Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2008., 16:16   #21
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Ah, sta ces, vecina toga se izrodi ni iz sta.. Sto se neko nije do kraja izjasnio, ogradio, precizirao i sta sve ne, a ovaj drugi pogresno protumacio, procijenio itd...


Znaci, da ne bude nesporazuma - sve navedeno o vladarima kuca su primjeri i moze ih se izvesti jos 20 puta toliko. Naravno, u konkretnim slucajevima, gledaju se i znakovi, aspekti planeta, stepeni na koje padaju planete i vrhovi kuca i ukupna slika karte.
I opet je moguca pogreska.

Potpuno se slažem s tobom, nisam doslovno mislila da svatko s vladarom 2 u 12 mora biti čuvar zatvora ili upravitelj ludnice

Pitala sam jer si već duže vrijeme pokušavam razjasniti tu njegovu Veneru u 12 kući kao vladara 2. polja, ali ne mogu baš naći povezanost. Znači, djelovanje svih planeta u njegovoj drugoj kući sam vidjela u praksi, ali ne vidim tu Veneru
Pa sam, eto, mislila da će netko možda imati odgovor
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:35   #22
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Meni se blago čini da cijela financijska situacija u mojoj karti ima jedno težište, a to je neki eventualni budući partner/muž, štogod.
Ali ja želim sama zarađivati pristojan novac.
Eto ga na.....želiš sama zarađivati, a Saturn u 11. polju.


Ponekad ljudi izabiru teži put, a opet kakav put izabiru govori i njihova karta. Poznato je da ljudi s puno "crvenoga" u karti, posebice kvadrata "izabiru" napor, borbu jer je to način na koji oni rješavaju napetost tih planetarih konstrukcija. Ovo se kod tebe ogleda i u pitanju novca (Jupiter u 2. polju dio velikog kvadrata).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:37   #23
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A eto, takav mi horoskop pa uletim

Kao što si i rekao treba pogledati sve skupa, uz taj položaj je bitan i vladar 2. i njegovi aspekti.

Imam jedno pitanje, zar nije moguce da to ponekad predstavlja nacin kako bi netko zelio zarađivati novac ali on to ne moze vec se novac pojavljuje preko svakodnevnih poslova simboliziranih 6. kucom?
Naravno, da je moguce. I to kod najveceg broja ljudi. Tu se ponovo vracamo na ono o cemu sam pisala (ja sam 'la, a ne 'o ) da se nekada karta radila samo istaknutim licnostima, a sada se radi masovno, pa mnoga stara pravila ne mozemo uzeti zdravo za gotovo.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 16:41   #24
Vladar 2. Venera u 12. kuci - pa s obzirom da je druga i imovina i vrijednosti svake vrste, a njen vladar otisao u 12 ovo, recimo, moze znaciti i da osoba ne rado govori o svojim imovinskim prilikama i uopste o svojim vrijednostima (simbolika 12 samoca, tajne, cutanje), mada je vrlo nezahvalno tumaciti neciju kartu ovako ''na parce'' kada ne vidis ukupnu sliku.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 17:15   #25
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Vladar 2. Venera u 12. kuci - pa s obzirom da je druga i imovina i vrijednosti svake vrste, a njen vladar otisao u 12 ovo, recimo, moze znaciti i da osoba ne rado govori o svojim imovinskim prilikama i uopste o svojim vrijednostima (simbolika 12 samoca, tajne, cutanje), mada je vrlo nezahvalno tumaciti neciju kartu ovako ''na parce'' kada ne vidis ukupnu sliku.

Istina, teško je ovako napamet govoriti.

