Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 00:49   #61
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Objektivno gledano u toj, jednoj državi i njenim obavještajnim službama, su pozapošljavani likovi koji su kuhani i pečeni s ekipom koja je okrala tu istu državu. Uz njih su pozapošljavana djeca zaslužnih i lojalnih, koji su bili poslušnici i plesali onako kako gazde sviraju (i naravno da su se i oni malo u svemu tome okorisitili ...).
Osim veze i podobnosti nije bilo nikih drugih kriterija pri zapošljavanju u te "tajne" službe ... U njima je zaposlen veliki broj žvalja koji neznaju ni pretle zavezati kako treba, nisu u stanju izdati papir u normalnom roku i pravovremeno, već se desi da ljudi odu u misije bez potrebih papira ... I oni će isplanirati neku likvidaciju? Likvidaciju more isplanirati mafija, ali naše "tajne" službe sigurno ne ...
E upravo tako, zato mi danas jesmo tu i di jesmo, potpuna sprdačina od države u svakom smislu, a npr Izrael je tu di je. Objektivno gledano, bez jakih , dobro organiziranih tajni službi koje rade za interese nacije, sigurnosti države itd ne može ni biti "ozbiljne" države. Zato mi od 91-e imamo više unutarnjih neprijatelja nego što smo ikad imali onih iz vana u našoj povijesti.

