Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2004., 00:32   #1
kundalini

no,zanima me ima li tko kakvih iskustava sa budenjem kundalini energije?
 
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 07:41   #2
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 08:18   #3
Ovo se zove ideogramsko-lakonski odgovor.

Daj pomozi čovjeku ili čovječici, nemoj zazubice stvarat tajnim uvidima koje šutke držiš samo za sebe...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 09:00   #4
Quote:
Gaudrath kaže:
Ovo se zove ideogramsko-lakonski odgovor.

Daj pomozi čovjeku ili čovječici, nemoj zazubice stvarat tajnim uvidima koje šutke držiš samo za sebe...
To može značiti i da je samo postavljanje pitanja masterblastera odlično, pravo osvježenje na Duhovnosti.
Kaj ne???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 15:00   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
To može značiti i da je samo postavljanje pitanja masterblastera odlično, pravo osvježenje na Duhovnosti.
Kaj ne???
Što je jedan od razloga zašto su ideogrami ispali iz mode.
I'll be quiet now.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 10:52   #6
Imam ja, a sto te zanima konkretno?
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 13:23   #7
Quote:
*010# kaže:
Imam ja, a sto te zanima konkretno?
bok!
prvo,hvala na odgovoru!
zanima me da li je doslo do spontanog budenja kundalini ili si koristio neku tehniku?ako je u pitanju neka tehnika,zanima me koja?da li si imao ucitelja ili si radio sam?
sto bi preporucio?
kakav je osjecaj prije/poslije?
ako ti je bed ovdje pisati,mozes mi odgovoriti na pm.

molim te,uzmi u obzir da ja znam jaaako malo o tome.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 13:50   #8
Treba da znate da u inteligentnom živom biću djeluju Dvije svijesti.
To su:
1. Materijalna ili Objektivna svijest i
2. Duhovna ili Psihička svijest – ili svijest Spirita

No, veoma je Važno Znati da Materijalna svijest “pada pod vlasništvo” živog bića – na koji način je tom živom biću DATO (od Prirode i Stvoritelja) da stvara SVOJU Misao, dok Duhovna (ili Psihička svijest, ili svijest Spirita) “pada pod vlasništvo” Vantjelesnog područja.
I upravo se radi toga u svijesti živog bića može stvoriti nametnuta Misao.

Da bi ovo koliko-toliko razumjeli iznijet ću informaciju koja može pozitivno da djeluje na neke od onih koji u ovom momentu imaju problema na psihičkom planu.

Znajte, uvijek je bilo, a i danas ima ljudi koji primaju iz Vantjelesnog područja (iz područja Viših sfera) informacije koje do njihove Svijesti stižu u obliku Određenih impulsa.
Uzmimo sad jednu osobu do koje stižu Određeni impulsi.
Ta osoba NIJE SVJESNA da u nekim momentima do njene Materijalne svijesti stižu Određeni impulsi (koje njena Svijest registrira).
Svakako, kako ti Određeni impulsi prenose Misao sa sadržajem – to Materijalna svijest te osobe registrira tu Misao.
Na taj način se je ta Misao “nametnula” osobi da bude prisutna u njenom biću.
U većini slučajeva osoba ne zna pravu vrijednost nametnute Misli.
Ipak, intuitivno osjeća da je ta Misao prisutna u njenom biću, kao što i zna, opet intuitivno, da ta Misao nije njezina - iz kog razloga želi da je “odagna od sebe”.
No, sad nastaje problem.
Kako je neka memorijska stanica, koja se nalazi “ugrađena” u živčanom sistemu osobe, prihvatila i memorirala Misao koja je stigla iz Vantjelesnog područja to će se ta Misao periodično ponavljati u Materijalnoj svijesti osobe.
Jasno, u nemogućnosti da odagna tu Misao ona počinje iritirati osobu – što je razlog da se ta Misao “pretvara”u negativnu misao.
Ta negativna misao “vuće” drugu, pa treću… nakon čega se kod osobe pojavljuju znakovi neurastenije.
Zatim se pojavljuje tjeskoba, pa depresija, što tjera osobu da počne razmišljati na ono najgore – a to je da će “psihički skrenuti”.
Nakon toga se pojavljuje strah “od nečega”.
Svakako, ta osoba ubrzo traži pomoć od liječnika.
Na žalost, kad dođe kod liječnika, tegobe koje ta osoba ima obično “upućuju liječnika” da je posmatra kao duševnog bolesnika.
Jasno, po pregledu, liječnik-specijalista može pomisliti da ta osoba boluje od endogene ili egzogene psihoze ili da je čak “gleda” kao psihopatu.
Počinje liječenje – obično prepisivanjem snažnih sedativa...
Nastavak može biti tragičan za mladog čovjeka jer je, obično, prepušten sam sebi da se bori sa nečim što znanstvena medicina kategorički odbacuje kao moguće.

