Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 18:55   #41
prekrasno je kad netko razumije. Jer mene nitko ne shvaća ozbiljno. Misle ma ima dvoje djece nije njoj sad toliki bed. A ja mislim da ću poludjeti od bola. Ponekad se bojim da ću već skrenuti od ovoga, a to mi je još gore jer me i moja djeca trebaju, a ja se budim s tim i legnem s tim.
A konkretno ništa nisam napravila osim testova za ovulaciju ( dala već tonu love) i onda čekam ko ozeblo sunce plodne dane , a poslije kao imam sve simptome trudnoće . Šta mozak sve može - nevjerojatna je snaga uma.
A oko mene svi trudni i lijepo i rađaju , a ja ništa i opet ništa . Čudim se sama sebi odakle mi snage svaki mjesec??
Dobijem pa se naplačem i pomislim e sad je dosta! I onda za pola sata dobijem neku snagu koja kaže , ma još slijedeći mjesec ili ma do kraja godine.
Mislim da ću slijedeći tjedan lupit šakom o stol idem do doktorice i ne odlazim
dok mi nešto ne preporuči !! Ne znam jel ima smisla da idem par mjeseci na folikulometriju?? Pila sam i FOLIC plus kao to pomaže , ali izgleda meni ne.
Čitala sam i o nekom lijeku za muške Bioastin za kvalitetnije sjeme, ali ne znam da li ima smisla kad je sve ok i kod njega i kod mene. Kakva glupost pa mora biti nešto. Ne mogu vjerovati da već 4 godine promašimo dan!!!
Ima li netko sa savjetom za mene?
sadness is me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:07   #42
veliko hvala ti.. exe.
i kako bi ja mogla na taj wannabe zbor?
sadness is me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:49   #43
Quote:
sadness is me kaže: Pogledaj post
veliko hvala ti.. exe.
i kako bi ja mogla na taj wannabe zbor?
imaš ga pod popisom tema, odma na prvoj strani, pa nam se pridruži
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:14   #44
Quote:
sadness is me kaže: Pogledaj post
veliko hvala ti.. exe.
i kako bi ja mogla na taj wannabe zbor?
veliko ti molim
evo odgovorila ti maca već za vonabi

mm pio taj bioastin po 2x2 dnevno i dobro mu došlo ... ja pijem prenatal, prije sam čistu folnu, al ima je jednako ko u 2 tbl prenatala ...

mislim da folikulometrije nebi bile na odmet

vidimo se na wb zboru
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 23:52   #45
da podignem moral, ima li neka od vas koja se preselila u trudnice..?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 09:34   #46
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
da podignem moral, ima li neka od vas koja se preselila u trudnice..?
mi smo radili na bebi pune tri godine..(svi nalazi uredni)
više sam prolila suza nego ičega kad bi menga dolazila.kolika sam samo testova popišala i mislila da su pokvareni.a da ne govorim kad sam išla na inseminaciju..i ništa...
i ne mogu reć kad smo digli ruke..jer mislim kad želiš bebu i kad ne ide.. da ne možeš tek tako dignit ruke i odustat.
... ali kad smo nekako stali na balun i pomirili se sa činjenicom da prirodno nećemo dobit bebu..ja sam zatrudnila.. nije nam trebala ni folikulometrija, ni tempiran odnos ..ma ništa...
i šta je najluđe taj mjesec mi se parilo da nikad manje keksa ali definitivno tvrdim da nisam bila opuštena

i evo naše zlato je konačno s nama..

p.s. cure drage samo hrabro i nema odustajanja... Bog za nas ima plan
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:06   #47
Evo da malo podignem temu...

