Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 12:42   #4701
Kila na želucu, namjestanje zeluca

Postovanje, imam 21 godinu i u zadnje vrjeme me jako muci problem sa zelucem. Mislim da imam podignut zeludac odnosno kilu na zelucu, i javljaju mi se zaista neugodni simptomi kao sto su jak pritisak na pluca i srce (osobito nakon jela), tlak se naglo povisi, srce ubrzano kuca, javi se vrtoglavica, opcenito slabost, a sve je popraceno neprestanlim podrigivanjem i tu i tamo zgaravicom. Prehnanu sam regulirao tako sto jedem jako malo ali cesto, no ni to nije od neke velike pomoci... podrigivanje i zgaravica mi ne predstavljaju tolike probleme, no ubrzan rad srca i povisen tlak me zaista zabrinjavaju i jako se lose osjecam fizicki i psihicki u vezi toga, te mi je drustveni zivot spao na nulu...
moja pitanja su:
Jeli jos iko imao ovakve ili slicne simptome?

Jeli je iko isao na tzv "namjestanje zeluca" u nekih fizioterapeuta, casnih sestara itd. i kakva su vam iskustva sa tim?

P.S. Većina ljudi mi govori da je povisen tlak i ubrzan rad srca posljedica stresa i nekih drugih psihickih stanja, ali ja sam 99% siguran da mi na to utjece zeludac jer se ti simptomi vecinom javljaju nakon obroka i zaista osjecam kao da mi je zeludac podignut...

Unaprjed hvala na odgovorima!
dr.funkenstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:47   #4702
Quote:
dr.funkenstein kaže: Pogledaj post

Jeli je iko isao na tzv "namjestanje zeluca" u nekih fizioterapeuta, casnih sestara itd. i kakva su vam iskustva sa tim?
O ovakvim stvarima molim vas da raspravljate na pdf-u Alternativa ili nekom drugom mjestu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 16:01   #4703
Nisam znala gdje da postavim pitanje, pa eto da tu probam
Zna li netko gdje se može napraviti manometrija jednjaka?
Iz onog što znam, tog praktički nema u našim bolnicama, a ni u privatnima nisam vidjela da nude. Godinama imam velikih problema s gutanjem, bila na gastroskopiji gdje se jednjak čini u redu, ali inače se ahalazija jednjaka i slične bolesti ionako ne vide na gastroskopiji.
Hvala ako itko zna odgovor
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 16:59   #4704
Ako ima netko tko bi mi mogao reći koliko je moj nalaz ozbiljan ili ne, kod gastroenterologa sam čim dobijem termin, ali čisto da se spremim psihički ako netko zna

Dakle, nalazi gastroskopije, kolonoskopije, enteroskopije do ileuma te pasaže tankog crijeva su bili uredni te negativna scintigrafija za Meckela. To je sve ok, ali nakon endoskopije kapsulom dobio sam nalaz i piše:
"U postbulbarnom segmentu plitka ulceracija 3mm, duž jejenuma dvije manje erozije. Na 1,50h od ingestije (jejenuma) polipoidna lezija 6mm s limfangiektazijama na vrhu".

Malo mi to loše zvuči, ali što ja znam
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 16:01   #4705
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje da postavim pitanje, pa eto da tu probam
Zna li netko gdje se može napraviti manometrija jednjaka?
Iz onog što znam, tog praktički nema u našim bolnicama, a ni u privatnima nisam vidjela da nude. Godinama imam velikih problema s gutanjem, bila na gastroskopiji gdje se jednjak čini u redu, ali inače se ahalazija jednjaka i slične bolesti ionako ne vide na gastroskopiji.
Hvala ako itko zna odgovor
To možeš napraviti u Zagrebu na Sv. Duhu. I ja imam godinama problema s gutanjem i nedavno mi je otkrivena ahalazija. Naruči se tamo na pregled, čula sam da su oni dobri baš za te probleme.
Elijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 22:13   #4706
Kak riješavaš ahalaziju ?
Ja sam je imao, otišao na dnevu operaciju, mislim da je bilo od 8 do 12 gotovo, napumpavanja balona i proširivanje jednjaka (drugim riječima trganje tog sužetka), kad sam se probudio, otišo odmah doma. Za dva dana nisam mogao izdržati i mam sam pojeo sendvič od 15 dkg parizera i četvrt kruha jer to nisam mogao jesti jedno 3 godine.
Odmah sam u godinu dana dobio 10 kila, prije nisam ništa mogao pojesti a da ne zalijem gutanjem vode, čak ni pivo ili gemišt, a o grahu ili škampima da ne pričam uopće....
Sad 11 g, nakon operacije, sasvim mi dobro ide, jedem sve, i tu i tamo moram potjerati hranu s vodom, ali kile i dalje idu, dakle nemam ahalaziju.......;O)....striček doktor dobro je napumpal balon....
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 12:08   #4707
Bila sam nedavno na dilataciji balonom. Čini mi se da mi je nešto bolje, ali na kontroli će mi reći da li treba ponoviti.
Ako je tebi nakon toliko godina dobro bez ponavljanja dilatacije, onda je to super rezultat.
Elijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:26   #4708
Da fakat, nisam ni bio na kontroli....
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 13:52   #4709
dakle... morala bih se naruciti na gastroskopiju na kontrolu... imate li mozda neki insajderski info koja bolnica ima najtanje crevce da se bas ne pogusim na tome? ili je bolje izbjec bolnice pa ic privatno?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:35   #4710
Quote:
dr.funkenstein kaže: Pogledaj post
Postovanje, imam 21 godinu i u zadnje vrjeme me jako muci problem sa zelucem. Mislim da imam podignut zeludac odnosno kilu na zelucu, i javljaju mi se zaista neugodni simptomi kao sto su jak pritisak na pluca i srce (osobito nakon jela), tlak se naglo povisi, srce ubrzano kuca, javi se vrtoglavica, opcenito slabost, a sve je popraceno neprestanlim podrigivanjem i tu i tamo zgaravicom. Prehnanu sam regulirao tako sto jedem jako malo ali cesto, no ni to nije od neke velike pomoci... podrigivanje i zgaravica mi ne predstavljaju tolike probleme, no ubrzan rad srca i povisen tlak me zaista zabrinjavaju i jako se lose osjecam fizicki i psihicki u vezi toga, te mi je drustveni zivot spao na nulu...
moja pitanja su:
Jeli jos iko imao ovakve ili slicne simptome?

