Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 22:41   #121
fuzzy73ja sam samo ispričala svoju priču....


Aeon+
upravo tako, nakon samo 2 jadna sexa
__________________
dolazi - LAVICA
ZMAJ XY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:59   #122
Ja sam prirodno ostla trudna nakon 4 godine pokušavanja, pred svoj 5. IVF. I svi su, naravno, komentirali da je to zato jer sam se pomirila s tim da ne mogu ostati prirodno i da sam se opustila, Uzas!!! Od kad smo saznali dijagnozu ni trenutak nisa bila opustena, dapace, napetost i nervoza su samo iz dana u dan sve vise rasli.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:16   #123
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
ovo snoopycino mi se više čini piškit ću - kakit ću žene koja nije sa sobom na čisto želi li bebu ili ne. ako istinski žudiš za bebom, samo debeli zdravstveni bed na mpo putu te može zaustaviti (na žalost ima i takvih - tumora, embolija...)

odustati nakon 6 menstrualnih ciklusa i izjaviti da će pas moći zamijeniti tu rupu u srcu mi je smiješno, sori.

ali - svakome svoje.
Da ja serem , ne želim bebu, istina čista kaj je je, zato i jesam kupila milijun trakica i testova, i išla davat neznam ni ja kolko kuna kod privatnika, pa je, da imamo love na bacanje s obzirom da živimo u mojoj djevojačkoj sobi na jednoj plaći trgovca, da da u pravu si neznam kaj želim....

i da baš sam rekla da će mi pes zamijenit dijete, di si samo to pročitala da mi je znat...

c/p da si pročitaš ponovno i stavi naočale jer očito ne vidiš dobro:
Nabavila sam si peseka da ne mislim o tome, da se opustim
imaš totalno pravo, rikavam od smijeha
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:27   #124
a cujte, cure, zapravo nema smisla usporedjivati price, jer nismo sve iste ni u cemu, pa tako nit u pogledu zatrudnjivanja, dijagnoza, strpljenja, a u krajnjoj liniji - i srece.

a kamoli po karakteru.
uvijek ima tih sretnih prica, nekako mi se cini da je tu dosta cura koje su pred sam postupak ostale prirodno trudne.
na rodi sam naletjela na jos vise takvih.
jel to puka sreca, jel to zbog hsg-a, jel to zbog te fakin psihe i "opustanja" tko ce ga znati

na bivsem poslu imala sam kolegicu koja se 15 godina borila s neplodnoscu.
15 godina.
i njena prica nije zavrsila sretno. na kraju su odustali jer je zagazila vec duboko u 40-e (rekose joj doktori da su sanse sve manje i manje, jer su js sve starije i nekvalitetnije).
i "secer za kraj" - citav zivot radi s djecom.
osobno ne mogu niti pojmiti kolicinu boli i razocaranja koje su ona i njen muz prosli..

ali o takvim pricama ne znamo puno, ne cujemo ih.. jer se svi hvatamo za cuda i za happy ending-e..

i bas na njenom primjeru opet mozemo vidjeti koliko smo sve mi razlicite - netko bi rekao "zasto nisu isli na posvajanje nakon tolikih neuspjeha?", a netko drugi bi pak rekao "zasto nisu isli u Prag po donorsku jajnu stanicu?" (njima novac nikad nije bio problem)

netko pokusava mjesecima i godinama prije nego se odluci na pretrage, a netko vec nakon par neuspjesnih ciklusa zeli pretrage i objasnjenja.

a nase price.. tu su prvenstveno zbog ohrabrenja, potpore i nade.

o svemu ostalome uopce nema smisla raspravljati, kad ne samo da je svaka od nas individua za sebe, vec je i svaka trudnoca apsolutno razlicita..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:30   #125
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
a cujte, cure, zapravo nema smisla usporedjivati price, jer nismo sve iste ni u cemu, pa tako nit u pogledu zatrudnjivanja, dijagnoza, strpljenja, a u krajnjoj liniji - i srece.

a kamoli po karakteru.
da, zato sam ja odma u svom prvom postu i rekla da sam se samo htjela izjadati nekom ko me razumije a znam da ih ima jako puno.

al ne podnosim kad mi se riječi izvrću
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:35   #126
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
da, zato sam ja odma u svom prvom postu i rekla da sam se samo htjela izjadati nekom ko me razumije a znam da ih ima jako puno.

