Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 11:26   #61
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Zamisli mamu i klinca od dvije godine. Kolinac trči, mama za njim. Do kad će mali bježati? Dok mama ne prestane trčati. kad mama stane, klinac će ubrzo stati i trčati, ali natrag k njoj.

Trenutno tvoja žena ne može shvatiti značiš li joj ti nešto ili ništa i što osjeća prema tebi, zato jer ti trčiš za njom, zato što forsiraš. Prestani se truditi. Prestani biti ta mama koja trči za djetetom. Reci joj da ti je žao što ona više ne osjeća isto prema tebi i da te to boli i stani na tome. Reci joj da si spreman nastaviti dalje bez nje. Distanciraj se malo.
Predloži da spavate odvojeno i družite se s drugim ljudima. Iziđi s nekim drugim.

Ako joj je imalo stalo, to je trenutak kad će to shvatiti - kad actually počne misliti da te izgubila ili da bi te mogla izgubiti.
: briše suze: odavno nisam pročitala veću hrpu govana napisanih s ozbiljnom namjerom
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:40   #62
A ti se onda smij, kaj ću ti ja? Smijeh je zdrav.

Ja samo već godinama promatram parove oko sebe i uvijek je isto - čim jedan "trči" za drugim, odnosno daje do znanja da je spreman učiniti sve da mu se ta osoba vrati - ta osoba u najboljem slučaju ostane u vezi iz sažaljenja.
Čim se drugi postavi na način - stalo mi je, ali neću puzati, neću umrijeti ako me ostaviš, spreman sam nastaviti dalje sa svojim životom sa ili bez tebe odnos snaga se izbalansira.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:57   #63
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ali pustimo sad psihoterapiju, evo malo primjenjene psihologije.

Zamisli mamu i klinca od dvije godine. Kolinac trči, mama za njim. Do kad će mali bježati? Dok mama ne prestane trčati. kad mama stane, klinac će ubrzo stati i trčati, ali natrag k njoj.

Trenutno tvoja žena ne može shvatiti značiš li joj ti nešto ili ništa i što osjeća prema tebi, zato jer ti trčiš za njom, zato što forsiraš. Prestani se truditi. Prestani biti ta mama koja trči za djetetom. Reci joj da ti je žao što ona više ne osjeća isto prema tebi i da te to boli i stani na tome. Reci joj da si spreman nastaviti dalje bez nje. Distanciraj se malo.
Predloži da spavate odvojeno i družite se s drugim ljudima. Iziđi s nekim drugim.

Ako joj je imalo stalo, to je trenutak kad će to shvatiti - kad actually počne misliti da te izgubila ili da bi te mogla izgubiti.
da, sve to na neki način stoji.. i toga sam svjestan..
samo, s jedne strane je problem kako to napraviti, sprovesti u dijelo.. jer sam od kad su poceli ti svi problemi, ja se ludo zaljubio u nju..
a sa druge strane.. da nisam "puzao" već bi se sigurno razišli.. istina, možda bi se uskoro opet "spojili"..

ne znam, bojim se da na kraju ipak nema jednoznačnih i jednostavnih rješenja..
i znam da je na sve na meni... i u meni
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:52   #64
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
ja u glavi više imam polu-dilemu: kako pokrenut zaljubljenost kako se zakačit za nju i ludo provozat dok prokleto kratko traje.