Šta da kažem ? da kažem ko većina "a bu bolje?" , kako se nadat nekim promjenama kad se uopće ne zna šta su to tajne službe u Hrvatskoj, kako rade, gdje rade, za koga rade itd...očito će mnogi biti jako dugo ostati uhljebljeni u istim foteljama...umjesto da hvataju i likvidiraju likove koji iznutra uništavaju državu već 20 godina. Ja sam fasciniran filmovima o DDR-u i Štaziju, pa o Mossadu, KGB-u, Ciji itd...ja te filmove non stop gledam i skidam sa neta. Da je barem nešto takvo nama u HR.
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 02:13   #62
Pa UDBA i KOS se nisu pokazale nista neuspjesnijima od ovih kojima se divis, cak bih rekao da su jedine predvidjele raspad svoje maticne drzave i godinama prije se kvalitetno infiltrirali na sve strane.
To sto je devedesetih glavna osobina obavjestajca bila razbijanje birtija i mahanje znackom SZUP-a je iz neke druge price.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 13:22   #63
Naveliko se raspravlja o tajnim službama i njihovoj ulogi u državi. Država je ovdje ključna riječ! Treba prvo razumjeti što je to država. Na pamet mi recimo pada Francuska (pustimo Izrael na miru, to je nešto još više od države) pa je usporedimo sa nama (Hrvatskom). Svako pametan će doći do zaključka da organizacija zvana Republika Francuska i organizacija zvana Republika Hrvatska nemaju baš puno zajedničkog (po pitanju društvene uloge) osim što se obje deklariraju kao republike i što obje ubiru poreze.
Neću sad analizirati jer ovdje nema dosta prostora za tako nešto, nego ću samo potsjetiti na jednu od genijalnih izjava našeg sadašnjeg predsjednika vlade u kojoj čovjek kaže da Hrvatska nije klasična država 20tog stoljeća nego je nekakva "moderna" tvorevina koja je naravno "prilagođena vremenu". Što je to dovraga?? Protektorat (čiji?)? Kolonija? Bastard mjesne zajednice i regije Srednja Europa?? Neovisna država sigurno nije jer se za svaku imalo značajniju odluku ide po (svoje) mišljenje u Brisel, Berlin, Washington... Naravno, dobivene instrukcije su u službi interesa onih koji su te instrukcije i dali. To je država??
Da ne duljim, obavještajni aparat bivše države je tako nešto predvidio (točnije pojedinci u njemu) i za takav se rasplet i pripremio. Ako im je propala država ne znaći i da im je propao posao! U vrijeme jugoslavije (zadnja država na ovim prostorima koja je imala klasična obilježja države 20tog stoljeća, prema Milanoviću), podzemlje (mafija) je radilo za državu tj tajne službe. Nestankom države, pojedinci iz tajnih službi organiziraju i preuzimaju kriminalni biznis za svoj račun. Usput (to je ključna stvar) infiltriraju svoje ljude u tajne službe novonastalih "modernih" (prema Milanoviću) država. Večina ih i sjedi na 2 stolca, u tajnim službama i kriminalu, ali sad ne za račun države ("modernu državu" i ne možemo smatrati državom), već za svoj račun.
U takvoj situaciji se likovi poput Zubaka ne libe postavljati svoje zahtjeve za "odštetom". Da je neki Fransoa Fransois radio ovakav posao (kao Zubak) za Francusku, on ne da nebi ništa tražio od države nego bi se skrio u mišju rupu i do kraja života strahovao hoće li mu se sutra na vratima pojaviti lik s TTjcem i zakucati mu 7,62 među rogove. A Zubaka boli K....!
Što će biti u budučnosti teško je reći. Il će hrvatska postati prava država (prema Milanoviću klasična država 20tog stoljeća), ili će nestati u nekakvoj nadnacionalnoj tvorevini tipa EU ili nekog drugog sranja koje će osiguravati sakupljanje poreza i plačanje kredita.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 22:41   #64
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Naveliko se raspravlja o tajnim službama i njihovoj ulogi u državi. Država je ovdje ključna riječ! Treba prvo razumjeti što je to država. Na pamet mi recimo pada Francuska (pustimo Izrael na miru, to je nešto još više od države) pa je usporedimo sa nama (Hrvatskom). Svako pametan će doći do zaključka da organizacija zvana Republika Francuska i organizacija zvana Republika Hrvatska nemaju baš puno zajedničkog (po pitanju društvene uloge) osim što se obje deklariraju kao republike i što obje ubiru poreze.
Neću sad analizirati jer ovdje nema dosta prostora za tako nešto, nego ću samo potsjetiti na jednu od genijalnih izjava našeg sadašnjeg predsjednika vlade u kojoj čovjek kaže da Hrvatska nije klasična država 20tog stoljeća nego je nekakva "moderna" tvorevina koja je naravno "prilagođena vremenu". Što je to dovraga?? Protektorat (čiji?)? Kolonija? Bastard mjesne zajednice i regije Srednja Europa?? Neovisna država sigurno nije jer se za svaku imalo značajniju odluku ide po (svoje) mišljenje u Brisel, Berlin, Washington... Naravno, dobivene instrukcije su u službi interesa onih koji su te instrukcije i dali. To je država??
Da ne duljim, obavještajni aparat bivše države je tako nešto predvidio (točnije pojedinci u njemu) i za takav se rasplet i pripremio. Ako im je propala država ne znaći i da im je propao posao! U vrijeme jugoslavije (zadnja država na ovim prostorima koja je imala klasična obilježja države 20tog stoljeća, prema Milanoviću), podzemlje (mafija) je radilo za državu tj tajne službe. Nestankom države, pojedinci iz tajnih službi organiziraju i preuzimaju kriminalni biznis za svoj račun. Usput (to je ključna stvar) infiltriraju svoje ljude u tajne službe novonastalih "modernih" (prema Milanoviću) država. Večina ih i sjedi na 2 stolca, u tajnim službama i kriminalu, ali sad ne za račun države ("modernu državu" i ne možemo smatrati državom), već za svoj račun.
U takvoj situaciji se likovi poput Zubaka ne libe postavljati svoje zahtjeve za "odštetom". Da je neki Fransoa Fransois radio ovakav posao (kao Zubak) za Francusku, on ne da nebi ništa tražio od države nego bi se skrio u mišju rupu i do kraja života strahovao hoće li mu se sutra na vratima pojaviti lik s TTjcem i zakucati mu 7,62 među rogove. A Zubaka boli K....!
Što će biti u budučnosti teško je reći. Il će hrvatska postati prava država (prema Milanoviću klasična država 20tog stoljeća), ili će nestati u nekakvoj nadnacionalnoj tvorevini tipa EU ili nekog drugog sranja koje će osiguravati sakupljanje poreza i plačanje kredita.
Nije teško reći ni predvidjeti, ova tvorevina za koju nažalost mnogi misle da je samostalna i neovisna je već odavno prodana i predana, ali na inteligentan način, tako da stada koja žive u njoj misle da imaju državu i da imaju slobodu, a naravno, nemaju ni jedno ni drugo.

