Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 10:17   #7561
Quote:
mpetro kaže: Pogledaj post
vhs je precizniji od kalašnjikova ... puno , da sad ne pričamo i zašto
hajde, bas me zanima: zasto?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:20   #7562
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
nisan ima čast upoznat našu mladu nevistu. ovu M70 jesan, i virujen da bi je i danas moga rastavit i sastavit u mraku. zahvalna je to puška. malo zaruzinavi u vlažnijoj atmosferi,ali blato u cijevi, i tako te blagodati terena ne smetaju. nije osjetljiva na pizdarije i nije zahtjevna. a da tehnologija i tehnika idu naprid, svakako. MP 40 nekad je bija pojam. danas ga se i ne sića niko.
neka.
drago mi je da se VHS-ica dokazala na terenu i da je dobra nevista. tribalo bi mi malo da se priviknem,ali ne virujen da je nešto strašno.
to kaj srbi nisu u stanju napraviti nesto kako treba nema veze s ak-47 kao takvim
da si imao prilike usporediti ga s ruskim, itekako bi se tek onda lijepo iznenadio
a navodno su i bugarski iistocnonjemacki isto kvalitetni
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:27   #7563
Od stare slave se ne živi. Niti nema veze sa VHS.
AnteCash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:16   #7564
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
to kaj srbi nisu u stanju napraviti nesto kako treba nema veze s ak-47 kao takvim
da si imao prilike usporediti ga s ruskim, itekako bi se tek onda lijepo iznenadio
a navodno su i bugarski iistocnonjemacki isto kvalitetni
Srpski m 70 je jedna od najcijenjenijih verzija Kalasa, tako da ne znam o cemu pricas.
Puska je neunistiva, odlicno napravljena i precizna.
Nema kromiranu cijev..ok ...koga briga..bugarski i ruski su navodno najbolji ali srpski je odmah tu iza u vrhu po kvaliteti sto kazu ljudi koji su imali priliku drzati vise verzija Kalasa u ruci..ja nisam imao tu priliku ali znam i srpkinju i rumunjku i jednostavno je srpkinja ko tenk u usporedbi..i rumunjka radi bez greske ali cisto moj dojam..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:24   #7565
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Srpski m 70 je jedna od najcijenjenijih verzija Kalasa, tako da ne znam o cemu pricas.
Puska je neunistiva, odlicno napravljena i precizna.
Nema kromiranu cijev..ok ...koga briga..bugarski i ruski su navodno najbolji ali srpski je odmah tu iza u vrhu po kvaliteti sto kazu ljudi koji su imali priliku drzati vise verzija Kalasa u ruci..ja nisam imao tu priliku ali znam i srpkinju i rumunjku i jednostavno je srpkinja ko tenk u usporedbi..i rumunjka radi bez greske ali cisto moj dojam..
Nisi imao prilike držati u ruci ni jednu verziju,a kamo li pucati,ali zato dižeš u nebesa

Kako nije neuništiva ako ju moraš stalno čistiti

Da rus je neuništiv kiša,vlaga nisam morao čistit,a rumunjsko sranje,CZ,bugarski nije smjelo osjetiti kap kiše ili vlage.

I što si ti promotor CZ i srpske vojne industrije??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:31   #7566
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Nisi imao prilike držati u ruci ni jednu verziju,a kamo li pucati,ali zato dižeš u nebesa

Kako nije neuništiva ako ju moraš stalno čistiti

Da rus je neuništiv kiša,vlaga nisam morao čistit,a rumunjsko sranje,CZ,bugarski nije smjelo osjetiti kap kiše ili vlage.

I što si ti promotor CZ i srpske vojne industrije??
Lijepo sam napisao da sam radio i sa srpskom i rumunjskom ali nisam imao prilike raditi sa ruskom i bugarskom.

Kakve veze ima ciscenje s neunistivosti?

I kakvi ste vi kompleksasi ovdje, cim netko napise da je srpska puska odlicna odmah je izdajnik i antihrvat.

Koji je vama kuac?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:47   #7567
i dalje pun K g. nakon DRa još uvjek se ponavlja sranje ko i za vrijeme DRa.

ex yu ak47 ima prednost samo u mogučnosti ispaljivanja tromblona
u svemu ostalom je il neš bolji il neš gori a sve zavisi sa kojoj verzijom odnosno emljnom proizvođača ak47 verzije se uspoređuje
kom krivo kom pravo al tak je
stim da je kod nas bilo pno više verzija odnosno zemlja porjeklaak47 pa mi čudno da niko ne spominje mađarski kojeg je bilo dost

kopriva. od kad to bugarski hrđa ak je kromirana cijev, zapečeni lak na njoj il kaj več a obloge i usadnik od plastike?

uspoređivat ak47 i vhs2 ima smisla ko uspoređivat ak47 i npr. tomsona tam negdje u 60im g. prošlog stolječa

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:52   #7568
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Lijepo sam napisao da sam radio i sa srpskom i rumunjskom ali nisam imao prilike raditi sa ruskom i bugarskom.