zaljubljenost se ubija racionalnošću. koja ponekad izmakne kontroli
Ja se mogu zaljubiti samo ako svesno sebe slažem, tako što određenom objektu dodam osobine koje ovaj nikako nema i ne može imati i tako od njega napravim nešto u šta bih se inače prirodno mogla zaljubiti (a što još nikada nisam nigde susrela ). U ljude onakvi kakvi jesu ne mogu se zaljubiti nikako, ma koliko da su OK u svakom pogledu i ma koliko da su mi i fizički privlačni. Problem je, međutim, što mi je sve teže da se samozavaravam. Uopšte ne mogu više dugo opstati u tom stanju. I strašno mi je žao zbog toga, jer obožavam zaljubljenost. Jeste lažno stanje, ali svet tada izgleda posve drugačije, sve je nekako lepršavo, lako i šareno.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:07   #65
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Ja se mogu zaljubiti samo ako svesno sebe slažem, tako što određenom objektu dodam osobine koje ovaj nikako nema i ne može imati i tako od njega napravim nešto u šta bih se inače prirodno mogla zaljubiti (a što još nikada nisam nigde susrela ). U ljude onakvi kakvi jesu ne mogu se zaljubiti nikako, ma koliko da su OK u svakom pogledu i ma koliko da su mi i fizički privlačni. Problem je, međutim, što mi je sve teže da se samozavaravam. Uopšte ne mogu više dugo opstati u tom stanju. I strašno mi je žao zbog toga, jer obožavam zaljubljenost. Jeste lažno stanje, ali svet tada izgleda posve drugačije, sve je nekako lepršavo, lako i šareno.
otprilike isto. kad mi naiđu leptirići, jebeni razum i racionala mi krenu radit, pa ih gazim i nogama i rukama čim prije stignem i namjerno puštam da me nosi iracionalno. a obzirom da mi to, baš kao što veliš, u zadnje vrijeme sve slabije i rjeđe uspješno polazi za rukom, cijenim ljude (ma koliki idioti bili) koji nekim čudom posjeduju određenu hemiju uz koju mi to ubijanje razuma ide lakše. I cherish those moments, i maximalno ih iskorištavam, što prije, što prije...dok razum, još jedanput, ne odnese čaroliju.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:08   #66
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
a sa druge strane.. da nisam "puzao" već bi se sigurno razišli.. istina, možda bi se uskoro opet "spojili"..
S "puzanjem" pada razina tvog samopoštovanja i njezinog poštovanja prema tebi, a što te manje poštuje manje će te voljeti. I tako unedogled.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:08   #67
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
e da.. racionalnost.. kako postići kod moje žene racionalnost, da ubije zaljubljenost... kako ?
Možda je žena jednostavno 'pobegla' u zaljubljenost od surove realnosti. Možda joj vaš trenutni život izgleda suviše siv, jednoličan, dosadan i naporan i ta je njena 'zaljubljenost' u drugog muškarca održava da sasvim ne 'padne'. Žena se jednostavno ne želi odljubiti. Odgovara joj takvo stanje.
Možda bi sve trebalo pustiti. U onom trenutku kada tvoja žena bude izgubila sigurnost koju ima sa tobom, te zaista proživela svoju zaljubljenost u realnim okolnostima sa drugim muškarcem, možda shvati da je sve to bio samo san, bekstvo od sebe i problema koje nosi stvarni život, pa se vrati nazad tebi i braku. Većina se ljudi koja napusti svog bračnog partnera zbog ljubavnika/ljubavnice vraća nazad upravo zato što zanos brzo iščili, a realan odnos i svakodnevica sa tom drugom osobom izgledaju gotovo isto kao i sa prvom, pa im je jednostavnije da se vrate u toplo i sigurno ognjište sa osobom koja ih poznaje godinama i na koju su se već navikli. Nije pravilo, ali se često dešava.

Quote:
jer sam od kad su poceli ti svi problemi, ja se ludo zaljubio u nju..
Znači i ti si onaj tip koji voli ono što ti izmiče i beži. Možda si zanemarivao ženu, uzimao je zdravo za gotovo i sada kada se žena okrenula nekom drugom, odjednom za tebe ima vrednost.