I kod nas je dijagnoza sekundarna neplodnost, naime:
- u 10 mj / 2008. godine zatrudnila u drugom ciklusu pokušavanja no završilo je u 10 tj T sa missed ab i kiretažom,
- čekali smo do 4 mj /2009 godine i krenuli ponovno no do sada ništa..
- mislim da smo obavili sve pretrage, ako ima još neka koju nismo slobodno recite obavit ćemo i to,
- ja imam 28 g. a mm 30 g. i u braku smo 2,6 godina
- JA sam obavila: briseve najnovije u 7mj ove godine i sve sterilno, išla čekirati hormone u 8 mj. sve ok osim TSH koji je bio 7.98 i zbog toga sam išla pregledati štitnjaču, slj. nalaz je bio 3.64 (u granicama normale ) i poslali me na UZV i punkciju gdje se pokazalo da imam uvećani desni režanj štitnjače i dijagnoza je kronična upala štitnjače ali mi nisu dali nikakvu terapiju i naručili me za godinu dana na kontrolu, bila sam i na ispitivanju prohodnosti jajovoda i sve ok, prohodni su, bila na tri folikulometrije gdje se pokazalo da normalno ovuliram i bili su ciljani odnosi ali ništa
- MM je napravio spermogram, dijagnoza je asthenoteratozoospermia (ovo je bio kontrolni sa min. poboljšanjem jer je bio cink i c vitamin) no dr. je našao upalu i išao je na briseve i bakt. pregled ejakulata i urina, našli su mu neku bakteriju u brisevima i pili smo terapiju 14 dana antibiotika
- u 12. mj. moramo oboje na kontrolne briseve i mm spermogram da vidimo da li smo ubili beštiju
- dr. koji mu je radio spermogram kaže da ta upala može "zarobiti" spermiće i da zato oni ne mogu plivati pa sad jedva čekamo kontrole da vidimo da li je sve dobro, kaže da bi to moglo biti rješenje naših problema
- ja sam krvna grupa A - a mm O + i naravno da mi poslije kiretaže nisu dali ROGAN i sada kada napokon ostanem trudna morat ću često vaditi krv da mi tijelo ne bi odbacilo dijete ako bude imalo mm-ovu krvnu grupu

Ne mogu vam reći koliko nas boli ovo čekanje, svaki dan saznam za neku novu trudnicu koja je ostala trudna onako, od šale, kao probali i eto...
Dosta mi je već tih pitanja o trudnoći i pogledavanja u moj trbuh, nekad obrusim ljudima da to nije njihova briga a nekad im dajem dvosmislene odgovore da bi imali o čemu razmišljati
Imam troje nećaka koje obožavam, dva kumčeta, djecu mojih prijateljica, sve ih obožavam ali mi se srce istovremeno kida jer bih i ja željela imati svoje dijete...
Boli nas oboje što tako dugu isčekujemo dijete, ja se isplačem i drugi dan krenem ispočetka ali mm mi je sad već totalno u bedu, pogotovo što su kod njega našli sad tu bakteriju i misli da je sa 30 već prestar da mu spermogram bude dobar... Nikako ga ne mogu razuvjeriti u to, jedino da što prije ostanem trudna
__________________
Nema snova koje je nemoguće ostvariti, ima samo onih od kojih mi odustanemo, a da bi nas to odustajanje manje boljelo, uvjerimo se kako smo i onako željeli nemoguće.
Adelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 11:09   #48
@LISA1
cestitam na prinovi i nadam se da cete kad zazelite pojacanje ostati brzo trudni

kod mene se stvar zakomplicirala cini mi se nakon kiretaze. za curu nam je trebalo ca. 7-8mj vjezbanja...druga trudnoca je upalila u prvom pokusaju..nazalost missed..od toga nikako. prije dvije godine sam imala kiretazu i 4mj kasnije smo poceli opet aktivno - dakle uz pracenje bazalne i LH trakica..pa sam imala 4 ture klomifena..sad smo u MPO ordinaciji.

brijem da sam pri ili nakon kiretaze dobila endometriozu. prije tri mjeseca sam imala laparoskopiju i tada je i odstranjena. stadij 1-2. pa imam dosta priraslica od slijepog crijeva, a na istoj strani je jajovod bio zacepljen ali je pri zahvatu bio propuhivan i na kraju prohodan. koliko je ili ce ostati prohodan je pitanje. lijeva strana je ok.
osim toga sam u maju radila test na teske metale. imala sam 10x vecu zivu od dozvoljenog, 6x veci bakar, povisen nikel, titan, mangan i olovo. slijedio je detoks koji sam zavrsila pocetkom kolovoza.
nakon sto mi je postavljena dijagnoza 'endometrioza', pocela sam po savjetu gyn-a piti estrogensku (cijeli ciklus) u i gestagensku tinkturu (2.dio ciklusa). u srpnju mi je cekirao i hormone, pa ispada da su mi serotonih i dhea-s niski. dao mi je dhea-7 keto..vrijednosti se normalizirale.

