Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 11:25   #2081
Pozdrav Imam jedno pitanje jedno pitanje/problem i ispričavam se ako je već slično/isto postavljeno ali nisam čitala baš cijelu temu.
Ovaj mjesec i prošli mjesec kad sam dobila menstruaciju ona kao da nije istjecala. Ne znam kako bih se izrazila Dakle, osjetila sam da sam ju dobila, i vidjela sam tragove krvi ali kad sam stavila uložak, na njemu nije ništa bilo (a imala sam ga par sati). Tada sam stavila tampon i on se doslovno u sekundi napunio i morala sam ga izvaditi van. Kad sam stavila drugi odmah nakon, on je normalno "funkcionirao" (zamijenila sam ga za 2-3 sata). Kad sam ponovo stavila uložak - opet ništa :O Samo s tamponom :/ Inače mi je redovita i traje 3-5 dana. Samo ova zadnja dva mjeseca je nešto čudno. Još je ovaj mjesec trajala 2 dana i bila oskudna pa se još i nadam da nisam trudna iako nema nikakvih drugih simptoma. Strah me da nije nešto ozbiljno. Bila sam nedavno kod ginekologa i rekao je da je sve u redu i čekam nalaze PAPA testa. A na novi pregled ne mogu još nekih mjesec-dva, jer studiram u drugom gradu. Mislila sam da je: 1. jer koristim tampone - ali njih koristim duže vrijeme i 2. smršavila sam ali to mršavljenje je "bilo gotovo" u 5.mj. i sad samo održavam težinu i do sad je sve bilo u redu.
MalaM94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:20   #2082
Pozdrav.imam jedno pitanje..kasni m menga skro tri tjednaa.a nisam trudna.dva negtivna testa...tak da sam to izbacika kao mogucnost..kaj bi moglo to bit.?
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:27   #2083
Žene, pitanje. Pila sam proveru 7 dana po 10 mg radi izazivanja menstruacije. Odmah po početku terapije pojavio se smeđi iscjedak i trajao svih 7 dana te se nastavio još tri. Onda je četvrti pojavila se krv pa stalo, sada peti isto tako, lagano krvarim, no onog obimnog krvarenja koje treba nastati od provere nema. Što da radim? Endometrij mi je bio oko 12 mm na pregledu. Trudna nisam.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 01:53   #2084
zanima me da li je netko imao slična iskustva.

do sada mi je menstruacija manje-više bila bombonček - jaki bolovi prvi dan, trajanje do 4 dana sa ugodnom količinom same menstruacije. unatrag godinu dana bol se počela pojavljivati i drugi dan našto sam odmahnula rukom jer je bilo podnošljivo. problem se pojavio u zadnja 3-4 mjeseca otkad je moja maternica odlučila prvih par dana izbacivati nemjerljivo veće količine (u prosjeku svakih sat i pol moram promijeniti tampon) a prilikom zadnje menge trajanje se produžilo na 7-8 dana ujednačenog intenziteta i pojavili su se menstrulni bolovi zadnja dva dana istovjetni prvim danima.
danas sam ju dobila i ponovno djeluje kao da su sve brane crvenog mora popustile :/

što bi moglo uzrokovati toliku promjenu ako netko ima ideje? velikih životnih promjena nije bilo (ili ih ne percipiram kao uzrok), na piluli nisam.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 17:23   #2085
Quote:
skochibooha kaže: Pogledaj post
zanima me da li je netko imao slična iskustva.

do sada mi je menstruacija manje-više bila bombonček - jaki bolovi prvi dan, trajanje do 4 dana sa ugodnom količinom same menstruacije. unatrag godinu dana bol se počela pojavljivati i drugi dan našto sam odmahnula rukom jer je bilo podnošljivo. problem se pojavio u zadnja 3-4 mjeseca otkad je moja maternica odlučila prvih par dana izbacivati nemjerljivo veće količine (u prosjeku svakih sat i pol moram promijeniti tampon) a prilikom zadnje menge trajanje se produžilo na 7-8 dana ujednačenog intenziteta i pojavili su se menstrulni bolovi zadnja dva dana istovjetni prvim danima.
danas sam ju dobila i ponovno djeluje kao da su sve brane crvenog mora popustile :/

