Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 22:22   #61
Vjerovatno mu daje tu visinu što kažeš...kod mene Merkur ima znači tu brzinu i sposobnost brzog učenja(u Djevici je)..ima trigon sa Jupiterom,a i sa Neptunom..znači sposobnost i tog nekog apstraktnog,odnosno vizualnog predočenja stvari,pa mi ide i crtanje (doduše i Jupiter i Neptun su mi retrogradni).Ima i sekstil sa Plutonom koji je na ASC-u,pa samim tim ulazi i u srž stvari...al eto vjerovatno mu nedostaje ono nešto,jer je okrenut analiziranju,a i ono što sam prijetila je to da želi da sve svede na neku logičnost,sve želi razumjeti zato i analizira često...pa otuda i ovo moje pitanje o vladaru i suvladaru Vodolije,on naprosto želi vidjeti logiku u tome..ma kužite me

Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Ja ću odgovoriti što znam i pretpostavljam Saturn je suvladar vodolije iz tog razloga što je vodolija kao znak okrenuta jako starom (saturn) i jako novom (Uran) a u prošlosti dok se Uran još nije otkrio Saturn je bio glavni vladar vodolije jer joj je on dao onu melankoličnu i ozbiljnu notu,inače bi bez toga samo sa uranom podivljao
Neznam baš dal'je to tako tako da ne uzimaš za pravo

A što se tiće toga da je egzaltiran u vodenjaku nisam baš siguerna niti sam igdje čiala da merkur može biti apstraktan,on između ostalog vlada i materijalnim stvarima kao npr,prometom,pismom. . .
Hvala i na tvom mišljenju,čini se logično da Saturn ne dopušta Uranu da divlja,a ono u neku ga ruku sputava..a možda ne u nekoj mjeri koliko se čini,inače mu ne bi bio suvladar,valjda.

A za egzaltiranost,sad mi pade na pamet da je Uran onaj "viši um" ona viša oktava uma,pa otuda vjerovatno ide i to da je ezaltacija Merkura vjerovatno u tom znaku,jer on Merkuru daje tu dozu astraktnosti više nego što bi to bio u Djevici,pretpostavljam.

Zadnje uređivanje adiam : 31.05.2010. at 22:32.
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:05   #62
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Evo jedan deo iz Wikipedie...

Misaone operacije su:
analiza
sinteza
apstrakcija
konkretizacija

Ako se pokuša razvrstavanje različitih shvatanja inteligencije, onda bi se moglo uočiti nekoliko aspekta definisanja inteligencije, koji obuhvataju slijedeće osobine ličnosti:
moć brzine adaptacije na postojeće i novonastale uslove
moć brzog i lakog učenja
moć apstraktnog mišljenja
moć brzine osjetljivosti za zadati problem
računske operacije i shvatanje matematičkog problema
sposobnost korišćenja riječi prilikom govora i pisanja, razumijevanje ideja
moć globalne sposobnosti osobe uključujući svrsihodnu primjenu svih naprijed navedenih sposbnosti...


Mislim da ljudi ne shvaćaju da se misao može materijalizirati,ali misao generalno ono što se rađa u mozgu pojedinca


Sedište je uvek bolje od segzaltacije.
Ne uvijek


Quote:
Zato je ME u Devici odličan, ali egzaltacija treba da mu da i neke druge osobine, ili da ga ojača, usmeri, kao recimo Jarac što usmerava MA, ili da ga ubrza i da mu širinu i visinu, kao recimo Vodolija, odnosno UR što ubrzava ME

Ovdje si dala odgovor da sjedište nije uvijek bolje od egzaltacije


...ne znam, meni jednostavno nema logike, jer onda ME faktički nema egzaltaciju, pošto ne možeš biti bolji od najboljeg...
Mislim da ima egzaltaciju,ali to ne može biti vodenjak jer vodenjakom vlada daleki uran,planet koji upravlja masama,i ne može se vidjeti golim okom
a Merkur koji djeluje na individualnom nivou važan je za pojedinca
Misao počinje u glavi koja je tradicionalno povezana sa ovnom i kardinalnom kvalitetom,i bez obzira što može biti apstraktna,kažem može ali i ne mora,ona je u pravilu fleksibilna i promjenjiva iz čega vidimo da ne može egzaltacija biti u fiksnom znaku već samo u promjenjivom jer ona fiksnom znaku nema stabilnost