Tako na primjer Kundalini (kao i Reiki) sila Univerzuma koja djeluje u čovjeku) za medicinare ne postoji.
I one; koji su pisali o toj sili – medicinari, a i ostali zagovornici materijalističkih pogleda na svijet su, najblaže rečeno, proglašavali običnim “sanjarima”.
Ipak, ne može se zamjeriti ovim ljudima što ne prihvaćaju ovu mističnu silu univerzuma jer ipak se ta sila objašnjava u obliku mistificizma.

(Slijedi nastavak)
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 13:54   #9
(Nastavak)
Za one koji ne znaju ništa o Kundalini evo jedan prevod od prevodioca Damira Poštića o toj “mističnoj sili”, koju je veoma dobro opisao G. L. Paulson veliki poznavalac duhovnosti:
''Razne tradicije duhovnosti spominju mističnu energiju Univerzuma koja prebiva unutar svih stvari i pojava kao ona unutarnja, životodajna supstanca nevidljiva oku smrtnika. Ovu energiju Kinezi nazivaju imenom Chi, a u Indiji se nazivala imenom Šakti ili Kundalini. Kozmička se energija Kundalini spominje u mnogim indijskim Šastrama ili svetim spisima Hinduizma. Eminentni istraživači orijentalne kulture poput Arthura Avalena ili Sir John Woodroofa, orijentalist i antropolog Mircea Eliade, nalazili su značajne vrijednosti u učenijima o alkemijskoj, energetskoj transformaciji koju nam pružaju Tantre. Ezoterijska gnoza prepoznaje, srodno Kabali i magijskim tradicijama Zapada, upravo u Kozmičkoj energiji ili vis vitalis temeljnu pokretačku i prokreativnu Silu Univerzuma. Slično su tvrdili i filozof Henri Bergson, ali i čuveni katolički mislitelj i teolog T. de Chardin. Materijalne stvari, pojave ili fenomeni u svijetu samo su vanjski znaci, simbolički jezik, “semiotičke strukture” izražavanja ove univerzalne Supstance koja je čista Energija, sila života ili ono što su Indijci nazivali imenom “Zmijska snaga”.
Imati znanje o ovoj posvećenoj tajni, biti upućen u skrivene strane života, značilo je u misterijskome smislu biti iniciran ili posvećen u tajna znanja, tajnu znanost koja je tijekom milenija predavana među ljudima...
Dalje Paulson piše:
…Ljudi čija je Kundalini probuđena bez njihova znanja svjedoče o simptomima zbog kojih se od strane okoline u kojoj žive često smatraju ili ludima ili psihički slabima: oni mogu čak i sami sebe ponekad smatrati luđacima. Proces može pokrenuti veliku konfuziju i uplašenost koji su jači od oduševljenja i osjećaja unutarnjeg uzdizanja.
Iz sačuvanih je spisa često čitko da su i kršćanski mističari doživljavali buđenje Kundalini, što su povezivali sa svojim patnjama…”

I mnogo je još onih koji su opisivali stanje na samom početku buđenja Kundalini.
Osjećaj navale vručine koja je krenula od dna kičme da bi završila na tjemenu, strahovi, depresija, nemir - sve to čini od probuđenih da “krenu kroz pakao”.
I tim ljudima ne odgovara društvo ni osama, ni gladovanje ni hrana, ni spavanje ni buđenje.

