Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 03:00   #1
Horarna astrologija

Uvijek me je astrologija interesovala, ali za vece neko znanje mislim da je bas potrebno da se poprica sa nekim ko se takodjer u to razumije, a ne samo iz knjiga da se nauci.
Ipak idem dalje sto se toga tice, pa sam htjela da pitam ko se razumije u HORARY ASTROLOGY. Zapravo kako ona funkcionise tacno. Znam da ide po vremenu gdje se pita pitanje (tacan sat, tacan datum, mjesto), za analizu nije potreban datum rodjenja.
U ovom sam strasno zbunjena, jer neki idu po infromacijama gdje se osoba nalazi koja postavlja pitanje, a neki idu po informacijama kada i gdje astrolog procita pitanje.
Da li neko moze vise o ovome da mi kaze ili neke dobre stranice o ovome da predlozi.
Takodjer gdje izvaditi chart za horary astrology, pokusala sam na astro.com, sve chartove, ali ni jedan ne nudi da se stavi tacno vrijeme jedino datum je moguce staviti na chart.

Hvala lijepa, nadam se da cu uz vas moci mnogo vise da naucim o ovome.

Pozdrav
mareae is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:09   #2
odlična tema.bravo.
ja sam nekidan mislila ju otvorit ali mi se čini da ju je već netko prije načeo..no nema veze..
ja mislim da je to horoskop događaja koji kada se nešto započelo određuje daljnji tijek te aktivnosti.
neznam koliko je to pouzdano- iako sam čula da neki stručnjaci astrolozi na taj način vrlo precizno određuju sudbinu nekih događaja.

neznam dali se to odnosi i na trenutak kada se dvoje ljudi upoznaje..trebalo bi?
dali onda može horarna odrediti i kakav će biti njihov odnos? ili za to je bolje gledati davisona i ono drugo...kako se ono zove??
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:08   #3
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
odlična tema.bravo.
ja sam nekidan mislila ju otvorit ali mi se čini da ju je već netko prije načeo..no nema veze..
ja mislim da je to horoskop događaja koji kada se nešto započelo određuje daljnji tijek te aktivnosti.neznam koliko je to pouzdano- iako sam čula da neki stručnjaci astrolozi na taj način vrlo precizno određuju sudbinu nekih događaja.

neznam dali se to odnosi i na trenutak kada se dvoje ljudi upoznaje..trebalo bi?
dali onda može horarna odrediti i kakav će biti njihov odnos? ili za to je bolje gledati davisona i ono drugo...kako se ono zove??
Elekciona astrologija bi više odgovarla opisu gore šta si napisala, dakle ona služi da se izabere povoljan trenutak za započeti neku važnu aktivnost, i onda taj horoskop služi da se preko njega gleda daljnji razvoj događanja s tom aktivnosti. Npr početak pokretanja nekog posla, vjenčanje itd.
Horarna astrologija služi da odgovori na pitanje koje nas zanima. Uzima se horoskop u trenutku kada se postavi pitanje. Taj horoskop će onda opisati onog koji pita i njegovu situaciju, objasnit će temu njegova pitanja i naravno kroz taj se horoskop vidi šta se dalje dešava sa spomenutim pitanjem.