I točno je da ne voli govoriti o stjecanju financijskih sredstava, općenito da, ali kad su njegove financije u pitanju, onda ne. Vidiš ja se uopće toga nisam sjetila, samo sam tražila simboliku 12 polja u načinu zarađivanja

hvala!
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 17:58   #26
Sve moje nade, zelje i pozdravi ( stelium u 11.kuci) da cu jednoga dana stici B.Gatesa po bogatstvu leze u trigonu izmedju Jupija i Plutona .

http://img372.imageshack.us/img372/9990/edradixni8.jpg

A sad ozbiljno.
Moze li mi neko reci ima li kakve koristi od sekstila izmedju Merkura i Podznaka?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 19:33   #27
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Sve moje nade, zelje i pozdravi ( stelium u 11.kuci) da cu jednoga dana stici B.Gatesa po bogatstvu leze u trigonu izmedju Jupija i Plutona .
11. polje je drugo polje od 10. pa predstavlja i novac koji je stečen kroz cijelu karijeru ili jednom riječju opisuje ukupne plodove karijere (ne buš Gates već Buš u penziji glavni frajer ).

Shalim se malo, ali kod ovako naglašenog 11. polja i s ovakvim Merkurom osoba posjeduju "višu inteligenciju" tj. razvijenu svijest o slobodnoj volji, pa prije svega mislim da osoba poput tebe bez obzira koliko imala novca u džepu jest "bogata".


Vladar 2. polja Merkur se nalazi u 11. polju. 2. polje ima vrh u zračnom elementu pa se o novcu prije svega puno razmišlja i pravi planove jer 11. polje govori i o postupcima s predumišljajem. 11. polje je i polje projekata, pa s ovakvom kombinacijom moguće je da osoba cijeli život svoj glavni financijski projekt proživi kroz druge/drugu osobu. Govori o novcu koji osoba stiče u radu (Merkur) s kompjuterima, mobilnom opremom, elektrotehnikom, računarstvom...općenito tehnnologijom modernog doba (11. polje).
Quote:
http://img372.imageshack.us/img372/9990/edradixni8.jpg

A sad ozbiljno.
Moze li mi neko reci ima li kakve koristi od sekstila izmedju Merkura i Podznaka?
ASC je bik što je znak hedonizma, znak bika je sama priroda 2. polja (novac), a kako je Merkur vladar 2. polja taj aspekt daje jednu zdravu dozu opreznosti kada osoba posreduje s novcem. Ovo je i aspekt manuelnih vješina, ono...bio bi skroz neloš džepar, no Merkur je ipak simbol sasvim sitnog novca.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:33   #28
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vladar 2. polja Merkur se nalazi u 11. polju. 2. polje ima vrh u zračnom elementu pa se o novcu prije svega puno razmišlja i pravi planove jer 11. polje govori i o postupcima s predumišljajem. 11. polje je i polje projekata, pa s ovakvom kombinacijom moguće je da osoba cijeli život svoj glavni financijski projekt proživi kroz druge/drugu osobu. Govori o novcu koji osoba stiče u radu (Merkur) s kompjuterima, mobilnom opremom, elektrotehnikom, računarstvom...općenito tehnnologijom modernog doba (11. polje).
Umirujuce je znati da nisam pogrijesio u izboru profesije-jednim od nacina zarade .

Hvala lijepa na komentaru...Fish!
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 22:56   #29
Stupnjevi važni za prosperitet novca:


• 15º znaka raka - mjesto egzaltacije Jupitera

• 3º znaka scorpio - i moćno i regenerativno mjesto egzaltacije Plutona

• 3º znaka bika - mjesto egzaltacije Mjeseca, donosi obilje vezano uz konkretnu materiju, stupanj plodnosti

• 27º znaka raka - popularno zvan stupnjem milionera

• 29º fiksnih znakova posebno bika i scorpio - privlače veliki novac i financijsku dobit, ali i stupnjevi koji privlače opasnost. Smatraju se najekstremnijim točkama (točkama najvećeg polariteta) u astrološkom krugu. Na 29º znaka bika se nalazi fiksna zvijezda Alcyone koja ima prirodu Mars/Mjesec (nalazi se u Plejadama kao najsjajnija), a na 29º znaka scorpio fiksna zvijezda Bungula koja ima prirodu Venera/Jupiter što je povoljno za dobit.