Ovo prethodno objavio sam, prije nego vas upoznam s čovjekom, s razlogom .
Naime, poznato mi je da svaki dan ima sve više mladih ljudi kod kojih se pojavljuje takva vrsta “psihičkog naprezanja”, koja nastaju prijemom impulsa iz Vantjelesnog područja.
Što je “najcrnje”, po mojoj informaciji kao i po informacijama koje objavljuju mnogi informativni mediji, takvih slučajeva će biti svakodnevno sve više i više.
Zašto?
Jednostavno zato jer se kod tih ljudi dešava Prirodni proces BUĐENJA Spirita koji treba da pređe sa nižeg u viši nivo Duhovne svijesti.

Jest postoje “organizacije” (čitaj sekte) koje se nude mladom čovjeku da ga “prebace” iz nižeg u viši nivo Duhovne svjesti – no ja ne preporučujem nijednoj mladoj osobi da se prepusti “vodjama'' (živim vodićima od krvi i mesa) da im pomognu načinima kako im nude da im pomognu.
Zašto?
Jednostavno iz tog razloga jer; MISTIKA je MISTIKA!

Prema tome, u slučaju Kundulini buđenja je najbolje da prođe kroz ono što mora da prođe (jer proći će) ali pod paskom svojih najbližih (koji moraju naći razumjevanje za stanje kroz koje ta osoba prolazi) kao i pod paskom psihologa ili psihijatra (koji bi se ipak trebao malo više posvetiti proučavanju energija koje se odražavaju u osobi koja svojom Inteligencijom u svakodnevnom saobraćaju s ljudima pokazuje da NIJE LUDA – već da prolazi kroz Prosvjećivanje intelekta).
Vjerujem da će mnogi psihijatri, psiholozi priznati da su tokom njihovog liječenja mogli primjetiti kako se kod tih osoba pojavljuju intaligentna razmišljanja koja izlaze iz okvira razmišljanja koja se manifestiraju kod “ljudi svakdnevnice” koji se bore da ostvare što bolji Materijalni položaj u Svijetu materijalnih zbivanja.

Dakle, oni koji će moći shvatiti zašto su se kod njih pojavili navedeni problemi lakše će moći prebroditi stanje u kojem su se našli.

No, ne mogu a da ne spomenem da simptome koji se pokazuju pri buđenju Kundalini uvijek možemo pripisivati tom buđenju.
Naime ima mnogih psihičkih oboljenja kod kojih se pokazuju veoma slični simptomi – koji bi mogli zavarati medicinskog radnika (koji je prihvatio mogućnost Kundalini buđenja ali je nedovoljno upućen u “mistične sile univerzuma”) da pomisli da se kod oboljele osobe manifestira buđenje Kundalini.
Ipak, postoje pokazatelji koji se pokazuju u toku liječenja (rast inteligencije) koji liječnika mogu uputiti na to kako da ocjeni “buđenje” od oboljenja – po čemu može odrediti lijekove, koji se svakako po svojoj vrijednosti moraju razlikovati.

I još nešto.
Po mojim saznanjima - Kundalini jeste energija univerzuma ali ne toliko mistična kako je prikazuju mnogi koji o njoj pričaju i pišu (često, da bi od nje stvorili materijalnu korist).

Zadnje uređivanje delija : 04.09.2004. at 15:01.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 14:58   #10
Quote:
delija kaže:
(Nastavak)
Za one koji ne znaju ništa o Kundalini evo jedan prevod od prevodioca Damira Poštića o toj “mističnoj sili”, koju je veoma dobro opisao G. L. Paulson veliki poznavalac duhovnosti:
bok!
hvala na odgovoru.htjela bih te samo ispraviti da se radi o autorici (genevieve lewis paulson),a ne autoru citala sam njenu knjigu "kundalini i cakre". knjiga je ednostavna i razumljiva i u njoj su takoder navedene neke tehnike budenja kundalini energije.


