Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2008., 14:17   #1
Lightbulb Egzaltacija i stupanj egzaltacije, izgon, pad...

Sad sam gledao tablicu Ptolemeja i zanima me koliki se orbis uzima za položaj planete u egzaltaciji ?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 15:36   #2
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Sad sam gledao tablicu Ptolemeja i zanima me koliki se orbis uzima za položaj planete u egzaltaciji ?
Misliš, ako je neka planeta egzaltirana na određenom stupnju, koliki je orbis egzaltacije? Obično se uzima 1 stupanj. Isto vrijedi i za ostala dostojanstva.
Recimo Venera je egzaltirana na 27 Ribe, i tu je njena egzaltacija najjača, ali svejedno ako se nađe i na 3 Ribe opet je egzaltirana...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 16:09   #3
saradoniju a moj mjesec an 1 bika, jel osjeća on ovih 3 bika ? mislim pri kraju je 1 stupnja .
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 22:05   #4
Hvala Saradonija, na to sam mislio, imam jednu planetu(Saturn) na stupnju egzaltacije.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 01:41   #5
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
saradoniju a moj mjesec an 1 bika, jel osjeća on ovih 3 bika ? mislim pri kraju je 1 stupnja .
Mjesec u Biku je egzaltiran bez obzira na stupanj Bika, međutim, na 3 Bika njegova egzaltacija je najjača. Nisam do sad proučavala npr Mjesece u Biku i koje su razlike vezano za različite stupnjeve, tako da praktično nemogu dat neki primjer. Logika bi bila npr ako bi nečija natalna ukazivala na bogatstvo, i jedan od pokazatelja bio npr Mjesec u Biku, onda bi onaj sa Mjesecom na 3 Bika stekao više od onog ko ima Mjesec na npr 25 Bika - prvi bi bio bilioner, drugi milioner, oba bogata, al prvi više od drugog....tako nekako valjda...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:26   #6
Stupanj egzaltacije i egzaltacije planeta

Mislim da ovome nije posvećeno dovoljno pažnje, dakle zanima me da li imate neku planetu na stupnju egzaltacije druge planete,

tipa nešto na 3 bika ili 3 škorpiona ili 19 vage, ili 19 ovna, ili 11 škorpiona, 21 vodenjaka.

čuo sam da se to broji kao da postoji umjetna konjukcija te dvije planete pa me zanima što mislite ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 13:46   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Mislim da ovome nije posvećeno dovoljno pažnje, dakle zanima me da li imate neku planetu na stupnju egzaltacije druge planete,

tipa nešto na 3 bika ili 3 škorpiona ili 19 vage, ili 19 ovna, ili 11 škorpiona, 21 vodenjaka.

čuo sam da se to broji kao da postoji umjetna konjukcija te dvije planete pa me zanima što mislite ?
Za početak ajde napiši koji su sve stupnjevi egzaltacije za svaki planet i svaki znak
tipa neku tablicu, tj popis..
pa nek ljudi traže

ja imam saturn na 20 vage - to je navodno stupanj egzaltacije saturna..

A moglo bi se i objasniti zašto je baš taj stupanj odabran za najbolji, tj za stupanj egzaltacije, i po čemu je to posebno?!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:34   #8
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
Za početak ajde napiši koji su sve stupnjevi egzaltacije za svaki planet i svaki znak
tipa neku tablicu, tj popis..
pa nek ljudi traže
19° Ovna - egzaltacija Sunca
3° Bika - egzaltacija Mjeseca
13° Djevice - egzaltacija Merkura
27° Riba - egzaltacija Venere
28° Jarca - egzaltacija Marsa
15° Raka - egzaltacija Jupitera
20° Vage - egzaltacija Saturna
11° Skorpiona - egzaltacija Urana
21° Vodenjaka - egzaltacija Neptuna

Pluton - diskutabilno, neki tvrde na 3° Skorpiona (gdje je pad Mjeseca), neki smatraju da je egzaltiran u Blizancima (tome sam i ja sklonija).....
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:56   #9
Ja imam Mesec na egzaltaciji Neptuna, ali ne znam kakve bi simptome trebalo da imam . Nisam sklona idealizaciji. Ali, volim da imam ideale koje jednog dana prevedem u praksu. Nije da povezujem taj stepen s nečim naročitim.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 16:09   #10
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stupnjevi važni za prosperitet novca:

