Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2004., 09:45   #1
Venecija (pročitati prvi post!)

Zahvaljujem se forumasu jimrogers12345 na linkovima koji mogu pomociu onima koji putuju u Veneciju:
Gdje odsjesti u Veneciji i opcenito kako je grad organiziran koje cetvrti sto vidjeti i slicno.
http://www.traveltovenezia.com/where-to-stay-in-venice/

http://europeforvisitors.com/venice/

__________________________________________________ _______________

Tko je bio na Muranu?
Da li se tamo može slobodno i bez vodiča vidjeti kako se izrađuju stakleni predmeti? Zapravo, što se tamo može vidjeti i kako uopće organizirati sam sebi boravak na Muranu? Je li pogodno iskombinirati neki izlet i na Murano i na Burano odjednom?

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 18.11.2014. at 08:58.
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 10:03   #2
Na murano možeš s "vaporetom" tj. brodom za javni prijevoz. Vožnja je kratka. Do Murana nisam imao vremena otići ali moj prijatelj svojedobno je. Prema tome može se tamo i solo, za razgledavanje radiona ne znam iako je logično da se sve može, ipak oni žive od turista.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 13:09   #3
VENECIJA - parking

Za Uskrs, 15.04. putujem sa familijom u Grčku (vođena tura). brodom iz Venecije. Do Venecije idem svojim autom koji bih trebao tamo ostaviti na parkingu 8 dana.
Molim da mi netko kaže gdje je najbolje i najjeftinije ostaviti auto u Veneciji.
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 13:24   #4
Quote:
shadow500 kaže:
Za Uskrs, 15.04. putujem sa familijom u Grčku (vođena tura). brodom iz Venecije. Do Venecije idem svojim autom koji bih trebao tamo ostaviti na parkingu 8 dana.
Molim da mi netko kaže gdje je najbolje i najjeftinije ostaviti auto u Veneciji.
Mozda bi vas jeftinije kostalo da vas netko odveze u Veneciju i da dodje po vas?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:26   #5
Quote:
shadow500 kaže:
Za Uskrs, 15.04. putujem sa familijom u Grčku (vođena tura). brodom iz Venecije. Do Venecije idem svojim autom koji bih trebao tamo ostaviti na parkingu 8 dana.
Molim da mi netko kaže gdje je najbolje i najjeftinije ostaviti auto u Veneciji.
na parkiralistu pred putnickim terminalom
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 11:50   #6
U Mestre, iza hotela bas na zeljeznickoj stanici kosta 8Eur dnevno i fino se ukrcas na vlak i vozis se jednu stanicu. Na Tronchetto kosta mislim 20EUR dnevno.
cutee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 12:57   #7
Quote:
cutee kaže:
U Mestre, iza hotela bas na zeljeznickoj stanici kosta 8Eur dnevno i fino se ukrcas na vlak i vozis se jednu stanicu. Na Tronchetto kosta mislim 20EUR dnevno.
Vječno zahvalna, tri dana parkinga u Veneciji koštala su nas više nego dobar hotel 50 m od Trga sv. Marka...
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 15:38   #8
Da li znaš možda iza kojeg hotela?
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:56   #9
ma mozes ga u mestreu sparkati i zabadava...samo se malo vozikaj. prodjes zeljeznicku stanicu i nakon pola kilometra dodjes u rezidencijalni dio gradica. ja uvijek tamo parkiram...prosetam se nazad u mestre na stanicu i na vlak za santa luciju...nikad problema, nitko niti taknuo auto...

samo sidji s autoputa u mestreu, prati znakove za zeljeznicku stanicu, prodji ju...i kao sto vec rekoh, naci ces kod zgrada parking...free
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:11   #10
Quote:
stoneisland kaže:
ma mozes ga u mestreu sparkati i zabadava...samo se malo vozikaj. prodjes zeljeznicku stanicu i nakon pola kilometra dodjes u rezidencijalni dio gradica. ja uvijek tamo parkiram...prosetam se nazad u mestre na stanicu i na vlak za santa luciju...nikad problema, nitko niti taknuo auto...

samo sidji s autoputa u mestreu, prati znakove za zeljeznicku stanicu, prodji ju...i kao sto vec rekoh, naci ces kod zgrada parking...free
Dobra ideja. Znači nema puno šansi da mi ga pokupi kakva paučina.
shadow500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 10:32   #11
ma kakfi, zgrade su ti samo...i parkirna mjesta ispred.
nikakvih znakova zabrana i ostalih pizdarija nije bilo, nikad problema...ja sam ga ostavio xy puta na cijeli dan, jednom na 2-3 dana...jest da 3 dana nisu 8...al ono, ne vjerujem da bas ce ti netko ic krast auto.
samo prodji zeljeznicku, i vozi dalje, skuzit ces. provozaj se po mestreu, nadji neki free parking van samog centra i to je to.
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 00:40   #12
Venecija - jeftini restorani/hrana/piće i sl...

Molim vas za info ako netko zna za restorane, fast food, pizzerie, trgovine i sl., za (širi) centar Venecije, gdje se može nešto pojesti/popiti za što manje eurića? Puno hvala....
Fanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:01   #13
Jeftino i Venecija- nemoguća kombinacija!
Tamo se sve plaća suhim zlatom...
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 16:50   #14
Ja sam si tamo nosio hranu od doma
Jedno je sigurno, što dalje od centra proći ćeš jeftinije, iako kao šta Ed kaže, riječ ''jeftino'' se baš ne poklapa sa Venecijom .
U centru ne pomišljaj jesti ili piti jer će te odrati. Možda bi obližnji Mestre bio sretnije riješenje
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 17:20   #15
Quote:
Fanna kaže:
Da, nažalost su i moje informacije takve. Ide se na intenzivni umjetnički izlet od tri dana pa ćemo uglavnom biti u điru oko centra. Nešto se može ponijeti od kuće, ali ne sve, a budžet je oskudan. Da li uopće u Veneciji postoje klasični dućani pa da barem mogu računati na sok/vodu il nekakav improvizirani sendvič? Koliko sam čula takvih trgovina nema, svi govore isto što i vi, a ja se još optimistično nadam. Svi prijedlozi su dobrodošli:-)
naravno da ih ima, uglavnom bille al ima ih.ne bas u centru al blizu ces naci koji, samo gledaj pazljivo jer nisu previse uocljivi
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 21:56   #16
Quote:
gnjavež kaže:
naravno da ih ima, uglavnom bille al ima ih.ne bas u centru al blizu ces naci koji, samo gledaj pazljivo jer nisu previse uocljivi
Jeeeij, prva optimistična vijest
Fanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 23:15   #17
zaboravila sam napomenuti da ne mozes faliti ako ides prema autobusnom kolodvoru ili zeljeznickoj postaji, tamo ih ima nekoliko (a nije problem do tamo doci)
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:21   #18
oće ko bit u veneciji 17.05, da popijemo kavu evo ja ću platit, trebam čamit 12 sati do leta
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 12:53   #19
http://www.ristorantivenezia.it/eng/ristoranti.asp
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 13:02   #20
evo... 11 €

http://www.vivereavenezia.it/osteria.htm
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.