Pritiskom nećeš ništa postići. Ako te ona zaista više ne voli - tu se malo šta može učiniti. Mislim da je dobar savet koji su ti već dali, a to je da se malo povučeš iz cele situacije i da sačekaš da vidiš šta će se desiti. Znam da je to mnogo lakše izreći nego sprovesti u delo, ali nikoga ne možeš prisiliti da ostane ako on(a) to ne želi. Pokazao si da ti je stalo i da želiš da ona ostane kraj tebe i to nije dalo efekta. Sad isprobaj drugi pristup. Nema garancije, ali bar ne možeš sebi prebaciti da nisi sve pokušao da spaseš brak.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:17   #68
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
otprilike isto. kad mi naiđu leptirići, jebeni razum i racionala mi krenu radit, pa ih gazim i nogama i rukama čim prije stignem i namjerno puštam da me nosi iracionalno. a obzirom da mi to, baš kao što veliš, u zadnje vrijeme sve slabije i rjeđe uspješno polazi za rukom, cijenim ljude (ma koliki idioti bili) koji nekim čudom posjeduju određenu hemiju uz koju mi to ubijanje razuma ide lakše. I cherish those moments, i maximalno ih iskorištavam, što prije, što prije...dok razum, još jedanput, ne odnese čaroliju.
Da mi nema mašte ne bi ni nekoliko sati potrajao taj osećaj. Nekad čeznem samo za jednim vikendom zaljubljenosti. Ništa mi ne treba više - 48h da sam zaljubljena i da proživim tu zaljubljenost bez uplitanja razuma. To je baš jadno. Pozelenim od zavisti kad vidim one što se zaljube i mesecima ostanu u tom stanju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:38   #69
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Da mi nema mašte ne bi ni nekoliko sati potrajao taj osećaj. Nekad čeznem samo za jednim vikendom zaljubljenosti. Ništa mi ne treba više - 48h da sam zaljubljena i da proživim tu zaljubljenost bez uplitanja razuma. To je baš jadno. Pozelenim od zavisti kad vidim one što se zaljube i mesecima ostanu u tom stanju.
eto, da si muško, sad bih, zbog ova tvoja 2 posta, barem na nekoliko sati bila zaljubljena u tebe šteta što nemam thing za žene : i ovaj i ovaj smajli:
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:08   #70
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Možda je žena jednostavno 'pobegla' u zaljubljenost od surove realnosti. Možda joj vaš trenutni život izgleda suviše siv, jednoličan, dosadan i naporan i ta je njena 'zaljubljenost' u drugog muškarca održava da sasvim ne 'padne'. Žena se jednostavno ne želi odljubiti. Odgovara joj takvo stanje.
Možda bi sve trebalo pustiti. U onom trenutku kada tvoja žena bude izgubila sigurnost koju ima sa tobom, te zaista proživela svoju zaljubljenost u realnim okolnostima sa drugim muškarcem, možda shvati da je sve to bio samo san, bekstvo od sebe i problema koje nosi stvarni život, pa se vrati nazad tebi i braku. Većina se ljudi koja napusti svog bračnog partnera zbog ljubavnika/ljubavnice vraća nazad upravo zato što zanos brzo iščili, a realan odnos i svakodnevica sa tom drugom osobom izgledaju gotovo isto kao i sa prvom, pa im je jednostavnije da se vrate u toplo i sigurno ognjište sa osobom koja ih poznaje godinama i na koju su se već navikli. Nije pravilo, ali se često dešava.


Znači i ti si onaj tip koji voli ono što ti izmiče i beži. Možda si zanemarivao ženu, uzimao je zdravo za gotovo i sada kada se žena okrenula nekom drugom, odjednom za tebe ima vrednost.

Pritiskom nećeš ništa postići. Ako te ona zaista više ne voli - tu se malo šta može učiniti. Mislim da je dobar savet koji su ti već dali, a to je da se malo povučeš iz cele situacije i da sačekaš da vidiš šta će se desiti. Znam da je to mnogo lakše izreći nego sprovesti u delo, ali nikoga ne možeš prisiliti da ostane ako on(a) to ne želi. Pokazao si da ti je stalo i da želiš da ona ostane kraj tebe i to nije dalo efekta. Sad isprobaj drugi pristup. Nema garancije, ali bar ne možeš sebi prebaciti da nisi sve pokušao da spaseš brak.

da, znam.. uglavnom da je to bijeg iz dosadne realnosti... i da pritiskom neću postići ništa..
ali kako.. da se pokupim na neko vrijeme od doma, ostavim sina.. i kažem, ok,možda se vratim?
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:12   #71
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Da mi nema mašte ne bi ni nekoliko sati potrajao taj osećaj. Nekad čeznem samo za jednim vikendom zaljubljenosti. Ništa mi ne treba više - 48h da sam zaljubljena i da proživim tu zaljubljenost bez uplitanja razuma. To je baš jadno. Pozelenim od zavisti kad vidim one što se zaljube i mesecima ostanu u tom stanju.
a ja naprosto pozelenim kad vidim da si u stanju ne dozvoliti sebi da budeš zaljubljena
dobro, sve ovisi o okolnostima. kad si svjestan da nema nikakve, ama baš nikakve šanse tu zaljubljenost sprovesti u nešto konkretno, odnosno da nema šanse biti sa voljenom osobom onda je to pravo mučenje koje nebi poželjela nikome.

a o ovom konkrektnom slučaju mislim da mu je žena baš u dobroj poziciji da ništa ne mijenja. dobro joj je ko u pamuku. s jedne strane muž koji je vodi na terapije i trči oko nje a s druge ljubavnik u kojeg je zaljubljena. da sam na njenom mjestu nebi ni meni stalo da se taj osjećaj zaljubljenosti zaustavi. baš joj je dobro ima li još takvih?
čovječica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:30   #72
Quote:
čovječica kaže: Pogledaj post
a ja naprosto pozelenim kad vidim da si u stanju ne dozvoliti sebi da budeš zaljubljena
dobro, sve ovisi o okolnostima. kad si svjestan da nema nikakve, ama baš nikakve šanse tu zaljubljenost sprovesti u nešto konkretno, odnosno da nema šanse biti sa voljenom osobom onda je to pravo mučenje koje nebi poželjela nikome.