Jeli je iko isao na tzv "namjestanje zeluca" u nekih fizioterapeuta, casnih sestara itd. i kakva su vam iskustva sa tim?

P.S. Većina ljudi mi govori da je povisen tlak i ubrzan rad srca posljedica stresa i nekih drugih psihickih stanja, ali ja sam 99% siguran da mi na to utjece zeludac jer se ti simptomi vecinom javljaju nakon obroka i zaista osjecam kao da mi je zeludac podignut...

Unaprjed hvala na odgovorima!
Imam hiatus herniu od 20-te godine. Sad imam 23. Zeznuta stvar al opet ne mora biti. Simptome koje sam imao su bili često podrigivanje što samo po sebi (barem meni) nije predstavljalo problem ali je problem u tome što mi je to podrigivanje nadražilo jednjak koji nažalost nema istu sluznicu ko i želudac (nzn zašto farmaceuti ne naprave lijek koji bi promjenio sluznicu jednjaka i na taj način ni 500 godina refluxa ne bi dovelo do mogućeg raka jednjaka!). Uglavnom gastroenterolog je rekao da je hernia uzrok svega kod mene. Da nemam herniu ne bi imao niti one erozije na jednjaku koje je controloc rijesio za 3 tjedna ali svejedno uzimanje tog controloca je uzas. Lijek je sam po sebi super i osjecas se ko da mozes jesti najljutiju i najnezdraviju hranu na svijetu ali ni malo mi se ne svida njegovo potpuno blokiranje kiseline. Nije kiselina u zelucu bezveze. Tu je da eliminira bakterije koje unosimo na različite nacine u digestivni sustav. Uglavnom, izbjegavam controloc/noplaza ili kak se vec zovu te antiprotonske pumpe. Koristim peptoran koji stvarno pomaže i to dnevnoj bazi. Stvarno je zeznuta ta hernia. Naravno morao sam se i prestati sportom baviti zbog toga sto nakon izvjesnog vremena pocinju strasni bolovi uzrokovani herniom. Isto tako imam svakodnevne bolove u ledima i prsima zbog te hernia ali u potpunosti ignoriram i neda mi se vise ici gastroenterologu jer znam sto mi je. Ako netko ima manju hiatus herniu ovo definitivno pomaze da se ona namjesti prirodnim putem. https://www.youtube.com/watch?v=qu2MQqS2ucY
S druge strane bi bez tog controloca vec odavno bio u grobu. Uglavnom covijek pocne cjeniti zivot nakon takve stvari. Naravno, reguliranje prehrane simptomi padaju preko 50%, problem je u tome što je danas reguliranje prehrane doslovce nemoguće. Primjerice u stresnom trenutku bi mogo pojesti 2kg cokolade ali onda znam da nakon toga mora ici peptoran i to instantly! Gastroenterolozi su inace protiv bilo kakve sanacije hernie, nzn zasto. Mislim da cu i ja trebati naci kiropraktičara koji je roden s talentom da liječi hernie.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:47   #4711
Imam jedno pitanje na koje nikako ne mogu dobiti odgovor. Zašto kod ljudi sa zdravim digestivnim sustavom kod podrigivanja ne dolazi do vraćanja kiseline u jednjak dok kod ljudi sa hiatus herniom dolazi? U cemu je razlika? Imam hiatus herniu i prilikom podrigivanja, gotovo uvijek (ukoliko ne uzmem antacid) kiselina se vraća u jednjak . Zanima me isto tako ima li neka matematička funkcija koja opisuje promjenu sluznice jednjaka? Zanima me koliki je period potreban prema takvoj funkciji da bi se dosegla razina tumora jednjaka? Nazalost ne studiram medicinu ali siguran sam da ima neka funkcija proizvedena na temelju statističkih podataka kojih u današnje vrijeme definitino ne manjka.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:09   #4712
Ljudi, molim vas pomozite mi, ne znam kako prepoznati žgaravicu, odnosno ne znam jel riječ o istoj.