i gle cuda, od tada su mi hormoni u redu..jest da su ovulacije ranije, ali hormoni su u skladu s velicinom folikla..sto je u svemu pomoglo, da li detoks ili dhea.ili..ili..ali uglavnom se drzim terapije ko pjan plota.


profilakticno sam isla cekirati imunosloski sistem jer to moze bit problem kod endometrioze, no NK cells i ostale su ok, tako da sam barem sto se tice toga mirna..
i da, lagano gubim zivce i strpljenje..no s druge strane se bojim viseplodne trudnoce ako odem na in vitro - sto mi preporucuju..opet je druga stvar kad netko dobije u prvoj trudnoci blizance nego kad uz malo dijete imas jos sva mini drekavca . ali si opet mislim da je sve to zene..i da smo sposobne nositi se sa stres situacijama...

Quote:
Adelina kaže: Pogledaj post
Evo da malo podignem temu...

I kod nas je dijagnoza sekundarna neplodnost, naime:
- u 10 mj / 2008. godine zatrudnila u drugom ciklusu pokušavanja no završilo je u 10 tj T sa missed ab i kiretažom,
- čekali smo do 4 mj /2009 godine i krenuli ponovno no do sada ništa..
- mislim da smo obavili sve pretrage, ako ima još neka koju nismo slobodno recite obavit ćemo i to,
- ja imam 28 g. a mm 30 g. i u braku smo 2,6 godina
- JA sam obavila: briseve najnovije u 7mj ove godine i sve sterilno, išla čekirati hormone u 8 mj. sve ok osim TSH koji je bio 7.98 i zbog toga sam išla pregledati štitnjaču, slj. nalaz je bio 3.64 (u granicama normale ) i poslali me na UZV i punkciju gdje se pokazalo da imam uvećani desni režanj štitnjače i dijagnoza je kronična upala štitnjače ali mi nisu dali nikakvu terapiju i naručili me za godinu dana na kontrolu, bila sam i na ispitivanju prohodnosti jajovoda i sve ok, prohodni su, bila na tri folikulometrije gdje se pokazalo da normalno ovuliram i bili su ciljani odnosi ali ništa
- MM je napravio spermogram, dijagnoza je asthenoteratozoospermia (ovo je bio kontrolni sa min. poboljšanjem jer je bio cink i c vitamin) no dr. je našao upalu i išao je na briseve i bakt. pregled ejakulata i urina, našli su mu neku bakteriju u brisevima i pili smo terapiju 14 dana antibiotika
- u 12. mj. moramo oboje na kontrolne briseve i mm spermogram da vidimo da li smo ubili beštiju
- dr. koji mu je radio spermogram kaže da ta upala može "zarobiti" spermiće i da zato oni ne mogu plivati pa sad jedva čekamo kontrole da vidimo da li je sve dobro, kaže da bi to moglo biti rješenje naših problema
- ja sam krvna grupa A - a mm O + i naravno da mi poslije kiretaže nisu dali ROGAN i sada kada napokon ostanem trudna morat ću često vaditi krv da mi tijelo ne bi odbacilo dijete ako bude imalo mm-ovu krvnu grupu

Ne mogu vam reći koliko nas boli ovo čekanje, svaki dan saznam za neku novu trudnicu koja je ostala trudna onako, od šale, kao probali i eto...
Dosta mi je već tih pitanja o trudnoći i pogledavanja u moj trbuh, nekad obrusim ljudima da to nije njihova briga a nekad im dajem dvosmislene odgovore da bi imali o čemu razmišljati
Imam troje nećaka koje obožavam, dva kumčeta, djecu mojih prijateljica, sve ih obožavam ali mi se srce istovremeno kida jer bih i ja željela imati svoje dijete...
Boli nas oboje što tako dugu isčekujemo dijete, ja se isplačem i drugi dan krenem ispočetka ali mm mi je sad već totalno u bedu, pogotovo što su kod njega našli sad tu bakteriju i misli da je sa 30 već prestar da mu spermogram bude dobar... Nikako ga ne mogu razuvjeriti u to, jedino da što prije ostanem trudna
adelina, meni uopce nije jasno da ti nisu dali nikakvu terapiju. ako imas povecana ta antitijela, vjerovatnost da se tvoj organizam 'bori' protiv ugnjezdjenja je velika..to je i problem kod hashimoto i slicno.

