Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 15:52   #2001
Quote:
Gvozden kaže: Pogledaj post
Beograd -- Srpska kompanija Komtrejd grup otvorila je u Zagrebu novi poslovni centar firme Nju tehnolodži, svoje firme-ćerke u Hrvatskoj.
Kako je najavio Veselin Jevrosimović, vlasnik i predsednik kompanije „Komtrejd grup“, ovo je samo prva faza u investiciji naše vodeće kompanije iz oblasti informacionih tehnologija u Hrvatskoj.
"Veoma je značajno što su nas partneri iz sveta prepoznali kao IT kompaniju koja može da obuhvati i hrvatsko tržište. Osim već postojećih ugovora za Hrvatsku sa liderima kao što su „Fuđicu Simens“, „Tošiba“, „Acer“, „HP“ do kraja godine biće potpisano još pet ugovora. Tako će na mesečnom nivou plasman proizvoda na hrvatsko tržište biti od 1,5 do dva miliona evra", objasnio je Jevrosimović.
On je naglasio da će se buduća ulaganja „Komtrejda“ dešavati već narednih meseci kroz kupovinu hrvatskih firmi koje se bave razvojem softvera. Predsednik „Komtrejd grupe“, koja već tri godine posluje u Hrvatskoj, smatra da prepreka u biznisu kao što je IT nema u regionu.
Tako da je sasvim izvesno da će narednih meseci „Komtrejd“ postati vlasnik neke od hrvatskih softverskih firmi, pišu "Večernje Novosti".
e to je već nešto. ljudi se varaju ako misle da će nam neka teška industrija i proizvodnja donijeti visoki standard. hoće do neke mjere, međutim ako želimo ući u red 20-tak najbogatijih zemalja onda svakako naši proizvodi moraju imati visoko dodanu vrijednost, što znači da u tome mora biti ugrađeno puno znanja, što opet dovodi do temelja, a to je vrhunsko obrazovanje.
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 15:56   #2002
http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak...rtovi,90727.jl
sjekira is offline  
Old 19.09.2007., 15:57   #2003
Dudu budi ozbiljan.....1.5-2 mil Eura prihoda godišnje....
koliko je dobiti? 100000-150000 Eura. Da je i 300000.....

Radim u firmi koja proizvodi software, i vjeruj mi da je mala lova tu u pitanju. I mi radimo za firme tipa:„Fuđicu Simens“, „Tošiba“, „Acer“, „HP“....

Nije beznačajno skroz, no nije ni vrijedno spomena.
alfa mužjak is offline  
Old 19.09.2007., 16:02   #2004
evo sad sam baš stigao iz grada, išao sam do policije u petrinjsku i malo, kako sam pješačio, promatrao zgrade. zastrašujuće je za vidjeti u kojem su stanju fasade u šenoinoj, palmotićevoj i petrinjskoj, zapravo cijelom donjem gradu izuzev glavnih ulica (iako ni one nisu u idealnom izdanju). zagreb, da bi postao neko značajnije turisitčko središte, mora uložiti ozbiljan novac u renoviranje fasada. pa to su sve u suštini prekrasne zgrade u koje godinama nije uloženo ni kune, pa su zato u takvom derutnom stanju. na gradu je da nađe model za financiranje. je li to obveza suvlasnika zgrade (ako je, grad bi trebao suvlasnicima pomoći da dođu do povoljnijih kredita u bankama), treba li to isfinancrati po pola, ili bi se grad sam trebao uhvatiti u koštac s time je pitanje, ali ta donjogradska jezgra, skupa s gornjim gradom je takav biser da se to pod svaku cijenu treba, u što je kraće mogućem roku, obnoviti. država bi pak trebala donijeti zakon (mislim da sličan postoji u nizozemskoj) po kojoj je održavanje i obnova fasada obvezno.

kad bi se to sve, daj bože, provelo kako spada, uopće ne sumnjam da bi se zagreb značajno izdignuo kao turistička destinacija i rješavanje tog problema bi se trebalo staviti na prvo mjesto.
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 16:03   #2005
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Dudu budi ozbiljan.....1.5-2 mil Eura prihoda godišnje....
koliko je dobiti? 100000-150000 Eura. Da je i 300000.....

