Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2013., 17:26   #4401
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ja neznam nijedan primjer gdje su djeca i žena izbačena na ulicu. Ali znam za slučajeve kad bi žena prodala stan u kom živjeli i koji joj je pripao, da bi kupila drugi manji koji iziskuje manje troškova. Novi stan, nove stvari. Potpuno okretanje novog lista u prostoru gdje ništa neće podsjećati na prošlost. To mogu da razumijem.
Ja znam obrnuti slučaj. Gdje je žena pobjegla iz muževljevog stana skupa s djecom i preselila se ljubavniku. Razlog: mlađi, ljepši, bogatiji i utjecajniji

Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Moja baba bi uvijek rekla:nek ide kod druge ali nek povede djecu sa sobom...
To je prije 80 godina imalo smisla kada je bilo 5-6 djece po braku. A sada ih je 1 - 2 pa se oboje supružnika bore kome će pripasti !

Zadnje uređivanje krena : 14.09.2013. at 17:40.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:05   #4402
Moj je imao ljubavnicu. Ostali smo u braku. Ja nisam niti ogorcena, niti jadna ni pateticna zbog toga. Prije svega imamo ogovornos prema djeci. U slucaju rastave on bi morao jednako kao i sad sudjelovati u njihovom zivotu. Mislim da se emocije izmedu partnera s godinama mjenjaju, kako se i mi sami mjenjamo, rastemo , sazrjevamo. Dok emocije prema djeci moraju biti postojane i pratiti ih u svim usponoma i padovima. To sto je imao nekoga ne znaci da ne voli djecu. To je nas problem, to se tice nas dvoje. On je kao nju volio, obozavao i trebao. Ja sam sama skuzila za nju. Nije bilo pritiska na njega da ostane. Vec razgovorima doc do toga kako najbezbolnije donjet odluku. Ja sam smatrala da ako ju toliko voli da mora biti s njom i krenuti dalje. Bez dreke i cviljenja. Zivot ide dalje. Ali eto ipak je ispalo da on bas i ne zeli nju kao zenu, partnera....lagao joj je? Ne znam a nije me ni briga. Imam svojih problema. Neke stvari su se promjenile izmedu nas. Neke su ostale iste. Eto.... Mislim da je sve to individualno. Ovisi o karakterima samih aktera. Imam prijateljicu koja je ljubavnica. Mislim da je suludo sto ona njemu vjeruje sve sto kaze....u vezi njihove buducnosti. Ona vjeruje i voli i smatra da je njihov odnos specifican i poseban i da oba nije ljubavnica vec zena njegovih snova. Onaj tko voli ne kalkulira vec se odluci za osobu koja voli. Valjda, ne znam.
cherry_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:20   #4403
Divim ti se na snazi i kapa dolje na odluci, znam da ti nije bilo lako, sigurno, to sve prozvakati.
Da li ti je sa vremenom postajalo lakse, ne znam, da manje o tome razmisljas...
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 19:31   #4404
Bilo je grozno. Za trajanja njegove veze mi smo normalno zivjeli. Dnevne obveze, djeca, skola, izleti, sex. Tako da je sve bilo jos i gore. Nije da smo otudili pa se je to desilo. Tesko si je sve poslozit u glavi. Ali kazu da vrijeme ljeci....i to je istina. Cesto sam pozalila sto nije otisao za njom. Tada bi ga preboljela i sa vremenom krenula dalje. Barem si ja to tako mislim. Sada je ovako kako je. A vrijeme ce pokazati je li to bila ispravna odluka ili ne. Pomogli su mi razgovori s prijateljicom i razgovori u virtualnom svijetu. Svi ti bezbrojni razgovori sa nepoznatim ljudima, njhove price.....
cherry_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 20:11   #4405
Ljubavnice se uvijek nadaju al činjenica je da muževi ne ostavljaju svoje "voljene" kojima se uvijek vraćaju u toplu postelju a ljubavnicama prodaju priče o ljubavi.
ivaivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 21:33   #4406
Quote:
cherry_moon kaže: Pogledaj post
Bilo je grozno. Za trajanja njegove veze mi smo normalno zivjeli. Dnevne obveze, djeca, skola, izleti, sex. Tako da je sve bilo jos i gore. Nije da smo otudili pa se je to desilo. Tesko si je sve poslozit u glavi. Ali kazu da vrijeme ljeci....i to je istina. Cesto sam pozalila sto nije otisao za njom. Tada bi ga preboljela i sa vremenom krenula dalje. Barem si ja to tako mislim. Sada je ovako kako je. A vrijeme ce pokazati je li to bila ispravna odluka ili ne. Pomogli su mi razgovori s prijateljicom i razgovori u virtualnom svijetu. Svi ti bezbrojni razgovori sa nepoznatim ljudima, njhove price.....