Quote:
Prema tome, u slučaju Kundulini buđenja je najbolje da prođe kroz ono što mora da prođe (jer proći će) ali pod paskom svojih najbližih (koji moraju naći razumjevanje za stanje kroz koje ta osoba prolazi) kao i pod paskom psihologa ili psihijatra (koji bi se ipak trebao malo više posvetiti proučavanju energija koje se odražavaju u osobi koja svojom Inteligencijom u svakodnevnom saobraćaju s ljudima pokazuje da NIJE LUDA – već da prolazi kroz Prosvjećivanje intelekta).
teta paulson upozorava da je najbolje raditi sa kvalificranim uciteljem kundalini jer je riskantno za zdravlje ucenika.

upravo me ovakve stvari i zbunjuju! netko pise jedno,netko nesto drugo...zato sam molila konkretna iskustva, mozda sa nekim tradicionalnim metodama.
hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 15:13   #11
Delija:
____________________________
Kako je neka memorijska stanica, koja se nalazi “ugra©?ena” u ?iv?anom sistemu osobe, prihvatila i memorirala Misao koja je stigla iz Vantjelesnog podru?ja to çe se ta Misao periodi?no ponavljati u Materijalnoj svijesti osobe.
____________________________

Cime je uvjetovana ta "periodicnost" ponavljanja?
Sto je uvjetuje i potice?

Ima li "materijalna svijest" mehanizme spoznavanja "duhovne svijesti"?
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 15:32   #12
masterblaster: teta paulson upozorava da je najbolje raditi sa kvalificranim uciteljem kundalini jer je riskantno za zdravlje ucenika.

upravo me ovakve stvari i zbunjuju! netko pise jedno,netko nesto drugo...zato sam molila konkretna iskustva, mozda sa nekim tradicionalnim metodama.
hvala!
-------------------------------------------------------------------------

delija:
Ja sam početkom 1988 godine prošao kroz "buđenje" bez IČIJE pomoći.
Jedino, uz mene su stalno bili prisutni prirodni bezbojni kvarcni kristali (koji su i danas kraj mene).
U toku "buđenja" sam primao nevjerojatno mnogo informacija o mnogočemu, ljudima nepoznatom.

Jest, bilo je teških momenata, ali su se stvari iskristalizirale kroz veoma kratko vrijeme.

Sad znam.
Da je neko uticao na mene da razmišljam po njegovim informacijama - NIKAD ne bih znao ono šta znam niti bih mogao raditi ono šta radim.

I upravo sam ovih dana koristio Kundalini energiju da skinem 16,5 kilograma tjelesne težine bez ikakvih "pomagala".
Ipak, dva prva dana su bila užasna - za koja dva dana sam izgubio 6,5 kilograma.
No kasnije nije bilo problema i nakon 10-tak dana sam se, kao i danas, osjećao fantastično.


Da, hvala za ispravku - teta; G.L. Paulson
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:09   #13
MASTERBLASTERU, MAJSTOR Ivan ti usrdno preporucuje duboku, dirljivu i faktografsku pripovjest cestitoga Krishne Gopija.
Krishna Gopi sucheljavao se s KUNDALINI fenomenom citav svoj zivot.
Nalov je knjige "KUNDALINI", na anglosaksonskom trzistu.
Naci ces u knizi daleko vise nego sto mozes i sanjati,i ne samo o KUNDALINI.
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:12   #14
ENLIGHTENED MASTER (ili kako bi ja reka MASTER Jurica):

1. Cime je uvjetovana ta "periodicnost" ponavljanja?
Sto je uvjetuje i potice?

2. Ima li "materijalna svijest" mehanizme spoznavanja "duhovne svijesti"?

-----------------------------------------------------------------------------

delija:
1. "periodičnost" ponavljanja dolazi radi Cirkulacije STRAHA OD NEPOZNATOG - ako se u početku manifestira u čovjekovoj Podsvijesti; koju možemo prepoznati kao: Ne to nije moja misao!
I upravo taj STRAH stvara u "Materijalnoj memorijskoj stanici" sve dublji OTISAK - kojeg povremeno aktiviraju "Cirkularni impulsi" koji se podudaraju sa istovrednosnom frekvencijom; OTISKA.

