Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 22:54   #381
@cilim
hvala
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:16   #382
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pravo na naknadu stječeš nakon 9 mjeseci u komadu ili 12 mjeseci u roku godinu dana.
Nisi u pravu. Ne mora biti 9 mjeseci u komadu, nego 9 mjeseci rada u dvije godine.
Prethodni rad

Pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca. Kao vrijeme provedeno na radu smatra se vrijeme obveznog osiguranja po propisima o mirovinskom osiguranju ostvareno na temelju radnog odnosa u Republici Hrvatskoj kao i na temelju obavljanja samostalne djelatnosti u Republici Hrvatskoj te vrijeme koje je radnik bio privremeno nesposoban za rad, odnosno na rodiljnom, roditeljskom, posvojiteljskom ili skrbničkom dopustu nakon prestanka radnog odnosa odnosno prestanka obavljanja samostalne djelatnosti, ako je za to vrijeme primao naknadu plaće prema posebnim propisima i ako je uplaćen doprinos za zapošljavanje
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:32   #383
U pravu si. Mijenjali su to početkom godine.. ono moje je po starom.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:03   #384
Pozdrav svima,
ovako počela sam raditi na određeno 12.12.2013., sa 30.9. mi ističe ugovor na određeno. Koliko sam shvatila po svim dosadašnjim postovima, sa istekom ugovora imam pravo na naknadu sa zavoda. Zanima me ima li nekih iznimaka? Konkretno, živim sa sestrom i kako je ona često na terenu uplati mi na račun novac za režije. E sad, mene zanima ima li to ikakve veze sa pravom na naknadu? Pitam iz razloga jer sam naišla na jedan raniji post gdje nekome nisu odobrili naknadu sa zavoda zbog nekih uplata za paypala, ali nema nikakvih replyja na to. Ima možda netko sličnih iskustava?
Hvala puno
siobhan1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:15   #385
ja sam potpisao ugovor 1.9. na rad do 30.6, jel imam ja kakva prava u sedmom i osmom mjesecu, na minimalcu sam.?
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 15:33   #386
Quote:
siobhan1989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ovako počela sam raditi na određeno 12.12.2013., sa 30.9. mi ističe ugovor na određeno. Koliko sam shvatila po svim dosadašnjim postovima, sa istekom ugovora imam pravo na naknadu sa zavoda. Zanima me ima li nekih iznimaka? Konkretno, živim sa sestrom i kako je ona često na terenu uplati mi na račun novac za režije. E sad, mene zanima ima li to ikakve veze sa pravom na naknadu? Pitam iz razloga jer sam naišla na jedan raniji post gdje nekome nisu odobrili naknadu sa zavoda zbog nekih uplata za paypala, ali nema nikakvih replyja na to. Ima možda netko sličnih iskustava?
Hvala puno
Nema veze što ti sestra ili itko drugi uplaćuje lovu. Ovo na paypallu je bilo vjerovatno plaćanje nekakve prodaje ili usluge.
Uredno se prijavi i imš pravo.

Quote:
Doctor B. kaže: Pogledaj post
ja sam potpisao ugovor 1.9. na rad do 30.6, jel imam ja kakva prava u sedmom i osmom mjesecu, na minimalcu sam.?
To ti pitaš za iduću godinu?
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:32   #387
Imam pitanje.
Imam 16 godina radnog staža, postoji mogućnost da dobijem otkaz.
Išla sam čitati o naknadama i pravima i nešto mi nije jasno.
Naknada se za prva tri mjeseca isplaćuje u iznosu od 70% osnovice.
Nalazim na ovo:
Quote:
U osnovicu ne ulaze naknade plaće ostvarene po posebnim propisima
E sad. Dali u tu sumu ulazi i stavka "stimulacija" i prevoz ili ne?
Hvala
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:58   #388
Novčana naknada s hzz

Pozdrav svima,
Radio sam u jednoj firmi pod ugovorom 1 godinu i 6 mjeseci. Nakon nje sam iskoristio pravo na naknadu 3 mjeseca. Sad radim u jednoj drugoj firmi oko 3 mjeseca zanjima me, imam li ja pravo na novčanu naknadu ukoliko mi dođe do raskida ugovora?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:32   #389
Posto si vec jednom iskoristio pravo na naknadu, sljedecu ces moci koristiti kad ces u trenutku prestanka radnog odnosa imati najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 09:18   #390
Thumbs up

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Posto si vec jednom iskoristio pravo na naknadu, sljedecu ces moci koristiti kad ces u trenutku prestanka radnog odnosa imati najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca.
hvala
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:39   #391
kakav sve prestanak radnog odnosa nosi sa sobom pravo na naknadu?

dakle,ako dam otkaz, a imam 9mj radnog odnosa u komadu na tom radnom mjestu, da li imam pravo na naknadu?

još jedno pitanje, vezano za bolovanje!
ako sam na godinu dana prijavljen, metoda "Mladi za zajednicu" javni radovi, te odem na bolovanje, da li mi se minimalac smanjuje koliko sam na bolovanju ili kako to ide?

Hvala unaprijed!
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 10:34   #392
Ako ti das otkaz, nemas pravo na naknadu na burzi.

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10130
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 11:31   #393
Jučer mi je rekla prijateljica koja je radila sezonu od 15 06 do 15 09 a prije toga ima ispunjen uvjet za 9 mjeseci u 2 godine da joj ne priznavaju tromjesečni prosjek od seone jer nisu puni mjeseci?? i da je za obračun naknade stavljaju na minimalac.
Meni osobno je to nelogično i zašto to rade? Da što manje novca isplačuju ne kužim? Dakle osoba koja radi iscjepkano mjesec po mjesec i skupi 9 mjeseci u 2 godine isto je stavljaju naminimalac jer nema platnih lista za 3 mjeseca uzastopce? Ne kužim?
Jel mi može to netko objasnit. Hvala.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:30   #394
Nema se sta objasnjavati takav je propis:
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10292
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:37   #395
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Jel mi može to netko objasnit. Hvala.
Neka prijateljica uzme hzz-ov obrazac za ispisivanje prosjeka i neka joj poslodavac ispiše prosjek za 07., 08. i 09. mjesec i neka to samo preda bez puno objašnjavanja.
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:13   #396
U slučaju da osoba nakon povratka sa porodiljnog dobije otkaz, kako joj se računa naknada?

Zadnje tri plaće koje je primila prije porodiljnog?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:51   #397
jel netko zna kad ce u 11. mjesecu bit isplate naknada za nezaposlene?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 19:23   #398
Dao sam ti link u postu 377, trebao si se samo vratiti stranicu natrag i kliknuti na taj link.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 09:33   #399
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Dao sam ti link u postu 377, trebao si se samo vratiti stranicu natrag i kliknuti na taj link.
ma znam za taj link, vec sam ga spremila u bookmark.
ali bilo mi je cudno sto u prva tri dana studenog nije bilo pisalo bas nista. zato sam morala pitat.

sad vidim da pise da ce bit od 5. do 7. 11.

i hvala
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 21:25   #400
Zaposlila sam se 6.4. ove godine na pola radnog vremena. Ugovor mi istječe 6.12. i neće biti obnovljen. Razdoblje od godinu dana prije 6.4. sam bila na porodiljnom i to sam prijavila na mirovinskom radi radnog staža.

Zanima me, s obzirom da sam prijavljena svo vrijeme od 6.4.-6.12. na 1/2 radnog vremena, da li ću imati pravo na kakvu novčanu naknadu?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.