Razumijem te...neka ti ne bude žao što si ostala,vjerojatno ga jako i voliš...kako godine idu vidim da i moj apriori Ma da me prevari ,odmah bi ga ostavila...blijedi...jer ako nekog tako jako voliš i ako misliš da nije lako naći nekog sličnog ,toliko dobrog u nečem što ti je važno...treba razmisliti i još razmisliti,pa odlučiti...nije lako,znam jer pretpostavljam da me je dečko prevario i ako tvrdi da nije...da je samo na facebooku zezao sa jednom ženom...odlučila sam dati mu još jednu šansu...nakon toga nebi mogla,ali stvarno...kod tebe je u pitanju brak...prešla si jednom preko nevjere...on se pokajao...to se vidi...ali ako ponovi...ne bi imalo smisla tolerirati...bar tako mislim sad...bože kako godine i iskustvo čine svoje kad si s nekim ko ti puno znači u životu...
Fatalna Crna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 22:04   #4407
Ova zadnja konstatacija je skroz na mjestu.....
Znam svratit na drugu temu, ne komentiram jer mi se neke stvari jednostavno gade, koliko su neke zene naivne, i glupe, uvjerene da ce "oni" ostaviti svoj topli dom, svoju sigurnost, zenu, djecu, ne kazem, ima toga, ali to su kapi u moru, zive za mrvice njihove ljubavi, a misle da su njihov svijet, cekaju kraj telefona kad ce nazvat da provedu sat dva zajedno, a Bozic, Uskrs, novu cekaju same kukajuci, i moleci boga da uspije nekako se iskrati iz doma ....
A uvjerene da su ljubavi njihova zivota
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 22:15   #4408
Cherry jesi ti digurna da je on prekinio s njom? Vecinom ti kojima zena sazna, i cak ako priznaju da vole ljubu, cekaju da se situacija doma malo smiri i onda opet se vracaju ljubi. Sto ce drugo kad vec mogu, obje strane mu oprostile.
Nije ti to tek tako prekinut i da se on sjeti da ima samo jednu zenu.
Kad tad se opet oni popisaju po svom braku.
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 22:17   #4409
Najebala bi mu se majke kad bi me opet privarija, radile bi čakije
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 22:26   #4410
Quote:
maine coon kaže: Pogledaj post
Dobro postavljeno pitanje, mrvica...
Btw, imam prijateljicu koja vec godinu dana muci sebe a bome i mene, ne zna da li da se razvede ili ne, rastrgana , kao divlja zvijer, ne zna jadna sta da napravi, vidim da pati, ja se ne zelim petljati puno, samo je slusam
Nasla je neke poruke preko moba da se suprug dopisivao sa nekom njihovom kolegicom, ostalo je samo na tome, kleli su se i ona i on
Sad ne znam da li je to ona sama sa sobom prozvakala i povjerovala ali uvijek govori da ne moze preko toga prijeci
Uvijek mene pita sta da radi, ali tesko se j tude zivote mijesat zar ne?
Budi joj uho za slušanje i rame za plakanje, podrška bez obzira koju odluku donese. Ali odluka mora biti njezina.
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 23:18   #4411
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
Cherry jesi ti digurna da je on prekinio s njom? Vecinom ti kojima zena sazna, i cak ako priznaju da vole ljubu, cekaju da se situacija doma malo smiri i onda opet se vracaju ljubi. Sto ce drugo kad vec mogu, obje strane mu oprostile.
Nije ti to tek tako prekinut i da se on sjeti da ima samo jednu zenu.
Kad tad se opet oni popisaju po svom braku.
Hm, da, koliko je takvih gmizavaca?????
Ima li ih uopce iskrenih koji se pokaju iskreno i ne vrate ljubi??
