Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 21:57   #1221
Da li mi netko može na brzinu reći kako da napravim kremu za dječju guzu ili me uputiti na broj posta gdje to mogu saznati. Nemam vremena čitati sve postove i ispričavam se zbog toga, a ne želim kupovati ove umjetne kremice po dućanima. Ako može neki recept i procedura. Pročitala sam negdje da ide lanolin, gdje ga mogu povoljno kupiti? Hvala vam unaprijed
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:28   #1222
Stavila sam jedan takav recept na aromaterapiji i prirodnoj kozmetici za djecu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 08:51   #1223
Jel su ova biljna bademova ulja na Cedrus shopu od Henrya Lamotta dovoljno kvalitetna? Vidim da su puno pristupačnija cijenom od ovih Oshadhi itd.
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:26   #1224
Nije da mi je teško odgovoriti na ovakva pitanja ili da pemetujem, ali jednostavno moja preporuka pitajte tamo gdje ćete ulje kupiti, što bi vam oni preporučili za kojeg proizvođača da se odlučite s obzirom na namjenu.

Sigurno je da vam u Cedrusu ne bi prodali "loše" ulje.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:58   #1225
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Sigurno je da vam u Cedrusu ne bi prodali "loše" ulje.
Je li isto vrijedi i za Kemig?
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 21:08   #1226
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
Je li isto vrijedi i za Kemig?
I mene zanima isto. Sutra bih otišla do njih i kupila sastojke ali na stranici nemaju nikakvih cijena pa nam vi iskusni recite jel preporučljivo tamo kupiti sastojke. Uglavnom se na webu oni spominju kao cijenovno prihvatljivi
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:34   #1227
U Cedrusu imate i Kemigova ulja, cijene su iste.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 13:26   #1228
Nigdje ne mogu naći lanolin. Pod što da tražim na Cedrus stranici? Da li to uopće imaju ili je nešto drugo bolje za izradu kreme za dječju guzu?
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:55   #1229
Možda cedrus nema lanolin, ako ga ima onda je pod sastojcima za izradu kozmetike.
Lanolin je super za izradu kreme za bebe, a ako ga cedrus nema imaš ga u kemigu...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:16   #1230
Koje učinkovite prirodne konzervanse preporučujete za izradu krema za lice? Probala sam ekstrakt koštica grejpa i nisam baš sigurna da je jako djelotvoran.
Princez Krafna is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:12   #1231
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Koje učinkovite prirodne konzervanse preporučujete za izradu krema za lice? Probala sam ekstrakt koštica grejpa i nisam baš sigurna da je jako djelotvoran.
navodno i nije.
trenutno imam neopein, ali mi ima preintenzivan miris.
najbolje pitaj u kemigu - do sada su možda dobili i nešto neutralnije.
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:48   #1232
Pitala sam u Cedrusu nedavno i rekli su da će dobiti neki novi dobar konzervans. Provjerit ću jesu li dobili. Inače me malo strah nanositi te kreme bez konzervansa jer mi koža zna reagirati nekad pokojim prištićem
Princez Krafna is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 10:24   #1233
Zašto te strah kreme bez konzervansa?
Ja u svoje kreme za lice nikada ne stavljam konzervanse
Uvijek ih potrošim u roku i držim ih u frižideru, stvarno nisam nikada imala potreb za konzervansima.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:02   #1234
Quote:
Pitala sam u Cedrusu nedavno i rekli su da će dobiti neki novi dobar konzervans. Provjerit ću jesu li dobili.
aj pa javi

Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Ja u svoje kreme za lice nikada ne stavljam konzervanse
Uvijek ih potrošim u roku i držim ih u frižideru, stvarno nisam nikada imala potreb za konzervansima.
i ja al samo zato jer ih nemam, skupi su
no nosim si kozmetiku na posao pa ipak osjetim kad kremu potrosim skoro do kraja da nije vise ona prava, da se malo usmrduckala i sl
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 14:04   #1235
Quote:
Corney kaže: Pogledaj post
I mene zanima isto. Sutra bih otišla do njih i kupila sastojke ali na stranici nemaju nikakvih cijena pa nam vi iskusni recite jel preporučljivo tamo kupiti sastojke. Uglavnom se na webu oni spominju kao cijenovno prihvatljivi
Odi na Kemigovu stranicu, tamo imaš njihov e-mail od maloprodaje. Ja sam im poslala upit i proslijedili su mi cjenik. I to relativno brzo, za nekih 2-3 h!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 14:28   #1236
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Zašto te strah kreme bez konzervansa?
Ja u svoje kreme za lice nikada ne stavljam konzervanse
Uvijek ih potrošim u roku i držim ih u frižideru, stvarno nisam nikada imala potreb za konzervansima.
Držim ih i ja u frižideru ali stvarno mi čak i dok je jako friška krema izađe neki mali bijeli prišt. Zato sam u potrazi za dobrom zaštitom. Inače te kreme mi jako dobro odgovaraju, iako neke moje frendice koje su probale nisu zadovoljne, možda zbog emulgatora. Koristim phitocream 2000.
Njima bolje odgovaraju kreme s kozmobazom, ali teško je uvjeriti ljude da su te baze štetne. Zanimljivo da su sve apotekarke koje sam pitala istog mišljenja
Princez Krafna is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:15   #1237
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
aj pa javi


i ja al samo zato jer ih nemam, skupi su
no nosim si kozmetiku na posao pa ipak osjetim kad kremu potrosim skoro do kraja da nije vise ona prava, da se malo usmrduckala i sl
Pa da, ako je često van frižidera onda će se pokvariti, inače
joj je rok trajanja oko 3 mjeseca u frižideru.
Quote:
Princez Krafna kaže: Pogledaj post
Držim ih i ja u frižideru ali stvarno mi čak i dok je jako friška krema izađe neki mali bijeli prišt. Zato sam u potrazi za dobrom zaštitom. Inače te kreme mi jako dobro odgovaraju, iako neke moje frendice koje su probale nisu zadovoljne, možda zbog emulgatora. Koristim phitocream 2000.
Njima bolje odgovaraju kreme s kozmobazom, ali teško je uvjeriti ljude da su te baze štetne. Zanimljivo da su sve apotekarke koje sam pitala istog mišljenja
Zašto misliš da ti krema sa konzervansom neće izazvati prištiće?
mislim da konzervans sa tim nema nikakve veze, neki konzervansi čak znaju iritirati kožu...
Što sve stavljaš u kremu?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:23   #1238
Kemig ima cijene sirovina za izradu kozmetike pa istim ili povoljnijim cijenama
od web shopova, a imaju uvjerljivo najveći izbor
Cure koje tamo rade su izrazito susretljive pa ih možete sve pitati i iskreno će
preporučiti ulja i hidrolate po kvaliteti...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:02   #1239
Zašto misliš da ti krema sa konzervansom neće izazvati prištiće?
mislim da konzervans sa tim nema nikakve veze, neki konzervansi čak znaju iritirati kožu...
Što sve stavljaš u kremu?[/QUOTE]

Obično stavim u vodenu fazu hidrolat nerolija ili ruže, glicerol, hygroplex, alantoin, ekstrakt koštica grejpa a u uljnu fazu sam zadnji put pomiješala jojobu, baobab, divlju ružu, lješnjak i par kapi pasjeg trna a od e.u. neroli i geranij. Kao emulgator Phytocream 2000.
Princez Krafna is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 17:24   #1240
kakav vam je razlika krema napravljenih phytocreamom a kakva s emulium kappa?
ja dajem vecu prednost EK, ima mi profesionalniji feeling, ispadne glatko dok je sa phytocreamom nekako pjenusasta
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.