Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Volite li original CDe/ploče/kasete?
Da, jer je piratstvo ilegalno 1 0.78%
Da, jer želim da izvođač dobije novac koji ja dam 16 12.50%
Da, jer mi ljepše izgleda u zbirci 55 42.97%
Da, iz nekog drugog razloga (kojeg?) 22 17.19%
Ne zanima me original, važno da imam glazbu 34 26.56%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2011., 22:53   #61
Quote:
Belinda Carlisle Fan kaže: Pogledaj post
Odjeća je jednostavno nešto što ima svoju praktičnu funkciju i što nam treba, i smatram da ljudi tome posvećuju previše pažnje, dok podcjenjuju vrijednost ovakve umjetnosti
da, ali isto tako kao sto tebe "fasciniraju" originali, kolekcije tid. tako nekog fascinira odjeca. Ak ima i prakticnu funkciju ne mora znaciti da ne moze imati i estesku i neku drugu Nisu svi ljudi isti, i ne mozes suditi stvari samo po sebi, da je ovo vrijednije. Mozda su nekom original cd-i glupost,nekom je muzika je muzika bila ona na youtube-u ili na original ploci, isto kao sto je tebi odjeca-odjeca, nesto sto je tu da sluzi prakticno, i svejedno ti je kakva ce biti
Hello is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:56   #62
Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
1.bome nije...
2.da...1500 originala nije velika brojka..lol
Zapravo što ti pokušavaš kazati ovime - da je ljudima koji kupuju originale manje stalo do glazbe, a više do kolekcija, omota, mirisa nove knjižice, lijepog pogleda na police itd.? Wrong Baš ono što najviše volim - e to ću imati sve u originalu.

Pa nije nitko od nas ušetao u prodavaonicu, kupio od šuca 1500 originala, digao kredit na to i spičkao sve pare i ušteđevinu za sebe, svoju djecu i unuke. Ili odmah u jednom danu/mjesecu/godini kupio cijelu diskografiju nekog banda. Kupujem albume još od 80-ih, moja obitelj još davno prije mene jer drugačije nije moglo. Oduvijek sam bila okružena originalima. Ali da se razumijemo, imam piratskih, ovakvih - onakvih, a o mp3 neću ni pričati koliko toga imam, najviše od svega - jedno veliko brdo svega.

Naravno da se vremena mijenjaju i da neki formati postaju prošlost, ali to ne znači uopće da gube na kvaliteti, cijenjenosti i da ih treba podcjenjivati, zaboraviti i drugima se iščuđavati što ih kupuju ili da ih treba prestajati uopće kupovati dok su još tu.

Problem je što ti ne možeš shvatiti da bi netko dao za glazbu za svog života nekih 50.000, 100.000 ili više kunića, dok bi netko drugi dao i potrošio na nešto drugo što ga veseli pa sad odnosilo se to na odjeću, cigarete, opanke ili nešto treće bez brige, imam ja još svojih fetiša
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 03:00   #63
Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
glazba se sluša a ne gleda ili dira prstima...ako je vama miris knjižice iz cd-a ili ''lijepo mi cd-i izgledaju u polici'' vazna stvar oko glazbe onda imate itekako krivo poimanje oko glazbe....
a sta je tebi bitno? cisti, ispolirani zvuk?
-pa ne moran ti objasnjavat kako to ide kad upalis liniju, otvaras original, pazis da ga ne ostetis, naravno da je bitan miris ali, najbitnije je ono sta je na disku!
i, to je to. ala gusta!
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 03:03   #64
Quote:
Hello kaže: Pogledaj post
da, ali isto tako kao sto tebe "fasciniraju" originali, kolekcije tid. tako nekog fascinira odjeca. Ak ima i prakticnu funkciju ne mora znaciti da ne moze imati i estesku i neku drugu Nisu svi ljudi isti, i ne mozes suditi stvari samo po sebi, da je ovo vrijednije. Mozda su nekom original cd-i glupost,nekom je muzika je muzika bila ona na youtube-u ili na original ploci, isto kao sto je tebi odjeca-odjeca, nesto sto je tu da sluzi prakticno, i svejedno ti je kakva ce biti
molim te, nemoj tako o muzici. mi smo samo tili docarat VAZNOST originala, i glazbe! pa, glazba pokrece svijet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:07   #65
Quote:
admin1 kaže: Pogledaj post
a sta je tebi bitno? cisti, ispolirani zvuk?
-pa ne moran ti objasnjavat kako to ide kad upalis liniju, otvaras original, pazis da ga ne ostetis, naravno da je bitan miris ali, najbitnije je ono sta je na disku!
i, to je to. ala gusta!
pa naravno da mi je bitnija kvaliteta zvuka nego jel original ili ne
JötunnHøllm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:25   #66
Quote:
Germa kaže: Pogledaj post
znalčino, daj odi spavat
plus jedan