Interesantno je znati da ta NEPOZNATA MISAO može biti veoma pozitivna, ali kako je, obično, čovjek ne zna "prevesti" to ga u prvo vrijeme ista zbunjuje a kasnije počne iritirati - na koji će način od te Tuđe pozitivne misli stvoriti Otisak koji će dobiti vrijednost negativnog karaktera.


2. Za mene - koji sam dugo godina Praktički studirao vrijednosti "materijalne svijesti" i "duhovne svijesti" - IMA!
Naime, ja već dugo vremena raspoznajem Misao moje materijalne svijesti od TUĐE Misli, koju možemo nazvati Misao duhovne svijesti".
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:14   #15
Delija:
_________________________________
... prihvatila i memorirala Misao koja je stigla iz Vantjelesnog podru?ja to çe se ta Misao periodi?no ponavljati u Materijalnoj svijesti osobe.
__________________________________

Prihvacaju li se i memoriraju u istom mehanizmu i misli oblikovane iskustvom same "materijalne svijesti" ("Unutartjelesne")?
Po kom "kljucu" i poticaju se takve misli "periodicno ponavljaju" u "materijalnoj svijesti" osobe?
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:21   #16
Hej, Delija, kojega to Juricu spominjes?


Delija:
_____________________________
Za mene - koji sam dugo godina Prakti?ki studirao vrijednosti "materijalne svijesti" i "duhovne svijesti" - IMA!
Naime, ja veç dugo vremena raspoznajem Misao moje materijalne svijesti od TU?E Misli, koju mo?emo nazvati Misao duhovne svijesti".
_____________________________

Delija, MAJSTOR Ivan je pitao nesto drugo:

"Ima li "materijalna svijest" mehanizme spoznavanja "duhovne svijesti"?

Za pojasnjenje, mozda malo drugacije:

"Moze li materijalna svijest SPOZNAVATI jednako (JEDNAKE STVARI) kao i duhovna svijest?
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:49   #17
ENLIGHTENED MASTER:
1. Prihvacaju li se i memoriraju u istom mehanizmu i misli oblikovane iskustvom same "materijalne svijesti" ("Unutartjelesne")?

2. Po kom "kljucu" i poticaju se takve misli "periodicno ponavljaju" u "materijalnoj svijesti" osobe?
------------------------------------------------------------------------

delija:
Svaka Misao koja NIJE čovjekova Vlastita misao (dakle Duhovna misao) se prenosi IZVANA do aure, pa se kroz čakre "usisava" u tijelo gdje se manifestira u Vegetativnom živčanom sistemu - preko kojeg sistema dolazi do neke memorijske stanice koja se nalazi ugrađena u Središnjem živčanom sistemu.
Inače, memorijska stanica se vlada ISTO ONAKO kao što se vlada i obična stanica da bi prihvatila hranu od strane proteina.
Naime, poznato je da Svaka stanica Prepoznaje SVOJU molekulu proteina.
Znači, Misao sa strane (duhovna misao) ne može da se zaustavi u bilo kojoj Memorijskoj stanici (neuronu) već samo u Određenoj.

Što se tiče Misli koju je stvorio čovjek (dakle Materijalna misao, ili Unutartjelesna misao) - ona nastaje u Materijalnim vrijednostima koje su vezane za Osjetila i, opet, ostaje u nekom neuronu, dakle u nekoj Određenoj stanici koja se također nalazi ugrađena u Središnjem živčanom sistemu.

2. Po ključu Karmičke naplate.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 16:53   #18
Hej, Delija, kojega to Juricu spominjes?


Pa možda nije Jurica, možda je Juraj, možda Jure, možda...?


I sad više nemam vremena.
Čujemo se kasnije naveće.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 17:01   #19
Evo ti tekst kojeg sam prije dvije godine objavio u časopisu "Svjetlost". Tekst je doduše prožet religioznim terminima, iako fenomeni vezani za Kundalini nisu nužno vezani za religiju kao takvu, kod mene je recimo bilo tako pa sam tijekom života nastojao religioznim terminima objasniti što mi se dogodilo. Na žalost nisam bio time zadovoljan. No o tome poslije, sada slijedi tekst, ako nije što jasno pitaj samo....