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 23:26   #4412
Quote:
maine coon kaže: Pogledaj post
Hm, da, koliko je takvih gmizavaca?????
Ima li ih uopce iskrenih koji se pokaju iskreno i ne vrate ljubi??
Ne bih dala ruku u vatru za to

Iako mislim da to ovisi o braku i ljubavnici
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 23:42   #4413
Ponekad se pitam kada nestaje ponos, a kada kreće razum?
Gdje je granica između ljubavi prema nekome i poštovanja prema sebi?
Da li je ponekad nevidljiva ili je naprosto nema?
Kolika je ljubav prema nekome velika da možemo gaziti sami po sebi.
I zapravo se čudim koliko je moguće izdržati ponekad neizdržive stvari.
I koliko je moguće vjerovati nemogućem.
Znam mnogi ovdje smatraju da sa svojim razumom, ponosom, snagom i ljubavlju prema samom sebi možemo nadvladati emocije prema nekome tko ih ne zaslužuje?
Da li?
Nisam više sigurna da je to baš svaki puta moguće.
Možda svatko od nas to može sve do onog trenutka dok ga ne savlada ta neka čudna, opsesivna, možda čak i suluda ljubav.
Ona koje te može izludjeti od boli i uzdignuti u visine...i tako se dižeš i padaš, a svako dizanje bude sve teže, a svaki pad sve više boli.
Kada odustaneš?
Gdje je granica?
Ljubav je ponekad tako jednostavna za objasniti. A tako teška za proživjeti.
I ljubav je u različitim oblicima...ponekad neshvatljivim za nekoga kome pričaš...ali ti je na taj način prepoznaješ.
Svi ovdje pričamo o prevarama i ostavljanjima.
I ima tu svega.
Ali ponekad se zbilja dogodi ljubav koju ma koliko htjeli istisnuti iz svog mozga, što je više tjeramo van, ona je sve više unutra.
I đaba razum i pamet.
Tisuće pametnih ljudi padne na ovakvom emotivnom kliskom terenu...jer ljubav je vrlo teško precizirati i staviti u okvire.
Zbog toga što je fluidna, zbog toga što je nedokučiva, maglovita, a opet toliko stvarna.
Fiktivna, a tako opipljiva.
I zato ti svi savjeti nekome u dobroj namjeri, teško da mogu probiti barijere koje su postavljene u odnosu na tu jednostavnu riječ.
Koja te savlada i jednostavno si nemoćan unatoč shvaćanju besmisla neke veze.
Možda je bolje prestati se opirati i pustiti da ona odživi svoje i nadati se da će posljedice njezina djelovanja biti što je moguće manje u odnosu na sve...koji su eto ponekad ni krivi niti dužni u vrtlogu nekih trokuta, četvorokuta i ostalih geometrijskih tijela.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 23:53   #4414
Da, da.....
Tocno, tako, u sridu....
Koliko je tili istjerati, toliko se ona vise uvlaci, sve vise i vise, u svaku poru sto postoji i sto ne postoji.....
Tako faking istinito....
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 00:18   #4415
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ponekad se pitam kada nestaje ponos, a kada kreće razum?
Gdje je granica između ljubavi prema nekome i poštovanja prema sebi?
Da li je ponekad nevidljiva ili je naprosto nema?
Kolika je ljubav prema nekome velika da možemo gaziti sami po sebi.
I zapravo se čudim koliko je moguće izdržati ponekad neizdržive stvari.
To se i ja svako malo pitam,ali odgovora nema.
Kako da ta ljubav prestane kad je ni prevara,ni rastava nisu ubile?
nmmal5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 00:44   #4416
Quote:
nmmal5 kaže: Pogledaj post
To se i ja svako malo pitam,ali odgovora nema.
Kako da ta ljubav prestane kad je ni prevara,ni rastava nisu ubile?
E ja nisam sigurna da je to ljubav
Elizabeth H is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 00:46   #4417
Quote:
Elizabeth H kaže: Pogledaj post
E ja nisam sigurna da je to ljubav
Da, deluzija se jako dobro samoodržava.