Hrvatska će sa ovakvim narodom kakvog ima, u ovome obliku, postojati još nekoliko godina, a tada slijedi dogovoreni scenarij, u kojem će se ovaj puta i službeno, pokoravati zakonima i ustavima moćnika koji će to određivati iz korporacijskih centara. Rade oni to već i sad preko instaliranih političara, ali uskoro će to sve biti jasnije, otvorenije i direktnije.

Odošmo u offtopic reklo bi se, ali tema o ovoj imaginaciji S-300 je neizbježno direktna sa ovakvim osvrtima.

Pozdrav
MiGac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 23:02   #65
Zar malodušje i grizodušje?
Imala je Hrvatska i narod hrvatski i puno većih "dostignuća" od ovih zadnjih desetljeće i nešto.
Ne dajte se.Kasno jest ali ići će to od početka.
Glede službi tajni; pa nisu forumaši skidali vlastite agente u mudante pod firmom da kradu dokumente (valjda one koji su široke ruke išle iz ureda omiljenog vicmahera) a to se dogodilo HISovim agentima;nisu forumaši kao premijer Račan javno govorili da sva izvešća tajni službi ne čita nego ih odmah baca u koš; pa nismo mi forumaši premijeru Sanaderu u TV Dnevniku poručili da mu samo Bog može pomoći.
Država je detaljno razjebana do ibera i ostali smo bez gotovo svih suvereniteta (od infromacijskih,bankraskih i kreditnih do komunikacijskih i obrambenih) a institucionalno i poželjno se odričemo kao službena politika nekih pravnih elemenata suverenosti.
Naravno da će službeni politički organi ,pogotovo na vlasti, reći da je stanje pod konotrolom i zapravo vrlo poželjna.
Glede sustava S 300 on je sad na sigurnom,a službe su napravile izuzetan posao.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 30.08.2012. at 23:16.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 18:31   #66
Na jednom od brojnih You-Tube videa (video je uklonjen prije par godina zbog nacionalističkih stavova u njemu) sa tematikom cro army se po običaju zahuktala svađa između srba i hrvata pa je između ostalog spomenut sustav S-300 kad je jedan sr*in rekao kako su njihovi avioni mogli pregaziti Hrvatsku do Zagreba za 5min samo da se nije glupo vjerovalo da hrvatska ima S-300 pa je krenula svađa oko radara pa je jedan lik naveo kako je hrvatskoj falio radar kojm su zamjenu našli u obliku radara kupljenih u SAD-u ali se 2004 odustalo od osposobljavanja sustava sa zamjenskim radarom (skoro nemoguće zbog razlike u tehnologiji i nedostatka srednjeg kompjutera).

Ja sam danas naletio na video ruskog s-300 i sjetio se našeg pa sam potražio njegovu završnu sudbinu i sjetio se gore navedenog i tražio na internetu može li ruski sustav raditi s američkim radarima i na jednom sam US forumu našao da je Izrael poslao Siriji rakete i još nekakav kompjuter ali bez radara pa ga je Sirija spojila na svoj opći radar koji je već instaliran.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 10:01   #67
Evo kolega upreiser je postao ovu sliku i naveo S-300 dok je bio u Istri..

vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:12   #68
Raritetna, do sada nije bila
Zavladao muk po mreži i komšijskim forumima, jer su se mnogi nevjerni ovom slikom uvjerili da je sustav bio u Hrvatskoj.
Ima slika još ali se ne pokazuju za sada.
Isporučitelj Zubak je više puta i na više javnih nastupa naveo da bi se sustav kompletirao u roku 24 sata da je Hrvatska platila za do tada isporučeno.
Ključno pitanje je -status ovog sustava?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 17:45   #69
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Raritetna, do sada nije bila
Zavladao muk po mreži i komšijskim forumima, jer su se mnogi nevjerni ovom slikom uvjerili da je sustav bio u Hrvatskoj.
Ima slika još ali se ne pokazuju za sada.
Isporučitelj Zubak je više puta i na više javnih nastupa naveo da bi se sustav kompletirao u roku 24 sata da je Hrvatska platila za do tada isporučeno.
Ključno pitanje je -status ovog sustava?
Daj nemoj trollat. ... Na slici vidimo 3 lansirna kamiona sa praznim cijevima komada 2.

