Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 21:35   #81
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Utrku supersprinta su potpuno upropastili redari, kojih ili nije bilo na svojim mjestima, ili su krivo slali trkače ...
Nije ih bilo na svojim mjestima.

No, nešto mi nije jasno; kako nekome nije jasno da, ako trči već 20 min, a treba pretrčati 2500 m, da to nije to...?
Ili; kako se uopće uputiti na puni krug oko jezera, ako zna da bi trčanje trebalo trajati 12, 13 min?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:50   #82
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nije ih bilo na svojim mjestima.

No, nešto mi nije jasno; kako nekome nije jasno da, ako trči već 20 min, a treba pretrčati 2500 m, da to nije to...?
Ili; kako se uopće uputiti na puni krug oko jezera, ako zna da bi trčanje trebalo trajati 12, 13 min?


triatlonac trči dok ne vidi suca

iako, greška je na strani organizatora
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:58   #83
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post


triatlonac trči dok ne vidi suca

iako, greška je na strani organizatora
Naravno, slažem se. Ono je bilo samo usputna napomena...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 08:20   #84
Evo imate novog predsjednika: http://www.3sporta.com/i.php?d=2&id=625#p
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:33   #85
Quote:
kajjaznam kaže: Pogledaj post
Evo imate novog predsjednika: http://www.3sporta.com/i.php?d=2&id=625#p
Mda. Političar.

Vidjet ćemo; iako, nemam puno kontakta sa institucijama () pa ni ne utječe direktno na mene.

Prema iskustvima sa has-om, ponekad je bolje i lakše da ih uopće ni nema...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 01:09   #86
Da li je Triatlon popularan kod nas u HR? Je li imaju gdje takmičenja da se dešavaju?
MarijaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 07:43   #87
Popularan?
Teško. To je sport u kome treba puno znoja, truda i muke, dosta novaca (oprema), a nema previše love (hint: nogomet).
No, mene je demantirala ovogodišnja triatlon liga u Varaždinu. Kakav je to bum rezultata i broja natjecatelja bio...
Natjecao se svatko, od 5 do 85 godina starosti. Kroz 8 kola prodefiliralo je 160-tak učesnika, sa rekornim 8. kolom gdje nas je bilo 93...
Fantazija.
Dolazili su ljudi iz Slovenije, Zagreba, Petrinje, Koprivnice... Puno mladih uključilo se i probalo.
Već sad se kuju planovi za iduću sezonu.

Malo atmosfere:

http://tk042.hr/index.php?d=newsid1.php&id=1079518#p
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:14   #88
U prvom redu, da se izvinem za vađenje teme iz davnoprošlih vremena, i nadam se da će i drugima biti na korist.

Naime, pravim sebi nekakav (orjentacioni) kalendar za sljedeću sezonu, a u njega bih želio ubaciti i jednu-dvije-tri triatlonske trke. Mada mi je triatlon još uvijek samo ideja, volio bih ju i u praksi probati. Bar imam namjeru da se kvalitetno pripremim za sljedeću sezonu, pa da vidimo...

Eh, sad... od vas bi mi trebao jedan savjet. Naravno, to je izbor pravog događaja, pa ako bi mi mogli savjetovati jedan-dva događaja, pa da se organizujem i dođem na neki, malo masovniji...

Moj izbor bi bili sprint triatlon(i), eventualno supersprint dužina.

Koliko sam vidio, čitajući ovaj forum i neke od triatlon portala, triatlon centri su Varaždin i Zagreb, gdje se i organizuju triatlon trke.

Volio bih da čujem vaše savjete. ...pa možda se i vidimo.
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:27   #89
Ako želiš malo masovniji triatlon, Varaždin je prava prilika. U Zagrebu nema sprinta, isto kao i u Splitu, samo supersprint i olimpijski.
Na žalost, utrke su od ove godine vrlo reducirane (čitaj: nema novaca) pa je i izbor dosta sužen.