glede TSH - vrijednost od tri zarez nesto je svakako previse i vjerovatno ometa trudnocu. gornja granicna vrijednost je ako se ne varam 2.5
pitanje u vezi upale stitnjace - da li su oni upalu ustanovili samo na osnovu ultrazvuka?
ako jesu, svakako uradi i antitijela - TAK, MAK i TRAK
da li su ti cekirali T3 i T4? obzirom da ti je TSH zdrman, svakako bi trebala cekirati ove vrijednosti.
ako mirisis da se tvoj doktor ne kuzi u sve to, mijenjaj...isto tako ako ti je gyn flegma - u stilu bit ce...bla bla...odi radije na MPO konzultacije, tamo ce te uzeti ozbiljnije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 11:39   #49
Quote:
Adelina kaže: Pogledaj post
Evo da malo podignem temu...

I kod nas je dijagnoza sekundarna neplodnost, naime:
- u 10 mj / 2008. godine zatrudnila u drugom ciklusu pokušavanja no završilo je u 10 tj T sa missed ab i kiretažom,
- čekali smo do 4 mj /2009 godine i krenuli ponovno no do sada ništa..
- mislim da smo obavili sve pretrage, ako ima još neka koju nismo slobodno recite obavit ćemo i to,
- ja imam 28 g. a mm 30 g. i u braku smo 2,6 godina
- JA sam obavila: briseve najnovije u 7mj ove godine i sve sterilno, išla čekirati hormone u 8 mj. sve ok osim TSH koji je bio 7.98 i zbog toga sam išla pregledati štitnjaču, slj. nalaz je bio 3.64 (u granicama normale ) i poslali me na UZV i punkciju gdje se pokazalo da imam uvećani desni režanj štitnjače i dijagnoza je kronična upala štitnjače ali mi nisu dali nikakvu terapiju i naručili me za godinu dana na kontrolu, bila sam i na ispitivanju prohodnosti jajovoda i sve ok, prohodni su, bila na tri folikulometrije gdje se pokazalo da normalno ovuliram i bili su ciljani odnosi ali ništa
- MM je napravio spermogram, dijagnoza je asthenoteratozoospermia (ovo je bio kontrolni sa min. poboljšanjem jer je bio cink i c vitamin) no dr. je našao upalu i išao je na briseve i bakt. pregled ejakulata i urina, našli su mu neku bakteriju u brisevima i pili smo terapiju 14 dana antibiotika
- u 12. mj. moramo oboje na kontrolne briseve i mm spermogram da vidimo da li smo ubili beštiju
- dr. koji mu je radio spermogram kaže da ta upala može "zarobiti" spermiće i da zato oni ne mogu plivati pa sad jedva čekamo kontrole da vidimo da li je sve dobro, kaže da bi to moglo biti rješenje naših problema
- ja sam krvna grupa A - a mm O + i naravno da mi poslije kiretaže nisu dali ROGAN i sada kada napokon ostanem trudna morat ću često vaditi krv da mi tijelo ne bi odbacilo dijete ako bude imalo mm-ovu krvnu grupu

Ne mogu vam reći koliko nas boli ovo čekanje, svaki dan saznam za neku novu trudnicu koja je ostala trudna onako, od šale, kao probali i eto...
Dosta mi je već tih pitanja o trudnoći i pogledavanja u moj trbuh, nekad obrusim ljudima da to nije njihova briga a nekad im dajem dvosmislene odgovore da bi imali o čemu razmišljati
Imam troje nećaka koje obožavam, dva kumčeta, djecu mojih prijateljica, sve ih obožavam ali mi se srce istovremeno kida jer bih i ja željela imati svoje dijete...
Boli nas oboje što tako dugu isčekujemo dijete, ja se isplačem i drugi dan krenem ispočetka ali mm mi je sad već totalno u bedu, pogotovo što su kod njega našli sad tu bakteriju i misli da je sa 30 već prestar da mu spermogram bude dobar... Nikako ga ne mogu razuvjeriti u to, jedino da što prije ostanem trudna
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
adelina, meni uopce nije jasno da ti nisu dali nikakvu terapiju. ako imas povecana ta antitijela, vjerovatnost da se tvoj organizam 'bori' protiv ugnjezdjenja je velika..to je i problem kod hashimoto i slicno.