Radim u firmi koja proizvodi software, i vjeruj mi da je mala lova tu u pitanju. I mi radimo za firme tipa:„Fuđicu Simens“, „Tošiba“, „Acer“, „HP“....

Nije beznačajno skroz, no nije ni vrijedno spomena.
ma dobro, govorim o principu. ovo je beznačajno kao takvo, ali je model po kojem bi se stvari trebale odvijati u hrvatskoj. nevažno što je tvrtka iz srbije.
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 16:10   #2006
znači ide se u povezivanje s kaptol centrom. to će biti zanimljivo. zadnji put kad sam tuda prolazio, već su počeli unutarnji radovi, ali sad će se morati taj novi dio nadograđivati. ili je to već započeto, tko će ga znati. renderinzi na njihovoj stranici još uvijek su oni prvobitni.

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2/slike/01_view.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2/slike/02_view.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2/slike/04_view.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2/slike/06_view.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2...lel_view_1.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2...treet_view.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2...10_View_01.jpg

http://www.ivancan-nekretnine.com/P2...09_View_00.jpg

to će očito biti puno veće nego što je zamišljeno jer ne vidim kako se, po ovim renderinzima, ovdje može nalaziti 18.000 kvadrata

piše zapravo u članku da je prvotna ideja bila šoping centar od 5.000 kvadrata, a novi plan je 18.000. znači, bar tri puta veće
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 16:11   #2007
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
evo sad sam baš stigao iz grada, išao sam do policije u petrinjsku i malo, kako sam pješačio, promatrao zgrade. zastrašujuće je za vidjeti u kojem su stanju fasade u šenoinoj, palmotićevoj i petrinjskoj, zapravo cijelom donjem gradu izuzev glavnih ulica (iako ni one nisu u idealnom izdanju). zagreb, da bi postao neko značajnije turisitčko središte, mora uložiti ozbiljan novac u renoviranje fasada. pa to su sve u suštini prekrasne zgrade u koje godinama nije uloženo ni kune, pa su zato u takvom derutnom stanju. na gradu je da nađe model za financiranje. je li to obveza suvlasnika zgrade (ako je, grad bi trebao suvlasnicima pomoći da dođu do povoljnijih kredita u bankama), treba li to isfinancrati po pola, ili bi se grad sam trebao uhvatiti u koštac s time je pitanje, ali ta donjogradska jezgra, skupa s gornjim gradom je takav biser da se to pod svaku cijenu treba, u što je kraće mogućem roku, obnoviti. država bi pak trebala donijeti zakon (mislim da sličan postoji u nizozemskoj) po kojoj je održavanje i obnova fasada obvezno.

kad bi se to sve, daj bože, provelo kako spada, uopće ne sumnjam da bi se zagreb značajno izdignuo kao turistička destinacija i rješavanje tog problema bi se trebalo staviti na prvo mjesto.
Slažem se! Kad god šetam gradom dođe mi da se rasplačem kad vidim fasade po centru. A arhitektura prelijepa! Da se fasade u gradu urede, odgovorno tvrdim da bi Zagreb bio jedan od najljepših europskih gradova. Al sve to ide puno presporo... Sad se tek uređuje crkva sv. Marka, dobro da su se sjetili, nakon svih ovih godina. Cijeli donji grad bi trebalo kompletno u skele na godinu dana, pa sljedeće godine kad se skinu... za par godina bi imali turista ko Prag! LOL
zlatna ribica is offline  
Old 19.09.2007., 16:30   #2008
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Slažem se! Kad god šetam gradom dođe mi da se rasplačem kad vidim fasade po centru. A arhitektura prelijepa! Da se fasade u gradu urede, odgovorno tvrdim da bi Zagreb bio jedan od najljepših europskih gradova. Al sve to ide puno presporo... Sad se tek uređuje crkva sv. Marka, dobro da su se sjetili, nakon svih ovih godina. Cijeli donji grad bi trebalo kompletno u skele na godinu dana, pa sljedeće godine kad se skinu... za par godina bi imali turista ko Prag! LOL
Mogu da ti prenesem iskustva Beograda po tom pitanju...