Uglavnom radi se o tome da je merkur planet koji djeluje na pojedinca,pa zato nema veze sa Uranom

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.06.2010. at 01:19. Reason: quote
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 01:03   #63
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Mislim da ima egzaltaciju,ali to ne može biti vodenjak jer vodenjakom vlada daleki uran,planet koji upravlja masama,i ne može se vidjeti golim okom
a Merkur koji djeluje na individualnom nivou važan je za pojedinca
Misao počinje u glavi koja je tradicionalno povezana sa ovnom i kardinalnom kvalitetom,i bez obzira što može biti apstraktna,kažem može ali i ne mora,ona je u pravilu fleksibilna i promjenjiva iz čega vidimo da ne može egzaltacija biti u fiksnom znaku već samo u promjenjivom jer ona fiksnom znaku nema stabilnost

Uglavnom radi se o tome da je merkur planet koji djeluje na pojedinca,pa zato nema veze sa Uranom
Vidim da si pogrešno quotala, pa ispravih u tvom gore postu. No, htjedoh se osvrnuti na napisano...čini mi se zanimljivim ovo malo proširiti.



Merkur...aj da citiram Mayo-a koji Merkurovu funkciju definira kao sposobnost uspostave komunikacije i koordinacije sa svime što ga okružuje....pa on veli - "Merkur predstavlja životno važnu potrebu čovjeka da komunicira sa drugim ljudima i da se na razuman način prilagodi svojoj okolini. Preko mozga i centralnog živčanog sustava čovjek može koordinirati sve živčane impulse i reflekse, sve podatke do kojih je došao preko čula, kao i složene obrasce intuicije, ideja, utisaka koji potiču iz nesvjesnih izvora i iz doživljavanja svoje okoline, u osmišljenu projekciju svoje vlastite jedinstvene prirode.

To je funkcija pomoću koje on može primiti i tumačiti svoja iskustva, da razmišlja i da se raspravlja, da projektira svoje misli i ideje u svijet izvan njega samoga. U suštini to jest proces komunikacije - čovjekove potrebe da komunicira sa životom oko sebe."



Daklem:

Kako to misliš Uran nije važan za pojedinca?


Kuda danas ide Merkur u komunikaciji, u projekciji svoji misli i ideja u svijet izvan njega samoga...u doba interneta, doba globalnog i Doba Vodenjaka?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 01:09   #64
Nervni sitem je takođe Vodolija....

NE takođe nije lična planeta pa egzaltira VE...

Razlike između sedišta ME u Devici i egzaltacije onda faktički ni nema...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 02:36   #65
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vidim da si pogrešno quotala, pa ispravih u tvom gore postu. No, htjedoh se osvrnuti na napisano...čini mi se zanimljivim ovo malo proširiti.



Merkur...aj da citiram Mayo-a koji Merkurovu funkciju definira kao sposobnost uspostave komunikacije i koordinacije sa svime što ga okružuje....pa on veli - "Merkur predstavlja životno važnu potrebu čovjeka da komunicira sa drugim ljudima i da se na razuman način prilagodi svojoj okolini. Preko mozga i centralnog živčanog sustava čovjek može koordinirati sve živčane impulse i reflekse, sve podatke do kojih je došao preko čula, kao i složene obrasce intuicije, ideja, utisaka koji potiču iz nesvjesnih izvora i iz doživljavanja svoje okoline, u osmišljenu projekciju svoje vlastite jedinstvene prirode.

To je funkcija pomoću koje on može primiti i tumačiti svoja iskustva, da razmišlja i da se raspravlja, da projektira svoje misli i ideje u svijet izvan njega samoga. U suštini to jest proces komunikacije - čovjekove potrebe da komunicira sa životom oko sebe."



Daklem:

Kako to misliš Uran nije važan za pojedinca?