glede TSH - vrijednost od tri zarez nesto je svakako previse i vjerovatno ometa trudnocu. gornja granicna vrijednost je ako se ne varam 2.5
pitanje u vezi upale stitnjace - da li su oni upalu ustanovili samo na osnovu ultrazvuka?
ako jesu, svakako uradi i antitijela - TAK, MAK i TRAK
da li su ti cekirali T3 i T4? obzirom da ti je TSH zdrman, svakako bi trebala cekirati ove vrijednosti.
ako mirisis da se tvoj doktor ne kuzi u sve to, mijenjaj...isto tako ako ti je gyn flegma - u stilu bit ce...bla bla...odi radije na MPO konzultacije, tamo ce te uzeti ozbiljnije.
Evo, potpisujem Zoroo i samo da dodam kako meni nije jasno ovo sa boldanim.
Koliko ja znam, sa takvim nalazom nemate što tražit van MPO voda.
Ne znam u kojoj je mjeri ta dijagnoza, ali nikako nije obećavajuće za oplodnju.

Evo da ne pišem duplo, ovo je bilo napisano jednoj drugoj forumašici čiji muž ima BOLJU dijagnozu od ove tvoga muža.

Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Weselka sa teratozoospermiom vam je najbolje odmah krenut u MPO vode. Stvar je u tome da su spermiji tvog muža morfološki loši i čak i da uspiješ prirodno zanjeti jako su velike šanse za spontani, jer tijelo samo odbacuje loš zametak.
Isto tako, nisam sigurna koliko vam je uopće pametno ići na in seminacije zbog istog razloga, ali to ću već prepustiti tvom MPO dr-u da odluči.
Nisi napisala koliko vam je godina, ali moj savjet bez obzira je direktno na IVF.
OK, pričekajte ponovni nalaz, ali onda inzistiraj da ti da uputnicu za MPO.
Mi konkretno nismo imali terato nego oligoastheno, ali smo začeli IVF-om.
Sretno
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 12:13   #50
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

adelina, meni uopce nije jasno da ti nisu dali nikakvu terapiju. ako imas povecana ta antitijela, vjerovatnost da se tvoj organizam 'bori' protiv ugnjezdjenja je velika..to je i problem kod hashimoto i slicno.

glede TSH - vrijednost od tri zarez nesto je svakako previse i vjerovatno ometa trudnocu. gornja granicna vrijednost je ako se ne varam 2.5
pitanje u vezi upale stitnjace - da li su oni upalu ustanovili samo na osnovu ultrazvuka?
ako jesu, svakako uradi i antitijela - TAK, MAK i TRAK
da li su ti cekirali T3 i T4? obzirom da ti je TSH zdrman, svakako bi trebala cekirati ove vrijednosti.
ako mirisis da se tvoj doktor ne kuzi u sve to, mijenjaj...isto tako ako ti je gyn flegma - u stilu bit ce...bla bla...odi radije na MPO konzultacije, tamo ce te uzeti ozbiljnije.
Zorro ni meni nije ništa jasno, probat ću otići privatno endokrinologu ili potražiti drugo dr. u zdravstvu, ma koma mi je sve to... Kako može biti kronična upala a da se ne liječi? I ti intervali TSH su mi skroz nejasni? Ma mislim... A TAK, MAK i TRAK nisam radila, nisam ni znala da to postoji a naravno da mi nitko nije ni rekao ništa.... T3 i T4 su mi čekirali i to je u granicama normalne


Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo, potpisujem Zoroo i samo da dodam kako meni nije jasno ovo sa boldanim.
Koliko ja znam, sa takvim nalazom nemate što tražit van MPO voda.
Ne znam u kojoj je mjeri ta dijagnoza, ali nikako nije obećavajuće za oplodnju.

Evo da ne pišem duplo, ovo je bilo napisano jednoj drugoj forumašici čiji muž ima BOLJU dijagnozu od ove tvoga muža.

Broj uh sad sam se zbedirala, tako ne želim na MPO, tako vjerujem da ćemo prirodnim putem dobiti dijete, ovo što si rekla uh...

On u biti ima velik broj spermija a spermića nepravilnih oblika ima oko 30-40% od ukupnog broja spermija...? Ne znam točno, nalaz mi je doma, ovo pišem napamet! Jedan doktor mi je rekao da bi i s tom dijagnozom mogla ostati prirodno trudna???

