Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Volite li original CDe/ploče/kasete?
Da, jer je piratstvo ilegalno 1 0.78%
Da, jer želim da izvođač dobije novac koji ja dam 16 12.50%
Da, jer mi ljepše izgleda u zbirci 55 42.97%
Da, iz nekog drugog razloga (kojeg?) 22 17.19%
Ne zanima me original, važno da imam glazbu 34 26.56%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 18:43   #21
..sjećam se krajem 90-ih i početkom 2000-ih starije cd-e sam kupovao u second hand shopovima...cijena su bile pristupačne....sjećam se jednog u tratinskoj blizu cibone...free bird music shop....
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:26   #22
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
mp3-ce se ne računaju kao kolekcija.
a što ako određeno izdanje postoji isključivo u .mp3 formatu?
u posljednje vrijeme se sve veći broj rap mixtapeova izdaje upravo u obliku digitalnog downloada, bez ikakvog fizičkog medija...kako se to računa?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:18   #23
volim, ali ne dovoljno da bih kupovao originale.

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Plaćene,legalne mp3-ce su tu negdje između.
i najveca moguca glupost za bacanje novaca.
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:26   #24
volio bi originale da imam para za njih
oxymoron69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:30   #25
U životu nisam dobila niti imala CD nekog pjevača/grupe/čegaveć.

Kako bih voljela dobit to na poklon.
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:38   #26
posebno dobro !
miris, izgled... ma ono.. sve !

padam na soft shell kutije. one kartonske

imam ih poprilican broj premda ih najvise vrtim u autu
doma je izripano i na kompu.
a, mozda ih je najveci broj tu od domacih bendova. polupro.
a, tu je i onaj dio da pomazem izvodacu ! (za domace bendove)



e, da... i ploca sam imao negdje, moram i to poraziti da ih pokacim po zidovima !
Zehehehljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:46   #27
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Plaćene,legalne mp3-ce su tu negdje između.
Quote:
boogeyman kaže: Pogledaj post
i najveca moguca glupost za bacanje novaca.
zašto bi glupost bila nekome direktno preko paypala uplatiti neke sitne pare (reda veličine $5-$10) ako si uživao u njegovim radovima?

pitanje kupnje ili nekupnje .mp3 fajlova je dobar pokazatelj je li čovjeku stalo do muzike ili tek do posjedovanja medija koji će s ponosom pokazivati drugarima...tim više što su .mp3 izdanja redovito bitno jeftinija od onih na CDu ili vinilu + pružaju veću slobodu i mogućnost uspjeha izvođačima koji se ne žele ugovorima vezivati uz razne izdavačke kuće...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:36   #28
Quote:
boogeyman kaže: Pogledaj post
volim, ali ne dovoljno da bih kupovao originale.


i najveca moguca glupost za bacanje novaca.
Slažem se.
Dan kad se prestanu izdavati fizički albumi je dan kad ja prestajem davati novce za glazbu.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 03:19   #29
naravno. netko voli imati police popunjene knjigama, a neki cdima, pločama i kazetama... ove legalno kupljene mp3ice su mi glupost, ne vidim kolekcionarsku vrijednost toga i razliku između free downloada iste...
__________________
r.
elegantHORSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:48   #30
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zašto bi glupost bila nekome direktno preko paypala uplatiti neke sitne pare (reda veličine $5-$10) ako si uživao u njegovim radovima?