Kuda danas ide Merkur u komunikaciji, u projekciji svoji misli i ideja u svijet izvan njega samoga...u doba interneta, doba globalnog i Doba Vodenjaka?
Da vidim i ja da sam krivo quotala,možeš mi pojasniti kako se to pravilno radi?


Dakle Što se tiće Urana ja znam da je on viša frekvencija merkura,ali mi ovdje raspravljamo o mislima,a ja sam prije napisala da se ona može materijalizirati,a čim može to mjenja cjeli pogled na situaciju.
Možda bi i mogla reći da je egzaltiran u vodenjaku,ali onda bi prvenstveno mislila da je apstraktna
Pročitala sam mnogo knjiga u kojima se to spominje (da nije apstrakna i da se može materijalizirati)a te knjige nisu bile pisane astrološkim rječnikom

Mislim da bez obzira što je doba vodenjaka,uran je manje bitan za pojedinca nego za skupinu ljudi,ali najjače djeluje u tranzitima na osobne planete
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:04   #66
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Da vidim i ja da sam krivo quotala,možeš mi pojasniti kako se to pravilno radi?
Kada odgovaraš na nečiji post na način da želiš odijeliti pasuse (više njih) iz posta onda moraš na početku i kraju svakoga imati quote. Tj. moraš izdvojeni pasus staviti unutar quota što možeš napraviti ikonicom - .

Quote:
Dakle Što se tiće Urana ja znam da je on viša frekvencija merkura,ali mi ovdje raspravljamo o mislima,a ja sam prije napisala da se ona može materijalizirati,a čim može to mjenja cjeli pogled na situaciju.
Možda bi i mogla reći da je egzaltiran u vodenjaku,ali onda bi prvenstveno mislila da je apstraktna
Pročitala sam mnogo knjiga u kojima se to spominje (da nije apstrakna i da se može materijalizirati)a te knjige nisu bile pisane astrološkim rječnikom

Mislim da bez obzira što je doba vodenjaka,uran je manje bitan za pojedinca nego za skupinu ljudi,ali najjače djeluje u tranzitima na osobne planete
Nisam posve sigurna da razumijem ovo što su napisala...no Merkur niti nije samo misao, Merkur je prije svega "glasnik" - posrednik, izražavanje, predstavlja sve oblike koordinacije i dvosmjerne komunikacije s onim što nas okružuje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:46   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada odgovaraš na nečiji post na način da želiš odijeliti pasuse (više njih) iz posta onda moraš na početku i kraju svakoga imati quote. Tj. moraš izdvojeni pasus staviti unutar quota što možeš napraviti ikonicom - .
Mislim da razumjem,Hvala
Quote:
Nisam posve sigurna da razumijem ovo što su napisala...no Merkur niti nije samo misao, Merkur je prije svega "glasnik" - posrednik, izražavanje, predstavlja sve oblike koordinacije i dvosmjerne komunikacije s onim što nas okružuje.
Napisala sam da je Merkurova temeljna osobina između ostalog misao,koja se može materijelizirati,sad ću ti objasnitio kako:Čovjek zamisli da može dobiti na igrama na sreću,i on svaki dan bude uvjeren u to,s vremenom se ta zamisao materijalizira i to se stvarno dogodi (da dobije na igrama na sreću),
U tom slućaju misao više nije astrakna tj,našla je sredstvo gdje se može materijalizirati.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.06.2010. at 16:55. Reason: quote
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 19:27   #68
Uran je viša oktava merkura i kao takav prevazilazi osnovne merkurovske principe jer inklinira ka prenosu informacije na jednom višem stepenu nerazumljivom za svakog...recimo, svi znamo koristiti kompjuter, ali ga većina nas ne razumije i ne konta način na koji informacija stiže do nas. Razumijevanje osnovnih operacija koje su dovoljne za njegovo korištenje su u domenu merkura i tako ga manje-više svi i koristimo.

Vodolija je suviše "visoko" mjesto za merkura. Neptun je egzaltiran u vodoliji, a tamo gdje je neptunu dobro, tamo je suviše apstrakcije i koleracije sa višim/duhovnim sferama tako da merkur može ostati bespomoćan i izgubljen, odnosno neshvaćen jer on uvijek koketira na granici genijalnosti i ludila.