što bi moglo uzrokovati toliku promjenu ako netko ima ideje? velikih životnih promjena nije bilo (ili ih ne percipiram kao uzrok), na piluli nisam.
Odi ginekologu na pregled i ultrazvuk. Mogla bi bi ti cista, endometrioza, a mozda i nista. Mi mozemo samo nagadati na temelju vlastitog iskustva. Mohe su menstruacije uvijek bile jaaako bolne, vremenom sve obilnije, a i pojavili su se bolovi u vrijeme ovulacije i PMSa na koje nisam obracala paznju dok nisam dobila dijagnozu. Iskreno se nadam da ti je nesto prolazno i da ce proci samo od sebe, ali ja bih na tvom mjestu svakako otisla na pregled. Sretno!
__________________
To nisam ja! To je moja Schauma!
la_nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 22:45   #2086
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post
Pozdrav.imam jedno pitanje..kasni m menga skro tri tjednaa.a nisam trudna.dva negtivna testa...tak da sam to izbacika kao mogucnost..kaj bi moglo to bit.?
To se i meni dogodilo prije 2 godine. Bila sam luda i kupila dva testa, oba negativna i opet ništa još 10 dana i onda jedan dan me počelo boljeti i procurila. Napokon!!! Tak da ne brini, događa se. Ali ako ti ne dođe uopće i preskoči ti jedan mjesec onda ne znam. Valjda najbolje otići ginekologu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 19:45   #2087
Quote:
la_nana kaže: Pogledaj post
Odi ginekologu na pregled i ultrazvuk. Mogla bi bi ti cista, endometrioza, a mozda i nista. Mi mozemo samo nagadati na temelju vlastitog iskustva. Mohe su menstruacije uvijek bile jaaako bolne, vremenom sve obilnije, a i pojavili su se bolovi u vrijeme ovulacije i PMSa na koje nisam obracala paznju dok nisam dobila dijagnozu. Iskreno se nadam da ti je nesto prolazno i da ce proci samo od sebe, ali ja bih na tvom mjestu svakako otisla na pregled. Sretno!
okej, hvala
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:57   #2088
Pozdrav svima, evo da i ja ispričam svoj problemčić, koji traje već više od godinu dana. Dakle, moja menstruacija prva tri do četiri dana kao da se predomišlja, da li da krene ili ne, mogu komotno tih dana biti samo sa dnevni uloškom, onda krene obilno tri dana, prava poplava, nakon toga opet smirivanje koje traje i do deset dana, vrlo oskudno ali nikako da stane. Kao uzrok svemu tome doktor je naveo submukozni miom, kojeg sam nedavno operirala, ali vidim da na menstruaciji nema nikakvih promjena...i dalje sve slično, osim što više nema onih obilnih izljeva...papa uredan, ultrazvuk uredan, jajnici ok, sve navodno super...imam 42 godine. Ima li netko sličnih iskustava?
Elly01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 21:53   #2089
Drage cure i žene!

Zanima me da li je neka od vas imala ovakav slučaj kao i moj da znam okvirno što mi se moglo dogoditi...
Ovaj mjesec sam umjesto mjesečnice dobila neko jako oskudno krvarenje smeđe boje,tijelo mi se ponaša kao da imam mjesečnicu,imam lagane grčeve u trbuhu i napuhana sam a ustvari imam je toliko da je ponekad nađem samo na papiru kad se obrišem poslije nužde,ponekad bude krvi na papiru a ponekad samo smeđi iscjedak
U vezi sam,zadnji put smo spavali 6.10.,nemam baš redovite mjesečnice pa ne mogu ni odrediti plodne dane,naravno koristili smo zaštitu koja je odlično obavila posao,znači nije zakazala,a i svaki put provjeravamo da li je sve ok!
Jedan ginekolog je rekao da nisam ostala trudna pošto je bilo bar nekakvo krvarenje i nemam ama baš nikakve simptome trudnoće,koje bi vjerojatno od tad trebala osjetiti,što je rekao i taj ginekolog,a ja se osjećam sasvim normalno,bez mučnina,bez pojačanog apetita,nemam ni osjetljivost na mirise,niti moram piškiti svako malo,ne bole me grudi...sve je normalno kao i do sada!
Da li je moguće da je to sve radi velikog stresa kojem sam bila izložena od početka mjeseca? Prvo mi je umrla baka za koju sam bila vezana i sve pred kraj njenog života mi je bilo traumatično i prije nego je umrla bila sam jako pod stresom,i sam sprovod me ubio u pojam,poslije toga nervoza od tjedan dana oko nekih privatnih stvari i to u tolikoj mjeri da sam dobila lakši napadaj panike,i uz sve to još i neki prikriveni strah da sam trudna,da li je moguće da mi se to dogodilo radi sveg tog stresa? Dosta žena mi je reklo da je njima bilo isto tako kad su bile pod pojačanim stresom i da su mjesec poslije dobile normalnu mjesečnicu! Čitala sam na netu da radi pojačanog stresa organizam poludi i da taj hormon za mjesečnicu zakaže pa ona izostane ili bude sasvim slaba! Trudnoću mislim da mogu isključiti jer smo koristili zaštitu i kondom nije ni pukao ni skliznuo,pazili smo i provjerili!
Ako se netko razumije išta u te probleme,bit ću mu zahvalna na pomoći a može mi se javiti i na privatne poruke,svaki savjet je dobrodošao a nemam s kim razgovarati o tim stvarima pa eto tražim ovdje pomoć!
KrilaLeptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 23:46   #2090
Quote:
KrilaLeptira kaže: Pogledaj post
Drage cure i žene!