• 27º znaka ribe je mjesto egzaltacije Venere i "čarobno mjesto"
A meni ˝sole mio˝ na 27 stupnju Riba. Fishice, biste li me mogli (znam da je off-topic, ispričavam se) uputiti na kakav topic na kojemu se piše o značenju tog stupnja ili u nekoliko rečenica objasniti to ˝čarobno Venerino mjesto˝ ?. Jedino što sam primijetila kod sebe jest da glazbu jednostavno obožavam, a imam i vrlo neobičan talent: od rane sam dobi mogla imitirati (o pjevanju se radi) sve glasove na koje sam naišla. Dok svoju, specifičnu boju glasa nemam. Jedna mi je teta astrologinja to objasnila ˝ribastošću˝: sposobnošću da gradiš identitet na temelju transformacije u drugog.Znam da je, u najmanju ruku, blesavo. Ne moram ni reći da sam u osnovnoj bila quite a jukebox.
Hvala i pozdrav!
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:00   #11
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
A meni ˝sole mio˝ na 27 stupnju Riba. Fishice, biste li me mogli (znam da je off-topic, ispričavam se) uputiti na kakav topic na kojemu se piše o značenju tog stupnja ili u nekoliko rečenica objasniti to ˝čarobno Venerino mjesto˝ ?
Evo za početak sam premjestila tvoj post na prigodnu temu o stupnjevima egzaltacije.

Egzaltacija ili ushićenje je mjesto na kojem dotična planeta najjače i najskladnije ispoljava svoje osobine. Utjecaj ove točke se širi na cijeli znak, ali sam stupanj ushićenja je ona točka u kojoj je ajmo reći centar tog ispoljavanja (sama srž).

A sada čarolija. Nadam se da znaš što je čarolija....to svaka prava riba mora imati ugrađeno u genima. Čarolija je kada iz ničega nastane nešto. Čarolija je kada netko posebnim sposobnostima iz neke sasvim "obične" situacije, osobe, stvari....napravi nešto sasvim posebno. Čarolija je ono nešto, onaj factor X, factor koji razlikuje umjetnika od izvrsnog tehničara.....čarolija je riječ koja se upotrebljava kada je nastalo nešto posebno na jedan logici neobjašnjiv način. Čarolija je astrološkom simbolikom opisana planetom Neptunom. A od tuda i naziv "čarobno mjesto" za mjesto egzaltacije Venere.


Ne znam da li si gledala, ali ako nisi preporučam jedan preslatki pomaknuti film Como aqua para chocolata (Kao voda za čokoladu) jer je to film koji odlično dočarava Veneru u znaku ribe.
Quote:
Jedino što sam primijetila kod sebe jest da glazbu jednostavno obožavam, a imam i vrlo neobičan talent: od rane sam dobi mogla imitirati (o pjevanju se radi) sve glasove na koje sam naišla. Dok svoju, specifičnu boju glasa nemam. Jedna mi je teta astrologinja to objasnila ˝ribastošću˝: sposobnošću da gradiš identitet na temelju transformacije u drugog.Znam da je, u najmanju ruku, blesavo. Ne moram ni reći da sam u osnovnoj bila quite a jukebox.
Hvala i pozdrav!
Mislim da si odlično opisala egzaltaciju Venere. Inače, kako je Venera vezana uz umjetnost i estetiku, a kako je taj stupanj ushićenja u znaku ribe često je vezan uz poseban dar, dar lijepog pjevanja (Venera-glas) ili pak plesa (Neptun-noge).

Veneru u ribama i egzaltaciji su imali i Kurt Cobain (26°32'), Hans Christian Andersen, Vincent Van Gogh (Venera na 28°, a Mars na 26°)...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.10.2008. at 23:12. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:25   #12
a merkur na 26 i kusur?riba
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:44   #13
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
a merkur na 26 i kusur?riba
U Ribama je Veneri (ljubav, carolija) super, ali Merkuru (razum, racio) bas i ne. Naime, tu je pad Merkura. Ne tocno na tom stupnju, ali opcenito u Ribama (jer je egzaltacija u Djevici).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:00   #14
@ S.C.

Samo da se nadovežem na ovo tvoje u vezi egzaltacije Merkura, iako smo to već ranije spominjali. Jer je to i općenito jedna od astroloških dilema (nepotpuno riješenih stvari). Neki autori smatraju da je Merkur egzaltiran u znaku vodenjaka (Arroyo je o tome isto pisao). I sama se u tu grupu ubrajam.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:29   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ S.C.