Što se tiče horoskopa upoznavanja dvoje ljudi, naravno da se može pomoću njega predvidjeti šta će bit s njima, a treba gledat i dejvison i sinastriju i tranzite...i sve treba pogledat...postoji pravilo prema Sergej Šestopalovu i njegovoj St. Petersburg astrološkoj školi kako moraju postojati minimalno tri pokazatelja da bi se moglo sa sigurnosti reći da će se nešto desiti. Dakle potrebno je upotrijebiti više od jedne tehnike da bi se došlo do nekih odgovora.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 23:39   #4
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Elekciona astrologija bi više odgovarla opisu gore šta si napisala, dakle ona služi da se izabere povoljan trenutak za započeti neku važnu aktivnost, i onda taj horoskop služi da se preko njega gleda daljnji razvoj događanja s tom aktivnosti. Npr početak pokretanja nekog posla, vjenčanje itd.
Horarna astrologija služi da odgovori na pitanje koje nas zanima. Uzima se horoskop u trenutku kada se postavi pitanje. Taj horoskop će onda opisati onog koji pita i njegovu situaciju, objasnit će temu njegova pitanja i naravno kroz taj se horoskop vidi šta se dalje dešava sa spomenutim pitanjem.
Što se tiče horoskopa upoznavanja dvoje ljudi, naravno da se može pomoću njega predvidjeti šta će bit s njima, a treba gledat i dejvison i sinastriju i tranzite...i sve treba pogledat...postoji pravilo prema Sergej Šestopalovu i njegovoj St. Petersburg astrološkoj školi kako moraju postojati minimalno tri pokazatelja da bi se moglo sa sigurnosti reći da će se nešto desiti. Dakle potrebno je upotrijebiti više od jedne tehnike da bi se došlo do nekih odgovora.

a što ako ja, tom nekom astrologu, postavim isto pitanje danas i do tjedan dana? kakav ću odgovor dobit? jer karta će se promijenit od danas do tog drugog tjedna.

jel onda nužno da npr. davison zadovoljava? mislim, jel ima neko pravilo da nešto od toga mora obavezno zadovoljavati? jer tu je više tih tehnika koje se uzimaju u obzir. npr. ako davison ne zadovoljava a sve ostalo je harmonično ili vuče na npr. ljubavni ishod, oće li biti tu šta ili ne?
ja mislim da je ipak glavna sinastrija da bi uopće postojala kakva relacija za koju bismo kasnije mogli očekivat rezultat.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 14:51   #5
Prvo i osnovno mora postojati motiv. Što će samo sinastrija ili nešto drugo ukoliko osobe nisu motivirane ili ljubavnim ili partnerstvom ili makar tjelesnim motivom u nekom trenutku života... dakle prvo natal, tranziti, solar, sinastija...

Hoću reći, badava samo sinastrija ako je jednoj od dviju osoba koje se sretnu ljubav/partnerstvo/sex samo sporedna stvar u životu u tom trenutku, odnosno mogu oni funkcionirati u nekom odnosu kako kaže sinastrija no da li će doći do tog odnosa, sinastrija nije presudna...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:23   #6
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
a što ako ja, tom nekom astrologu, postavim isto pitanje danas i do tjedan dana? kakav ću odgovor dobit? jer karta će se promijenit od danas do tog drugog tjedna.

jel onda nužno da npr. davison zadovoljava? mislim, jel ima neko pravilo da nešto od toga mora obavezno zadovoljavati? jer tu je više tih tehnika koje se uzimaju u obzir. npr. ako davison ne zadovoljava a sve ostalo je harmonično ili vuče na npr. ljubavni ishod, oće li biti tu šta ili ne?
ja mislim da je ipak glavna sinastrija da bi uopće postojala kakva relacija za koju bismo kasnije mogli očekivat rezultat.
pametan astrolog ti sigurno neće otvarati novu kartu na isto pitanje nakon tjedan dana!
Ne može a da nešto zadovoljava a nešto ne. U svakoj karti, o kojoj god se radilo biti će naznaka za dobro i loše. Glupo je tvrdit da je jedna metoda dobra a druge ne. Postoje glavne i sporedne karte i treba ih sve proučit. Hoće li neki odnos počet ili ne prvenstveno zavisi od natala pojedinih osoba i šta se njima trenutno dešava, kako je u natalu postavljen ulazak u veze, kakav se tranzit dešava u trenutku upoznavanja, kakav je solar, lunar, pa onda sinastrija, dejvison, karta uopznavanja itd.
Naravno ništa nije 100% određeno. Zavisi i od natala koliko smo podložni sudbini a koliko imamo slobodne volje kojom upravljamo životom.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:29   #7
Slijede objašnjenja za kuće u horaru:
- 1. kuća je povezana sa sadašnjošću i sa trenutkom postavljanja pitanja, odnosi se i na zdravlje i vitalnost osobe pitača (da li će moje dete završiti fakultet u roku, da li će moje dete otputovati ove godine u inostranstvo itd.)