Kakve veze ima ciscenje s neunistivosti?

I kakvi ste vi kompleksasi ovdje, cim netko napise da je srpska puska odlicna odmah je izdajnik i antihrvat.

Koji je vama kuac?
Kao prvo nije to srpska puška već jugoslovenska nisu samo srbi učestvovali u njezinom postanku,razvoju i financiranju.
Ja nisam rekao da si izdajnik ili što,ali čovjeće stalno tupiš kako je CZ najbolja,odlična,cijenjena u svijetu itd.Nego tko je utvrdio da je najbolja?to pričaju oni,a tebi smeta što vlasnik HS Produkta hvali svoj proizvod,pa naravno da će ga hvaliti i ima razloga da ga hvali.
btw pogledaj gdje je tehnološki sada HS Produkt,a gdje CZ pogledaj njihove strojeve i strojeve HS Produkta,pa naravno da se ima sa čime pohvaliti.
HS ide u robotizaciju,a u CZ su još u sedamdesetima.

Kome je u zadnje vrijeme M70 prodana??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:55   #7569
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
i dalje pun K g. nakon DRa još uvjek se ponavlja sranje ko i za vrijeme DRa.

ex yu ak47 ima prednost samo u mogučnosti ispaljivanja tromblona
u svemu ostalom je il neš bolji il neš gori a sve zavisi sa kojoj verzijom odnosno emljnom proizvođača ak47 verzije se uspoređuje
kom krivo kom pravo al tak je
stim da je kod nas bilo pno više verzija odnosno zemlja porjeklaak47 pa mi čudno da niko ne spominje mađarski kojeg je bilo dost

kopriva. od kad to bugarski hrđa ak je kromirana cijev, zapečeni lak na njoj il kaj več a obloge i usadnik od plastike?

uspoređivat ak47 i vhs2 ima smisla ko uspoređivat ak47 i npr. tomsona tam negdje u 60im g. prošlog stolječa

Moja isprika pogriješio sam za bugarsku verziju.
Mađarsku verziju sam samo par puta držao u ruci.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:24   #7570
Točnost ciljanja ovisi o razmaku između prednjeg i stražnjeg ciljnika (veći razmak veća točnost).
Točnost u velikoj mjeri ovisi i o geometrijskom obliku i mjerilu stražnjeg i prednjeg ciljnika.
Pokusima je utvrđeno da je ciljanje točnije i lakše kad je stražnji ciljnik u obliku kružnog otvora -dioptera.

Preciznost ovisi o osobinama strijelaca i o samom oružju. Strijelac postaje precizniji vježbanjem, a puška se popravlja. VHS2 se prije pakiranja u sanduk isproba na strelištu.

Namjerno sam izostavio iz priče o preciznosti i točnosti važnost dužine cijevi jer se to podrazumjeva samo po sebi.

Quote:
Točnost gađanja mjera je odstupanja srednje putanje ispaljenih projektila od cilja. Teoretski je točnost gađanja idealna kad se srednji pogodak poklapa sa sredinom cilja ili izabranom točkom na njemu. Praktički, puška se smatra točnom kad srednji pogodak odstupa
od određene točke do propisane granice. Preciznost puške određuje se veličinom raspršenih pogodaka i odnosima te veličine prema tabličnim normama. Puška je preciznija ako joj je manja slika pogodaka. To znači da neka puška može biti precizna (pogodci su lijepo grupirani), ali netočna jer su svi pogodci udaljeni predaleko od nadzorne točke. Moguć je i obratan slučaj tako da puška bude točna, ali neprecizna. Spomenimo i to da preciznost neke puške ponajviše ovisi od konstrukcije i kvalitete izrade (osobito cijevi), a točnost od ciljničkih sprava.
__________________
There are no good guns, There are no bad guns. A gun in the hands of a bad man is a bad thing. Any gun in the hands of a good man is no threat to anyone, except bad people.
MadMax- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:34   #7571
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Lijepo sam napisao da sam radio i sa srpskom i rumunjskom ali nisam imao prilike raditi sa ruskom i bugarskom.