Ma ponovit ćemo sad u 12.mj opet spermogram i briseve pa vidjeti!
Čitali smo da rezultat spermograma jako ovisi i o stresu, naravno on je sav u bedu i iznerviran kad ide tamo, još nema ni privatnosti u wc-u gdje mora dati uzorak, a trebaš se ti natjerati na to kad u wc-u ima još troje ljudi, sve je to nekako "neprofesionalno" u toj bolnici gdje idemo, ne znam, sreća pa je taj doktor dobar pa on spašava situaciju!
__________________
Nema snova koje je nemoguće ostvariti, ima samo onih od kojih mi odustanemo, a da bi nas to odustajanje manje boljelo, uvjerimo se kako smo i onako željeli nemoguće.
Adelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:38   #51
Zorro vidim da sam zaboravila odgovoriti na pitanje kako su upalu dijagnosticirali - da, na temelju ultrazvuka, vidio je povećani desni režanj, a nalaz punkcije ti ne mogu ovako napamet napisati, nalaz mi je doma pa ću od doma napisati sve točno što su mi rekli.

Koliko ima veze nalaz tih hormona i antitijela sa danom ciklusa?
Prvi put sam išla 2 DC (čekirati hormone), drugi put me doktorica odmah poslala vaditi krv kad sam došla kod nje radi povećanog TSH a punkciju i UZV sam radila dan prije M??
__________________
Nema snova koje je nemoguće ostvariti, ima samo onih od kojih mi odustanemo, a da bi nas to odustajanje manje boljelo, uvjerimo se kako smo i onako željeli nemoguće.
Adelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:42   #52
Quote:
Adelina kaže: Pogledaj post
Zorro ni meni nije ništa jasno, probat ću otići privatno endokrinologu ili potražiti drugo dr. u zdravstvu, ma koma mi je sve to... Kako može biti kronična upala a da se ne liječi? I ti intervali TSH su mi skroz nejasni? Ma mislim... A TAK, MAK i TRAK nisam radila, nisam ni znala da to postoji a naravno da mi nitko nije ni rekao ništa.... T3 i T4 su mi čekirali i to je u granicama normalne
Quote:
Adelina kaže: Pogledaj post
Zorro vidim da sam zaboravila odgovoriti na pitanje kako su upalu dijagnosticirali - da, na temelju ultrazvuka, vidio je povećani desni režanj, a nalaz punkcije ti ne mogu ovako napamet napisati, nalaz mi je doma pa ću od doma napisati sve točno što su mi rekli.

Koliko ima veze nalaz tih hormona i antitijela sa danom ciklusa?
Prvi put sam išla 2 DC (čekirati hormone), drugi put me doktorica odmah poslala vaditi krv kad sam došla kod nje radi povećanog TSH a punkciju i UZV sam radila dan prije M??
te hormone mozes vaditi neovisno od danu ciklusa koliko mi je poznato.
Quote:
Adelina
Evo našla sam svoje nalaze za štitnjaču:
1 nalaz - 2 DC:
FT4 13
FT3 4.21
TSH 7.908
Palpacijom utvrđeno da je štitnjača neravnije zadebljana.

2 nalaz - isti ciklus:
FT4 11.7
FT3 3.54
TSH 2.29
TPO 176
Zaključak: eutireoidna, no zbog pozitivnih anti TPO svakako potrebno učiniti dopunske pretrage: UZV sa CP.

Za 2 mjeseca
UZV nalaz:
DR vel. 5.1x1.6x1.6 cm
LR vel. 5.0x1.7x1.9 cm
Odjeci iz režnjeva su nižih visina amplituda nego normalno tkivo štitnjače nehomogenog rasporeda
Zaključak: UZV nalaz upućuje na difuznu bolest štitnjače (Učinjena CP iz DR).

Nalaz punkcije:
Ciljana citološka punkcija punktata hipoehogenog DR štitnjače:
U osrednje celularnim razmazima punktata nađeni su tireociti, dijelom u fagocirnoj transformaciji, brojne gole jezgre, fagociti, obilan koloid i stanice krvi.
Mišljenje: koloidno-cistična struma.
Zaključak: Nismo sa sigurnošću i citološki dokazali imunotireopatiiju. Za sada nikakva terapija, samo praćenje. Kontrola za godinu dana.
cekaj, pa kolika ti je zadnja vrijednost TSH? 2.20 ili 3.64? ako se radi o ovoj drugoj vrijednosti, onda bi svakako trebala nesto uzimati..tipa euthyrox 25 - ali tocno doziranje bi ti trebali dati endokrinolozi. referentne vrijednosti su 0.40-2.50
pises da se radi o koloidnoj, cisticnoj strumi - dakle svakako je povecana.
ako je ostavis bez medikacije, moguce je da ti raste (ne mora..ali). substitucija jodi bi isto pomogla. s druge strane ako se radi o hashimoto, onda je jod kontraindiciran.