- 2. kuća (gde se nalazi moj izgubljeni novčanik, gde se zagubila moja knjiga, da li ću ove nedelje kupiti nov televizor, koliki će mi prihodi biti sledeće godine itd.)

- 3. kuća (da li će mi danas komšija doći u posetu, da li ću u roku završiti pisanje knjige, da li ću sutra dobiti očekivanu poštu ili e-mail, da li da potpišem ugovor, dokument, da li da započnem vođenje ponuđenog kursa, da li da krenem na kurs kompjutera, da li će moja supruga uspeti da završi fakultet, da li je istinit ovaj trač itd.)

- 4. kuća (da li da kupim stan, da li da započnem u ovoj godini građenje kuce, da li da proširujem stan ili kuću, da li će moj suprug ili supruga ove godine napredovati u profesiji i karijeri, da li će supruga prihvatiti posao itd.)

- 5. kuća (gde se nalazi moj sin ili kćerka, da li ću ove godine ostati u drugom stanju, da li je moja trudnoća bezbedna, da li sam trudna, ko mi je juče poslao poklon, da li ću dobiti na lutriji, da li ću pobediti na sutrašnjem takmičenju, da li ću biti pozvana na zabavu, da li da krenem na aerobik, da li će se moj ljubavnik razvesti, da li ću uspeti da prodam kuću ili stan, da li ce me sin posetiti itd.)

- 6. kuća (da li je moj kućni ljubimac bolestan, da li je moja bolest ozbiljna, kako napreduje moja bolest, da li da moj brat kupi stan, kakvo će vreme biti u nedelju, da li sutra da započnem sa dijetom, da li je moj radni kolega iskren, da li ću dobiti posao, itd.)

- 7. kuća (da li ću ove godine ući u brak, da li ću se razvesti, da li da prihvatim bračnu ponudu, da li da uđem u partnerstvo sa Draganom, da li da uzmem Marka Vukovića da me brani na sudu, ko je ukrao moj novac, ko je ukrao moj automobil, da li da pokrenem sudsku parnicu, da li se Maja vraća itd.)

- 8. kuća (da li će mi banka odobriti kredit, gde je Sašin mobilni telefon, da li će kupac koji danas dolazi da kupi moj automobil imati i dovoljno novca da mi ga plati, da li će mi Tanja posuditi novac, da li će se suprugova plata povećati u ovoj godini, da li ću sledeći mesec dobiti novac od osiguranja, da li će baka ostaviti meni nasledstvo itd.)

- 9. kuća (gde je otišao moj unuk, da li ću sledeći mesec otputovati u Rim, da li ću uspeti da upišem fakultet, da li da upišem medicinu ili kriminalistiku, da li da otputujem u Moskvu, da li ću ovog leta otići na letovanje u inostranstvo, da li će san koji sam usnila imati za mene dobro značenje itd.)

- 10. kuća (da li da promenim karijeru, da li će sudija na sudu biti na mojoj strani, kako će šef reagovati ako tražim povišicu, da li će moj odnos sa šefom biti efikasan i pozitivan itd.)

- 11. kuća (kakav će biti prihod od biznisa u ovoj godini, da li će me posetiti sutra stari prijatelj, da li da se učlanim u Klub istraživaca, da li mogu da se oslonim na prijatelja, da li će se moj sin razvesti, da li će se moja kćerka udati u ovoj godini itd.)