• 13º znaka djevice većina astrologa drži mjestom egzaltacije Merkura (rada) - sposobnost da se ideje i rad pretoče u praktično (novac)

• 27º znaka ribe je mjesto egzaltacije Venere i "čarobno mjesto"

• stupnjevi fiksnih zvijezda Regulus (29º lava), Spica (23º vage), Arcturus (24º vage) i stupanj Galactic Centre (zvan centrom galaksije - 26º strijelca) u konjunkciji s Jupiterom

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.10.2008. at 21:00. Reason: nadopuna
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 23:34   #30
hhmmm jel moze proci asc na 14° djevice i merkur na 26° riba :-)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 07:24   #31
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stupnjevi važni za prosperitet novca:


• 3º znaka bika - mjesto egzaltacije Mjeseca, donosi obilje vezano uz konkretnu materiju, stupanj plodnosti



• 29º fiksnih znakova posebno bika i scorpio - privlače veliki novac i financijsku dobit, ali i stupnjevi koji privlače opasnost. Smatraju se najekstremnijim točkama (točkama najvećeg polariteta) u astrološkom krugu. Na 29º znaka bika se nalazi fiksna zvijezda Alcyone koja ima prirodu Mars/Mjesec (nalazi se u Plejadama kao najsjajnija), a na 29º znaka scorpio fiksna zvijezda Bungula koja ima prirodu Venera/Jupiter što je povoljno za dobit.



• 27º znaka ribe je mjesto egzaltacije Venere i "čarobno mjesto"
Mars je na 2 stupnja bika, šteta
ASC na 28 44 bika, jel se računa?
E, sad ako je 27 ribe čarobno mjesto, što je sa 27 st 12 kuće?

Đe me nađoste s ovom temom

Vladar 2 (Merkur) u 12k. (bik) - vidim da nas ima

Evo kako se moj Merkurčić manifestirao do sada...

Dvostruki izvor prihoda i to POVREMENI, ne dao bog da se Merkur "smiri" i postane stabilan izvor keša

Kroz studij prava sam davala instrukcije iz matematike i fizike (zamislite zaprepaštenje kolega pravnika-oni upisali fax da se riješe matematike, a ja se od prava odmarala igrajući se s brojkamavolem brojke, kissy kissy)
Jel to Me 60 Sa u djevici u 5 k, ne vem

Me sa Ve, Ma i Su radi stellijjm u 12 kući, a jedini loš aspekt (zapravo jedini aspekti Me su taj sa Sa i Ur) mu je opozicija sa Uranom u škorpionu, 18 stupanj (zloglasni , kao da nije dovoljno Sunce i ASC na Algolu), a koji se nalazi - ta-daaa- u 6 kući
bojim se da niš od para na poslu, nema meni bogatstva od svakodnevice. Ili će biti imaš-pa nemaš (stara židovska kletva "Dabog da imao pa nemao" )

A Uran je vladar 11 kuće gdje se Mjesec smjestio u vodenjaku. Jao si mojim željama i pozdravima Uran mi je afiliciran sa dvije opozicije (Me i Su), jedini aspekti.

E, sad me zanima, Mjesec je u sekstilu sa centrom Galaksije, međutim i u opoziciji sa Sa i u kvadratu sa Suncem Em me koči vlastita osobnost, em Saturn da uzmemono što mi pripada

Jupiter u 4 kući na samom IC-u, znači opozicija MC, divota lijepih 60 sa Su, al gadnih 90 sa Ve i Ma

Ve 0 Ma 60 Me 120 Sa


Inače, prva rečenica u natalnom horoskopu koji mi je po mjeri izrađen glasi "Materijalni prosperitet osobi sa ovim rođenjem od presudne je važnosti"
tko bi reko sa 4 osobna planeta i ASC u biku...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:56   #32
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Vladar 2 u 7 - tipicna pozicija dobre udavace ili dobro udomljenog zeta . Novac od partnera ili ortakluka, ali i od sudskih institucija (pravnici, sudije, advokati)...
Duga kuca pocinje i zavrsava u Raku, a Vladar Mjesec u 7.

