Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 01:21   #201
Znali smo otprije da je to urota vlade i vanzemaljaca protiv nebeskog hrvatskog naroda...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:15   #202
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post


Jel ti to ozbiljno ili trollaš?

Naravno da palim svjetlo kada se smrači, ali se to po ljetnom računanju vremena dogodi oko 21h, a kada ga ne bi bilo dogodilo bi se oko 20h.
Na počinak bih svakako išao oko ponoći, pa bih umjesto 3 sata mraka, imao 4 sata mraka u svom dnevnom rasporedu.
Ovo za javnu rasvjetu stoji.
Znači čitav koncept se temelji na tome da ti odeš jedan sat ranije u krpe? :klap:
Dresura i menažerija.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 02:39   #203
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Znači čitav koncept se temelji na tome da ti odeš jedan sat ranije u krpe? :klap:
Dresura i menažerija.


I sat se ranije ustajem...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 18:44   #204
Quote:
Daario Nahar1s kaže: Pogledaj post
a koje to računanje vremena nije umjetno?
Kad je podne (pol-dan) na pola puta između izlaska i zalaska sunca.
Npr Zagreb danas
izl 6:32
zal 19:28
solarno podne (izl+zal)/2=13h
Dan se produžuje jednako i prema jutru i večeri u odnosu na solarno podne, pomicanjem kazaljki se prozor dnevnih aktivnosti pomiče prema jutru jer su kapitalisti htjeli iskoristiti najproduktivnije jutarnje vrijeme...a danas su ojačale večernje industrije.
Znači zimsko je pravo, a ljetno "umjetno".
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 22:36   #205
Je, zimsko je pravo ali svejedno mi pase ljetno, zimsko je koma.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 01:14   #206
I ja sam na to mislio, ljetno vrijeme treba ostaviti preko cijele godine.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 08:58   #207
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ljetno vrijeme treba ostaviti preko cijele godine.
u tom slučaju bi se zimi išlo na posao po mrklom mraku.
Ljudsko tijelo reagira na dnevnu svjetlost, pa bi se moglo lijepo drijemati u jutarnjim vlakovima (i za volanom) jer putnike dan ne bi razbuđivao, a to bi mogli nastaviti na poslu i u školi, dok se ljudi razbude oko 9 h (po ljetnom vremenu zimi).
Kapitalisti bi se tome prilagodili tako da zimi pomaknu početak posla na 9 h, 9-17, s neplaćenom pauzom za ručak do 18 h. Taman da se stigne na dnevnik.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:18   #208
Zimi ideš na posao po danu a kuci po mraku. Neka se radi zimu šest sati pa ćemo ići i vraćati se s posla po danu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 13:11   #209
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zimi ideš na posao po danu a kuci po mraku. Neka se radi zimu šest sati pa ćemo ići i vraćati se s posla po danu
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...4ea50c68e8.jpg
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 15:28   #210
Zdrava logika, ali potpuno kriva analogija.

Ispravnija bi bila analogija sa crno-bijelim pokrivačem...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 21:21   #211
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Zdrava logika, ali potpuno kriva analogija.

Ispravnija bi bila analogija sa crno-bijelim pokrivačem...
Na tufne, kolega, na tufne.

To authority you must obey.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:04   #212
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Na tufne, kolega, na tufne.

To authority you must obey.
Naravno da nisi shvatio hint, nisam ni mislio da hoćeš...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:11   #213
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi shvatio hint, nisam ni mislio da hoćeš...
Tako si dubok.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:27   #214
Dolazi Medvedev kod Putina i nervozno mu predlaže da ukinu više ove vremenske zone. Zašto, pita ga Putin? A ne snalazim se više, odletim u drug grad, zovem kući a oni svi spavaju, prošli put tebe budim u 4 ujutro a mislio sam da je večer. Zovem Angelu da joj čestitam rođendan kaže bio je jučer, predsjedniku Kine Novu godinu, kaže da je sutra. Ma dobro, to su sve pizdarije, govori mu Putin. Ma kakve pizdarije, sjećaš se kad se srušio onaj Poljski predsjednički avion? Ja zovem da im izrazim sućut, kaže čovjek da još nije ni poletio
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 12:57   #215
Ma što sad se zanarati sa sitnicama, zimsko, ljetne, ukinimo računanje vremena, zašto se ja moram stariti
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 15:05   #216
Jos imamo tu glupost

