Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2014., 19:23   #21
Okultni časopis KADUCEJ - događanja u Društvu Millennium

Izašao je novi broj besplatnog okultnog časopisa Kaducej. Ako se niste pretplatili na Kaducej - još uvijek stignete - stare brojeve i novi broj možete pogledati na: http://drustvo-millennium.hr/arhiva.php

Svakako se pretplatite na Kaducej. Uskoro stižu vruće teme - dugo čuvane okultne tajne!

Ne zaboravite pogledati prvu stranu - Važne obavijesti! Što je novo u Društvu Millennium!?
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 21:38   #22
Danas, 03.11.2014, 21:30 HRT3, emisija na Rubu Znanosti sa temom : Paganizam, magija i vještičarenje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 03.11.2014. at 22:08.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:22   #23
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Danas, 03.11.2014, 21:30 HRT3, emisija na Rubu Znanosti sa temom : Paganizam, magija i vještičarenje

Vidio jučer najavu i definitivno pratim
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:31   #24
TRAŽI SE PROSTOR

Ljudi pomozite! Nekoliko ljudi mi se javilo, žele hitno početi vježbati QIGONG. Ako znate za neki besplatan ili jeftiniji prostor, po mogućnosti na atraktivnoj lokaciji ili u nekom centru gdje se kreće puno ljudi, molim, javite mi.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:09   #25
KADUCEJ

Uskoro izlazi novi sve popularniji broj Kaduceja sa naslovom "Put do sreće".

U tekstu se objašnjava kako popraviti obiteljske i međuljudske odnose. Kakva je moć riječi. Što simbolizira legenda o Svetom Juraju i što kaže Patanđali u Joga sutrama u vezi duševnih osobina potrebnih za postizanje duševne čistoće.

Prijavite se na besplatni časopis ovdje i budite prvi:
http://drustvo-millennium.hr/kaducej/
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 18:11   #26
Danas na HRT 2 u 21:35h; Šamani-gospodari kaosa
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:20   #27
Neznam ak je tu dobar prjedlog...

A dali bi se mozda moglo tu objaviti za neke susrete i druzenja nas sa alternative i duhovnosti pdf...
Pa ko zeli nek objavi mjesto sastanka ovisno po mjestu prebivalista...

Samo prjedlog neznam di bi stavil ovo ali mislim da bi to moglo biti isto zanimljivo a i besplatno
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 20:19   #28
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
..susrete i druzenja nas sa alternative i duhovnosti pdf...
..to bi bilo zanimljivo, ti sunce žareno

Zadnje uređivanje Katayama : 18.01.2016. at 20:33. Reason: ahh
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:45   #29
Ja sam stalno za ak je neko iz zg idemo nekej organizirati pa makar cista katastrofa sve ispalo sve bu super
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 13:29   #30
Ajd, pa javite kako je prošlo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:11   #31
Budemo javili sigurno

evo prva proba... svi zainteresirani iz zagreba da se nadjemo...dodjite ovu nedjelju na glavni kolodvor kod kipa kralja Tomislava u 16h...
ak neko ima druge prjedloge slobodno javite
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 12:44   #32
Moj prijedlog, okupljanje za ekipu iz Splita i okolice.
Ništa riva, ništa Marjan okupljanje na Vrhu Peruna, 10-15 min šetnje iz Stare Podstrane: sunce, možda i burin, priroda i pogled. Piće iz čuturice
hrana nam i ne treba.
Javljajte se zainteresirani da mogu organizirat prijevoz do tamo.
Ako prođe dobro, idemo na dvodnevni izlet, priroda, planina, krov nad glavom, sve je tu.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:35   #33
Sutra, 23.4. i nedjelju 24.4. se u Rijeci održava Sajam ezoterije.
Mjesto održavanja je Dvorana Transadria (Riva Boduli 1), a radno vrijeme od 11.00 do 20.00 sati.
nulla del rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:52   #34
Evo onda i prjedlog da se neka ekipa iz zagreba skupi negder mozda na maksimiru jedan dan drugi tjedan bilokoje vrjeme...

javite se na privat ak neko za

Zadnje uređivanje Akujiki : 23.04.2016. at 12:27.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:42   #35
Quote:
nulla del rei kaže: Pogledaj post
Sutra, 23.4. i nedjelju 24.4. se u Rijeci održava Sajam ezoterije.
Mjesto održavanja je Dvorana Transadria (Riva Boduli 1), a radno vrijeme od 11.00 do 20.00 sati.