obzirom da su ti je TPO povecan a da punkcijom nisu sa sigurnoscu mogli utvrditi da li se radi o imunotireopatiji ili ne, ne kuzim da ti potom nisu cekirali antitijela.

ovdje se pocinje s tim - ako je tpo veci, onda se rade antitijela..itd
svakako konzultiraj endokrinologa..
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 23.11.2010. at 20:49.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 22:39   #53
Zorro hvala, naručit ću se na pregled opet....
__________________
Nema snova koje je nemoguće ostvariti, ima samo onih od kojih mi odustanemo, a da bi nas to odustajanje manje boljelo, uvjerimo se kako smo i onako željeli nemoguće.
Adelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:31   #54
evo jos jedne "sekundarne"
Ja imam djete od 5godina iz prvog braka, a sad sa drugim "muzem" pokusavam ostat trudna vec nekih 6,7mj ali ne uspjeva,ciklusi su mi jaaaaakooo neredoviti(uvijek su bili) zadnji ciklus mi je trajao cak 63 dana.i na kraju dobila mengu umjetno izazvano.nismo jos isli na nikakva testiranja jer kaze gin da mora proci godina dana od prvog pokusaja.al ja sam evo vec sama sebi stavila dijagnozu.,naime nazalost kod mene ima niz toga zbog cega cu vjerojatno dosta tesko ponovo ostat trudna.imam epilepsiju,pijem tablete koje dovode do poremecaja mens.ciklusa,ginekolog sumnja i na pcos mada neki hormoni i ne govore tako,imam na ljevom jajniku niz sitnih folikula i iz mjeseca u mjesec stanje je drugacije,osim toga imam neki cvoric na stitnjaci sto vjerojatno između ostalog i to moze biti prepreka da zatrudnim..
sad kad mi je kasnila bila sam puna nade da je mozda uspjelo ali nista! cak nemogu ni sa tako neredovitim ciklusima odrediti plodne dane odnosno ovulaciju,a znam da ih imam(bar se nadam) po iscjetku i presjecanju u jajnicima..znaci ako u prvoj polovici iduce godine i dalje ne ostanem trudna moramo oboje na testiranje za plodnost....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:46   #55
Donatela nažalost dobro došla!
Ja bih ti savjetovala da odmah krenete sa pretragama jer dok ih sve obavite proći će godina dana pokušavanja...
Odi vaditi hormone za početak, uzmi LH trakice i mjeri bazalnu temperaturu, muž neka ode napravit spermogram pa ćete dalje vidjeti kad dobijete nalaze!
Meni doktori idu na živce kad kažu treba čekati godinu dana, za to vrijeme se dijete moglo već roditi ako se problem detektira na vrijeme!
Nas su doktori dosta zavlačili, nitko ne želi preuzeti odgovornosti i dati ti neki savjet, uputiti te nekamo, sve sam saznala tu na forumu! Vrijeme brzo prođe...
__________________
Nema snova koje je nemoguće ostvariti, ima samo onih od kojih mi odustanemo, a da bi nas to odustajanje manje boljelo, uvjerimo se kako smo i onako željeli nemoguće.
Adelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 17:11   #56
Quote:
Adelina kaže: Pogledaj post
Donatela nažalost dobro došla!
Ja bih ti savjetovala da odmah krenete sa pretragama jer dok ih sve obavite proći će godina dana pokušavanja...
Odi vaditi hormone za početak, uzmi LH trakice i mjeri bazalnu temperaturu, muž neka ode napravit spermogram pa ćete dalje vidjeti kad dobijete nalaze!
Meni doktori idu na živce kad kažu treba čekati godinu dana, za to vrijeme se dijete moglo već roditi ako se problem detektira na vrijeme!
Nas su doktori dosta zavlačili, nitko ne želi preuzeti odgovornosti i dati ti neki savjet, uputiti te nekamo, sve sam saznala tu na forumu! Vrijeme brzo prođe...