Povlači puno paramparčadi u odlasku, pa je lakše stvari imenovati ljubavlju. Nema to veze s tim.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 01:05   #4418
To je relativno, i ovisi od osobe do osobe, ali iz mog iskustva ne ostavljaju
Moje vjerovanje u brak polako nestaje, kad vidim oko sebe smuči mi se, tako je malo ljubavi i poštovanja. Svi varaju, a ja ni nemam problema s varanjem, glupa mi je ta riječ uopće, toleriram da se čovjeku/ženi svidi netko drugi i da uđe u odnos s tom osobom iako je u vezi/braku, tako da ja prevaru opraštam, naravno za sve postoje granice pa tako i za to, sve je to dobro dok ima iskrenosti i poštovanja, a toga više nema, pola mojih prijatelja varaju svoje cure, ne samo s jednom već više njih, tako očito i sa stavom boli ih k jer cure sjede i čekaju doma samo na njih bogomdane.
Ja sam tip ljubavnice, često sam bila u ljubavničkom odnosu, odnedavno i s oženjenim (a govorila sam da to nikad neću ). Znam i zašto sam takva, prvenstveno bojim se intimnosti, nisam navikla na pažnju tako da i mali znaci meni znače puno, imam razumjevanja i strpljenja, i ne patim od izlazaka 'volim biti viđen' (i volim sex). I zasad je to dobro funkcioniralo. Ali u zadnje sam vrijeme počela patit da se meni laže i mulja (a tolko cjenim iskrenost), da se mene nekad poštedi, jer izgleda da je to znak ljubavi
E da se vratim baš na temu ne znam baš nikog osobno tko je ostavio ženu zbog ljubavnice. Ne vjerujem ni da će moj, iako se ponaša kao da smo zaljubljeni, ne govori to, normalno priča o ženi, ona je jako simpatična i lijepa i brak im izgleda dobar, kaže da se super slažu, tako da ne znam zašto je uopće vara. Nekad bih voljela da je ostavi, al ne želim uništit nečiji brak a da nisam sigurna da smo mi skroz jedno za drugo.
SibylVane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 03:40   #4419
Quote:
nmmal5 kaže: Pogledaj post
To se i ja svako malo pitam,ali odgovora nema.
Kako da ta ljubav prestane kad je ni prevara,ni rastava nisu ubile?
To nije ljubav- to je umisljena ljubav, navika, uspomene, zivot koji si gradio sa partnerom- zbog toga je tesko izac iz braka veze, a ne zbog ljubavi.
Ne mozes varat osobu koju volis. tako da ljubavi tu nema.
osim one vrste ljubavi koju osjecas kao partnersku. One strastvene nema.
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 06:43   #4420
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
To nije ljubav- to je umisljena ljubav, navika, uspomene, zivot koji si gradio sa partnerom- zbog toga je tesko izac iz braka veze, a ne zbog ljubavi.
Ne mozes varat osobu koju volis. tako da ljubavi tu nema.
osim one vrste ljubavi koju osjecas kao partnersku. One strastvene nema.

Mislim da je tu odgovor...kako možeš biti zaljubljen i nekog strastveno voljet u svakom pogledu, a pored tog imati nekog drugog...kad sam zaljubljena i kad volim pa za mene ne postoji ni jedna druga osoba na svijetu...vidim samo njega...njegov osmijeh , ruke...sve njegovo je u meni i nema mjesta za drugog...tek u zadnje vrijeme doživljavam stvari koje ne mogu razumjeti...voljeli smo se...sve je bilo prkrasno i sve išlo da bude to što se ljubav zove...a onda,odjednom,bez ikakvog smisla...puklo je...on je preko facebooka davao komplimente jednoj ženi ,koja izgleda lošije od mene i koja je udana i ima troje djece...slučajno sam to našla i ako ne kopam...i što sad da mislim o ljubavi...kako uopće misliti i znati da je to to...kad primjer pokazuje da i kad je sve prekrasno,kad u svemu je savršeno,pa i u krevetu...opet se može dogoditi da to nije to...strašna je ta spoznaja...a oboje smo slobodni...definitivno nema pravila u ljubavi...ljubav je nešto što je ili nije...bila to ljubavnica (jednom davno ,u ranoj mladosti bila sam ljubavnica i nikad više-zaljubila sam se jako i jedva uspjela odljubiti) bila slobodna žena i muškarac...pravila tu ne postoje...ni u ljubavi ni u opraštanju nevjere...
Elizabeth H is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.