I kako je bilo na New age sajmu?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 01:53   #36
Prilicno jadno. Trecina ranijih opatijskih ezoterika. Dva standa sa knjigama, nekoliko baba gatara, jedan krisna i poneka kremice te iznimno idiotska predavanja (nekakva Tesla transformacija... votever ).

Sto je dobar znak, mozda se trziste, odnosno naivnost i praznovjerje smanjuje
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 05:58   #37
A da, otprilike tako nekako.
Tesla metamorfozu - iscjeljivanje sam nažalost propustila goddamit
(Ako je netko bio na Mišaku, ako može samo ukratko o čemu se radilo na njegovom predavanju..?)
nulla del rei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 12:58   #38
Ma mene to trziste odusevljava i vjecno inspirira zacudnoscu ljudskim gluposima, cak i sada kad me odavno prosla mulacka naivnost

Evo recimo Misak - los voditelj koji uglavnom pokazuje nepoznavanje (i reako bih dozu cesto nezainteresiranosti) za vecinu tema svojih gostiju sada drzi predavanja.. o cemu i na osnovu cega bas i ne zelim znat (ionako je sve skupa masa praznih prica), ali je kilometrima od one stare garde. Recimo Plecko, koliko god imao ili nemao mutljavina, je barem bio osobno duboko involviran u to cime se bavi, novinarski dio je bio samo aspekt. Ovaj je cisti novinar i to iznimno povrsa i neupucen, a prometnuo se izgleda u neku "zvjezdu alternative"

Onda ta teslaformoza. Po opisima predavanja cini mi se potpuno isti opceniti bulshit koji se samo sakih par mjeseci prepakira u novi naziv i malo promjenjenu terminologiju.

Ta trendi internetgeneracijska komercijalizacija i ubrzanost trzista sa stalno novim, sve kracim i sve povrsnijim pricicama je uspjela zaglupiti cak i u startu muljatorsko trziste pa pocinjem cjeniti i ozbiljnog prevaranta koji se barem potrudio sloziti konzistentnu pricu i stajati iza nje koju godinu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 14:50   #39
NRZ je sve u svemu i dalje vrlodobra emisija, Mišak radi istraživački i informira pa koga zanima ima net.

sva alternativa ti se svodi na 'misao' prije znanstvenog doba.
veći dio je praznovjerje ili vjerovanje. (a zar život nije)
manji dio je zaista neka parapsihologija. (poanta je djelovanje uma na materiju i događaje odnosno druge dimenzije) međutim i tu se traži određena (urođena ili razvijena) iracionalnost ali i racionalna logika da te ne povuče u sihzo stanje.
- iako je tu teško govoriti o objektivnosti, tko je imalo zašao u to polje zna o čemu se radi.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 16:26   #40
Ma daj, gdje u tome vidis istrazivacki pristup??!! Ugosti bilo koga tko je in, postavlja uvijek ista opcenita pitanja, daje opcenite komentare (ako iole poznas neku temu ocito je i da su promaseni i bez razumijevanja iste), nikad ne postavi niti jedno provokativno, produbljujuce pitanje, ne iznosi nikakve iskopane informacije koje bi problematizirale temu, a koje se mogu naci i sa dva klika misem itd. Potpuno je prazan i sluzi samo kao pasivni statist samoreprodukcije kojeg god alternativca pozelis. To je susta, direktna i diametralna suprotnost istrazivackom novinaru. On je anti-istrazivac, novinar aparatckik sa 0 kritickog osvrta, ziheras, pobirac sto vise vrhnja uz sto manju osobnu investiciju bilo u vidu rada, bilo u vidu rizika i ne bi me zacudilo da ga te teme uopce niti ne zanimaju vec odrajuje cisto kao poslovni projekt.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.