Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2014., 16:22   #1
MPRI-prva plaćenićka tvrtka koja je sudjelovala u našoj obrani

MPRI(Military Professional Resources Inc.)je plaćenićka tvrtka koja je prodavala usluge RH i BIH.
Oni su bili prisutni u Hrvatskoj 1991 godine i BIH 1992 godine.
Sada Krajišnici tuže MPRI
,što nitko normalan ne pridaje važnosti.

Kako je ta plaćenićka tvrtka sa sjedištem u Virdžiniji dospijela kod nas i koliko je trajao njihov angažman?
Mislim da je to sve bilo odobreno od američke ambasade jer oni bez političkog dopuštenja nisu smjeli biti ovdje.
Novica Perica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 17:03   #2
Quote:
Novica Perica kaže: Pogledaj post
MPRI(Military Professional Resources Inc.)je plaćenićka tvrtka koja je prodavala usluge RH i BIH.
Oni su bili prisutni u Hrvatskoj 1991 godine i BIH 1992 godine.
Sada Krajišnici tuže MPRI
,što nitko normalan ne pridaje važnosti.

Kako je ta plaćenićka tvrtka sa sjedištem u Virdžiniji dospijela kod nas i koliko je trajao njihov angažman?
Mislim da je to sve bilo odobreno od američke ambasade jer oni bez političkog dopuštenja nisu smjeli biti ovdje.

Jel ima tvrtka da nije "placenicka" ? Mozda postoji poneka koja svoje usluge daje besplatno . Dali to onda mjenja neke stvari ?
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 17:16   #3
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
Jel ima tvrtka da nije "placenicka" ? Mozda postoji poneka koja svoje usluge daje besplatno . Dali to onda mjenja neke stvari ?
Dobro pitanje.
Ali i da je plaćenićka,kakve veze ima?
Ja ne znam iz kojih je pozicija tvrtka MPRI poslovala,ali za mene je to bilo legitimno.
Hrvatska je bila odsječena,pod embargom itd.
Svaka je pomoć bila potrebna..
A ako je Vlada RH platila usluge ja to ne osuđujem.Jednostavno bilo je vrijeme kaosa i opasnosti i smrtonosne prijetnje.
Novica Perica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:14   #4
Valjda je MPRI dobio priznanje koje zaslužuje..Kada su nas svi ostavili na cjedili i zatvorili nam granice,oni su nam priskočili u pomoć.To se ne zaboravlja.
Novica Perica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.