al ne podnosim kad mi se riječi izvrću
ma ja sam odmah skuzila da te opr'o pms i da je to samo prolazna faza i jadanje.
jer te se i ja sjecam jos iz daaaavnih dana s wz-a. i znam da nema sanse da si sam tak otpisala pokusavanje
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:40   #127
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ma ja sam odmah skuzila da te opr'o pms i da je to samo prolazna faza i jadanje.
jer te se i ja sjecam jos iz daaaavnih dana s wz-a. i znam da nema sanse da si sam tak otpisala pokusavanje

a jbg, kad znam da me vi kužite
žešći pms me opro kaj je je( to je nadoknada za prošlu M jer je prošla bila tako slaba da sam sve mogla skupit u onaj mali dnevni uložak bi bio preveliki- zato sad boli, cure nijagarini slapovi itd ) al nebum ( nastojat ću barem) mislila na sve to , glupe testove radila itd.. čekala bum pregled kod gin i dogovor s njom kaj dalje.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:55   #128
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
Da ja serem , ne želim bebu, istina čista kaj je je, zato i jesam kupila milijun trakica i testova, i išla davat neznam ni ja kolko kuna kod privatnika, pa je, da imamo love na bacanje s obzirom da živimo u mojoj djevojačkoj sobi na jednoj plaći trgovca, da da u pravu si neznam kaj želim....

i da baš sam rekla da će mi pes zamijenit dijete, di si samo to pročitala da mi je znat...

c/p da si pročitaš ponovno i stavi naočale jer očito ne vidiš dobro:
Nabavila sam si peseka da ne mislim o tome, da se opustim
imaš totalno pravo, rikavam od smijeha
ne sekiraj se i ne slusaj svakakve price,netko ce uvijek nesto tako reci,to je uvijek tako.a to sta se tice psa da ce ti zamjenit dijete kako je receno mozda nece ali vjeruj mi puno ce ti pomoc da sve to lakse podneses,jedno tako drago bice koje ce uvijek biti uz tebe..imala sam ga 11god i bio mi je sve,ako dijete koje nisam rodila,sve ove god mog pokusavanja zatrudnjivanja,muka bio mi je rame za plakanje,nazalost prije 3mj,kad je mali napunio mjesec i pola napustio nas je zauvijek bila sam sama sebi rekla ako ne budem nikad imala svoje dijete posvetit cu se tim divnim cetveronoznim stvorenjima koji su jednako nevini i neiskvareni kao i djecica.samo naprijed
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:04   #129
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne sekiraj se i ne slusaj svakakve price,netko ce uvijek nesto tako reci,to je uvijek tako.a to sta se tice psa da ce ti zamjenit dijete kako je receno mozda nece ali vjeruj mi puno ce ti pomoc da sve to lakse podneses,jedno tako drago bice koje ce uvijek biti uz tebe..imala sam ga 11god i bio mi je sve,ako dijete koje nisam rodila,sve ove god mog pokusavanja zatrudnjivanja,muka bio mi je rame za plakanje,nazalost prije 3mj,kad je mali napunio mjesec i pola napustio nas je zauvijek bila sam sama sebi rekla ako ne budem nikad imala svoje dijete posvetit cu se tim divnim cetveronoznim stvorenjima koji su jednako nevini i neiskvareni kao i djecica.samo naprijed
emotivna sam pa me vse ponese- što apsolutno ne valja al eto- takva sam.

Oduvijek mi je želja bila da spasim nekog peseka iz azila, i konačno sam uspjela sve nagovoriti i išli smo ju pogledat - samo pogledat i od tad je s nama, i svi su je zavolili isti dan, i da imaš pravo stvarno su super, i uopće mi nije žao. s njom sam krenula da si skrenem misli sa bebe, uspjelo je dok nije došlo doba ovulacije e onda sve po starom, no eto nadam se da će ovaj ciklus biti bolje, sad curimo u isto vrijeme nas dvije hehehehehe

Iskreno mi je žao za tvog peseka, znam kako ti je, meni je bilo koma kad sam morala odlučiti da eutaniziram svog mačka- tolko sam povezana bila s njim da sam se spontano svakog 7. u mjesecu počela plakati ili misliti na njega i tako od 2 mjeseca 2009.

sad imam i mačka i peseka- pesicu i baš sam happy, eto još zadnji dio fali, al doći će i to jednog dana valjda...
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:07   #130
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
emotivna sam pa me vse ponese- što apsolutno ne valja al eto- takva sam.

Oduvijek mi je želja bila da spasim nekog peseka iz azila, i konačno sam uspjela sve nagovoriti i išli smo ju pogledat - samo pogledat i od tad je s nama, i svi su je zavolili isti dan, i da imaš pravo stvarno su super, i uopće mi nije žao. s njom sam krenula da si skrenem misli sa bebe, uspjelo je dok nije došlo doba ovulacije e onda sve po starom, no eto nadam se da će ovaj ciklus biti bolje, sad curimo u isto vrijeme nas dvije hehehehehe

Iskreno mi je žao za tvog peseka, znam kako ti je, meni je bilo koma kad sam morala odlučiti da eutaniziram svog mačka- tolko sam povezana bila s njim da sam se spontano svakog 7. u mjesecu počela plakati ili misliti na njega i tako od 2 mjeseca 2009.

sad imam i mačka i peseka- pesicu i baš sam happy, eto još zadnji dio fali, al doći će i to jednog dana valjda...
hoce,hoce vidjet ces...samo strpljenja,jednog dana ces se svega ovog samo sjecat.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:08   #131
meni je jednostavno nevjerojatno da ljudi ne mogu shvatiti da dijagnoza bolesti neće nestati nikakvim "opuštanjem". ta fraza "ma samo se opusti doći će beba sama" meni osobno zvuči kao da svatko tko to kaže zapravo želi reći da sam ja luda i da sam sve to zamislila u svojoj glavi!

ne, dragi moji, kako sam nedugo morala nakon takve izjave reći i jednoj rl frendici: ne, ja nisam luda i nisam zamislila da sam neplodna. i ne, nije "sve to u glavi" jer su moji zatvoreni jajovodi i gotovo prazni jajnici smješteni podosta niže od glave.

dijagnoze ne nestanu ako prestanemo misliti na njih. one se liječe.