Eh, ako želiš stvarno masovnu utrku (mada, ni to nije najbolje, zbog gužve i opasnosti od ozljede) onda treba ići u Sloveniju, Austriju, Italiju...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:51   #90
Hm, izgleda da ću morati poraditi na plivanju, pa dobaciti i olimpijski, da bar imam mogućnost izbora.
Eto vidiš zašto je kriza dobra. Tjera te na trening, da bi mogao odrađivati veće dužine, da bi mogao imati veću mogućnost izbora. :-D
A što se tiče Slovenije, a i ostalih većih i masovnijih, želio bih biti oprezan, pa sljedeću sezonu odraditi onako kako najbolje znam, pa tek onda pravit planove za sezonu 2014.-te...

A u subotu ću odraditi 40k bicikla i 10 k trčanja, da vidim gdje sam, pa javim ovde. Eto tako.
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 00:02   #91
kalendar utrka za 2013 će se pojaviti u veljači, bar mislim... a priča se i o nekim sprintevima u zg-u
varaždim je po meni jedna od najbolje organiziranih utrka, u potpunosti zatvorena za promet i idealna za prvi triatlon

uz to, ako sad već imaš kondicije za 40 km na bajku i 10 km trčanja, nije ti nikakav problem pripremiti se za olimpijski
osim ako ne ciljaš na neki plasman u top 5 ukupno

svaka dužina ima svojih čari, ali svakako bi trebao završiti par sprinteva prije no što kremeš na olimpijski. osvajaj distance, skupljaj iskustvo.
zapravo, zanimljivo je da na svakoj utrci ponešto naučiš...

i, još nešto: ako te zanima triatlon i ne plašiš se rekreativnih utrka zimi, na jarunu se svake druge subote održava x-duatlon liga (offroad, treba ti montić i kaciga), pa navrati

i uključi se u neki klub!
sad, da smijem reklamirati, rekla bih ti da je moj najbolji, ali ne smijem
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 22:20   #92

Lijepo je za čuti, pa makar, i neslužbeno, o dodacima u kalendar.

A što se tiče olimpijskog, meni se ne žuri. O prvih 5 ni ne razmišljam.

Jarun mi je jako daleko, ali ne i predaleko.

Polako... vidjećemo.
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:51   #93
Kao što to obično biva, planovi se, veoma često, promjene, iz ovog ili onog razloga, pa se ne ode na planirani trening.
U subotu - porodične obaveze, pa se nije stiglo, pa se malo sačekalo, i... dočekalo.
Juče sam odradio onu kombinaciju 40/10, i smiješak mi ne silazi lica.
U prvom redu, drago mi je što sam izdržao, u drugom redu, drago mi je jer sam na kraju imao osjećaj da mogu još, i, osim toga, vrijeme je bilo fantastično, taman onako kako treba da bude. Nauživao se, nagledao i naudisao jeseni.

A rezultat(i):
Bicikl (39km): 1:26:45
Tranzicija (bicikl u stan, presvlačenje, čaša vode :-)): 09:14
Trčanje (10km): 0:53:26
____________________
Ukupno: 2:29:25

I smijeh i čuđenje klinaca ispred zgrade, jer su me vidjeli kako sa biciklom ulijećem u zgradu, i nakon par minuta u trkačkoj opremi - istrčavam
"...pa zar na trčanje sad?"
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:58   #94
Quote:
zeljko_v kaže: Pogledaj post
Kao što to obično biva, planovi se, veoma često, promjene, iz ovog ili onog razloga, pa se ne ode na planirani trening.
U subotu - porodične obaveze, pa se nije stiglo, pa se malo sačekalo, i... dočekalo.
Juče sam odradio onu kombinaciju 40/10, i smiješak mi ne silazi lica.
U prvom redu, drago mi je što sam izdržao, u drugom redu, drago mi je jer sam na kraju imao osjećaj da mogu još, i, osim toga, vrijeme je bilo fantastično, taman onako kako treba da bude. Nauživao se, nagledao i naudisao jeseni.