Merkur je suviše "unutrašnje" prirode, privržen suncu, dok je sunce u vodoliji debilitirano i nijedna unutrašnja planeta nije mu bliska, jer ovdje su odbačene sve norme i granice...vodolija i uran ipak predstavljaju nebo i svemir, a saturn granicu u prostor/vremenu, spoljašnji domet koji nam je dozvoljen, dok uran ide iznad ove granice kao i neptun, stoga vodolijski merkur želi da nadmaši samog sebe i pomjera granice vlastitog shvatanja, a to je već u domenu njegove više oktave - urana...Naše svakodnevne misaone funkcije, logički zaključci itd. vezani su za nivo merkura, a on i jeste egzaltiran u djevici jer tamo daje praktično znanje, sačuvana brda knjiga u prašnjavim arhivama i bibliotekama...u blizancima daje enciklopedijsko znanje...dok vodolijski merkur ne prihvata takvo znanje, on želi dalje i više...

Na primjer, boravak neptuna u vodoliji je donio razvoj internet mreže do neslućenih razmjera, virtualna prijateljstva i sl., a to jedan merkur ne može da prati i shvati..isto kao što ne razumije telefon, on jeste planeta komunikacije i prenosa informacije, ali suštinski ne razumije ono što koristi za razmjenu...zato lično smatram da mu je dobro u vodoliji, ali on tamo nije ushićen (egzaltiran) jer je suviše "sitan" odnosno prevazidjen za perfomanse jednog pravog vodolijskog ambijenta.

Zadnje uređivanje Fata_Morgana : 01.06.2010. at 20:09.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:17   #69
Veliko je pitanje i da li je NE mesto egzaltacije zaista u Vodoliji, to pod br. 1.
Druga stvar, ME u Devici je tako običan i prizeman, ništa ga ne podiže naročito visoko niti je u stanju da stvori nešto bolje i veće, naprosto je duviše ljudski i prizeman, što je sasvim ok, ali....

Zar planeta u egzaltaciji ne bi trebalo da da nešto mnogo bolje i uzvišenije, jer ako je egzaltirana, onda bi trebalo da je na neki način usavršena?

Za sve trenssaturnovske planete je vrlo diskutabilno gde su egzaltirane, a mislim da je tako i sa ME.
Praksa pokazuje da većina ljudi kod kojih je naročito istaknut um i intelekt, imaju upliv UR.
Šta vrede silne teorije o egzaltiranom ME u Devici kada praksa pokazuje i ide u prilog suprotnom?
Evo, npr. Vega 21, vladar 3 p. ( lični um, SO u Vodoliji...) nju sam uzela za primer, jer sam joj gledala kartu, iako tvrdi da je ME egzaltiran u Devici.

Uopšte, kod većine ljudi zainteresovanih za više od znanja, oni kod kojih je naročito istaknut intelekt, UR ima jakog uticaja.
Praksa je osnova svega, a ne teorija.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:08   #70
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Uran je viša oktava merkura i kao takav prevazilazi osnovne merkurovske principe jer inklinira ka prenosu informacije na jednom višem stepenu nerazumljivom za svakog...recimo, svi znamo koristiti kompjuter, ali ga većina nas ne razumije i ne konta način na koji informacija stiže do nas. Razumijevanje osnovnih operacija koje su dovoljne za njegovo korištenje su u domenu merkura i tako ga manje-više svi i koristimo.

Vodolija je suviše "visoko" mjesto za merkura. Neptun je egzaltiran u vodoliji, a tamo gdje je neptunu dobro, tamo je suviše apstrakcije i koleracije sa višim/duhovnim sferama tako da merkur može ostati bespomoćan i izgubljen, odnosno neshvaćen jer on uvijek koketira na granici genijalnosti i ludila.

