Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 16:10   #21
Meni se decimalna skala mnogo dopada.

Ostatak sajta...
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:40   #22
dobar je ali su mi tiny mix tapes i stereogum malo draži
a i domaće potlista i ona hombrezone nisu loši sa preporukama iako se uglavnom ne slažem sa ocjenama

__________________
There's a girl that you should know She was mine not so long ago
Jarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:57   #23
Pičfork se ne razlikuje od NME - a nimalo. Forsiraju neku svoju glazbu, sa nekim izvođačima pogode, s nekima ne. Nekim bendovima daju previše prostora, nekima premalo. Zamijetio sam da su prilično pismeni, većina njihovih kritičara zbilja posluša album i pokušava objasniti zašto njima to leži/ne leži.

Ukratko, kao i većina bendova koje forsiraju, Pičfork je iznimno precijenjen i pridaje mu se veliki značaj. Bezpotriebno.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:55   #24
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
dijeli na "visoku" i "nisku".
Da svršimo s ovim.

U elitizmu ne vidim ništa loše pa shodno tome Beatlese ili Beach Boyse smatram pop genijalcima za razliku od Beyonce ili Lady Gage kao manufakturiranih nakupina sisa i guzica.

Usporedba Ricea i Jay-Z-ja ne drži vodu, čak i ako je izgovorena iz mojih usta.
A priori više cijenim prvoga jer, hey-ho!, dečko ipak nešto svira, a drugi je fejkerčina i loš rapper.

Živjeli.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 01:10   #25
lol
__________________
OH!
raindrop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 02:12   #26
To što on nešto svira nije nikakav argument.
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 03:05   #27
no dobro. najbolje da krenemo tko bolje svira gitaru - Kai Hansen ili Andy LaRocque

kakvi su to blesavi argumenti. nije rok sve što žice prede. elitizam? bruno langer? arsen dedić? Voland Le Mat

vatroslav je sve lijepo rekao samo što je malo uletio lead solo s rječnikom i nabacivanjem sa sluzavim Damienom.

Damien jest patetičan i definitivno je odsvirao svoje (drugi album karanana i definitivno raskrinkavanje), ali imaj obzira. ima tu nas i koji volimo counting crowse
__________________
devils and demons are comin… to take me to hell. to take me to hell. to take me to hell
jim "draž" james is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:01   #28
kao i APSOLUTNO sve u zivotu pogotovo je glazba subjektivna pojava. sto(no)ga, tako i na pitchforku. ako se neko ne moze odmaknuti od toga i sam donosit zakljucke sto mu pase, a ne pitat se zasto mu netko nesto namece, to postaje veci problem tada
__________________
http://joe4.bandcamp.com/
Luzwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:23   #29
Unaprijed se ispričavam na docirajućem tonu, koji se inače pokušavam truditi izbjegavati, jer nisu klinci krivi što neke stvari nisu imali prilike naučiti.

Ali, ovaj (ova?) fassgodard je stvarno kralj.

Wu-Tang su okej? Za razliku od Raekwona i Ghostfacea Killaha koji nisu?

Sve bi bilo okej, da, dijete drago, Rae i Ghost upravo nisu dvojica članova Wu-Tanga, i to dvojica po sudu fanova najčešće izdvojena kao najbolji reperi kolektiva. Kojima albume dobrim dijelom producira upravo RZA, čovjek koji glazbeno stoji iza gotovo cijelog klanovog kataloga.

Tako da mi je nejasno kako isti tekstopisci, isti reperi i isti producenti mogu biti dobri kada su u grupi, a loši kada su solo.

Majstore, ono što ne razumiješ doista ne moraš hvaliti, zato jer ti je netko rekao da je to okej. Isto bi bilo lijepo, međutim, da ni ne kudiš.

Idem sad zavrtit Reasonable Doubt.
PunkRockHrvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:27   #30
__________________
http://joe4.bandcamp.com/
Luzwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:35   #31
preko tog pićforka sam pokušavao otkriti bendove prije nekih deset godina!!!!
ali onda sam upoznao dosta ljudi koji su mi objasnili
da cu više o glabi naučiti u glasu koncila nego tom sranju!
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:02   #32
Quote:
PunkRockHrvat kaže: Pogledaj post
Majstore, ono što ne razumiješ doista ne moraš hvaliti, zato jer ti je netko rekao da je to okej. Isto bi bilo lijepo, međutim, da ni ne kudiš.
Da, da, i Paul McCartney je nekad bio u Beatlesima.
A kuđenje i hvaljenje je moje pravo- zašto se uopće prepireš tu i istjeruješ pravdu ako si uvjeren u svoj ukus?

Živi, diši i slušaj što ti drago.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:05   #33
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Da svršimo s ovim.

U elitizmu ne vidim ništa loše pa shodno tome Beatlese ili Beach Boyse smatram pop genijalcima za razliku od Beyonce ili Lady Gage kao manufakturiranih nakupina sisa i guzica.