hajde spavati, mrzitelju glazbe!!!
__________________
John Hancock with the safety off
after every show
JimiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:38   #67
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
sjećam se kad sam krenuo u 1. srednje i odvajao novce od džeparca (dok su drugi išli na sendiviče, sok ili pivu ja sam svoje novce štedio) da bi si kupio neki toliko željeni cd (ploče me nikad nisu zanimale možda i zato što nisam u kući nikad imao gramofon koji je radio). i od te godine kad sam počeo kupovati cdove .
Uh,poznato mi je ovo ,samo što ja nisam zapisivao ništa u knjižice,pošto danas imam RYM,pa mi to i više služi za popisivanje albuma koje imam,nego ocjenjivanje glazbe.
Iako,ja nisam popisivao koliko sam na što potrošio. Ali bih vjerojatno mogao izračunati.

Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
1.bome nije...
2.da...1500 originala nije velika brojka..lol
3...e pa mozda zato jer ti se slusa 1 pjesma s 1 albuma pa druga pjesma s drugog albuma nekog desetog izvođaća...dok nađeš di je taj album prođe godinu dana....(a i na veliku vecinu i zaboravis da ih imas...)
al vidim da tebi nema svrhe objasnjvat nesto sto svi ostali shvacaju....
Ti kužiš da se izvođače poreda po abecedi,a njihove albume kronološki?I tako se sve da lako naći...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:42   #68
Quote:
JimiH kaže: Pogledaj post
plus jedan

hajde spavati, mrzitelju glazbe!!!

da mrzitelj glazbe....
zato slusam glazbu 0-24 i u bendu sam već 6 god jer sam mrzitelj....
ovo graniči sa zdravom pameću....
JötunnHøllm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:48   #69
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post


Ti kužiš da se izvođače poreda po abecedi,a njihove albume kronološki?I tako se sve da lako naći...

a jel ti kuzis sta znaci kad te jedan KLIK dijeli od onoga što želiš slušati? umjesto rondanja i stalnog mjenjaja cd-a....
JötunnHøllm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:51   #70
odgovori mi na ovo pitanje jos....
jel bolje imat 2000 original filmova ili sve te filmove na 1 disku od 2 TB i zavrsili smo pricu
kako mi na kurac ide ta neka uživljenost u to da se mroa imati nesto original pa makar pod cijeni da je totalno nepraktično.....
nebi ti škodilo da se malo moderniziraš...znaš...
JötunnHøllm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:57   #71
ja volim kupovati ploče, iako znam da nije baš praktično stalno ih mijenjati
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:15   #72
Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
odgovori mi na ovo pitanje jos....
jel bolje imat 2000 original filmova ili sve te filmove na 1 disku od 2 TB i zavrsili smo pricu
kako mi na kurac ide ta neka uživljenost u to da se mroa imati nesto original pa makar pod cijeni da je totalno nepraktično.....
nebi ti škodilo da se malo moderniziraš...znaš...
bolje je imat 2000 originala.

jer si odrastao skupljajuci te cd-e, a svakom si se radovao ko malo dijete cokoladi. Jer je kupit cd + rastrgat celofan + prelistavati knjizicu (specificnog mirisa ) za vrijeme slusanja = orgazam. Jer nije bilo przilica, jer nije bilo hard diskova, jer nije bilo brzog interneta, jer su ti cd-i dio tebe, tvoje osobnosti i tvog odrastanja i na kraju jer je ceprkanje po policama cede sopova pet put zabavnije od sjedenja na kavi.