Stanje tamo negde 2000. je bilo KATASTROFALNO!!! Decenija propadanja je ucinila da Grad lici na olupinu u svakom pogledu, a taj utisak je dobrim delom pojacavalo stanje fasada. Fasade bezbroj starih stambenih zgrada po Dorcolu, Vracaru i drugde je bilo do te mere zapusteno da su se stavljale trake preko trotoara da je opasno za pesake zbog krunjenja fasada...

Pre nekih 3-4 godine je Grad krenuo u masovnu akciju popravki fasada: ako su javne ustanove u pitanju Grad finansira obnovu fasada 100% ako su stambene zgrade po principu 2/3 Grad, 1/3 stanari. Model se pokazao vise nego uspesnim a i dan-danas traje ta akcija. Cele ulice na Dorcolu, recimo, su promenjene do neprepoznatljivosti samom obnovom fasada... Takva je situacija u svim (centralnim) delovima grada, pa nije retkost da u ulici od 200-300 metara prodjes pored 5-6 zgrada koje su pod zavesom tj. cija se fasada obnavlja...

Mozda sve ovo izgleda kao sitnica, ali ako kazem da neznamnisam na koliko lepih starih zgrada nisam ni obracao paznju tj. nisam ni znao dok im nisu obnovljene fasade, onda se moze shvatiti da to i jeste itekako znacajno za imidz jednog mesta. Pored ruiniranih i zapustenih, prolazis kao da ne postoje, a na usminkanim ti se pogled i misli zadrze makar na par trenutaka. Sta tek onda reci koliko je ova "sitnica" vazna za utisak jednog turiste koji prvi put navraca u grad...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 19.09.2007., 16:49   #2009
http://www.skyscrapercity.com/showth...442831&page=13

lepo, lepo.....

na ovo si mislio?
alfa mužjak is offline  
Old 19.09.2007., 16:55   #2010
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Mogu da ti prenesem iskustva Beograda po tom pitanju...

Stanje tamo negde 2000. je bilo KATASTROFALNO!!! Decenija propadanja je ucinila da Grad lici na olupinu u svakom pogledu, a taj utisak je dobrim delom pojacavalo stanje fasada. Fasade bezbroj starih stambenih zgrada po Dorcolu, Vracaru i drugde je bilo do te mere zapusteno da su se stavljale trake preko trotoara da je opasno za pesake zbog krunjenja fasada...

Pre nekih 3-4 godine je Grad krenuo u masovnu akciju popravki fasada: ako su javne ustanove u pitanju Grad finansira obnovu fasada 100% ako su stambene zgrade po principu 2/3 Grad, 1/3 stanari. Model se pokazao vise nego uspesnim a i dan-danas traje ta akcija. Cele ulice na Dorcolu, recimo, su promenjene do neprepoznatljivosti samom obnovom fasada... Takva je situacija u svim (centralnim) delovima grada, pa nije retkost da u ulici od 200-300 metara prodjes pored 5-6 zgrada koje su pod zavesom tj. cija se fasada obnavlja...

Mozda sve ovo izgleda kao sitnica, ali ako kazem da neznamnisam na koliko lepih starih zgrada nisam ni obracao paznju tj. nisam ni znao dok im nisu obnovljene fasade, onda se moze shvatiti da to i jeste itekako znacajno za imidz jednog mesta. Pored ruiniranih i zapustenih, prolazis kao da ne postoje, a na usminkanim ti se pogled i misli zadrze makar na par trenutaka. Sta tek onda reci koliko je ova "sitnica" vazna za utisak jednog turiste koji prvi put navraca u grad...
upravo tako. ako je fasada ofucana ni ne primjećuješ zgradu. u zagrebu se svake godine obnovi možda i stotinjak fasada, ali je to daleko premalo. tim ritmom bi trebalo bar 20 godina da se sve obnovi, a onda opet imaš stare fasade
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 17:03   #2011
jel se meni čini ili se ekipa kupa u savi

http://img398.imageshack.us/img398/5...ganlijafk9.jpg

kod nas je u savi zabranjeno kupanje već nekih 50 godina. jel tolko čista ili je podnošljivo prljava?