Novac od/preko partnera dolazi ili se gubi, ovisi o aspektima. I to je jedno od tumacenja. A kako ja tu imam Mjesec konj. Neptun (odmah me asocira na nesto mutno, obmane varke...), kvadrat Mars iz 5.k. (kad hocu trosit, trosim brzo i bez promisljanja), sekstil Venera/Pluton.....svasta je moguce. Sva sreca da je Mjesec u Jarcu pa ipak imam koliko toliko razuma, trosim na konkretno (npr. ne pada mi na pamet kockati), a znam biti i stedljiva. Bez obzira na kvadrat Jupitera i Venere ne pretjerujem (navodno aspekt s kojime nikada nista nije dovoljno).

Isto tako je moguc novac u radu s javnosti (7. kuca) i to masama ljudi (Mjesec). Ili dobivene parnice.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:25   #33
To što je vladar II u XII može da znači recimo novac od zatvorenih ustanova, ali ne moraju baš ludare i zatvori , već fakulteti, instituti, naučne ustanove uopšte, laboratorije, bezbednosne službe i sl. A moguće je da krijete izvor svoje zarade ili ne govorite koliko zarađujete (što bih svakom posavetovala ).

Vladar II u VIII bi, pored uspeha u pružanju pogrebnih i seksualnih usluga, mogao da pokazuje novac od arheologije, antropologije, astrologije, paleontologije, forenzike, patologije, mikrobiologije i svega što ima veze s kostima i fosilima .

Meni je II do skoro pola u Ribama, a više od pola u Ovnu. Neptun je u XII, a Mars u I. Sama kuća je inače prazna i volim što je tako . Ljudima je čudno što nemam posao, a uvek imam para (Neptun se sakrio u XII, a Mars zarađuje na kreativne načine za koje oni ne znaju - u Ribama je) . I posao mi sam dolazi, nikad ga ne tražim, sve vreme studiranja sam primala ogromne sume novca od banki, ministarstava, univerziteta i sl (Ne u XII). Poslove mi nabacuju profesori . Nije tako crn vladar Neptun i još u XII, ne možemo svi biti čuvari u zatvorima . Ne volim gramzive ljude i nikad ne radim kad već imam dovoljno novca (a malo ga trošim, ipak sam dupli Jarac ), ne zato što sam lenja, nego ne želim da postanem ovako pohlepna:


Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.05.2009. at 13:58. Reason: resize slike
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 11:42   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stupnjevi važni za prosperitet novca:


• 15º znaka raka - mjesto egzaltacije Jupitera

• 3º znaka scorpio - i moćno i regenerativno mjesto egzaltacije Plutona

• 3º znaka bika - mjesto egzaltacije Mjeseca, donosi obilje vezano uz konkretnu materiju, stupanj plodnosti

• 27º znaka raka - popularno zvan stupnjem milionera

• 29º fiksnih znakova posebno bika i scorpio - privlače veliki novac i financijsku dobit, ali i stupnjevi koji privlače opasnost. Smatraju se najekstremnijim točkama (točkama najvećeg polariteta) u astrološkom krugu. Na 29º znaka bika se nalazi fiksna zvijezda Alcyone koja ima prirodu Mars/Mjesec (nalazi se u Plejadama kao najsjajnija), a na 29º znaka scorpio fiksna zvijezda Bungula koja ima prirodu Venera/Jupiter što je povoljno za dobit.

• 13º znaka djevice većina astrologa drži mjestom egzaltacije Merkura (rada) - sposobnost da se ideje i rad pretoče u praktično (novac)

• 27º znaka ribe je mjesto egzaltacije Venere i "čarobno mjesto"

• stupnjevi fiksnih zvijezda Regulus (29º lava), Spica (23º vage), Arcturus (24º vage) i stupanj Galactic Centre (zvan centrom galaksije - 26º strijelca) u konjunkciji s Jupiterom

Moj vladar druge kuće, Venera na 13° djevice, mjestu egzaltacije Merkura i u sekstilu s Merkurom u 8 kući.