- 12. kuća (da li će ovaj lek pomoći mojoj ženi, da li da prihvatim odlazak u bolnicu ili ne, da li je bolest mojeg supruga ozbiljna, da li će moj sin dobiti kredit od banke, da li ću položiti ispit itd.).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 08:24   #8
Quote:
mareae kaže: Pogledaj post
Da li neko moze vise o ovome da mi kaze ili neke dobre stranice o ovome da predlozi.
Jedan od poznatijih svjetskih astrologa John Frawley
http://www.johnfrawley.com/mag.html

... iz bližih krajeva stranice horarnog astrologa
http://www.branka.net.yu

i free download
http://asterzin.com/2007/03/06/john-frawley/
ilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:09   #9
Horarna

što se tiče horarne astro, koliko se vi astrolozi stvarno time koristite? i kako?

ako bi netko mogao ukratko samo povući paralelu izmđu natalne i horarne- što se tiče kuća, planeta, aspekata...

nikako si ne mogu predočiti kako početi, kad je pitanje postavljeno, što gledati kao mene u toj priči?... vidjela sam tamo na temi da postavljača pitanja predstavlja vladajući planet znaka ASCa?

a kako onda gledati druge stvari iz pitanja? isto po simbolici polja pa njihovi vladari u odnosu sa pitalacom?

npr da netko pita hoće li na daleko putovanje, gledam 9 i vladara i aspekte na planet ASC-a?

niš ne kužim
jel mi se isplati ulaziti u to?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 18:05   #10
Par pitanja

Bok...

Tema mi je zanimljiva i ne znam mnogo o njoj, pa bih htjela postaviti par pitanja.

Zanima me da li se i kada u horarnoj uzimaju u obzir aspekti između dispozitora signifikatora pitača i dispozitora signifikatora onoga za koga/što se pita?
Isto tako, da li se uzimaju u obzir međusobni aspekti između signifikatora jednog i dispozitora drugog?
Mogu li ti aspekti imati veze s ishodom ili samo pojašnjava situaciju?

Još i ovo, koja je i kako se određuje važnost planeta koji pravi aspekt s oba signifikatora (pitača i pitanog)?


Hvala
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 17:04   #11
Može li mi netko reći kad je u pitanju Ptolomejeva tabela dostojanstava, kad pored neke planete, u stupcu vladarstva piše primjerice day, a ja sam pitanje postavila navečer, onda se taj planet ne gleda? To jest nema vladarstvo?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:44   #12
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kad je u pitanju Ptolomejeva tabela dostojanstava, kad pored neke planete, u stupcu vladarstva piše primjerice day, a ja sam pitanje postavila navečer, onda se taj planet ne gleda? To jest nema vladarstvo?

Na ovom linku imaš detaljno objašnjenu cijelu ptolomejevu tabelu i zašto se stavljaju te oznake D ili N (imaš na kraju stranice nastavak na još dva dijela tog teksta).

Uglavnom,da se ne kompliciraju stvari, mars je vladar ovna postavila ti pitanje ujutro ili navečer i svaka planeta koja se bude nalazila u ovnu, ona će biti u vladarstvu marsa bez obzira dal' je pitanje postavljeno ujutro ili navečer ili u 3 sata po noći.
Dnevna, tj noćna karta je bitna samo kod određivanja tripliciteta, tj da se vidi koja je planeta u čijem triplicitetu.npr tvoj vladar Merkur je u strijelcu i ako je karta dnevna on će se nalaziti u triplicitetu Sunca, ali ako je horarna karta noćna, on će se nalaziti u triplicitetu Jupitera(uz to što se nalazi i u njegovom vladarstvu,a u čijem će se terminu ili licu nalaziti taj tvoj merkur ćeš odrediti već prema tome na kojem stupnju strijelca se on nalazi).
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 02:12   #13
Hvala ti puno Enlil.. Moram ti reći da si pogodila i moj planet vladar i znak u kojem se našao.