Energetski sustav čovjeka

Definicija energije u fizici kaže da je energija sposobnost tijela da obavlja rad. To je mogućnost ali nikako nije i obavljanje rada. Po zakonu o očuvanju energije ta potencija prelazi u ostvarenje, u gibanje. Potencijalna energija se pretvara u kinetičku. Govoreću o duhovnom energetskom ustrojstvu čovjeka može se povući također određena analogija s poimanjem energije u fizici. Energetsko ustrojstvo čovjeka je predočeno razinama svijesti, stanjima ili usmjerenosti duha ali ne u smislu potencije nego koliko je ta potencija stavljena u djelovanje, u ostvarenje. Zato se i govori o energetskim stanjima poistovjećujući djelovanje čovjeka, usmjerenosti duha s kinetičkom energijom u fizici. To je ona stvarnost čovjeka i njegove svijesti koja je stavljena u život i očitovanje. Ujedno je i pokazatelj koliko je tko živ i koliko živi ono što ima u svojoj osnovi. Negdje se to izražava i formulom da je čovjek zbroj svijesti i energije, odnosno čovjek=svijest+energija (život). U djelovanju se stalno događa miješanje tih dvaju aspekata tako da ona temeljna nota daje cjelokupnu sliku i stanje svijesti čovjeka.

Razine svijesti

Razine svijesti ili usmjerenosti duha su ljestvica ljubavi prema Bogu, to jest stanja slušnosti Božjeg glasa. Stepenice tih ljestvi su pokazatelj odziva volje i usuglašenosti s Božjom voljom te na temelju djelovanja prema okolini se prepoznaje koliko se čovjek odziva na glas apsolutnog u sebi, koliko ostvaruje svoje poslanje. Ljestvica i podjela na stanja je promatrano linearno u smjeru usuglašenosti s Božjom voljom i u tom kontekstu su opisana pripadajuća stanja kao i način djelovanja prema okolini. U indijskim tradicijama se govori o čakrama, u kabalizmu je izvršena podjela po sefirotima na drvu života dok su u kršćanskoj tradiciji poznate odaje zamka duše Svete Tereze Avilske i stepenice ljestvi Svetog Ivana Klimakosa. U svezi s tim spominje se i kretanje takozvane životne energije pri buđenju određenih potencijala što je karakteristično aktivacijom neke čakre. To se kretanje u svijesti očituje kao povišenje svjesnosti ali se i fizički osjećaju razne senzacije, ugodne ili neugodne, ovisno o količini blokada u sustavu i otpora predanju Božjoj volji. Ta energija koja protječe i koja se osjeća kako na nivou svijesti tako i na nivou tijela se zove Kundalini u Indiji dok se na zapadu govori o Svetoj vatri, ili djelovanju Svetog Duha pa se shodno tome radi o milostima ili blagodatima koje su tjelesni i duševni darovi koje čovjek prima predajući se Bogu. Ostvarenjem svih potencijala svijesti bude se i sve, još za sada nepoznate znanosti, sposobnosti čovjeka kojima stječe kontrolu nad sviješću. To su takozvani siddhiji, odnosno moći svijesti opisane u Patanjalijevim Yoga sutrama. U osnovi se radi o ovladavanju zakonima svijesti, o translokaciji centra emisije svijesti, ili o pomicanju točke pozornosti.

Što je Kundalini?

Kundalini je imenica ženskog roda i predstavlja sam Život, ono sto nas oživljava i čini živim. Za razliku od svijesti koja je baza iz koje raste sve, Kundalini je sama energija tog rasta, sama energija postojanja. Kundalini je Ono što svijest pokreće, Volja. U kršćanskoj terminologiji Kundalini je predstavljena Duhom svetim, dok je Ono transcendentno, svijest ili neočitovani Otac. Duh Sveti je sama Volja Božja, sam čin. Zašto ženskog roda? Zato jer je sve u svemiru žensko, gledano prema Bogu koji je jedini muški, koji jedini daje. Tako je Kundalini sila povratka, ono što nas vuče Iskonu, što se ulijeva u muško, žensko.