A rezultat(i):
Bicikl (39km): 1:26:45
Tranzicija (bicikl u stan, presvlačenje, čaša vode :-)): 09:14
Trčanje (10km): 0:53:26
____________________
Ukupno: 2:29:25

I smijeh i čuđenje klinaca ispred zgrade, jer su me vidjeli kako sa biciklom ulijećem u zgradu, i nakon par minuta u trkačkoj opremi - istrčavam
"...pa zar na trčanje sad?"
bravo. odlično za prvi trening. kasnije možeš varirati i brzine i dužine, napr. 3x(10 bic + 3 trčanje)...
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 10:49   #95
Quote:
zeljko_v kaže: Pogledaj post
Kao što to obično biva, planovi se, veoma često, promjene, iz ovog ili onog razloga, pa se ne ode na planirani trening.
U subotu - porodične obaveze, pa se nije stiglo, pa se malo sačekalo, i... dočekalo.
Juče sam odradio onu kombinaciju 40/10, i smiješak mi ne silazi lica.
U prvom redu, drago mi je što sam izdržao, u drugom redu, drago mi je jer sam na kraju imao osjećaj da mogu još, i, osim toga, vrijeme je bilo fantastično, taman onako kako treba da bude. Nauživao se, nagledao i naudisao jeseni.

A rezultat(i):
Bicikl (39km): 1:26:45
Tranzicija (bicikl u stan, presvlačenje, čaša vode :-)): 09:14
Trčanje (10km): 0:53:26
____________________
Ukupno: 2:29:25

I smijeh i čuđenje klinaca ispred zgrade, jer su me vidjeli kako sa biciklom ulijećem u zgradu, i nakon par minuta u trkačkoj opremi - istrčavam
"...pa zar na trčanje sad?"

Za početak, odlično.

Kako ćeš trenirati, tako će ti i ta vremena biti bolja. naročito će postati lakši prijelaz bicikl/trčanje, kad su noge i guzica tvrdi, kad noge i dalje žele ići u krug...

Quote:
zeg kaže: Pogledaj post
bravo. odlično za prvi trening. kasnije možeš varirati i brzine i dužine, napr. 3x(10 bic + 3 trčanje)...
Eh, tako je.

Ovdje:

http://www.beginnertriathlete.com/En..._to_bricks.htm

se može pročitati i naučiti malo više.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:14   #96
da,da...
zeznut je taj prvi kilometar poslije bicikla
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:17   #97
Quote:
zeg kaže: Pogledaj post
da,da...
zeznut je taj prvi kilometar poslije bicikla


I upravo se zato treniraju ciglice.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:40   #98
samo, Željko, pokušaj se organizirati da ti tranzicije ne budu duže od jedne minute. za 9 minuta noge dosta toga zaborave...
zeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:47   #99
Quote:
zeg kaže: Pogledaj post
samo, Željko, pokušaj se organizirati da ti tranzicije ne budu duže od jedne minute. za 9 minuta noge dosta toga zaborave...
Ma, znam. Ovo je bio prvi pokušaj, i nisam imao klasičnu zonu tranzicije, nego protrčavanje kroz stambeni prostor, sa unošenjem bicikla na balkon, i presvlačenejm... :-)

A smotani, svaki dan se nauči nešto novo. Nisam znao da je to, što sam juče uradio bila brick (cigla) trening. Na beginnertrathlete.com nađoh definiciju brick-a:

Quote:
What's a "brick" and why is it named so?
* Bike-Run-ICK!
* That's how your legs feel for the first part of the run.
* Named by Mark Sisson and Scott Zagarino one day in 1988 after they
completed a Bike-Run workout -- "Just another brick in the wall".
zeljko_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:57   #100
Quote:
zeljko_v kaže: Pogledaj post
Ma, znam. Ovo je bio prvi pokušaj, i nisam imao klasičnu zonu tranzicije, nego protrčavanje kroz stambeni prostor, sa unošenjem bicikla na balkon, i presvlačenejm... :-)

A smotani, svaki dan se nauči nešto novo. Nisam znao da je to, što sam juče uradio bila brick (cigla) trening. Na beginnertrathlete.com nađoh definiciju brick-a:
Da, bio je. Samo, da bi bio potpuniji, moraš napraviti više ponavljanja.
Recimo, ja radim 14 km bicikl (takav mi je idealan krug) i 3,2 km trčanja, 4 ponavljanja, uz tranziciju od 1 minute.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.