Kakve veze ima ciscenje s neunistivosti?

I kakvi ste vi kompleksasi ovdje, cim netko napise da je srpska puska odlicna odmah je izdajnik i antihrvat.

Koji je vama kuac?
Hmm čini mi se da sada svoje frustracije okrećeš na druge, ne smeta nikome da CZ bude prvak svijeta u proizvodnji najmodernijih pušaka i pištolja, ali ona to jednostavno nije!

Tebe zapravo smetaju uspjesi Hrvatske proizvodnje pa i same VHS puške...

(inače u Iraku zaista ima CZ pušaka uglavnom ima ih i porijeklom iz Hrvatske riješavanje oružja koje Hrvatska više nikada neće trebati.

Također Irak, Sirija je bio više u prošlosti privržen Rusiji pa je logično i da su opskrbljeni Ruskim oružjem bila je i cijela bivša Yuga, pa više nije.

No kada je bivša Yuga postojala jasno Rusko oružje je bilo do te mjere vrhunsko da ga niti napredni svemirci ne bi mogli izraditi.

No zapravo ja koji sam služio zadnju generaciju JNA na Kosovu, a poslije bio i u ratu kada si je Srbija ukrala oružje JNA koje je najvećim udijelom zapravo financirano Hrvatskim novcem pa tako i izgradnja CZ u Kragujevcu, jer je davala najveći udio za sve u toj bivšoj SrboJugoslaviji ("pravednoj" lako možeš pronaći istinu o tome koliko je Hr davala i za vojsku i za nerazvijene dijelove bivše države, ali i kada je nastala situacija u JNA s financijama.

Pa ja ti dakle mogu potvrditi da je zaista slaba preciznost (svaka je nosila u neku drugu stranu zbog loše proizvodnje), situacije s težištem, trzanje kod rafalne i pojedinačne paljbe situacije i s rasklopnim kako se je to zvalo "Kundakom" koji se lako rasklimo na nekima i to u svim smjerovima i dijelovima, a na drugima se jedva dao otvoriti.

Tj bolje rečeno razlika u kvaliteti od puške do puške niti jedna nije bila iste kvalitete. O (doslovce) riziku ispucavanja tromblona općenito, a još više u odnosu na bacač granata kod VHS, nije potrebno niti govoriti.

Da je bila jedna od boljih kvaliteta u odnosu na druge (kalaše) je ipak istina, jer kada sam probao Rumunjke i Bugarke, pa i Mađarske onda sam shvatio da se CZ još i može zvati puškom, a ove tri navedene se ne bi trebale niti zvati tako.

Također VHS još nije niti postojala pa ju nitko nije niti mogao birati, ali sada pstoji, pa su se nekim čudom odlučili kupiti u Iraku baš nju i naručiti ih još zbog zadovoljstva s već kupljenim. Dakle ne CZ ili neku drugu (a nije baš da nisu u stanju doći do novaca s obzirom na naftu itd.

O pištoljima ti također mogu reći da CZ je bio dobar, odličan pištolj za ono vrijeme i bilo je zaista i izvoza. No bio je dobar za svoje vrijeme, a sada je HS-Produkt u današnje vrijeme postigao velike uspjehe.

Ovdje se ne radi o hvaljenju ili ne, radi se o činjenicama koje ako malo potražiš na internetu iz analiza i informacija u sadašnjosti, a ne prošlosti iz drugih država dakle ne iz Hrvatske shvatit ćeš i sam da CZ nitko gotovo i ne spominje.

Zato itekako možeš pronaći informacija o VHS pušci, pištoljima iz HS-Produkta nagrada, proglašenjem najvećim proizvođačem na svijetu, vijesti direktno iz Iraka i od samih Iračana, ali i drugih, pa i ulsaka u uži izbor za Francusku itd. itd. itd.

Nego kada i kome i u kojoj količini je CZ posljednji puta isporučila nekoj državi neku količinu svoje verzije te puške budućnosti?