Iskustva buđenja Kundalini znaju varirati od prilično ugodnih senzacija do vrlo neugodnih poput noćnih mora. Ovisno do kojeg centra dođe, aktivira i određene potencijale u njemu. Odnosno, to se gleda vertikalno po visini tijela po čakrama ali se u stvari radi o stimuliranju neuronskih čvorišta, spletova što se osjeća na pojedinim razinama kao senzacije oko čakri. Bitno je to da sve informacije stižu u mozak te se tamo događa prerada signala. Tako ako je Kundalini zaustavljena na trećoj razini, dešavat će se određene emocije. Kad Kundalini stigne do sedme čakre, odnosno u mozak tada se energizira cijeli mozak te dolazi do aktivacije 90% onog neiskorištenog dijela. Tada su moguća i viđenja, i razni siddhiji ali i potpuno transcendentiranje postojanja.
Koliko tko ima sređenu situaciju u glavi toliko će biti čist i nakon buđenja Kundalini. Kundalini samo produbljuje ono sto što čovjek ima u svijesti ostvarujući potpunost potencijala. Stoga mora biti potpuno predan Bogu, imati čistu sliku Božanskog, onoga što čovjeku Bog jest. To je stanje svijesti koje korespondira s određenom aktivnošću u mozgu i struja Kundalini dolazi i produbljuje to stanje koje zatekne u svijesti. Ukoliko je čist i jasan pogled na Boga, neće se najčešće trebati ni uzdizati Kundalini jer ona je već gore budući da Božansko stanje podrazumijeva skladan spoj vrha i dna, sklad cijelog tijela.

Kako se osjeća?

Na najnižoj materijalno-praničkoj (bioenergetskoj) razini Kundalini se može osjetiti kao libido, kao spolna privlačnost, uzbuđenost, onaj magnetizam, erotičnost. Stoga ta sila i stvara život jer je sama Život. Transformacijom seksualne energije(ne sublimacijom-potiskivanjem) Kundalini se preusmjerava prema gore, što rezultira pretvaranjem iste u kreativnost, intuitivnost, ljubav, svijest, moć, blaženstvo....
Kako? Kada se spolna energija preokrene, kada obrne smjer pozornosti, kada čovjek umre svijetu. Kao što na razini srca se može spoznati da ljubav nije osjećaj već stanje, koje može čovjek živjeti bez obzira na vanjske okolnosti, tako se spoznajom toga dešava jednog dana i spoznaja da i stanje orgazma, ekstaze je također neovisno o partneru. Doduše je ovisno, samo što je partner sam Bog. Dakle, prvo se inicira anahata, četvrta čakra, potom dolazi do buđenja prve, uzemljenja u tvar, u materiju, u korijen svega. A korijen svega jest seks po Freudu, naravno na najnižoj razini. Ljubav koja je nikla u srcu mora se posaditi u materiju, mora imati temelje. Ljubav ili svijest tada dobiva elan, volju, život. To rezultira obratom libida, koji kreće prema gore. Osoba to osjeća kao konstantni orgazam koji ovisi o dubini predanosti Bogu-Ljubavi.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 17:06   #20
Quote:
masterblaster kaže:
bok!
prvo,hvala na odgovoru!
zanima me da li je doslo do spontanog budenja kundalini ili si koristio neku tehniku?ako je u pitanju neka tehnika,zanima me koja?da li si imao ucitelja ili si radio sam?
sto bi preporucio?
kakav je osjecaj prije/poslije?
Kod mene je do buđenja došlo kad sam imao sedam godina. I to spontano. Tome su prethodile tzv. praničke senzacije po tijelu, koje sam kasnije skužio da su u biti orgazmičke naravi. Kažem, do buđenja je došlo spontano, no sam uzlet energije prate određene fizičke kretnje koje neki učitelji pretpostavljaju buđenju, to jest obrću uzrok i poslijedicu. Te "tehnike" su posljedica a ne uzrok dizanju energije.
Učitelja nisam imao, radio sam sam...
A što ti preporučam, budi spontan i prirodan, nemoj ništa kontrolirati....
Osjećak prije i poslije ti je kao kada se baciš s nebodera i znaš da više nema nazad. Tako je i s kretanjem energije, kada krene, predaješ i više nikad nisi isti....
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.