Merkur je suviše "unutrašnje" prirode, privržen suncu, dok je sunce u vodoliji debilitirano i nijedna unutrašnja planeta nije mu bliska, jer ovdje su odbačene sve norme i granice...vodolija i uran ipak predstavljaju nebo i svemir, a saturn granicu u prostor/vremenu, spoljašnji domet koji nam je dozvoljen, dok uran ide iznad ove granice kao i neptun, stoga vodolijski merkur želi da nadmaši samog sebe i pomjera granice vlastitog shvatanja, a to je već u domenu njegove više oktave - urana...Naše svakodnevne misaone funkcije, logički zaključci itd. vezani su za nivo merkura, a on i jeste egzaltiran u djevici jer tamo daje praktično znanje, sačuvana brda knjiga u prašnjavim arhivama i bibliotekama...u blizancima daje enciklopedijsko znanje...dok vodolijski merkur ne prihvata takvo znanje, on želi dalje i više...

Na primjer, boravak neptuna u vodoliji je donio razvoj internet mreže do neslućenih razmjera, virtualna prijateljstva i sl., a to jedan merkur ne može da prati i shvati..isto kao što ne razumije telefon, on jeste planeta komunikacije i prenosa informacije, ali suštinski ne razumije ono što koristi za razmjenu...zato lično smatram da mu je dobro u vodoliji, ali on tamo nije ushićen (egzaltiran) jer je suviše "sitan" odnosno prevazidjen za perfomanse jednog pravog vodolijskog ambijenta.
Ovo sam ja htjela reći,ali ne na takav način nego malo uokvireno,Merkur je za vodenjaka previše "običan" planet jer nemože shvatiti njegov prizemljen um
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:20   #71
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Veliko je pitanje i da li je NE mesto egzaltacije zaista u Vodoliji, to pod br. 1.
Druga stvar, ME u Devici je tako običan i prizeman, ništa ga ne podiže naročito visoko niti je u stanju da stvori nešto bolje i veće, naprosto je duviše ljudski i prizeman, što je sasvim ok, ali....

Zar planeta u egzaltaciji ne bi trebalo da da nešto mnogo bolje i uzvišenije, jer ako je egzaltirana, onda bi trebalo da je na neki način usavršena?

Za sve trenssaturnovske planete je vrlo diskutabilno gde su egzaltirane, a mislim da je tako i sa ME.
Praksa pokazuje da većina ljudi kod kojih je naročito istaknut um i intelekt, imaju upliv UR.
Šta vrede silne teorije o egzaltiranom ME u Devici kada praksa pokazuje i ide u prilog suprotnom?
Evo, npr. Vega 21, vladar 3 p. ( lični um, SO u Vodoliji...) nju sam uzela za primer, jer sam joj gledala kartu, iako tvrdi da je ME egzaltiran u Devici.

Uopšte, kod većine ljudi zainteresovanih za više od znanja, oni kod kojih je naročito istaknut intelekt, UR ima jakog uticaja.
Praksa je osnova svega, a ne teorija.
NE je najvjerojatnije 90% da je egzaltiran i Vodenjaku jer je on najbliže onom apstraktnom što sam više puta pokušala da objasnim
Neptun ima ono nešto što ga čini neobičnim ,a i zajedno sa uranom čine trensaturnovske planete,pa je samim tim bliže vodenjaku,koji može kao i neptun više puta biti"nejasan" i neuobičajen kao neptun
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:42   #72
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Mislim da razumjem,Hvala
Daklem, ne staviti svoj tekst u quote, već onaj koji citiraš.
Quote:
Napisala sam da je Merkurova temeljna osobina između ostalog misao,koja se može materijelizirati,sad ću ti objasnitio kako:Čovjek zamisli da može dobiti na igrama na sreću,i on svaki dan bude uvjeren u to,s vremenom se ta zamisao materijalizira i to se stvarno dogodi (da dobije na igrama na sreću),
U tom slućaju misao više nije astrakna tj,našla je sredstvo gdje se može materijalizirati.
Aaha ti si misl'a na svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem.



No, kužim sada pa hajde da odgovorim pojednostavljeno...dobro pitanje si stavila.


...u astrologiji postoji termin zvan četvorstvo. Radi se o prastarom simboličkom značenju poznatom kao princip četverostrukosti. To je i općenito bazični princip koji možemo sresti kao bazu svega u svijetu oko nas, npr. četiri godišnja doba, četiri mjesečeve faze, četiri strane svijeta, itd.