pitanje kupnje ili nekupnje .mp3 fajlova je dobar pokazatelj je li čovjeku stalo do muzike ili tek do posjedovanja medija koji će s ponosom pokazivati drugarima...tim više što su .mp3 izdanja redovito bitno jeftinija od onih na CDu ili vinilu + pružaju veću slobodu i mogućnost uspjeha izvođačima koji se ne žele ugovorima vezivati uz razne izdavačke kuće...
takve nepotpisane garazne bendove niti slusam, niti mislim da su dosta kvalitetni da bi dobili moje novce za skinute mp3ce.
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:34   #31
Tko ne razumije da su original CDi jedini pravi, i izvorni način slušanja glazbe (osim koncerata) nikada to neće shvatiti, niti mu se to treba objašnjavati.
Ilegalni download je super stvar, ali ne na način na koji ga većina koristi. Ja skinem 200 albuma for example. I od tih 200, 50 me ODUŠEVI, i tih 50 kupim. dakle, znam što kupujem i znam da će mi se svidjeti. ne govorim da treba sve original kupovati dakle, samo ono što nam se izrazito sviđa. No, većina ljudi ionako ne primjeti (ogromnu) zvučnu razliku između mp3ca i original CDa zato jer imaju loše sound sisteme, a i uho im nije za nešto
__________________
John Hancock with the safety off
after every show
JimiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:34   #32
Naravno da volim originale, prave cd-e, ploče, al kako je nažalost situacija kakva jest ne mogu si priuštiti kupovanje istih pa čak ni preko ebaya ni igdje drugdje.

Kad dođe vrijeme i bit ću puna novaca, odmah za početak kupujem kolekcije u vrijednosti bar 1000 eura Ovako, nažalost vučem piratluk od kojih 500 gb po kompu, a ostatak na cd-ima.. Jebemu život, bilo bi lijepo imat prave i naravno k tome još par jebeno dobrih audiofilskih komponenti pa da se može slušat kak spada. Ovako
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:55   #33
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
S kojim ti se to "originalom" uspilo dogodit?
Nebih u detalje, samo ću reći da taj bend više ne slušam
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:07   #34
Čitajući vaše postove čovjek bi rekao da se moraš bogato udati ili dobiti na lotu da si priuštiš koji cd.

Quote:
Kad dođe vrijeme i bit ću puna novaca


When the time comes :drumrolls:

Nitkovići a pušili bi kutiju i pol dnevno. Ozbiljno skupo je, ali ne kužim, šta nije skupo kod nas??
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:13   #35
Quote:
octopus kaže: Pogledaj post
Čitajući vaše postove čovjek bi rekao da se moraš bogato udati ili dobiti na lotu da si priuštiš koji cd.
pa jbg, neću valjda pušit kutije od cd-a.

Uostalom, probaj biti žensko sa nekom ispodprosječnom plaćom u RH, plaćaj si solo faks pa vidi kak će ti puno ostat puno od te mizerije A dalje, na čemu da ih vrtiš kad nemaš neki ok hi fi sistem? Najrađe bi rekla, na k.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:39   #36
Sad si me zbedirala, jer ih upravo na nečem takvom trenutno i vrtim...
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:52   #37
Quote:
octopus kaže: Pogledaj post
Sad si me zbedirala, jer ih upravo na nečem takvom trenutno i vrtim...
Bitno da se čuje, ne?
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:58   #38
Bilo šta oriđiđi i fizičko, najrađe bi kupovo vinil stalno, al nemam gramofon
__________________
---
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:14   #39
Quote:
elegantHORSE kaže: Pogledaj post
naravno. netko voli imati police popunjene knjigama, a neki cdima, pločama i kazetama... ove legalno kupljene mp3ice su mi glupost, ne vidim kolekcionarsku vrijednost toga i razliku između free downloada iste...
istina, nemaju baš neku kolekcionarsku vrijednost...
mada možda nemaju kolekcionarsku vrijednost upravo zato što su lako dostupne za besplatan download, pa gube na vrijednosti kao statusni simbol budući danas svaki siromah s netom može imati impozantnu kolekciju muzike u .mp3 formatu

bit će da ljudi pate od popunjenih polica kojima će se razlikovati od ostatka pučanstva lošijeg muzičkog ukusa, a da je sama muzika u drugom planu
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:58   #40
Quote:
JimiH kaže: Pogledaj post
No, većina ljudi ionako ne primjeti (ogromnu) zvučnu razliku između mp3ca i original CDa zato jer imaju loše sound sisteme, a i uho im nije za nešto
ogromne razlike izmedju original CDa i kvalitetno izripanih mp3 fajlova jednostavno nema. ono je audiofilsko izdrkavanje.

uostalom, dosta albuma se moze naci u flac formatu koji ima identican zvuk kao original CD.
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.