Pomicanje sata je glupost koju odmah treba ukinuti

Sve ankete uvijek upucuju na isto, a jos uvijek prakticiramo ovu glupost. Hoce li se Europa (i Hrvatska) jednom vise opametiti i rijesiti ove pradavne, zastarjele i suvisne prakse?

Potreban je nekakav referendum u vezi toga.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 02:13   #217
Nee, bas mu se veselim.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 04:15   #218
Ja sam protiv ukidanja ljetnog racunanja vremena. Ono sto sam malo ostao u cudu je konstantne jedne te iste gluposti po portalima. Kaze da ljude smeta to pomicanje jer se ranije dizu, wtf??? Da, dizu se jednu noc ranije i to je to. Big deal. Sve sljedece noci spavaju normalno.

Ako se sat ne pomakne, svitanje bi bilo vec u 3:30 (21.6. na prvi dan ljeta). Tko voli da mrak pada ranije? Pa bolje je da je "duzi" dan, da kasnije padne mrak. Na prvi dan ljeta i krajem 6 mjeseca, mrak traje svega 6 sati.

Ono sto nitko nigdje nije spomenuo na portalima je da na ovom ljetnom vremenu na koje smo sad presli, na njemu smo 7 mjeseci u godini, a na onom depresivnom zimskom vremenu smo svega 5 mjeseci u godini.

To znaci da je ljetno vrijeme bolje i vise nam treba nego zimsko. Iako je zimsko ono "pravo" vrijeme. Ako nesto treba ukinuti, ja bi ukinuo zimsko racunanje, tako da ovo ljetno postane nase "pravo" vrijeme.

Minus bi jedini bio, da kad je prvi dan zime 21.12. da sunce izlazi 8:30 ujutro. Ali svejedno bolje nego ono kad smo na zimskom vremenu pa mrak padne u 16:15h. na 21.12.

Da sve te minuse jednog i drugog vremena nebi imali, zato se pomice sat. Ima logike. I ne znam cemu toliko svake godine režanje prema tom pomicanju. Cak i svi moderniji mobiteli, satovi, imaju automatsko pomicanje pa nemorate ni misliti na to. Ne vidim problem, u toj jednoj noci se desi sat manje sna, pa legni tu noc sat vremena ranije i bok. A uostalom, kao da nikad niste zaruzili pa dosli neispavani na posao i sad je odjednom problem pomicanje jednog sata.

Ja cak mislim da je to za jedan sat pomicanje i premalo, proucavanjem da imamo dovoljno dug dan i zimi tebali bi ga gurnuti unaprijed 90min (sat i po) i to zadrzati kao trajno vrijeme ako vec ne zelimo micati. Ali micanje sata ima svoje logike. Ovi kod ekvatora i ovi na polovima ne moraju micati ali mi u umjerenom pojasu bi trebali kao sto i radimo. Stalno drvljenje po tome u medijima mi nije jasno, kao da je to sad neki problem..
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 04:18   #219
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja svake godine doživljavam ovaj nepotreban šok prelaska na ljetno vrijeme, a ne vidim nikakvu svrhu toga

Neko tko se voli ranije ustati uvjek može ustat u 3 ili 4, bez da tlači druge ljude.

Prilagođavanje na ljetno vrijeme kod mene traje do jeseni, kada ponovno vrate sat kako treba.