a o ovom konkrektnom slučaju mislim da mu je žena baš u dobroj poziciji da ništa ne mijenja. dobro joj je ko u pamuku. s jedne strane muž koji je vodi na terapije i trči oko nje a s druge ljubavnik u kojeg je zaljubljena. da sam na njenom mjestu nebi ni meni stalo da se taj osjećaj zaljubljenosti zaustavi. baš joj je dobro ima li još takvih?
da, istina.. baš joj je dobro.. ja skačem okonje ko lud.. ispunjavam sve želje.. ima ljubavnika u kog je zaljubljena..
jedino joj fali da se s njim viđa malo..
super..
samo, što napraviti.. s moje strane?
sokref is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:36   #73
Quote:
sokref kaže: Pogledaj post
da, istina.. baš joj je dobro.. ja skačem okonje ko lud.. ispunjavam sve želje.. ima ljubavnika u kog je zaljubljena..
jedino joj fali da se s njim viđa malo..
super..
samo, što napraviti.. s moje strane?
pa lijepo sam ti ljudski i civilizirano objasnio. vrbovo pruće, bambusova trska al najpametnije nešto što ne ostavlja masnice. za svaki slučaj. samo nemoj da posle čitam u crnoj kronici da ti se otelo kontroli
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:44   #74
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
pa lijepo sam ti ljudski i civilizirano objasnio. vrbovo pruće, bambusova trska al najpametnije nešto što ne ostavlja masnice. za svaki slučaj. samo nemoj da posle čitam u crnoj kronici da ti se otelo kontroli
ma bravo!
najbolje je zatvoriti u ormar i ne dati joj jesti dok se ne odljubi.
mislim da čoek mora doći sam do zaključka. tko ovdje može nekom reći šta da radi
čovječica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:46   #75
Nisam čitala sve tvoje postove i cijelu temu, ali ja ću ti dati siguran recept:

Daš joj djecu i spakiraš kofere nek ide k njemu, brzo će je zaljubljenost proći!

Sačekaj neko vrijeme i vidjet ćeš.

Ali da li ćeš je željeti poslje toga - ne znam.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:52   #76
A u cemu je zapravo problem ?
Najmanje dvoje od troje ucesnika je zaljubljeno.
A kako stoji stvar sa ljubavnikom ? Da li je i on zaljubljen ?

Zaljubljenost je mnogo dobra stvar. Neki cak kazu i da je zdrava po zdravlje.





Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:57   #77
Dragane, nemoj sol na ranu čovjeku!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:06   #78
JA sam smrtno ozbiljan.
Moja zena se isto bila zaljubila u jednog drugoga.
Njoj bilo lepo, a posto ja volim kad je njoj lepo i meni bilo isto lepo.

Nego kako onaj tvoj ?

PS
Sto rece cap insaino
"ja u glavi više imam polu-dilemu: kako pokrenut zaljubljenost kako se zakačit za nju i ludo provozat dok prokleto kratko traje."
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:19   #79
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
JA sam smrtno ozbiljan.
Moja zena se isto bila zaljubila u jednog drugoga.
Njoj bilo lepo, a posto ja volim kad je njoj lepo i meni bilo isto lepo.

Nego kako onaj tvoj ?

PS
Sto rece cap insaino
"ja u glavi više imam polu-dilemu: kako pokrenut zaljubljenost kako se zakačit za nju i ludo provozat dok prokleto kratko traje."
da, ali čovjek mora imati nek predispozicije da bi razmišljao kao ti, a mislim da ih autor nema

moj se mjenja kako vjetar puše, ja bih njega trebala hipnotizirat da izgradi svoje ja i da vidim poslje hipnoze kakav će ispasti i jel mi paše, jer sad više ne znam tko je on

netko mi reće da imam isti problem kao sokref pa navratila da vidim o čemu je riječ, ali vidim da nije ista tema
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 16:30   #80
A ko zna, ponekad je dobro videti da ima i takvih ludaka (kao ja) koji razmisljaju (i osecaju) totalno drugacije (nekako, sacuvaj me boze nenormalno), a usput im i nije tako lose u zivotu.

Pa onda mozda coveku bude lakse (moze reci u sebi - vidi kakvih sve jos ima, nije meni ni tako lose u zivotu ).
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.