Zadnje uređivanje sto_sad : 17.12.2011. at 02:15. Reason: Krivo sam napisala ime forumašice
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:47   #14
Pitanje je za horarnu astrologiju.Dakle,ako horarna astrologija može dati odgovor na svako pitanje,to bi značilo da je već sve unaprijed određeno.
A to mi se nekako ne poklapa u pojam karme,jer ljudi onda ne bi imali nikakvu ulogu,već bi bili samo marionete.
Ima slučajeva kad horarna ne želi dati odgovor,u slučajevima nepoklapanja sata i vladara asc.isl.
Da li bi to možda značilo da nebo ne zna odgvor,jer možda baš to pitanje ovisi o samom pitaču,tj o njegovom trudu.(nije unaprijed određeno)
Na to me potaknuo moj slučaj,na pitanje hoću li završiti fakultet.Nisam nikad dobila odgovor na to pitanje jer karta nikad ne bi bila radikalna.
Možda ja imam predispozicije za fakultet,a krajnji rezultat ovisi samo o meni?!I u tom slučaju nebo ne zna odgovor.
Sad me zanima jel ima ovo smisla,jer je čisto moj zaključak?!I nekako bi mi se najbolje poklapalo u pojam karme.
Hvala :-)
sstudenticaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 17:44   #15
Zar s ene gleda kroz 10 kuću /polje da li će se dobiti određeni posao?Po raznim forumima sam pročitala da se za posao gleda upravo 10 kuća
Andy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:36   #16
Quote:
sstudenticaaa kaže: Pogledaj post
Pitanje je za horarnu astrologiju.Dakle,ako horarna astrologija može dati odgovor na svako pitanje,to bi značilo da je već sve unaprijed određeno.
A to mi se nekako ne poklapa u pojam karme,jer ljudi onda ne bi imali nikakvu ulogu,već bi bili samo marionete.
Jel' vidiš što radi ljudska znatiželja i kad se neke stvari ne žele ostaviti da idu svojim tijekom,nego se po njima kopa i onda se dirne u osinje gnijezdo (dobije se negativan odgovor) i nastaje muka Isusova.
Zato ja uvijek i naglašavam, pazite da li je to što pitate zaista ono što i želite znati, jer vam odgovor može biti negativan i onda će nastati pravo mučenje.(jer iz meni nekog nepoznatog razloga ljudi uvijek misle da budu čuli samo pozitive stvari, a nikad sebe, za ozbiljno, ne pripreme za mogućnost da nešto i ne bude dobilo pozitivan odovor i onda nastane prava tortura).

Ti pitaš ono što se valjda ljudi pitaju od kad je postanka svijeta, koliko mi zaista imamo utjecaja na vlastiti život i da li je sve u našem životu već unaprijed predodređeno sudbinom, Bogom ili nekom drugom silom.
Ja osobno smatram da svi mi imamo određeni stupanj slobodne volje, a u samoj horarnoj astrologiji to se najbolje ogleda kroz pitanja vezana za fakultet, tj za polaganje ispita i to sam isto već nekoliko puta rekla.
Naime tu je naša volja nekako najviše odlučujuća, jer o nama samima ovisi koliko ćemo i da li ćemo učiti, tako da se može desiti da karta pokaže da nećeš položiti jer nema aspekta, ali ti toliko zapneš sa učenjem da ga ipak položiš u tom roku.
Ali postoje situacije kad tvoje znanje ma kakvo bilo neće pomoći da ti u tom roku položiš ispit npr u horarnoj karti postoji aspekt sa vladarom 10.kuće ispita, ali prije nego se napravi taj aspekt tvoj vladar napravi aspekt sa vladarom 6.kuće (kuća bolesti) i tebi se desi da ti baš dan prije nego ideš na ispit pukne slijepo crijevo i završiš na operacijskom stolu i nema ništa od polaganja ispita na tom roku,bez obzira kaj ti taj predmet znaš ko vodu piti.
Dal je i to bila tvoja slobodna volja ili nešto što je već na neki način predodređeno, u smislu da ti svojim postupcima nisi na to mogla utjecati?