Dakle, koji je razlog ove tlake s ljetnim vremenom i da li ste za to da se ukine?
Ja vidim sok vracanju na depresivno zimsko vrijeme. I to "pravo" vrijeme su ljudi racunali, nema pravog i krivog vremena. Nemoj da idem na einsteina i relativnost. Ljetno vrijeme je bolje da bude nase stalno pravo vrijeme ako vec ne zelimo micati sat, ali micanje sata je isto ok. Ja bi ga pomakao 90min unaprijed a ne 60 kako je sad.

I zanimljivo je kako ti treba do listopada da se naviknes na ljetno vrijeme dok ne vrate sat "kako treba". Mi smo na ljetnom vremenu 7 mjeseci!!! A na tom zimskom svega 5 mjeseci. Pa kako se nemozes naviknuti na 7 mjeseci ljetnog vremena a na ovo krace zimsko od 5 mjeseci se naviknes. Meni to zimsko nikako ne pase npr.
VirgilM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 06:45   #220
Quote:
VirgilM kaže: Pogledaj post
Ja sam protiv ukidanja ljetnog racunanja vremena. Ono sto sam malo ostao u cudu je konstantne jedne te iste gluposti po portalima. Kaze da ljude smeta to pomicanje jer se ranije dizu, wtf??? Da, dizu se jednu noc ranije i to je to. Big deal. Sve sljedece noci spavaju normalno.

Ako se sat ne pomakne, svitanje bi bilo vec u 3:30 (21.6. na prvi dan ljeta). Tko voli da mrak pada ranije? Pa bolje je da je "duzi" dan, da kasnije padne mrak. Na prvi dan ljeta i krajem 6 mjeseca, mrak traje svega 6 sati.

Ono sto nitko nigdje nije spomenuo na portalima je da na ovom ljetnom vremenu na koje smo sad presli, na njemu smo 7 mjeseci u godini, a na onom depresivnom zimskom vremenu smo svega 5 mjeseci u godini.

To znaci da je ljetno vrijeme bolje i vise nam treba nego zimsko. Iako je zimsko ono "pravo" vrijeme. Ako nesto treba ukinuti, ja bi ukinuo zimsko racunanje, tako da ovo ljetno postane nase "pravo" vrijeme.

Minus bi jedini bio, da kad je prvi dan zime 21.12. da sunce izlazi 8:30 ujutro. Ali svejedno bolje nego ono kad smo na zimskom vremenu pa mrak padne u 16:15h. na 21.12.

Da sve te minuse jednog i drugog vremena nebi imali, zato se pomice sat. Ima logike. I ne znam cemu toliko svake godine režanje prema tom pomicanju. Cak i svi moderniji mobiteli, satovi, imaju automatsko pomicanje pa nemorate ni misliti na to. Ne vidim problem, u toj jednoj noci se desi sat manje sna, pa legni tu noc sat vremena ranije i bok. A uostalom, kao da nikad niste zaruzili pa dosli neispavani na posao i sad je odjednom problem pomicanje jednog sata.

Ja cak mislim da je to za jedan sat pomicanje i premalo, proucavanjem da imamo dovoljno dug dan i zimi tebali bi ga gurnuti unaprijed 90min (sat i po) i to zadrzati kao trajno vrijeme ako vec ne zelimo micati. Ali micanje sata ima svoje logike. Ovi kod ekvatora i ovi na polovima ne moraju micati ali mi u umjerenom pojasu bi trebali kao sto i radimo. Stalno drvljenje po tome u medijima mi nije jasno, kao da je to sad neki problem..
Kamo god pomakneš sat, "zimsko" vrijeme je depresivno
ruženje je vlastiti izbor i nije izgovor za pomicanje satova

tko još na planeti, osim Europe pomiče satove?

a i to kaj mobiteli automatski pomiču sat isto nije argument :klap:
Ili su mobiteli i satovi samostalna svjesna bića pa eto oni sami odlučuju
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.