Usporedba Ricea i Jay-Z-ja ne drži vodu, čak i ako je izgovorena iz mojih usta.
A priori više cijenim prvoga jer, hey-ho!, dečko ipak nešto svira, a drugi je fejkerčina i loš rapper.

Živjeli.
Pa onda mi apriori nemamo o čemu više raspravljati. Podsjetio bi samo da su Beatlesi u godinama kada su počeli djelovati u industriji bili smatrani potrošnim i vulgarnim fenomenom, kao što je i rock 'n' roll općenito bio smatran "nižim" žanrom, produktom masovne kulture. Beach Boys su u svojoj karijeri snimili tek jedan umjetnički kompletan album, i to providnošću samo jednog čovjeka (kako su se bez njega snalazili kasnije, vidi pod: Mike Love, Carl Wilson; kodno ime: Kokomo). Što se, pak, tvoje "dečko ipak nešto svira" argumentacije tiče, osim što je radikalno predadolescentska, ona je čak i u tvojem sustavu vrijednosti neutemeljena. Pop-glazbenica koju spominješ s gnušanjem i otpisuješ ju kao konzumerističko smeće upravo je u konzervativnom sustavu glazbene autentičnosti istinska individua: autorica je i producentica svih svojih pjesama na kojima ujedno i svira jer je, vidi populističkog đavla, diplomirala klavir na Tisch Scool of Arts, a od svoje je persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret. Sviđalo se to tebi ili ne, ovo su tvoji argumenti. A što tebi u glazbenom smislu znači "fejkerčina" stvarno ne znam. Što je "loš reper", to mi je poznato. Ali ovako, kako si ti to rekao, bez ikakve dodatne argumentacije, to je tek mrtvo slovo u html kodu.
__________________
Postmodernism is the biggest success story going.
vtrslv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:12   #34
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
Pa onda mi apriori nemamo o čemu više raspravljati. Podsjetio bi samo da su Beatlesi u godinama kada su počeli djelovati u industriji bili smatrani potrošnim i vulgarnim fenomenom, kao što je i rock 'n' roll općenito bio smatran "nižim" žanrom, produktom masovne kulture. Beach Boys su u svojoj karijeri snimili tek jedan umjetnički kompletan album, i to providnošću samo jednog čovjeka (kako su se bez njega snalazili kasnije, vidi pod: Mike Love, Carl Wilson; kodno ime: Kokomo). Što se, pak, tvoje "dečko ipak nešto svira" argumentacije tiče, osim što je radikalno predadolescentska, ona je čak i u tvojem sustavu vrijednosti neutemeljena. Pop-glazbenica koju spominješ s gnušanjem i otpisuješ ju kao konzumerističko smeće upravo je u konzervativnom sustavu glazbene autentičnosti istinska individua: autorica je i producentica svih svojih pjesama na kojima ujedno i svira jer je, vidi populističkog đavla, diplomirala klavir na Tisch Scool of Arts, a od svoje je persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret. Sviđalo se to tebi ili ne, ovo su tvoji argumenti. A što tebi u glazbenom smislu znači "fejkerčina" stvarno ne znam. Što je "loš reper", to mi je poznato. Ali ovako, kako si ti to rekao, bez ikakve dodatne argumentacije, to je tek mrtvo slovo u html kodu.
Prvo, Beatlesi su smatrani "opasnima", nikako "potrošnima".

Drugo, Beach Boysi imaju barem tri "umjetnički kompletna" albuma i svi su sudjelovali u nastajanju pjesama. Uz to, album nije jedini relevantan format plasiranja glazbe. Pitaj Smithse koji imaju barem 20 antologijskih nealbumskih skladbi.

Treće, sintagma koju sam upotrijebio ima svoje mjesto i svrhu. Njena je zadaća poljuljati nedodirljivi status cijenjena nam portala koji recimo pljuje po Gomezu, a slavi jedan sasvim prosječan rap-album.
A da budem i malo ograničen, upoznat sam s radom MC-a pa ako ti kažem da je jedan moj prijatelj nakon par tjedana prtljanja po ritam-mašini uspio sklepati bolji album od Jay-Z-ja, svaka mi je pomisao o preopterećivanju vlastita mozga tim trik-žanrom gadljiva.

Ovo dalje mi nije intrigantno za elaboraciju, a nešto mi se i ne da.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:16   #35
Kak ti Gagaloo nije intrigantna jebagaćuk
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:28   #36
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
Pop-glazbenica koju spominješ s gnušanjem i otpisuješ ju kao konzumerističko smeće upravo je u konzervativnom sustavu glazbene autentičnosti istinska individua: autorica je i producentica svih svojih pjesama na kojima ujedno i svira jer je, vidi populističkog đavla, diplomirala klavir na Tisch Scool of Arts, a od svoje je persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret. Sviđalo se to tebi ili ne, ovo su tvoji argumenti. A što tebi u glazbenom smislu znači "fejkerčina" stvarno ne znam. Što je "loš reper", to mi je poznato. Ali ovako, kako si ti to rekao, bez ikakve dodatne argumentacije, to je tek mrtvo slovo u html kodu.
Ali ajde...
Autorica? Producentica? Diplomirala je klavir na nekoj art školi?
Pa što onda? Zar bih sad zbog toga trebao mijenjati mišljenje?
Kako da ti ja objasnim zašto takvu glazbu smatram smećem, stvarno ne znam.