a znam ,i ja bi to sve odma obavila da se rjesim pretraga i da znamo na cemu smo,ali evo u 4om mj ove god sam se narucila kod endokrinologa i idem sad krajem 12estog na uzv stitnjace i pregled pa cu za pocetak bar znati kakvo je stanje sa time.,ja sam se cak tila malo opustiti od toga svega ,prestati razmisljati stalno o tome hocu li napokon ostat trudna ili ne,zelim se zaokupit necim drugim jer jednim djelom je mozda cak stvar psihe,ali nemogu protiv toga kad je nada uvijek prisutna..
a sto se tice ginekologa..meni moj nista ne govori sve sto me zanimalo morala sam izvlaciti iz njega odgovore(kao da me se jedva ceka rjesit) imala sam brdo pitanja a nijedan konkretan odgovor niti savjet od njega nisam dobila..isto kao i ti sve sto me zanima saznam preko neta i foruma.tuzno ali istinito!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:14   #57
Drage moje (ne)sretne i (ne)uspješne na dugom putu (ne)plodnosti,već duuuugo čitam sva vaša iskustva, metode i različite načine kako pobjediti u ovoj bitci. Ovako, u braku sam 6 godina, imamo kćer koja ima 5 godina. Začeli smo je od prve! Međutim, već 1,6 mj pokušavamo dobiti drugo dijete ali nikako nam ne uspijeva. Naime,ja imam policistične jajnike, M mi je 25-30 , O mi se kao čini da imam 12. do 14. dana, hormoni da su mi ok, barem tako dr. ginić kaže, ali nama ne ide i ne ide. Isto nam je rekao da se opustimo,mladi smo, biti će. A ja sa svakom M sam sve očajnija. Za ciste sam pila Yaz 6 mj. i sve su bile otišle,sad su mi se opet vratile nakon 3 mj. , 4-5 kom na jednom jajniku, dr. veli da nije strašno i nije mi ništa propisao. Molim vas za savjet, trebam li ja nešto inicirati kod svog liječnika? Ili se zaista trebam opustiti pa kad bude-mladi smo...
želimbebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 10:59   #58
I mi smo dobili etiketu "sekundarna". Svi nalazi (papa, brisevi, spermiogram, UZV u vrijeme ovulacije, hormoni i bla) su nam super! Imamo sina od 3,5 god. krenuli na drugo 01/2010 i još uvijek ništa. Probali tempirani, i 1xAIH i ništa. Sad smo na listi za IVF. Ipak, ne mogu prihvatiti da je s nama sve ok, a da nakon 2 god upornog pokušavanja nismo nigdje!
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:17   #59
Nestrpljiva...dali se ljecite u privatnoj mpo klinici ili ne?ja nisam privatno i kako vec 2ípo god radimo na drugom bebacu tila sam nakon jednih neuspjesnih ciljanih odmah na aih ali mi je dr rekla da moram proc jos bar 3,4 ciljana prije ulaska u postupke mpo..i da jos nisam kandidat za postupak..koliko ste vi prosli ciljanih prije nego ste isli na Aih?koja vam je dg?pozdrav svima..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:57   #60
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Nestrpljiva...dali se ljecite u privatnoj mpo klinici ili ne?ja nisam privatno i kako vec 2ípo god radimo na drugom bebacu tila sam nakon jednih neuspjesnih ciljanih odmah na aih ali mi je dr rekla da moram proc jos bar 3,4 ciljana prije ulaska u postupke mpo..i da jos nisam kandidat za postupak..koliko ste vi prosli ciljanih prije nego ste isli na Aih?koja vam je dg?pozdrav svima..
Idemo u Petrovu. Bili smo na jednom tempiranom i jednom AIH-u. Dijagnoza mi je na papirima od AIH-a "sterilitas sec." Pretpostavljam da to znači "sekundarna neplodnost". Ne zanam, možda to ima veze sa mojih 35 god + činjenica da nemam jedan jajovod, jer sam nekad davno imala jednu vanmateričnu trudnoću, pa već zbog toga imam manju mogućnost prirodnog zatrudnjivanja. Možda je zato dr procijenila da sam već sad (nakon 1xtempirani + 1xAIH kandidat) za IVF. Ja sam inače i očekivala probleme sa zatrudnjivanjem, ali kod prvog djeteta. Nakon što nam je uspjelo zatrudniti u roku od 5 mjeseci sa jednim jajovodom ni u najluđim snovima nisam mislila da će biti problem sa drugim djetetom! Pogotovo jer su nam svi nalazi ok! Pozz
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.