Ili imaš situaciju gdje osoba ostane trudna i izvrši abortus i nakon njega više ne može imati biološku djecu.Da li je tu osoba svojim postupcima odredila svoju sudbinu? Pa bogme je.
Ali s druge strane imaš situacije da je netko od rođenja nepolodan i da nikakva umjetna oplodnja ne može pomoći da osoba ima biološku djecu.Da li je to već unaprijed bilo određeno ili je osoba na to mogla utjecati?
Pa u ovom slučaju svakako nije imala nikakve mogućnosti utjecaja na to.

Evo ti još jedan slučaj iz stvarnog života: osoba preko 30 (čini mi se čak i preko 35 god) svaki dan u isto vrijeme i istom vrlo prometnom cestom bez nogostupa za pješake ide na posao i jedan dan na mjestu gdje on obično prelazi cestu se parkirao jedan kamion i on od njega nije imao jasan pogled na cestu i čovjek zakorači i nagne glavu da pogleda da li je moguć prijelaz i u tom trenutku nailazi kamion i pokupi ga i on sad lijepo leži u komi.
Jel misliš da je i u tom slučaju bila u pitanju slobodna volja ili je ipak neka viša sila/sudbina u pitanju?
A svaki dan je tuda prolazio tolike godine i nikad mu se ništa nije desilo i baš taj dan u tom trenutku je tamo gdje on obično prelazi cestu parkiran kamion i drugi kamion nailazi i njega udara direkt u glavu.

Ti si nedavno postavila i pitanje da li da idem na taj put i karta je lijepo ukazivala da taj put baš i nije najsigurnije rješenje, ti si mogla tu birati da li ćeš ići na put i sebe,najvjerojatnije, dovesti u opasnost ili ćeš se usjesti kod kuće.Dakle ostavljena ti je mogućnost izbora.

Quote:
sstudenticaaa kaže: Pogledaj post
Ima slučajeva kad horarna ne želi dati odgovor,u slučajevima nepoklapanja sata i vladara asc.isl.
Da li bi to možda značilo da nebo ne zna odgvor,jer možda baš to pitanje ovisi o samom pitaču,tj o njegovom trudu.(nije unaprijed određeno)
Da ovo do kraja razjasnim da ne bi bilo zabune.Slučaj da ti Nebo ne želi dati odgovor je samo jedna od mogućnosti kako se može tumačiti nepoklapanje vladara sata u kojem je pitanje postavljeno i vladara ascedenta/ili samog ascedenta horarne karte. O neradikalnosti sam pisala već ranije u ovom
postu pa si pročitaj.

I da još jednom naglasim da i tu ne bi bilo zabune, neradikalna karta ne znači da se ono što je tom kartom predviđeno neće ostvariti.
To stoji kao mogućnost, ali se u većini slučajeva takve karte ostvaruju (dokazano kroz praksu).
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:44   #17
Quote:
Andy007 kaže: Pogledaj post
Zar s ene gleda kroz 10 kuću /polje da li će se dobiti određeni posao?Po raznim forumima sam pročitala da se za posao gleda upravo 10 kuća
Da, pitanja posla se, u horarnoj astrologiji, gledaju kroz 10. kuću. Ali, ako ti postaviš pitanje da li da nekog zaposlim ili da li je taj vodoinstalater kvalitetan/doći na vrijeme ili da li će moj podređeni na vrijeme izvršiti posao koji sam mu dala, onda gledaš 6. horarnu kuću.
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 02:02   #18
Quote:
Andy007 kaže: Pogledaj post
Zar s ene gleda kroz 10 kuću /polje da li će se dobiti određeni posao?Po raznim forumima sam pročitala da se za posao gleda upravo 10 kuća
To je i mene zbunilo jer sam u nekim tumačenjima vidjela da se za pitanja dobivanja posla gledala šesta kuća, a nekad deseta. A onda sam negdje preletila okom tekst o razlikama moderne i tradicionalne pa možda svaka svoja pravila ima.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 02:38   #19
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Jel' vidiš što radi ljudska znatiželja i kad se neke stvari ne žele ostaviti da idu svojim tijekom,nego se po njima kopa i onda se dirne u osinje gnijezdo (dobije se negativan odgovor) i nastaje muka Isusova.