Zadnje uređivanje FRONTO : 31.08.2017. at 14:33.
FRONTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:09   #7572
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hajde, bas me zanima: zasto?
prelistaj nekoliko stotina stranica unazad... znaš , malo me uhvati strah kad kreneš tako agresivno pa izgubim samopouzdanje

Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Srpski m 70 je jedna od najcijenjenijih verzija Kalasa, tako da ne znam o cemu pricas.
Puska je neunistiva, odlicno napravljena i precizna.
Nema kromiranu cijev..ok ...koga briga..bugarski i ruski su navodno najbolji ali srpski je odmah tu iza u vrhu po kvaliteti sto kazu ljudi koji su imali priliku drzati vise verzija Kalasa u ruci..ja nisam imao tu priliku ali znam i srpkinju i rumunjku i jednostavno je srpkinja ko tenk u usporedbi..i rumunjka radi bez greske ali cisto moj dojam..
čini mi se da ti nisi puno pucao iz pušaka tipa kalašnjikov, kao prvo kako može biti neuništva ako joj cijev hrđa ko
stara potkova ?
rumunjka radi bez greške ??? možda, ako je koristiš kao papovku, inače pri svakom dužem rafalu zašteka ,
a poslije nekoliko okvira brze pucnjave cijev izgleda kao de je izvađena iz kovačke vatre ... o tome kako se
raspadaju dijelovi od šperploče neću ni govoriti
__________________
malo nas je, al smo ...
mpetro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:32   #7573
Quote:
MadMax- kaže: Pogledaj post
Točnost ciljanja ovisi o razmaku između prednjeg i stražnjeg ciljnika (veći razmak veća točnost).
Točnost u velikoj mjeri ovisi i o geometrijskom obliku i mjerilu stražnjeg i prednjeg ciljnika.
Pokusima je utvrđeno da je ciljanje točnije i lakše kad je stražnji ciljnik u obliku kružnog otvora -dioptera.

Preciznost ovisi o osobinama strijelaca i o samom oružju. Strijelac postaje precizniji vježbanjem, a puška se popravlja. VHS2 se prije pakiranja u sanduk isproba na strelištu.

Namjerno sam izostavio iz priče o preciznosti i točnosti važnost dužine cijevi jer se to podrazumjeva samo po sebi.


Na finskoj verziji Kalasa su pomaknuli zadnji ciljnik full unatrag i stoji na pocetku poklopca zatvaraca, zato je to navodno najpreciznija verzija.
Sto se tice m70, zadnji ciljnik je katafuckinstrofa...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:59   #7574
Quote:
mateiznekud kaže: Pogledaj post
Znaš što je paradoks, da fotografija zapravo potpuno govori koliko je kalaš zastario. Samo moraš biti tehnički pismen i razumiti što je i zašto napravljeno.
Ti facelift kerefeki nisu potrebni. Kalašnjikov mehanizam stane i u ovo.



Što dovoljno govori o mentalnom sklopu "majstora" iz Zastave koji u 2017. dizajniraju ovo.

cowabunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:07   #7575
Quote:
cowabunga kaže: Pogledaj post
Ti facelift kerefeki nisu potrebni. Kalašnjikov mehanizam stane i u ovo.



Što dovoljno govori o mentalnom sklopu "majstora" iz Zastave koji u 2017. dizajniraju ovo.

Ova je tema o VHS a ne neko sranje od Zastave
AnteCash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:27   #7576
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post


Na finskoj verziji Kalasa su pomaknuli zadnji ciljnik full unatrag i stoji na pocetku poklopca zatvaraca, zato je to navodno najpreciznija verzija.
Sto se tice m70, zadnji ciljnik je katafuckinstrofa...
Realno, to "navodno" je vrlo relativno, jer je katafuckingstrofa odabrati za "sidrenje ciljnika" mjesto na puški koje nije čvrsta točka.
Istina je da se povećanjem ciljničke "crte" dobija na točnosti, ali zbog same konstrukcije kalaša i njegova poklopca, koji nije konstrukcijski dio puške nego doslovno tek poklopac, nije bez veze izabrano mjesto ispred njega za zadnji ciljnik.
Pogledaj malo sve ostale konstrukcije: uglavnom se za ciljnike odabiru mjesta na nekakvom čvrstom okviru, tako da se uporabom i habanjem ne remeti geometrija ciljničke crte.