Što se astrologije tiče (a to je ovdje tema) princip četverostrukosti se očituje kroz princip četiri osnovna elementa (vatra, voda, zemlja i zrak). Oni predstavljaju jedan od temelja astrologije, tj. princip četverostrukosti je baza ili princip na kojem je izgrađen čitav astrološki sustav (pored principa dvostrukosti i trostrukosti). I čitav zodijak je izgrađen na ovom principu jer su unutar njega ugrađene osi - solsticija i ekvinocija (četiri godišnja doba).


Astrološka podjela ta dva elementa koja si navela su: zrak (mentalno) i zemlja (materijalno). Dakle misao egzistira u jednoj sferi (zračnoj) a materijalno egzistira u posve drugoj sferi (zemlja). A da bi se misao materijalizirala nije dovoljno samo misliti na "nešto" jer da je to tako i da je to lako onda bi svi bili okultisti.


Hoću reći, ovo o čemu pišeš pripada domeni onoga što se u staroj literaturi naziva - okultno. A radi se upravo o tome da su te dvije stvari - misao i materija - na različitim razinama. Misao je mentalna sfera - mentalna razina, a da bi čovjek "spustio" misao u sferu materije on mora raditi na tome....neće se misao sama po sebi "materijalizirati" jer to nije njena sfera. Tj. na tome je potrebno aktivno raditi i danas postoji čitav niz tkz. spiritualnih tehnika (disciplina) kojima čovjek može vježbajući i radeći na tome svoje misli usmjeriti - "pretvoriti" u konkretne ciljeve. Pri tome ne mislim na "dobitak na lotu" i takve senzacionalističke stvari već da kroz rad na sebi procesira svoju svijest na način da se oslobodi nepotrebnih i nepoželjnih naslaga dotadašnjeg života.


Pisala sam na drugom topicu o vezi zraka i mentalne sfere, misao uvijek živi u sferi zraka jer je zrak je "najlakši i najpokretniji"...zrak je i intelekt i mentalna percepcija i izražavanje svega toga. Npr. prevladavanje zračnog elementa nutar karte ostavlja utisak hladnoga i lišenog emocija, a to je zato jer on - zrak sve podvrgava zakonima logike i racionalnim procesima.


Dakle, misao se može materijalizirati kao što se i emocija može materijalizirati ali to samo govori o povezanosti ova četiri elementa - sve oko nas se odvija u ciklusima - nisu oni "nepovezivi".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:48   #73
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Vodolija je suviše "visoko" mjesto za merkura.
Ovo je kao da napišeš - ljudski mozak je ograničen.

Ja mislim da nije - na taj način definitivno. Mislim...i znanstvenici vele da ljudi danas koriste samo maleni dio mozga, tipa 10%.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:00   #74
Razumjem ja da nije dovoljna samo zemlja i zrak,ali ja sam pojednostavila da me lakše shvatiš,mogu se misli materijalizirati kao i emocije,tj.sve ono što nema neku fizičku strukturu.
Sve stoji što si rekla,samo se nikako ne mogu složiti s tobom ovo za merkurovu egzaltaciju u vodenjaku (objasnila sam i zašto u prijašnjim postovima)
Za mene stoji sve ono što je rekla fata morgana u svom prijašnjem postu
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:06   #75
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je kao da napišeš - ljudski mozak je ograničen.

Ja mislim da nije - na taj način definitivno. Mislim...i znanstvenici vele da ljudi danas koriste samo maleni dio mozga, tipa 10%.

Ljudski mozak u tom smislu ne bi bio ograničen,nego ne bi mogao da dosegne visinu kakva mu je "postavljena",ali čovjek samo misli da ne može a zapravo može samo nije upoznat kako.


