Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 12:26   #21
Možda treba reći za one koji nemaju mikrovalku ili ne zele pripremati u njoj,
mogu na klasičan način tj. kratko kuhanje na pari.
coflek is offline  
Old 28.01.2012., 13:40   #22
Coflek i Spic hvala

Pelle, mislim da su bok choy i pok choy (choi), ako ne blizanci, onda prvi rodjaci, pa imaju isto prezime

Ovo je bas zubatac, nema ovdje tilapije da se kupi, a izabrao sam zubaca zato sto ga dobro poznam pa mogu usporediti novi nacin kuhanja sa klasicnim. Toplo preporucujem.
Justin Thyme is offline  
Old 28.01.2012., 14:35   #23
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
... Toplo preporucujem.
Ma toliko mi se sviđa da idući tjedan ziher radim točno tvoj recept samo sa filetima orade, ( kod nas ima samo divljih zubataca, vrlo divljih cijena ) pa slijedi nadopuna komentara . Na sreću pok choia ima.

Ae, moram oradu, nešto baš ne volim zubaca u zadnje vrijeme. :frit: :frit: :frit:
Pellaprat is offline  
Old 28.01.2012., 14:52   #24
Justin, ovo baš dobro izgleda, volio bih probati
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 28.01.2012., 15:27   #25
i ja bih probala, iako inače ne volim ribu (nažalost skoro nikakvu, jako mi teško sjeda miris bilo čega morskog ), ali mi je kombinacija ostalih sastojaka pun pogodak, pa mislim da bi ipak moglo biti dobro
xavierkat is offline  
Old 28.01.2012., 16:14   #26
Meni bi ova ribica sjela sam tak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 28.01.2012., 16:26   #27
i meni

i sviđa mi se ovo pripremanje ribe u mikrovalnoj, to moram probat
cilla is offline  
Old 28.01.2012., 21:37   #28
Justin divna riba

nisam znala što je bok choy, guglam pa piše da bok choy ima više imena, među njima i pak choy, pak choi i chinesse cabbage. Gdje toga ima u ZG za kupiti?
Kupujem kineksi kupus u našim dućanima ali po slikama bok choya na netu to nije to.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.01.2012., 21:58   #29
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Justin divna riba

nisam znala što je bok choy, guglam pa piše da bok choy ima više imena, među njima i pak choy, pak choi i chinesse cabbage. Gdje toga ima u ZG za kupiti?
Kupujem kineksi kupus u našim dućanima ali po slikama bok choya na netu to nije to.
Mene više izgledom podsjeća na blitvu. Samo izgledom, okus nema veze s blitvom. Imaš petkom i subotom na Kvatriću. Muž i žena, imaju dvostruki štand, s vanjske stane štanda kašete s začinskim biljem, ljutim papričicama i puno hokkaido tikvi. Otprilike u sredini tržnice.
Pellaprat is offline  
Old 28.01.2012., 22:34   #30
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Mene više izgledom podsjeća na blitvu. Samo izgledom, okus nema veze s blitvom. Imaš petkom i subotom na Kvatriću. Muž i žena, imaju dvostruki štand, s vanjske stane štanda kašete s začinskim biljem, ljutim papričicama i puno hokkaido tikvi. Otprilike u sredini tržnice.
imaju ovo??? http://1.bp.blogspot.com/-iDigxASS-y...0/bok-choy.jpg
Zoey is offline  
Old 28.01.2012., 22:50   #31
Fran, krasna fotka!

Justin, odlična kombinacija , ali nije mi nikad palo na pamet tako pripremati ribu. Mislim, u mikrovalnoj.
Gipsyqueen is offline  
Old 28.01.2012., 23:03   #32
Ovo na slici izgleda kao blitva (Beta vulgaris) i nije ista porodica s kupusnjačama. U Italiji ovo na slici zovu bietola da coste.

Zadnje uređivanje Donata : 28.01.2012. at 23:10.
Donata is offline  
Old 28.01.2012., 23:48   #33
Da, baš to, ali zovu pak choi. Ima vrlo interesantan nekako "senfasto-hrenast" okus. Da, spada u prave kupusnjače, Brassica rapa.
Pellaprat is offline  
Old 29.01.2012., 10:45   #34
Ajme zubatac
Sad sam gladna i jela bi zubaca a imam meso za objed.
Ovo jedva čekam isprobati s nekom bijelom ribom.Ali koje zelje naše bi sličilo na pok choia jer toga u mene nema.
ivkaa is offline  
Old 29.01.2012., 10:46   #35
tog sa slike se nađe i po dućanima, nema ga u svakodnevnoj ponudi no ima, prodaju kao blitvu
i meni nije ni senfasto ni hrenasto nego sapunasto bljakasto, blitva ima daleko više ukusa
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 29.01.2012., 10:54   #36
Cof, čestitam na pobjedi i nadam se da ću i ja ovaj put sudjelovati na natječaju!

Justin, zubatac izgleda primamljivo!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Old 29.01.2012., 12:39   #37
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
tog sa slike se nađe i po dućanima, nema ga u svakodnevnoj ponudi no ima, prodaju kao blitvu
i meni nije ni senfasto ni hrenasto nego sapunasto bljakasto, blitva ima daleko više ukusa
... u mojoj familiji poznato pod nazivom "blitva za prajce"
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.01.2012., 12:44   #38
Hvala svima. Evo mog bok choy, ostala jos 2 komada, mislim da je isti kao na slici sto je zoey linkala, samo nesto manji. Mislim da se moze razlikovati od blitve sto ima zaobljen, skoro kao kugla, dio gdje pocinje korijen, nesto kao spljostena blitva.
Justin Thyme is offline  
Old 29.01.2012., 14:51   #39
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
i meni nije ni senfasto ni hrenasto nego sapunasto bljakasto...
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
...nesto kao spljostena blitva.
I da li je na okus lagano peckav, malo ljutkast ? Prema senfu ?

Bračni par o kojima sam prije pisao, na Kvatriću, donijeli su mi taj koji je na tvojoj slici i ovaj dole, ljubičasti. Osnovnim okusom jednaki, samo u zelenog je vrlo blaga, dok je u ljubičastog jako izražena ljutkasta, " hrenasta" nota. Sjeme nabavljaju u Ljubljani pod nazivom Pak Choi Violetta. Senfasta, peckajuća nota je izraženija nego u nekog našeg klasičnog senfa.

Biljke su okusom baš sve, samo ne sapunasto-bljakaste, ali možda nisam mjerodavan, još nisam probao sapun.

Pellaprat is offline  
Old 29.01.2012., 18:50   #40
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Cof, čestitam na pobjedi
hvala

Quote:
i nadam se da ću i ja ovaj put sudjelovati na natječaju!
ajde, baš mi je drago!



Za info onima koji bi htjeli kuhati kineski kupus ima ga u konzumu.
coflek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.