Zanima me da li je neka od vas imala ovakav slučaj kao i moj da znam okvirno što mi se moglo dogoditi...
Ovaj mjesec sam umjesto mjesečnice dobila neko jako oskudno krvarenje smeđe boje,tijelo mi se ponaša kao da imam mjesečnicu,imam lagane grčeve u trbuhu i napuhana sam a ustvari imam je toliko da je ponekad nađem samo na papiru kad se obrišem poslije nužde,ponekad bude krvi na papiru a ponekad samo smeđi iscjedak
U vezi sam,zadnji put smo spavali 6.10.,nemam baš redovite mjesečnice pa ne mogu ni odrediti plodne dane,naravno koristili smo zaštitu koja je odlično obavila posao,znači nije zakazala,a i svaki put provjeravamo da li je sve ok!
Jedan ginekolog je rekao da nisam ostala trudna pošto je bilo bar nekakvo krvarenje i nemam ama baš nikakve simptome trudnoće,koje bi vjerojatno od tad trebala osjetiti,što je rekao i taj ginekolog,a ja se osjećam sasvim normalno,bez mučnina,bez pojačanog apetita,nemam ni osjetljivost na mirise,niti moram piškiti svako malo,ne bole me grudi...sve je normalno kao i do sada!
Da li je moguće da je to sve radi velikog stresa kojem sam bila izložena od početka mjeseca? Prvo mi je umrla baka za koju sam bila vezana i sve pred kraj njenog života mi je bilo traumatično i prije nego je umrla bila sam jako pod stresom,i sam sprovod me ubio u pojam,poslije toga nervoza od tjedan dana oko nekih privatnih stvari i to u tolikoj mjeri da sam dobila lakši napadaj panike,i uz sve to još i neki prikriveni strah da sam trudna,da li je moguće da mi se to dogodilo radi sveg tog stresa? Dosta žena mi je reklo da je njima bilo isto tako kad su bile pod pojačanim stresom i da su mjesec poslije dobile normalnu mjesečnicu! Čitala sam na netu da radi pojačanog stresa organizam poludi i da taj hormon za mjesečnicu zakaže pa ona izostane ili bude sasvim slaba! Trudnoću mislim da mogu isključiti jer smo koristili zaštitu i kondom nije ni pukao ni skliznuo,pazili smo i provjerili!
Ako se netko razumije išta u te probleme,bit ću mu zahvalna na pomoći a može mi se javiti i na privatne poruke,svaki savjet je dobrodošao a nemam s kim razgovarati o tim stvarima pa eto tražim ovdje pomoć!

Ja sam jednom bila u jako stresnom periodu. Slično kao i ti, s tim da je meni tu još bio i posao.. Prvo nisam dobila jedan mjesec, pa sam drugi dobila dva puta, na početku pa opet pred kraj, mjeseca, pa treći opet ništa.. Bila sam kod ginkice, sve je bilo u redu.. I papa test isto. I rekla mi je da je očito stres učinio svoje. Kad se sve smirilo dobila sam normalno i opet se vratilo sve na staro..