Pročitah negdje da ljudi kriste samo 2% svog mozga
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:10   #76
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Ljudski mozak u tom smislu ne bi bio ograničen,nego ne bi mogao da dosegne visinu kakva mu je "postavljena",ali čovjek samo misli da ne može a zapravo može samo nije upoznat kako.
E pa to pišem. U budućnosti će ga valjda upoznati. Zašto ga (Merkura) ograničavati na ono što danas znamo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:44   #77
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
NE je najvjerojatnije 90% da je egzaltiran i Vodenjaku jer je on najbliže onom apstraktnom što sam više puta pokušala da objasnim
Neptun ima ono nešto što ga čini neobičnim ,a i zajedno sa uranom čine trensaturnovske planete,pa je samim tim bliže vodenjaku,koji može kao i neptun više puta biti"nejasan" i neuobičajen kao neptun
To..pa šta znam...eto, ja imam najjačeg NE valjda na svetu
Mislim, šalim se, ali i ne...imam NE egzaktno na ASC, 0 SO, 60 JU koji mi je vladar ASC i SO, i koji je u Vodoliji, znaku gde je NE egzaltiran...i volim da se pohvalim tim svojim NE...ne mogu da odolim...
pa opet, ne znam...ja volim sve da preispitujem, valjda od ME u Škorpiji ali u 11 kući zajedno sa UR koji mi vlada 3 kućom...tako da, ne znam...ja volim da gledam šire, dalje i dublje...dok ne nadjem dokaze da je to baš ovako ili onako...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 00:07   #78
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
To..pa šta znam...eto, ja imam najjačeg NE valjda na svetu
Mislim, šalim se, ali i ne...imam NE egzaktno na ASC, 0 SO, 60 JU koji mi je vladar ASC i SO, i koji je u Vodoliji, znaku gde je NE egzaltiran...i volim da se pohvalim tim svojim NE...ne mogu da odolim...
pa opet, ne znam...ja volim sve da preispitujem, valjda od ME u Škorpiji ali u 11 kući zajedno sa UR koji mi vlada 3 kućom...tako da, ne znam...ja volim da gledam šire, dalje i dublje...dok ne nadjem dokaze da je to baš ovako ili onako...

Ne znam puno o tome ali ako imaš Neptun na Asc i Me u škorpiji vjerojatno si vidovita ili imaš jaku intuiciju
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:16   #79
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Ne znam puno o tome ali ako imaš Neptun na Asc i Me u škorpiji vjerojatno si vidovita ili imaš jaku intuiciju
Ma nisam vidovita, taj NE se kod mene drugačije ogleda.
Ali samo kažem, zbog egzaltacije njegove u Vodoliji, jer je kod mene njegov dispozitor baš u tom znaku, dao mi je neka posebna interesovanja i blažu narav, u odnosu na MO i ME u Škorpiji...ali, never mind
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 10:59   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je kao da napišeš - ljudski mozak je ograničen.

Ja mislim da nije - na taj način definitivno. Mislim...i znanstvenici vele da ljudi danas koriste samo maleni dio mozga, tipa 10%.
Mozak nije ograničen iako je neiskorišten, ali nešto nas ograničava da ga u potpunosti koristimo, a to je već u domenu stepena evolucije i mi ne možemo sad posmatrati merkura kroz prizmu budućih vremena, hipotetički "šta bi bilo kad bi bilo", već sa aspekta dosadašnjeg iskustva.

Merkur nije um...um je nešto sasvim drugo, beskonačna inteligencija svemira, odakle ljudska populacija crpi tek djelić znanja...merkur je prenosnik informacije, glasnik, posrednik...Nije mozak izvor inteligencije već receptor, inteligentno je kompletno ljudsko tijelo, svaka ćelija posjeduje svoju inteligenciju...Merkur predstavlja tek onaj mali dio koji se može logički percipirati, on jeste ograničen isključivo na logiku, iako to ne znači da je ljudski um ograničen.

Zbog toga i kažem, možda grubo, da je merkur suviše „ograničen“ za beskrajni svemir koji se ne može pohvatati isključivo logikom...suviše bi bilo jednostavno da je tako, ali tu su instinkti, intuicija, emocije, osjetila itd. koji utiču na stvaranje mišljenja kao subjektivnog pojma, ali je merkuru maksimum objektivnosti i racionalnosti, detaljisanja, preciznosti i logičke analize u djevici, jer je oslobodjen emotivnog naboja zbog debilitacije venere kao i filozofske raspršenosti zbog debilitacije jupitera, ali ne treba zaboraviti da je i neptun ovdje debilitiran.

Zadnje uređivanje Fata_Morgana : 02.06.2010. at 11:40.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.