inače ova slika je zakon.
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 17:04   #2012
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Pa ne bas, na tim fotkama su uglavnom zgrade nekih institucija. Vise sam mislio na stambene zgrade u delovima grada koji su preizveli razaranja iz II s.r., pre svega Dorcol i Vracar gde su cele ulice i kvartovi sastavljeni od zgrada s pocetka XX veka...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 19.09.2007., 17:10   #2013
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
kod nas je u savi zabranjeno kupanje već nekih 50 godina. jel tolko čista ili je podnošljivo prljava?
Pa podnosljivo prljava, pre bih rekao Generalno, u maju/junu ili sad u septembru je ok za kupanje, ali kad ti u julu i avgustu navali 200/300 hiljada ljudi dnevno, onda je Ja se licno u Adi nisam kupao 6 godina...

Imas boljih mesta za kupanje u Beogradu od Ade: Lido (na Velikom ratnom ostrvu) ili Ada Huja, recimo. A tu su i mnogobrojni bazeni...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 19.09.2007., 17:13   #2014
Quote:
Klačko kaže: Pogledaj post
Pa podnosljivo prljava, pre bih rekao Generalno, u maju/junu ili sad u septembru je ok za kupanje, ali kad ti u julu i avgustu navali 200/300 hiljada ljudi dnevno, onda je Ja se licno u Adi nisam kupao 6 godina...

Imas boljih mesta za kupanje u Beogradu od Ade: Lido (na Velikom ratnom ostrvu) ili Ada Huja, recimo. A tu su i mnogobrojni bazeni...
koje boje je sava kod vas?
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 17:14   #2015
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
jel se meni čini ili se ekipa kupa u savi

http://img398.imageshack.us/img398/5...ganlijafk9.jpg

kod nas je u savi zabranjeno kupanje već nekih 50 godina. jel tolko čista ili je podnošljivo prljava?

inače ova slika je zakon.
Da, a vidis i prirodni savski gejzir tamo...

Nije to Sava, to je Ada, nesto kao vas Jarun.
Vestacko jezero, u kojem je voda cistija nego u reci, dabome.
Ovo je sa bandzija slikano verovatno...

Lepo je tamo, nocu pogotovo. Ustvari sve sto Ada nudi je lepse od kupanja.
Henry_Kinasky is offline  
Old 19.09.2007., 17:16   #2016
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Dudu budi ozbiljan.....1.5-2 mil Eura prihoda godišnje....
koliko je dobiti? 100000-150000 Eura. Da je i 300000.....
Radim u firmi koja proizvodi software, i vjeruj mi da je mala lova tu u pitanju. I mi radimo za firme tipa:„Fuđicu Simens“, „Tošiba“, „Acer“, „HP“....
Nije beznačajno skroz, no nije ni vrijedno spomena.
Vidim da se ne razumes u problematiku;
Prvo nije 1,5-2mil € godisnje nego mesecno.
Zatim Komtrejd je pored proizvodnje softvera i regionalni distributer proizvoda kompanija AMD, Fudžitsu Simens, Tošiba, Acer, HP.

ComTrade Group je krajem februara potpisao ugovor sa kompanijom AMD kojim je i zvanično postao regionalni distributer za sve tipove AMD procesora.
Ovim ugovorom predviđeno je da ComTrade Group distribuira i prodaje AMD procesore u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, BiH, Makedoniji, Bugarskoj i Albaniji. Ugovor podrazumeva mogućnost proširenja distribucije na ostale zemlje u regionu Jugoistočne Evrope.

ComTrade Group je potpisao ugovor sa kompanijom ACER kojim je i zvanično postao regionalni distributer za monitore. Ovim ugovorom kompanija ComTrade Group postala je jedini distributer i prodavaće ACER monitore u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, BiH i Sloveniji. Kompanije članice ComTrade Group koje će na lokalnim tržištima ponuditi monitore su CT Computers u Srbiji, New Technology u Hrvatskoj, NT CHS u BiH i TradeCom u Crnoj Gori.