želim vam svima sreću. i bebice. što prije!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:11   #132
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hoce,hoce vidjet ces...samo strpljenja,jednog dana ces se svega ovog samo sjecat.

Hvala ti
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 15:01   #133
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
Da ja serem , ne želim bebu, istina čista kaj je je, zato i jesam kupila milijun trakica i testova, i išla davat neznam ni ja kolko kuna kod privatnika, pa je, da imamo love na bacanje s obzirom da živimo u mojoj djevojačkoj sobi na jednoj plaći trgovca, da da u pravu si neznam kaj želim....

i da baš sam rekla da će mi pes zamijenit dijete, di si samo to pročitala da mi je znat...

c/p da si pročitaš ponovno i stavi naočale jer očito ne vidiš dobro:
Nabavila sam si peseka da ne mislim o tome, da se opustim
imaš totalno pravo, rikavam od smijeha

a šta da ti kažem, tako sam te doživila.
o bacanju para neću ni pričati jer sam sve ušteđevine i svu lovu koju sam imala ostavila u privatnika, a cifra je tolika da sam si mogla iskešati jedno dobro novo auto sa ful opremom (koje nemam btw i potrebno mi je, ali nema cijene da plati ove bebe u meni). i da, ja sam nezaposlena i samo mi muž radi. nezaposlena sam zadnjih 10 godina.
za psa sorry, krivo sam skužila.
ali sve ostalo što sam rekla - tako mislim, oprosti.
odustati nakon 6 menstrualnih ciklusa mi je smiješno. napraviti pauzu je ok.

a emotivna sam i ja jer sam hebena hormonalna bomba filana hormonima zadnjih nekoliko godina i u 8. mjesecu duple trudnoće, sori i ti.

@ zmajice nisi skužila poantu dijela priče o tebi. ti si svoju priču iznijela sa poantom da treba ODUSTATI pa da će se zatrudniti.
moja priča, a jednako smo trudne, je da NE TREBA ODUSTATI.
vjeruj mi, rijetki su sretnici poput tebe koji nakon odustajanja ili famoznog opuštanja ostanu trudni.
zato mi nije baš fer dijeliti savjete o odustajanju.

anyway, svima želim što više zdravih i veselih beba, što prije.
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 00:01   #134
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
odustati nakon 6 menstrualnih ciklusa mi je smiješno. napraviti pauzu je ok.

tad sam bila nabrijana na odustajanje ( PMS me prao i to žešći) al kak menga odmiče tako se ja nažalost opet lagano vraćam na svoje, samo ovaj ciklus ću nastojat kako sam već rekla ne misliti na to kad su plodni dani tj O.

Čekam pregled kod gin i zamolit ću je da me pregleda ko da ništa ne piše u mojoj povijesti bolesti jer ono malo imam pco pa sad nemam mi nije bistro.

Neću odustati jer smo tek krenuli al nastojat ću ne misliti kad je O

pa bumo vidjeli.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 14:12   #135
ma normalno da nećeš odustati, mi smo ovisnici.
ja sam uvijek planirala bar 2 postupka unaprijed. a kad sam konačno ostala trudna znala bi se probuditi po noći u panici jesam li nazvala kliniku i dogovorila novi ivf... onda bi skužila stomak ispred mene i shvatila da nije san, da sam trudna.

lipo iskoristi lito za jedan kvalitetan odmor i "divljanje" na koji god način ti paše.
moj ispušni ventil su bili festivali i koncerti. rnr, piva i ja happy hehehe
sretno!
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 23:14   #136
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
ma normalno da nećeš odustati, mi smo ovisnici.
da ovisnici... i gore bi ja rekla
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 11:30   #137
Dizem temu iz mrtvih
Da li je netko odustao od MPO usljed samog postupka?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 14:05   #138
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Dizem temu iz mrtvih
Da li je netko odustao od MPO usljed samog postupka?
Kako misliš "usljed samog postupka"?
joallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 16:23   #139
Pa da se krenuo pikati i odustao
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2023., 00:18   #140
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Pa da se krenuo pikati i odustao
Rekla bih da se nikako, ali nikako ne smije početi pikati i samoinicijativno odustati usred pikanja, jer ćeš si hormonalni kaos u tijelu napraviti. Treba prije prekida zvat doktora za daljnje upute.
joallina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.