I da još jednom naglasim da i tu ne bi bilo zabune, neradikalna karta ne znači da se ono što je tom kartom predviđeno neće ostvariti.
To stoji kao mogućnost, ali se u većini slučajeva takve karte ostvaruju (dokazano kroz praksu).
U knjizi J.Froliya piše da takve karte ne daju točne odgovore,informacije tražim i u knjigama a ne samo na forumu.

Što se tiče ovog pitanja,nije se odnosilo konkretno na moj fakultet,već općenito na horarnu,s obzirom da me zanima i da je mislim proučavati.
Mislim da nisi dobro razumjela moje pitanje.
Nije stvar negativnog odgovora već neradikalnosti karte,htjela sam malo o tome raspraviti općenito a ne o tome da li i postoji kakva šansa za faks.
sstudenticaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 08:51   #20
Quote:
sstudenticaaa kaže: Pogledaj post
U knjizi J.Froliya piše da takve karte ne daju točne odgovore,informacije tražim i u knjigama a ne samo na forumu.
Meni se čini da je on rekao da je radikalnost karte glupost u današnje vrijeme i izmišljena od starih astrologa koji su se time štitili da ne bi nekom kralju morali dati negativnu prognozu i zbog toga ostali bez glave.
Quote:
Što se tiče ovog pitanja,nije se odnosilo konkretno na moj fakultet,već općenito na horarnu,s obzirom da me zanima i da je mislim proučavati.
Mislim da nisi dobro razumjela moje pitanje.
Nije stvar negativnog odgovora već neradikalnosti karte,htjela sam malo o tome raspraviti općenito a ne o tome da li i postoji kakva šansa za faks.
Što se tiče radikalnosti karte, ako gledaš samoj sebi i ako si unutar onih "pravila" (da ne pitaš "trivijalnosti", da stvarno pitaš ono što te muči, da ne pitaš vježbe radi), ne moraš previše brinuti. Kada gledaš tuđu kartu, pogotovo ovako preko foruma, onda često moraš razbijati glavu što je pitač uopće htio pitati pa se tu eventualno pomogneš i radikalnošću karte.
Sama radikalnost je pojam toliko rastegnut da se gotovo svaka karta na kraju može proglasiti radikalnom ili neradikalnom. Neki horarni astrolozi uopće ne gledaju poklapanje sata i ascendenta. Nekima će karta biti radikalna ako je Mjesec u aspektu sa ascendentom. Ili vladarem planetarnog sata.
Isto je i sa ranim i kasnim stupnjevima ascendenta.
Ni u kom slučaju se ne radi tako da postaviš pitanje, onda vidiš da karta po nekom kriteriju nije radikalna i za tri sata ili sljedeći dan postaviš novo pitanje. Radiš s onom i isključivo onom kartom koju si prvu dobila.

Ako želiš proučavati konsideracije, jedna od njih odnosi se i na stručnost osobe koja tumači kartu. Ona se gleda kroz planete u 7. kući ili stanje vladara 7. kuće. Kako je u tvojoj karti vladar 7. kuće Merkur u svom izgonu i padu i padajućoj kući, moglo bi se reći da je "astrolog" bio bez dovoljno znanja, sposobnosti i mogućnosti da protumači kartu. Uvijek se možeš izvući na nešto.

Tako da za vježbu nemoj pitati svoja pitanja nego koristi ona koja već postoje i riješena su.
Quote:
sstudenticaaa kaže: Pogledaj post
Na to me potaknuo moj slučaj,na pitanje hoću li završiti fakultet.Nisam nikad dobila odgovor na to pitanje jer karta nikad ne bi bila radikalna.
Čim je bilo više od jedne karte, mo'š sve skupa baciti u smeće.

Zadnje uređivanje Anida : 11.04.2012. at 08:56.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.