Zadnji ciljnik M70 je sasvim uparen s prednjim, istog su tipa.
Da su najbolji u Svemiru, nisu, niti bi se promjenom tipa ciljnika odjednom dobili spektakularni rezultati s kalašem. Valja sve sagledati u kontekstu konstrukcije, namjene koju je konstruktor dao oružju, epohe u kojoj je nastalo.
S druge strane HS je imao potpunu slobodu u kreiranju vlastitog rješenja i razmještaja komponenti po vlastitom nahođenju i u skladu s modernim trendovima, uporabom railova... sasvim druga priča.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:43   #7577
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Srpski m 70 je jedna od najcijenjenijih verzija Kalasa, tako da ne znam o cemu pricas.
Puska je neunistiva, odlicno napravljena i precizna.
Nema kromiranu cijev..ok ...koga briga..bugarski i ruski su navodno najbolji ali srpski je odmah tu iza u vrhu po kvaliteti sto kazu ljudi koji su imali priliku drzati vise verzija Kalasa u ruci..ja nisam imao tu priliku ali znam i srpkinju i rumunjku i jednostavno je srpkinja ko tenk u usporedbi..i rumunjka radi bez greske ali cisto moj dojam..
gle, ako su ti srbi toliko napeti, odi im popusi i ponudi guzice
a bajke i pizdarije pricaj nekome tko ne zna o oruzju i tko nije u zivotu ispucao desetke tisuca metaka
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:23   #7578
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
gle, ako su ti srbi toliko napeti, odi im popusi i ponudi guzice
a bajke i pizdarije pricaj nekome tko ne zna o oruzju i tko nije u zivotu ispucao desetke tisuca metaka
Ne bih išao tako, džonom, ali glorificirati jedan uporabni predmet, bez ikakvih kriterija, je poprilično promašeno.

M70 je imao problem već i kod totalne neujednačenosti kvalitete: bilo je sasvim "točnih" primjeraka, a bilo je bogami i onih koji su jedva uipotrebljivi.
Materijali koji su korišteni i obrada u startu nisu jamčili dug vijek, iako su rađene neke preinake tijekom vijeka proizvodnje, koje su poboljšavale karakteristike (vidjeh stare verzije, prije uporabe prešanog sanduka, osjetno su teže), dalje nasljeđuje sve vrline i mane konstrukcije izvornika.

S obzirom da sam i u JNA i u Dr koristio gotovo isključivo M70, upoznao sam hrpu problema:
- jedinica u kojoj sam služio JNA, bila je stacionirana blizu granice i imali smo posebne zadaće "u slučaju rata", u njoj su se dužili potpuno novi primjerci M70, i redovito su se mijenjali svake 2 godine, bez obzira na opće stanje i stupanj nagriženosti cijevi (to nije bilo bez veze);
- imali smo dosta terena, u jednom noćenju u prirodi pušku (koja je ležala pored mene, greška, ali stigli smo kasno noću, i spavali bez šatora) sam u snu pokrio rukom. Rezultat: poklopac zatvarača je potpuno korodirao, dobio tamnosmeđi sloj koji sam čišćenjem skinuo, zajedno s bruniranom slojem do golog metala. Funkcionalno nebitno, ali radilo se o svega nekoliko sati...
- pri taborovanju puške su nam bile složene u priručne "suške" na ulazu u šator, s nadstrešnicom od šatorskog krila. Stara krila, u planini puno vlage koja se kondenzira, ujutro nađem u cijevi (uredno podmazanoj) doslovno grumen hrđe, od kapi koja je pala direktno u nju. Ostao dobar trag na stijenki cijevi. Razdoblje: doslovno jedna noć..
- U DR dobit isprva potpuno novi primjerak, prilično dobar, i, uz sva iskustva, držao sam je "pod kontrolom": cijev biva nagrižena bez obzira na čišćenje...
Nakon toga rabljeni primjerci u katastrofalnom stanju, jedna potpuno pošemerena rumunjka, Ero s kojim zamalo nisam amputirao sebi dlan...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:41   #7579
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
gle, ako su ti srbi toliko napeti, odi im popusi i ponudi guzice
a bajke i pizdarije pricaj nekome tko ne zna o oruzju i tko nije u zivotu ispucao desetke tisuca metaka
Jos jedan teletabis sa debilnim spikama o Srbima....
Pricamo o Kalasu, znaci najbolja jurisna puska svih vremena koju radi desetak zemalja.
Ja sam dao primjer srpske i rumunjske jer ih znam.
Koji si ti primjer dao osim primjer neodgojenosti i primitivnosti?
Velis ispucao si desetke tisuca metaka..u Call of duty?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:51   #7580
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jos jedan teletabis sa debilnim spikama o Srbima....
Pricamo o Kalasu, znaci najbolja jurisna puska svih vremena koju radi desetak zemalja.
Ja sam dao primjer srpske i rumunjske jer ih znam.
Koji si ti primjer dao osim primjer neodgojenosti i primitivnosti?
Velis ispucao si desetke tisuca metaka..u Call of duty?
Da znaš o Kalaše potput M70 kada si igrao ARMA... Ostalo je sranje. Najbojli moj guzicu. Puši sinko, puši još
jače. Dalje trolaš ovu temu.

Zadnje uređivanje AnteCash : 01.09.2017. at 13:03.
AnteCash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.