Sunce na Spici :klap:

Inače Venera kao vladar druge kuće od apekata ima jedino taj sekstil s Merkurom i trigon s Mjesecom u 10. Ona se nalazi u 6 kući. Jel' bi to moglo značiti da ću svakodnevnim radom (Venera u 6.) ostvariti i napredak u karijeri (trigon s Mjesecom u 10.)

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 25.10.2008. at 21:01. Reason: quote
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:12   #35
druga u vagi,venera u 8 u ovnu
dakle vaga,pravo,8 kuca,neko bankarstvo,trgovina?
a 8 je 2 od 7 pa možda i od muza
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 12:27   #36
Evo karte čovjeka koji zna s novcem - Warren Buffett. Ima Jupiter (novac) na 13º znaka raka. Izabrah upravo njega jer je djevičica...jedan od rijetkih živućih koji je stara škola, ima taj ajmo reć' staromodan štih kada je novac u pitanju.




Warren Buffett je s sedam godina prodavao je novine i coca-colu, a prvi milion dolara zaradio 1962. (s 32 godine). Danas, u dobi od 78 godina imovina mu se procjenjuje na 62 milijarde dolara. Oni koji ga poznaju kažu da je "bogataš kojem novac nije udario u glavu". Trgovac u duši, rad, inteligencija i pametno ulaganje njegov su stil, a upravo te adute Buffett je maksimalno iskoristio radeći novac. No unatoč bogatstvu Buffett živi u kući koju je kupio prije 50. godina, a internetski izvori kažu da nema mobitel te da na njegovom radnom stolu nema laptopa, a nema ni službenog vozača, već sam vozi svoj "cadilac DTS". Sam Buffet je, sa svojom neto imovinom od 41 milijarde dolara, drugi najbogatiji čovjek u Americi. Ipak, u jednom intervjuu prije nekoliko godina rekao je da neće cijelo svoje bogatstvo ostaviti svojoj djeci.

"Ne vidim razloga zašto bi netko samim rođenjem - dobitkom na svojevrsnoj lutriji jajnika i maternice - trebao sljedećih pedeset godina provesti u neradu."


Prava djevičica.



Warren Buffett - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:57   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo karte čovjeka koji zna s novcem - Warren Buffett. Ima Jupiter (novac) na 13º znaka raka. Izabrah upravo njega jer je djevičica...jedan od rijetkih živućih koji je stara škola, ima taj ajmo reć' staromodan štih kada je novac u pitanju.




Warren Buffett - natalna karta

Zašto baš 13° stupnjeva Raka? Kaj nije 15° Raka i 13° Djevice ako govorimo o stupnjevima novčanog prosperiteta?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.10.2008. at 14:06. Reason: preveliki quote
blanka m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:04   #38
Quote:
blanka m kaže: Pogledaj post
Zašto baš 13° stupnjeva Raka? Kaj nije 15° Raka i 13° Djevice ako govorimo o stupnjevima novčanog prosperiteta?
Da, upravo tako. A da je na 15° valjda bi imao još više novca.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 22:28   #39
šta bi značilo kad je u drugoj fortuna i kiron ,a inače nema planeta ,druga u raku
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:16   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako je sve u domeni "želja" onda je vezano uz 11. polje (želje), a ako je na konkretnom nivou, onda je vezano uz 2. polje (zarada).
Tko zna, mozda uskoro stvarno pocnem zaradjivati kao sto kaze vladar moje 2. kuce. Razmisljam o tome.

Ne bih se cudio posto pod cjelokupnog utjecaja saturna u mojem horoskopu dosta se stvari u njemu krecu sporije od normale
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.