Prilikom posete novoj zgradi „Komtrejda“, potpredsednik „Majkrosofta“ Valid abu Hadba svoje impresije izrazio je rečima: „Pa ni mi u Sijetlu nemamo ovakve uslove za rad.“ Ovakvom priznanju prethodilo je ulaganje od 12 miliona evra koliko je utrošeno u izgradnju tehnološkog centra u kom se odvija trenutno najveća proizvodnja softvera u Istočnoj Evropi.
http://www.comtrade.co.yu/AboutGroup.aspx?pgx=6

Tvrtka New Technology kao dio ComTrade grupacije, jedna je od najvećih distributera IT opreme u Hrvatskoj. Evo;
http://www.newtechnology.hr/About.aspx
Novi centar, površine 750 kvadratnih metara, koji je otvoren u utorak u Zagrebu, je samo prva faza u investiranju Komtrejda u Hrvatskoj.
Gvozden is offline  
Old 19.09.2007., 17:20   #2017
pa to se onda radi samo o distribuciji hardware ništa od toga onda, razumio sam da razvijaju svoj software.

a kakve su to onda smiješne cifre od 1.5-2 milijuna € mjesečno, a imaju ekskluzivno pravo na AMD procesore?
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 17:24   #2018
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Da, a vidis i prirodni savski gejzir tamo...

Nije to Sava, to je Ada, nesto kao vas Jarun.
Vestacko jezero, u kojem je voda cistija nego u reci, dabome.
Ovo je sa bandzija slikano verovatno...

Lepo je tamo, nocu pogotovo. Ustvari sve sto Ada nudi je lepse od kupanja.
znači isti stil kao jarun. uzima se voda iz save koja se pročišćava.
dudu is offline  
Old 19.09.2007., 17:25   #2019
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Lepo je tamo, nocu pogotovo. Ustvari sve sto Ada nudi je lepse od kupanja.
Pa naravno... Ada nudi toliko sportsko-rekreativnih sadrzaja da poslednje zbog cega bih isao tamo je kupanje.

Pogledaj ovo:

http://www.adaciganlija.co.yu/s_tereni/index.jsp
http://www.adaciganlija.co.yu/galerije/galerije.jsp

O nocnom provodu leti da i ne govorimo...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 19.09.2007., 17:27   #2020
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
pa to se onda radi samo o distribuciji hardware ništa od toga onda, razumio sam da razvijaju svoj software.
a kakve su to onda smiješne cifre od 1.5-2 milijuna € mjesečno, a imaju ekskluzivno pravo na AMD procesore?
Evo sa njihovog sajta o planovima;

U prvim godinama postojanja fokus kompanije je bila distribucija opreme kao tada najperspektivnija oblast IT industrije i aktivnost koja je obezbedila stabilan rast i generisala prihode za širenje kako na nova tržišta, tako i na nove delatnosti.
U narednom periodu ComTrade će nastaviti da radi na jačanju svoje pozicije u maloprodaji IT opreme, razvoju softverskih rešenja i sistem integraciji, ali i zadržavanju liderske uloge dobavljača ERP rešenja za javni sektor i velike sisteme u većini zemalja u kojima je prisutan. Zadržavanje funkcije jednog od glavnih provajdera Microsoft rešenja biće ostvareno širenjem na države gde je ComTrade već prisutan kroz distribuciju opreme i daljim probojem na postojećim tržištima. Ovako pozicioniran ComTrade ima priliku da iskoristi prednosti povećanih zahteva za rešenjima (ERP, Business Intelligence, e-government, javna administracija itd.) u Jugoistočnoj Evropi koji su delom rezultat očekivanja evropskih integracija i svesti o prednostima novih tehnologija.
Jake i dugoročne veze sa globalnim IT dobavljačima kao što su Microsoft, HP, Intel, IBM i drugi biće od velike pomoći u pozicioniranju ComTrade grupacije kao lidera u regionu. Sledeća faza u razvoju kompanije su planovi za pokretanje distribucije u Makedoniji, akviziciju firmi koje se bave razvojem poslovnih rešenja u Crnoj Gori i Makedoniji i novi lanci maloprodaje u Albaniji i Crnoj Gori.
Gvozden is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.