu. Međunarodna stranica je ovdje.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:40   #55
Quote:
Harmonije kaže: Pogledaj post
HVala na interesu.
Svi koji se u anketi izjasne sa "Da", bit će pravovremeno osobno obavješteni. Tečaj će krenuti iza Nove Godine.

Lijep pozdrav.
ma ja sam iz zajebancije stisno ne al bi stvarno volio ići
ciao
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:22   #56
I ja bih isto, a šta mi je potrebno?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:24   #57
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
I ja bih isto, a šta mi je potrebno?
volja i vjera
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 17:22   #58
Ma samo slusas online predavanja. Cini mi se da je besplatno.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:29   #59
nitko nije ni cuo za kabalu dok je madonna nije pocela prakticirat
__________________
hihihihihiihihihhi:)
shake12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:13   #60
Quote:
shake12 kaže: Pogledaj post
nitko nije ni cuo za kabalu dok je madonna nije pocela prakticirat
Ja ni neznam tko je madonna?

Za kabalu sam čuo u jednom časopisu gdje se spominjala djevojka koju je napastovalo neko biće u snovima...te joj je baka koja je bila upoznata s kabalom pomogla... Radilo se o živdovskoj obitelji, ta cura nije smjela imati momka kojeg je volila pa je u snovima pokušavala da ga zaziva i vodi ljubav snjim ali umjesto toga dolazio joj je neki drugi čovjek u san koji bi je silovao i sva bi umorna se budila i slabašna kao da joj netko krade energiju...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.