Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 15:21   #1281
wonder woman i laminaria hvala vam na odgovoru
vidjela sam tu Oshadhi mješavinu, ali ona ima jako puno baznih ulja i nekoliko eteričnih pa me strah kako bi mi koža na to reagirala jer mi je stvarno jako osjetlijva.
laminaria, mislim uzimati ulje crnog kima i peroralno 3 žlićice na dan (tako piše) samo se sve boljim kakav to ima okus za tijelo ću si napraviti onda shea maslac, crni kim i noćurak...samo ne znam koje omjere?? a na lice ću si stavljat čisti crni kim jer mislim da je noćurak komedogen, ako se ne varam??
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:23   #1282
evo i ja sam kupila kemigov shea maslac i sada sam šokirana što je to zaista maslac, ful je tvrdo, a ja sam planirala da će to imati neku finu kremastu teksturu pa me zanima kako da to malo omekšam na najlakši i najjeftiniji način, možda malo kakaovog maslaca pa da ga malo pregrijem ili da pomiješam sa uljem makadamije kojeg imam od afrodite ili nešto treće, uglavnom,to bi trebao biti poklon za moju mamu i hoću da padne na guzicu zato slobodno predložite
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:25   #1283
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo napravila sam melem. Zanima me još samo može li mi tko reći koliki bi mu bio rok trajanja?
pa uglavnom ti se računa da je rok onaj koji ima supstanca sa najkraćim rokom trajanja koju si koristila
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:08   #1284
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
wonder woman i laminaria hvala vam na odgovoru
vidjela sam tu Oshadhi mješavinu, ali ona ima jako puno baznih ulja i nekoliko eteričnih pa me strah kako bi mi koža na to reagirala jer mi je stvarno jako osjetlijva.
laminaria, mislim uzimati ulje crnog kima i peroralno 3 žlićice na dan (tako piše) samo se sve boljim kakav to ima okus za tijelo ću si napraviti onda shea maslac, crni kim i noćurak...samo ne znam koje omjere?? a na lice ću si stavljat čisti crni kim jer mislim da je noćurak komedogen, ako se ne varam??


Sve ti ovisi od gustoće maslaca jer ima raznih verzija (to ovisi od usjeva do usjeva). Za početak staviš na 100 g maslaca 50 ml ulja (ukupno 50 ml svih koje misliš staviti), pa ako nije dovoljno razmazivo povećavaš udio ulja.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:10   #1285
Quote:
Mg.Aloisis kaže: Pogledaj post
evo i ja sam kupila kemigov shea maslac i sada sam šokirana što je to zaista maslac, ful je tvrdo, a ja sam planirala da će to imati neku finu kremastu teksturu pa me zanima kako da to malo omekšam na najlakši i najjeftiniji način, možda malo kakaovog maslaca pa da ga malo pregrijem ili da pomiješam sa uljem makadamije kojeg imam od afrodite ili nešto treće, uglavnom,to bi trebao biti poklon za moju mamu i hoću da padne na guzicu zato slobodno predložite
Kakao maslac je gušći i od najgušćeg shea maslaca . Stavi neko biljno ulje.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:00   #1286
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
wonder woman i laminaria hvala vam na odgovoru
vidjela sam tu Oshadhi mješavinu, ali ona ima jako puno baznih ulja i nekoliko eteričnih pa me strah kako bi mi koža na to reagirala jer mi je stvarno jako osjetlijva.
laminaria, mislim uzimati ulje crnog kima i peroralno 3 žlićice na dan (tako piše) samo se sve boljim kakav to ima okus za tijelo ću si napraviti onda shea maslac, crni kim i noćurak...samo ne znam koje omjere?? a na lice ću si stavljat čisti crni kim jer mislim da je noćurak komedogen, ako se ne varam??
Ja imam atopijski dermatitis i isto sam isprobala sve medicinske kreme za isti.
Tako sam i kremula sa prirodnom kozmetikom.
Ja sam oduševljena, sada izuzetno rijetko ( 1x godišnje) koristim kortikosteroidne kreme.
Dobila sam recepure od fitaromaterapeuta i stvarno mi jako pomaže.
Ako želiš javi mi se pa ti pošaljem točno što sam ja koristila!
A kakva ti je inače kože lica?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:03   #1287
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Kakao maslac je gušći i od najgušćeg shea maslaca . Stavi neko biljno ulje.
od ovoga nije gušći ne znam kak ću ga uopće izvaditi iz staklenke, prvo na radijator
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 21:50   #1288
Nadam se da si uspjela! Tema je malo zamrla...
Ja sam ga prvo ostavila na sobnoj temp. onda sam ga žličicom izvadila iz posudice i na parnoj kupelji zagrijala, otapa se vrlo brzo i na niskoj temp.
sandaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 22:11   #1289
Šumeće kugle