Da, ja sam dotičnu gospođicu spomenuo s gnušanjem, ali jednako si tako i ti gospodina Ricea spomenuo s velikom dozom podozrenja.
Na to imaš potpuno pravo, baš kao i ja.

Fejker je onaj koji glumi da je nešto što nije.
Jay-Z je nešto više od fejkera. On je fejkerčina.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:34   #37
Zanimljivo je koliko su svi (a i ja, u krajnjoj liniji) voljni braniti svoje stavove pa ma koliko ne bili u stanju argumentirati iste. Ono što sam htio reć je da je i meni recimo Jay-Z bezze al ne bih odbacio kompletan hip-hop - postoji tu par pjesama koje su i meni dobre. Nikad ne bih stavio nijednu hip-hop pjesmu na neku svoju listu godine ili desetljeća, al reć da sam potpuno ravnodušan prema cjelokupnoj toj muzici bi bilo licemjerno.

Kao što bi bilo licemjerno i da kažem da je svako spominjanje Outkasta u ovim ljestvicama pogrešno. Jer imaju dvije pjesme na koje sam potrošio litre i litre znoja plešući. I uživajući! Ne samo zato što sam bio pissed like shit od alkohola. (No ni te dvije pjesme ne bi ušle u moju ljestvicu top 20 svojih godina.)
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:40   #38
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je koliko su svi (a i ja, u krajnjoj liniji) voljni braniti svoje stavove pa ma koliko ne bili u stanju argumentirati iste. Ono što sam htio reć je da je i meni recimo Jay-Z bezze al ne bih odbacio kompletan hip-hop - postoji tu par pjesama koje su i meni dobre. Nikad ne bih stavio nijednu hip-hop pjesmu na neku svoju listu godine ili desetljeća, al reć da sam potpuno ravnodušan prema cjelokupnoj toj muzici bi bilo licemjerno.

Kao što bi bilo licemjerno i da kažem da je svako spominjanje Outkasta u ovim ljestvicama pogrešno. Jer imaju dvije pjesme na koje sam potrošio litre i litre znoja plešući. I uživajući! Ne samo zato što sam bio pissed like shit od alkohola. (No ni te dvije pjesme ne bi ušle u moju ljestvicu top 20 svojih godina.)
Sve je OK.

Ali Lady Gaga?Ej!
I onda mi ljudi "s očima i ušima" prodaju postmodernističke floskule o besmislenosti odvajanja na "visoko" i "nisko".

"Visokom" i "niskom" je zajednička jedna stvar: kreativna potentnost. Razlika je jedino u odabranom modusu i motivima- u teoriji bi se kniževnosti, npr., "niskim" žanrom smatrao triler, a "visokim" drama.
Međutim, slavljenje nečega što je tako očigledno napravljeno za sezonsku konzumaciju nadilazi čak i moj pesimistički duh. Lady Gaga nije "niska", ona je jednostavno potrošni artikl.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 15:43   #39
Quote:
bue kaže: Pogledaj post
Kak ti Gagaloo nije intrigantna jebagaćuk
pa zato kaj je gaga (i beyonce) neka djevojčura, a znamo da obična nakupina sisa i guzica ne može biti zanimljiva za elaboraciju, a KAMOLI imati veze s Umjetnošću.

netko je morao reći!
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 16:02   #40
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
Pop-glazbenica koju spominješ s gnušanjem i otpisuješ ju kao konzumerističko smeće upravo je u konzervativnom sustavu glazbene autentičnosti istinska individua: autorica je i producentica svih svojih pjesama na kojima ujedno i svira jer je, vidi populističkog đavla, diplomirala klavir na Tisch Scool of Arts, a od svoje je persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret. .

Istinska individua? Lady Gaga?

To lijepo djevojče, pravim imenom Stefani Joanne Angelina Germanotta, je samo još jedna u nizu pop zvjezdica koja nije uspjela u svom prvotnom naumu ( možeš ga vidjeti na jubitu -> http://www.youtube.com/watch?v=u4KQksDXhjQ ) kvazi rock autorice. Crnu i masnu kosu je zamijenila sa pristupačnom plavom.

Usput, koautor njenog najvećeg hita Poker Face ( predmnijevam da joj je to najveći hit ) je izvjesni RedOne, čovjek koji je radio za izvođače tipa Brandy, Enrique Iglesias, Lionel Ritche i sl.

Na stranu sve to, prilično upitna, po mom osobnom sudu, originalnost, izniman vokal, koncizni i dubokoumni tekstovi - od svoje persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret? Wtf?

Tipičan produkt današnje Amerike, djevojka koja svojom verzijom šok - popa dospijeva na rang liste najkontroverznijih osoba današnjice, a zapravo se o njenoj glazbi najmanje priča.

I, na kraju, sve to može i proći da su pjesme kvalitetne - ali nisu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.