Samo da se nadovežem na ovo tvoje u vezi egzaltacije Merkura, iako smo to već ranije spominjali. Jer je to i općenito jedna od astroloških dilema (nepotpuno riješenih stvari). Neki autori smatraju da je Merkur egzaltiran u znaku vodenjaka (Arroyo je o tome isto pisao). I sama se u tu grupu ubrajam.
Da, istina, to sam zaboravila napomenuti (valjda zato jer sam ja u onoj grupi koja ga stavlja u egzaltaciju u znak Djevice ).

Mogu ja napisati svoje misljenje zasto ne bi bio egzaltiran u Vodenjaku nego bas u Djevici pa onda mozes i ti svoje.

Naime, Merkur je ionako u domicilu u Blizancima (brzi, zvrkavi) - zrak. I taj je Merkur snalazljiv, svestran, ponekad neuhvatljiv i povrsan. Dok je u Djevici (zemlja) stalozen, sklon detaljnom proucavanju, strpljiv, marljiv i konkretan. Djevica je sama po sebi studiozna, posvecena radu i proucavanju. Negdje sam vec ranije napisala da ga Djevica "spusta na zemlju", tj. daje mu odredjen mir i koncentraciju pa bi on time ovdje davao izvrsne rezultate.

U Vodenjaku bi pak Merkur skocio na uransku razinu, sto je takodjer izvanredno , jer je i sam Uran "visa oktava Merkura". Ali ne bih rekla da je to bas i egzaltacija Merkura. Zasto? Zato sto je i Vodenjak zrak i ma koliko Uranci bili "genijalni", cesto su "neshvaceni", jer odleprsaju (za konkretnu situaciju ili priliku) predaleko. Taj bi Merkur mogao "shvatiti" i ono sto "obican covjek" (Merkur) mozda ne moze (ili teze shvaca), ali samim time dogadja se spomenuto "nerazumijevanje" s okolinom. Nije lako biti genijalan.

Imam nekako viziju (Merkur 0° Uran ) da bez obzira sto je otisao pod okrilje Urana, na neki nacin kao da gubi dio (dobrog starog) "zdravog razuma".

PS. Osim toga, u slucaju da je egzaltacija Merkura u Vodenjaku, pad bi bio u Lavu. Logicniji () pad je onaj u Ribama (kada je egzaltacija u Djevici) jer su Ribe (pod vladarstvom Neptuna) nekako ipak "najdalje" od cistog racia.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:30   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo za početak sam premjestila tvoj post na prigodnu temu o stupnjevima egzaltacije.

Egzaltacija ili ushićenje je mjesto na kojem dotična planeta najjače i najskladnije ispoljava svoje osobine. Utjecaj ove točke se širi na cijeli znak, ali sam stupanj ushićenja je ona točka u kojoj je ajmo reći centar tog ispoljavanja (sama srž).

A sada čarolija. Nadam se da znaš što je čarolija....to svaka prava riba mora imati ugrađeno u genima. Čarolija je kada iz ničega nastane nešto. Čarolija je kada netko posebnim sposobnostima iz neke sasvim "obične" situacije, osobe, stvari....napravi nešto sasvim posebno. Čarolija je ono nešto, onaj factor X, factor koji razlikuje umjetnika od izvrsnog tehničara.....čarolija je riječ koja se upotrebljava kada je nastalo nešto posebno na jedan logici neobjašnjiv način. Čarolija je astrološkom simbolikom opisana planetom Neptunom. A od tuda i naziv "čarobno mjesto" za mjesto egzaltacije Venere.


Ne znam da li si gledala, ali ako nisi preporučam jedan preslatki pomaknuti film Como aqua para chocolata (Kao voda za čokoladu) jer je to film koji odlično dočarava Veneru u znaku ribe.

Mislim da si odlično opisala egzaltaciju Venere. Inače, kako je Venera vezana uz umjetnost i estetiku, a kako je taj stupanj ushićenja u znaku ribe često je vezan uz poseban dar, dar lijepog pjevanja (Venera-glas) ili pak plesa (Neptun-noge).