Da se malo pohvalim... Meni su uspjele od prve! Hvala vam cure na info!!! Puno su mi pomogli vaši savjeti!
Evo mog iskustva...
300g limunske kiseline sam dobro usitnila u mužaru i to pomješala sa 400g soda bikarbone, u to sam dodala šaku cvijeta crnog sljeza (za boju-ispadne nježno ljubičasta), isto sam je prethodno usitnila u mužaru i 10 kapi eu crvene mandarine. Smjesa se mora mjesiti sve dok se ne počne lijepiti pod prstima. Tada se puni u kalupe. E... sad, tu sam se namučila, jer treba dobro nabiti smjesu u kalup i po mogućnosti ostaviti tako do 1h, inače se kuglice deformiraju i ne budu tako lijepe! Pošto sam ja imala samo dva kalupa, a smjese za 4 kugle vadila sam ih odmah. Potom se kugle ostave na suhom mjestu 24h radi sušenja.
Kupila sam u Hobby shop-u kuglice za na bor koje se razdvajaju na pola i to mi je poslužilo kao kalup.
Nadam se da sam pomogla.
sandaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 13:08   #1290
Kreme na bazi voska
Htjela bih napraviti kremu s voskom i hidrolatom za ove zimske dane. E sad imam problem da mi se krema dovoljno ne emulgira samo s voskom, u kremi ostaju kapljice pa sam mislila dodati možda lecitin kao koemulgator. Znam da se dodaje prah lecitina u vodenu fazu ali ne znam u kojem postotku. Molim vas ako je netko imao sličnih iskustava da mi pomogne.
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 01:15   #1291
Quote:
sandaz kaže: Pogledaj post
Da se malo pohvalim... Meni su uspjele od prve! Hvala vam cure na info!!! Puno su mi pomogli vaši savjeti!
Evo mog iskustva...
300g limunske kiseline sam dobro usitnila u mužaru i to pomješala sa 400g soda bikarbone, u to sam dodala šaku cvijeta crnog sljeza (za boju-ispadne nježno ljubičasta), isto sam je prethodno usitnila u mužaru i 10 kapi eu crvene mandarine. Smjesa se mora mjesiti sve dok se ne počne lijepiti pod prstima. Tada se puni u kalupe. E... sad, tu sam se namučila, jer treba dobro nabiti smjesu u kalup i po mogućnosti ostaviti tako do 1h, inače se kuglice deformiraju i ne budu tako lijepe! Pošto sam ja imala samo dva kalupa, a smjese za 4 kugle vadila sam ih odmah. Potom se kugle ostave na suhom mjestu 24h radi sušenja.
Kupila sam u Hobby shop-u kuglice za na bor koje se razdvajaju na pola i to mi je poslužilo kao kalup.
Nadam se da sam pomogla.
A di si uzela sodu bikarbonu i limunsku kiselinu? Koliko to košta?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 08:57   #1292
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A di si uzela sodu bikarbonu i limunsku kiselinu? Koliko to košta?
ako smijem ja isto odgovoriti :

http://www.terra-organica.hr/limunsk...a-kupanje.html

http://www.terra-organica.hr/natrije...a-kupanje.html
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:44   #1293
Hvala!
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:40   #1294
A jel mogu to biti i obična soda i kiselina iz kvartovskog dućana?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 10:31   #1295
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
A jel mogu to biti i obična soda i kiselina iz kvartovskog dućana?
Pa mislim da da..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:27   #1296
belides

Vidjela sam da se u Cedrus web shopu može kupiti belides (bellis perennis- tratinčica) u obliku vodenog ekstrakta u količini od 50 ml. Zanima me da li se taj ekstrakt može stavljati direktno na lice u tom obliku? Ili se dodaje u nešto? Ako netko zna, hvala
blublues is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 18:49   #1297
Dragi moji, molim vas za pomoć.

Radila sam kremu za lice po recepturi ispod, ali mi je ispala malo prerijetka. Kako ju mogu pogustiti? Da dodam još biljnog ulja ili emulgatora? Ne znam što se ulijeva u što - rastopljena krema u biljno ulje i/ili emulgator ili obrnuto?

Drugi problem je krema na bazi pčelinjeg voska - nisam zagrijala dovoljno hidrolat, pa mi se uljna i vodena faza nisu dobro pomiješale - hidrolat ostaje na dnu posude. Imate li kakvo rješenje da ih ponovno povežem? Probala s mikserom, malo bolje ali i dalje nisu skroz povezani.

Puno hvala unaprijed!!!

Krema za lice za mješovitu kožu:

Masna faza:
12 g macerata nevena ili macerata CO2 apsoluta nevena u makadamiji
5 g emulgatora Lanette N ili Phytocream 2000
5 kapi eteričnog ulja ružmarina verbenona
Od biljnih ulja koristimo klasični macerat nevena u maslinovom ili nekom drugom biljnom ulju, ili macerat CO2 apsoluta nevena napravljen u makadamijinom ulju , izvrsna njegujuća ulja koja će kremi dati lijepu žućkastu boju.
Kao emulgator koristimo poluprirodni cetanolni emulgator koji se zove Lanette N, ili prirodni Phytocream 2000 dobiven iz pšenice. Emulgatora se dodaje 9-10 %.

Vodena faza:
30 g hidrolata ružmarina verbenona
2 g biljnog glicerola
na vrh noža alantoina
Za vodenu fazu umjesto vode koristimo hidrolat ružmarina verbenona. Kako bi krema bila što hidratantnija dodajemo i prirodni biljni glicerol (glicerin). Po želji možete dodati i na vrh noža alantoina, prirodne protuupalne tvari koja potiče regeneraciju.
rastagal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 19:05   #1298
rastagal - pa dodaj jos malcice emulgatora i zagrij da se otopi, mijesajuci i to je to. zna se to desit i slijedeci recepture po netu

blublue - Belides™ is clearly soluble in water at any proportion, but incompatible with alcohol, Dosage: 2.0–5.0%
http://www.coptis.com/Download/COPTI...LR_SOCI_EN.pdf

probas ga dodat 5% u hidrolat pa javi
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:37   #1299
Da li je preporučljivo ovaj ekstrakt tratinčice dodavati u hidrolat uz ostale aktivne sastojke kao npr alantoin, gel crvene alge, dekspantenol..
Princez Krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:45   #1300
znači sam emulgator rastopim bez ulja? i njega ulijevam u ponovno zagrijanu kremu?
rastagal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.