Jer ti cd nece krepat ko hard disk majku mu.
mickey_pearce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:16   #73
Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
a jel ti kuzis sta znaci kad te jedan KLIK dijeli od onoga što želiš slušati? umjesto rondanja i stalnog mjenjaja cd-a....
Ti kužiš da mnogi od nas imaju mp3-ce albuma koje još nemaju,ili ih koriste u playerima kad nisu u prilici slušati CD?I što ćeš slušat u autu,CD ili mp3?

Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
odgovori mi na ovo pitanje jos....
jel bolje imat 2000 original filmova ili sve te filmove na 1 disku od 2 TB i zavrsili smo pricu
kako mi na kurac ide ta neka uživljenost u to da se mroa imati nesto original pa makar pod cijeni da je totalno nepraktično.....
nebi ti škodilo da se malo moderniziraš...znaš...
Što te boli kurac za to!?Jel te itko prisiljava da išta kupuješ?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:29   #74
Quote:
mickey_pearce kaže: Pogledaj post
bolje je imat 2000 originala.

jer si odrastao skupljajuci te cd-e, a svakom si se radovao ko malo dijete cokoladi. Jer je kupit cd + rastrgat celofan + prelistavati knjizicu (specificnog mirisa ) za vrijeme slusanja = orgazam. Jer nije bilo przilica, jer nije bilo hard diskova, jer nije bilo brzog interneta, jer su ti cd-i dio tebe, tvoje osobnosti i tvog odrastanja i na kraju jer je ceprkanje po policama cede sopova pet put zabavnije od sjedenja na kavi.

Jer ti cd nece krepat ko hard disk majku mu.
znam ja to sve...
i posjedujem oko 100 originala (za koje mi je sada i zao sto sam kupio i potrosio tolike novce...koji mi sada trebaju ''
ali tada je bilo drugacije vrijeme,tada sam se ubijao da makar na audio kazeti nabavim nesto pa makar kvalitete da ni necujes glazbu ali bio sam presretan jer sam to nabavio....i toliko sma sve to slusao i premotavao milijune puta da su se te trake u tim kazetema toliko deformirale da se zvuk skroz izobličio....
sjecam se nekog lika prije 12-13 godina koji je vamo jedini imao przilicu...pa jbt taj se obogatio na tome koliko je svima presnimavao sve...
no da se vratim na ove svoje originale o kojima je vamo i rijec...
kad sam kupio komp prvo sto je bilo da te svoje originale presnimim na komp da se nemoram stalno drkat ubacivanjem i izbacivanjem i da mogu imat 100-200 pjesama u playlisti ...i sad mi oni stoje puni prašine u nekim kutijama u podrumu...nisma ih ni vidio sigurno 10ak godina
vremena se mjenjaju sada je samo pitanje koliko se vi prilagođavate svemu tome....
stvar je u tome da svi 40+ god imaju takvo misljenje da je original ono sto im treba ono sto vole...
ali pogledajte ovu današnju mladež..pa njima puca kurac za sve to...i takvo razmisljanje je svuda u svijetu...
pa sad su i ti cd-i izasli iz uporabe sad se sve vrti oko USB-a i Externih diskova ko zna sta ce biti za 10 godina...
nemam ja nista protiv nekog sto voli originale...samo sto namjerno malo nekim rečenicama podbodem bas iz tog razloga da neki shvate da nemaju svi isto misljenje i da je vrijeme glazbe kakvu smo poznavali daleka proslost...