Veneru u ribama i egzaltaciji su imali i Kurt Cobain (26°32'), Hans Christian Andersen, Vincent Van Gogh (Venera na 28°, a Mars na 26°)...
Znam što je čarolija, to je ono kad s 2500 kuna preživiš cijeli mjesec. Usput, ja i Kurt imamo neobično slične natalne. Masa sličnih aspekata, svi osobni planeti osim,hajde, Marsa u istim znakovima, sve osim najvažnijeg: ASC-a. , koji je u veseljaku Strijelcu, a ne u rigor mortis Djevici (ubit će me muž, tu mu je So, Me, Ve, ).

Hvala puno, Fish. Tražila sam nekoliko rečenica, a napisali ste cijelu epopeju. Da nemate izraženog Merkura?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:55   #17
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mogu ja napisati svoje misljenje zasto ne bi bio egzaltiran u Vodenjaku nego bas u Djevici pa onda mozes i ti svoje.
Neću tako široko da me ne špotaju.

Shalim se...evo ukratko:

Merkur je um, Merkur je simbol inteligencije. Egzaltacija je mjesto gdje planeta najskladnije ispoljava svoje osobine, a umu je znak vodenjaka vrlo podesno polje za tu rabotu. Merkura u vodenjaku krasi britak um i inteligencija....on je tamo zaista na svom terenu (razum prelazi u inteligenciju).


P.S. Ovo s oktavama isto proizlazi iz toga. Neptun je viša oktava Venere, a Venera egzaltirana u znaku ribe. Uran je viša oktava Merkura, a Merkur egzaltiran u vodenjaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:04   #18
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Logicniji () pad je onaj u Ribama (kada je egzaltacija u Djevici) jer su Ribe (pod vladarstvom Neptuna) nekako ipak "najdalje" od cistog racia.
Ovo se totalno varaš.

Merkur je u izgonu u znaku ribe (odatle ribama njihova "suprotna logika" )...ali bože nisu ribe totalno neinteligentne, mislim sirote i pad i izgon im uvali.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:11   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neću tako široko da me ne špotaju.
Pa barem si ti ovdje shef, tko bi te spotao?

Quote:
Shalim se...evo ukratko:

Merkur je um, Merkur je simbol inteligencije. Egzaltacija je mjesto gdje planeta najskladnije ispoljava svoje osobine, a umu je znak vodenjaka vrlo podesno polje za tu rabotu. Merkura u vodenjaku krasi britak um i inteligencija....on je tamo zaista na svom terenu.
Zrak je opcenito um i inteligencija, ali nije pravilo (ni blizu) da je odredjeni planet egzaltiran niti u znaku svog elementa, niti nuzno sebi skladnog elementa.

Quote:
P.S. Ovo s oktavama isto proizlazi iz toga. Neptun je viša oktava Venere, a Venera egzaltirana u znaku ribe. Uran je viša oktava Merkura, a Merkur egzaltiran u vodenjaku.
Mislim da nije na taj nacin povezano. Dakle, osim toga sto ne smatram da je Merkur egzaltiran u znaku Vodenjaka (bez obzira sto je Uran visa oktava Merkura), takodjer se to ne odnosi niti na Pluton. S obzirom da njega nazivaju visom oktavom Marsa, po tom principu bi Marsu egzaltacija trebala biti u....Skorpionu? No to nikome ne pada na pamet. Tako da ostaje samo Venera egzaltirana u Ribama s time da je ujedno i Neptun njena visa oktava.

A bas sam nedavno citala (nema sanse da se sad sjetim gdje) o egzaltaciji Venere i Marsa na "podrucjima" Saturna i Neptuna. Tako da mi se cini kako je Venerina prica povezana s necim sasvim drugim. Venera/Mars -> mjesta egzaltacije Neptunove Ribe i Saturnov Jarac. S time da Jarac (Saturn - najkruci i najprizemniji) i Ribe (Neptun - najmeksi i najvise "u nebu") cine Jod s Lavom (SUNCE), odnosno "Bozji prst". No, to je stvarno druga prica, pa necu sada ja da me ne spotaju.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 25.10.2008. at 01:23. Reason: detaljcic
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 01:14   #20
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa barem si ti ovdje shef, tko bi te spotao?
Mo'š mislit'.
Quote:
Zrak je opcenito um i inteligencija, ali nije pravilo (ni blizu) da je odredjeni planet egzaltiran niti u znaku svog elementa, niti nuzno sebi skladnog elementa.
Nisam to ni rekla.


P.S. Ovo drugo što pišeš....nadam se da će se kroz praksu i još stotinjak godina sve te stvari točno iskristalizirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.