Peče me želudac i osjetim neugodnu bol u trbuhu, nekad mi kiselina dođe do usta, osjetim i pečenje u prsnom košu. U zadnje vrijeme što god pojedem, teško mi padne. Grozno nešto. Poroblem je što ne mogu ni podrignuti, niti pustiti vjetar.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 01:06   #4713
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas pomozite mi, ne znam kako prepoznati žgaravicu, odnosno ne znam jel riječ o istoj.

Peče me želudac i osjetim neugodnu bol u trbuhu, nekad mi kiselina dođe do usta, osjetim i pečenje u prsnom košu. U zadnje vrijeme što god pojedem, teško mi padne. Grozno nešto. Poroblem je što ne mogu ni podrignuti, niti pustiti vjetar.
Ako traje vise od 2 tjedna otidi doktoru. Preoporucam ti peptoran 75 za pocetak, pogledaj prvo da nisi alergican na nesto sto taj lijek moze sadrzavat. Najbolje bi bilo konzultirati se sa lijecnikom. Ako ti peptoran ne pomogne onda definitivno preporucam gastroskopiju traje 5-10 min. Moze biti svasta a moze biti i akutna pojava.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 01:23   #4714
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Ako traje vise od 2 tjedna otidi doktoru. Preoporucam ti peptoran 75 za pocetak, pogledaj prvo da nisi alergican na nesto sto taj lijek moze sadrzavat. Najbolje bi bilo konzultirati se sa lijecnikom. Ako ti peptoran ne pomogne onda definitivno preporucam gastroskopiju traje 5-10 min. Moze biti svasta a moze biti i akutna pojava.
Pa počelo je u 8. mjesecu prošle godine, tada je bilo 'zanemarivo' jer mi se dešavalo nekih 7 dana u preskocima. Nakon toga, jednom u mjesecu. Danas, odnosno unazad 10 dana - svaki dan. Pocuclam gastal. Ali na momente kao da me nešto probode u području želuca. Ići ću doktoru sutra, u svakom slučaju.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 01:36   #4715
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Pa počelo je u 8. mjesecu prošle godine, tada je bilo 'zanemarivo' jer mi se dešavalo nekih 7 dana u preskocima. Nakon toga, jednom u mjesecu. Danas, odnosno unazad 10 dana - svaki dan. Pocuclam gastal. Ali na momente kao da me nešto probode u području želuca. Ići ću doktoru sutra, u svakom slučaju.
Mislim da ce ti dat peptoran, pa onda opet kontrola pa ako se nastavi poslat ce te na gastroskopiju. Klasičan pristup lječnika opće prakse kod takvih stvari.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:32   #4716
Kad ti zagusti popij čajnu žličicu sode bikarbone razmiješano u vodi.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 15:37   #4717
molim ako mi netko može protumačiti nalaz gastorskopije:
jednjak:jeziučci hiperemije do 3-4 mm poviše kardije, te 2 manje leukoplakije do 2-3mm na desnom zidu poviše kardije
želudac:umjerena mrljasta i točkasta hiperemija u antrumu i prepil., odatle uzete 4 biopsije za Phd
dveaesnik: bulbus,koljeno i sil.segment uredni
dg.: K29
refl. oesoph.gr I
leukoplakiae oesophagi.
gastritis chr
luvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 21:55   #4718
Quote:
luvena kaže: Pogledaj post
molim ako mi netko može protumačiti nalaz gastorskopije:
jednjak:jeziučci hiperemije do 3-4 mm poviše kardije, te 2 manje leukoplakije do 2-3mm na desnom zidu poviše kardije
želudac:umjerena mrljasta i točkasta hiperemija u antrumu i prepil., odatle uzete 4 biopsije za Phd
dveaesnik: bulbus,koljeno i sil.segment uredni
dg.: K29
refl. oesoph.gr I
leukoplakiae oesophagi.
gastritis chr
Dijagnoza je gastritis i to je općenito rečeno pod dg K29,upala svakako uglavnom antralno ,phd uzet poradi bakterijske inflitracije i moguće terapije potom ,a svakako i poradi stanja sluznice u tom dijelu ,leukoplakije su jedino pomalo zabrinjavajuće i zahtijevaju kontrolu i po mogućnosti njihovo rješavanje argon plazmom (APC)...presatati odmah pušiti i piti ako to činite .ostali nalaz uredan.Toliko mogu reći iz priloženog.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:02   #4719
Postoje li neki čajevi koji pomažu?
roleta8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:09   #4720
Quote:
roleta8 kaže: Pogledaj post
Postoje li neki čajevi koji pomažu?
Čaj od iđirota meni pomogao, probaj, procitaj online upute kako ga konzumirati, vec sam jednom pisao na forumu i mnogima je pomoglo...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.