i da se vratim na ovo

''Jer ti cd nece krepat ko hard disk majku mu''

pa nazalost i cd nakon 5-6 god zna poceti trzat,preskakat i zajebavat(to mi se dogodilo na sigurno 7-8 originala)...a pogotovo onima koji nepaze na te stvari...
a hard disk...e pa cuj treba se znat snaći....
napraviš si backup svega na externom disku i siguran si
JötunnHøllm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:53   #75
No, i za tri trilijuna godina će se naći čovjek koji će htjeti otisnuti svoju umotvorinu na nezavisnom mediju (osim ako bendovi ne počnu stampat USB stickove sa kompletnom diskografijom, zripanom na 320kbps) i naći će se osoba koja će umišljati posebnost jer ima njegov album, makar ga štampali u serijskoj proizvodnji, najnoviji androidi iz Japana.

Ali, nastavite rad na izumu tople vode, pratim vas...
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:58   #76
Jbt., ljudi osjećaju gušt i zadovoljstvo kad kupe novu cirkularnu pilu... Sad će me biti sram ući u prodavaonu.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:18   #77
Da se i ja uključim.
Postoji velika razlika i u originalnim CD-ima.
20 godina stari disk mi zvuči kvalitetnije nego ovaj novi sa kojeg krešti naljepnica "DIGITAL REMASTERED". Mogu ti reći da sam slušao neke od tih remasteriranih CD-a i bogami se umoriš slušajući. To je takozvani "Loudness war".
Ja imam u kolekciji CD stare 20 i više godina i u savršenom su stanju.
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 18:28   #78
Quote:
JötunnHøllm kaže: Pogledaj post
znam ja to sve...
i posjedujem oko 100 originala (za koje mi je sada i zao sto sam kupio i potrosio tolike novce...koji mi sada trebaju ''
I sad treba solit pamet i iščuđavat se ljudima koji ne žale za novcima koje su, po tebi, "bacili" na glazbu. Ma nije mi žao lipe! Niti će mi ikad bit. za bilo kakvu stvar koja se odnosi na glazbu, pa sad podrazumijevalo to CD, vinil, pojačalo, akustaru, ulaznicu za koncert, festival i gorivo (do koncerta ) i sl.

Popušila sam duvana u životu (novčano) vjerojatno više nego na glazbu. I nije mi žao ni za jedno ni drugo. Jer znam da uživam u tome i da me veseli. Iz tvog nastupa ispada kao da oni koji kupuju nemaju doma nikakve mp3 formate i ne slušaju glazbu u modernim formatima i da isto tako ne klikamo na pjesme koje želimo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:00   #79
Ajmo malo ublaziti retoriku i ne tjerati ljude s teme i slicne, ok?

Vidim da se razvila rasprava u dva smjera: moralni i prakticni. S moralno-eticke strane je stvar prilicno ocita: ako ne placamo glazbu (nebitno jel cd, download ili sto vec) onda krademo. Jebiga, tako je. Mozemo to opravdavati raznim razlozima, izvlaciti se na nedostatak love, ali na kraju ostaje cinjenica da je to kradja. Ne mislim sad nekome moralizirati zbog toga kad to i sam radim, ali nazovimo stvar pravim imenom.

A s prakticne strane... jebiga, ja ne vidim smisla fizickih cd-a, vinila, kaseta i cega vec ne. Dobro kodirana mp3-ica na vecini opreme kakvu imamo doma zvuci jednako kao i cd, a osim toga moze se kodirati i u non-lossy formate. Npr. FLAC. Ja da imam love za kupovati sve originale ionako ne bih slusao cd-e. Platio bih za download glazbe ili ako bih kupio cd-e onda bi to zripao i cd-e uskladistio na tavanu ili ih uvalio nekome. Sama ideja da mi prostor zauzimaju tisuce cd-ova i da moram kopati po tome kad zelim nesto slusati mi je stravicna.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:11   #80
Gušt mi je imati originalne cd-e.
Sjećam se da sam nekad imao tu posebnu vrst cdšopingmanije dok je još bio u Savskoj otvoren Continental Megastore i onaj cd shop kraj bivšeg kina Zagreb (Dinaton? ). Nostalgija...
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.