3 ključne radarske jedinice niti na vidiku po običaju.

Da je ikada bio operativan ne bi u godini 2016 naša PZO izgledala kao WW2 posveta toposkim sustavima na kojima je Papa Benedikt XVI pucao po Amerima i Britancima.



Status sustava kažeš? Pa 20 godina ne korištenja, ne održavanja bi dosad učinilo svoje na tim kamionima a kamo li ne na nikad operativnim s300 radarima i raketama!!
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:01   #70
Ha,ha, ha. To je sve što ću reći.
Ljudi su zaista čudna bića.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:52   #71
A na mimohodu se nije mogao provozati jedan od ta tri TEL-a...
A i onako najabitnije nedostaje, ako i ta tri TEL-a jesu kod nas... daleko je to od "sustava".
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:58   #72
Po meni ključno pitanje je što napraviti sa sustavom.

Kompletiranje i uvođenje u službu bi vjerojatno bilo skupo, dugotrajno i komplicirano. Prodaja bi možda bila bolje rješenje. Ali tako me prokleto svrbi kad ga vidim. Kad ćemo mi više biti u situaciji da imamo nešto takvog ranga?

Mota mi se po glavi nešto. Da li bi bilo moguće napraviti trampu sa Ukrajincima? Mi njima helikoptere, oni nama preostale komponente i obuku. Jesu li oni uopće u stanju samostalno održavati sustav?
cowabunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 01:17   #73
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Raritetna, do sada nije bila
Zavladao muk po mreži i komšijskim forumima, jer su se mnogi nevjerni ovom slikom uvjerili da je sustav bio u Hrvatskoj.
Ima slika još ali se ne pokazuju za sada.
Isporučitelj Zubak je više puta i na više javnih nastupa naveo da bi se sustav kompletirao u roku 24 sata da je Hrvatska platila za do tada isporučeno.
Ključno pitanje je -status ovog sustava?
Nisam 100% siguran ali sl. vozilo sam vidio u raspadnom stanju u ˝jedinstvu˝ prije cca 2g
Mislim da i ne možemo očekivati ništa drugačije kad su svi ˝orkani˝ koji su bili ispravni završili u rezalištu onda im ovo nije problem poslati u cios
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 08:11   #74
Prije ce bit da si vidio MAZ od sustava BROM.
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 08:42   #75
Što nije bilo govora da je sve što smo imali prodano/poklonjeno Izraelu?
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 08:49   #76
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Zavladao muk po mreži i komšijskim forumima, jer su se mnogi nevjerni ovom slikom uvjerili da je sustav bio u Hrvatskoj.
Ima slika još ali se ne pokazuju za sada.
Da, trebalo je 20 godina da se pojavi slika niske rezolucije na kojoj se nevide oznake niti ikakva pozadina a ni po pijesku se baš nevidi jeli s Kamenjaka ili Krima a pod istinu se još uvijek potura priča da su ogromni TELovi prevoženi samo za vrijeme kišnih noći pa su ih vidjeli samo sretnici.

Kojoj je publici je uopće namjenjena ova blamaža? Znam da ima već više od dvodesetljetne tradicije ali meni još uvijek nije jasna.

Ajmo veću rezoluciju, da vidimo hrvatsku šahovnicu na Zubakovim raketama.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:30   #77
ima povezanosti izmedju ove slike i mimohoda. na slici su tri TEL-a a samo jedan sa 2 kontejnera a na mimohodu je prosetala labudica sa 4 rakete. moguce da su bas ta 4 kontejnera sa raketama skinuti ili jos nisu ni bili montirani na ova dva prazna TEL-a
orilo-gorilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 09:56   #78
Onda im fali malo više kontejnera
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 10:27   #79
Fotka koju sam ja stavio 100% nije iz Hr, tu je samo da se vidi broj kontejnera na TEL-u.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 10:43   #80
Ne hawk, nisam mislila tvoju, neg onu kaj je stavil volzilo2 - ona iz Bugarske sa obale Crnog mora.
Starfighter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.