Ako ti se ništa ne popravi, odi kod ginkice za svaki slučaj. Lako meni/nama nešto napisati iz svog iskustva, ali sve smo različite. Zbog svoje sigurnosti odi na pregled

Sretno!
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 10:51   #2091
kako vi rješavate ogromnu nadutost pred menstruaciju....ginekološki mi je sve savršeno, ni cista, ni mioma, bakteriološki savršen, papa savršen.....pijem đumbir, pijem čaj od peršina, ma kakvi ne pomaže, nadutost od vrata do koljena i to po 10 dana prije.....više mi je neizdrživo takvo stanje, normalna sam 15 dana u mjesecu, a onda počinje pakao
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:17   #2092
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
kako vi rješavate ogromnu nadutost pred menstruaciju....ginekološki mi je sve savršeno, ni cista, ni mioma, bakteriološki savršen, papa savršen.....pijem đumbir, pijem čaj od peršina, ma kakvi ne pomaže, nadutost od vrata do koljena i to po 10 dana prije.....više mi je neizdrživo takvo stanje, normalna sam 15 dana u mjesecu, a onda počinje pakao
Meni je kod nadutosti i napuhanosti opcenito, ne samo u pms-u pomoglo izbjegavanje ugljikohidrata u potpunosti. Ne kazem da se moras do kraja odreci ugljikohidrata kao ja, probaj samo za vrijeme pms-u ne jesti bijelo brasno i slatko. Znam da je to tesko, pogotovo u pms-u.
Ovo je moje iskustvo, ne garantiram da ce tebi pomoci. Mozda ti nesto drugo smeta.
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:02   #2093
Quote:
maruskamasa kaže: Pogledaj post
Ja sam jednom bila u jako stresnom periodu. Slično kao i ti, s tim da je meni tu još bio i posao.. Prvo nisam dobila jedan mjesec, pa sam drugi dobila dva puta, na početku pa opet pred kraj, mjeseca, pa treći opet ništa.. Bila sam kod ginkice, sve je bilo u redu.. I papa test isto. I rekla mi je da je očito stres učinio svoje. Kad se sve smirilo dobila sam normalno i opet se vratilo sve na staro..

Ako ti se ništa ne popravi, odi kod ginkice za svaki slučaj. Lako meni/nama nešto napisati iz svog iskustva, ali sve smo različite. Zbog svoje sigurnosti odi na pregled

Sretno!
Hvala ti puno na odgovoru,sve se vratilo u koliku toliku normalu kad sam se smirila,sa malim zakašnjenjem ali sve je na kraju ispalo ok,hvala Bogu od trudnoće ništa,ne bi mi baš trebala neplanirana trudnoća u situaciji u kojoj sam sada!
KrilaLeptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 01:01   #2094
Quote:
KrilaLeptira kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru,sve se vratilo u koliku toliku normalu kad sam se smirila,sa malim zakašnjenjem ali sve je na kraju ispalo ok,hvala Bogu od trudnoće ništa,ne bi mi baš trebala neplanirana trudnoća u situaciji u kojoj sam sada!
Baš mi je drago!
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 21:31   #2095
što jedete pred menstruaciju, kad nastupi ona užasna kriza za slatkim i općenito prejedanjem......kako to rješavate? ma pokušala sam sa bademima, suhim voće i sl., ne djeluje.....tih 10 dana samo mislim na kremaste kolače, sendviče, meso, samo na hranu i to na puuuuuuno hrane.....što jedete u tim kriznim danima?
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 21:56   #2096
milka+kokice više sam zaluđena kokicama u tom razdoblju. ali kako sam na kal.deficitu ona pokušavam kontrolirati
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 22:15   #2097
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
milka+kokice više sam zaluđena kokicama u tom razdoblju. ali kako sam na kal.deficitu ona pokušavam kontrolirati
čokoladu ne volim, ali zato kremaste kolače, ajme, na tonu tih dana.....kokice mi nekako loše sjednu, pa ih uopće ne jedem......e nešto u stilu kokica bi mi trebalo, slano i nešto slatko da mogu toga do mile volje
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 16:42   #2098
Jedno vrijeme sam imala želju samo jesti muffine. Stalno sam bila u kuhinji

Nekako u zadnje vrijeme uzmem prvu čoksu koja mi se nađe pri ruci.. Iako nema što mi se u takvim trenutcima ne jede
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 17:29   #2099
evo sad su mi ti dani, inače uopće ne jedem majonezu jer je ne volim, sad sanjam o sendviču sa majonezom, sreća da je nemam jer je ne kupujem
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:04   #2100
Cokoladu ili cokoladni puding, ili sfrigam fritule
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.