Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 12:05   #41
dok čitam što pišete, mogu samo biti sretan, što sam napravio adaptaciju 2004, bez ikakih papira i bez da me itko išta pitao.

ušparao sam si x na kvadrat tisuća kuna, a ionako ta adaptacija nije bila neka jeftinoća
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 21:29   #42
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
dok čitam što pišete, mogu samo biti sretan, što sam napravio adaptaciju 2004, bez ikakih papira i bez da me itko išta pitao.

ušparao sam si x na kvadrat tisuća kuna, a ionako ta adaptacija nije bila neka jeftinoća
Adaptacija se radi bez dozvole. Za rekonstrukciju treba dozvola. Terminološki.

Ako si mislio na ovo potonje, onda imaš sreće.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:03   #43
Ha, čuj, neznam kak da to nazovem.....mijenjao pokrov, ugradio 2 dodatna krovna prozora (netko tu bio spomenuo da za to treba dozvola) + natkrio terasu, tj. proužio krov za 4m ili ukupno 40m2 više krovišta

e sad, šta je to, adaptacija ili rekonstrukcija, vrag bi ga znao
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:15   #44
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
...ugradio 2 dodatna krovna prozora (netko tu bio spomenuo da za to treba dozvola)
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:17   #45


promakla ti provizija......hehe....neš ti na meni zaraditi
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:21   #46
I još sam ti lijepo rekao da ne pričaš okolo da nisi tražio dozvolu...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:26   #47
Pa jel lijepo čovjek rekao da za adaptacije ne treba dozvola

pa nisam ja radio rekonstrukciju
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:52   #48
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
... + natkrio terasu, tj. proužio krov za 4m ili ukupno 40m2 više krovišta

e sad, šta je to, adaptacija ili rekonstrukcija, vrag bi ga znao
Dogradnja, dogradnja... A dogradnja spada pod rekonstrukciju...
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:38   #49
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:43   #50
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ja sam mislio da si skužio još prvi put kad sam ti ja objašnjavao...
ozbiljno sam rekao da ne pričaš okolo... čak da si samo krovne prozore ubacio bez ikakvih papira, već si u prekršaju...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 17:50   #51
stvarno ne kkužim, koga diraju krovni prozori...pa ne dira se time statika kuće

pa to se izreže rupa između dva roga, pa ne drže kuću daske.....niti koga smeta (čak ni ptice u niskom letu)......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 18:15   #52
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
stvarno ne kkužim, koga diraju krovni prozori...pa ne dira se time statika kuće

pa to se izreže rupa između dva roga, pa ne drže kuću daske.....niti koga smeta (čak ni ptice u niskom letu)......
Smeta zakon. A on kaže da treba dozvola. Možemo o tome raspravljati do besmisla, ali to je tako. Razlog leži u tome da nije u svim područjima (prvenstveno mislim na Prostorni plan) dopušteno otvaranje prozora bilo gdje, kao što je naprimjer u zaštićenim kulturnim zonama, a neki Prostorni planovi čak još točno diktiraju oblik prozora, zaštitu od sunca i sl.. Sad ćeš ti reći: pa nije moja kuća u zaštićenom području ili nešto sl. ; ali ti treba odobrenje, da je netko to službeno utvrdio da ti možeš otvoriti prozor. Uz to, nemoj zaboraviti dobre susjede koji samo čekaju da zabiješ štemalicu.
Malo debilno, ali što ćemo.

Ali se čudim što ste se uhvatili prozora kad imate viška 40 m2 krova nad terasom. A to je već ozbiljno...
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 22:22   #53
u kontekstu zakaona, znaš što mi je drago?

jesi gledao neku večer na rtl-u emisiju vezano uz izgradnju dvorana za rukometno prvenstvo

se sjećaš komentar voditelja....eto nema vremena, neće se stići izgraditi dvorane, nemogu se ishoditi dozvole...tak ste si zakomplicirali zakone.....da sad sami ne stignete realizirati projekte

tehnički gledano dvorane se mogu izgraditi, ali ne legalno jer su zakoni tak sjebani da se upliću u mrežu koju su si sami ispleli.

blago sam umirao od smijeha

kaj se mene tiće, 2004.g još nije bio donesen prostorni plan za moju opčinu, tka da ono.....

uostalom kod men su još onda manje više svi radili bez dozvola.......ja građevinsku imam.....za kuću ne za natkrivanje terase...a koliko ih ima koji ni to nemaju, i koliko ih ima koji tek kreću s izgradnjom i ganjaju papire.......kad ću ja doći na red.....da mene idu kontrolirati? nikad....šta ti je

inače.....na najprometnijoj cesti sam u hrv.....toliko o kontroli o provedbi zakona......

i znaš da sam se bio, moram priznati, uplašio....nakon natkrivanja terase, par dana nakon, stoji neki auto ispred kuće....neka crna limuzina, ne sjećam s eviše koja.....vidim dva tipa sjede, jedan nešto piše po nekom bloku papira.....ja se usrao...reko...eto ih

ja sidjem dolje...dodjem do njih...dobar dan.....neki problem možda?

a tip kaže: joj gospon oprostite, skiciramo si konstrukciju vaše terase, prolazimo tud, vidimo da je nova, malo si skiciramo i ja bi takvu......uf...kažem ja nema problema....ja mislio vi neki inspektori...............
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 23:07   #54
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
u kontekstu zakaona, znaš što mi je drago?

jesi gledao neku večer na rtl-u emisiju vezano uz izgradnju dvorana za rukometno prvenstvo

se sjećaš komentar voditelja....eto nema vremena, neće se stići izgraditi dvorane, nemogu se ishoditi dozvole...tak ste si zakomplicirali zakone.....da sad sami ne stignete realizirati projekte

tehnički gledano dvorane se mogu izgraditi, ali ne legalno jer su zakoni tak sjebani da se upliću u mrežu koju su si sami ispleli.

blago sam umirao od smijeha

kaj se mene tiće, 2004.g još nije bio donesen prostorni plan za moju opčinu, tka da ono.....

uostalom kod men su još onda manje više svi radili bez dozvola.......ja građevinsku imam.....za kuću ne za natkrivanje terase...a koliko ih ima koji ni to nemaju, i koliko ih ima koji tek kreću s izgradnjom i ganjaju papire.......kad ću ja doći na red.....da mene idu kontrolirati? nikad....šta ti je

inače.....na najprometnijoj cesti sam u hrv.....toliko o kontroli o provedbi zakona......

i znaš da sam se bio, moram priznati, uplašio....nakon natkrivanja terase, par dana nakon, stoji neki auto ispred kuće....neka crna limuzina, ne sjećam s eviše koja.....vidim dva tipa sjede, jedan nešto piše po nekom bloku papira.....ja se usrao...reko...eto ih

ja sidjem dolje...dodjem do njih...dobar dan.....neki problem možda?

a tip kaže: joj gospon oprostite, skiciramo si konstrukciju vaše terase, prolazimo tud, vidimo da je nova, malo si skiciramo i ja bi takvu......uf...kažem ja nema problema....ja mislio vi neki inspektori...............

građevinska inspekcija izlazi na teren isključivo po dojavi.
dakle, možeš biti miran... si sve dok se ne zamjeriš nekome
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 08:47   #55
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
građevinska inspekcija izlazi na teren isključivo po dojavi.
dakle, možeš biti miran... si sve dok se ne zamjeriš nekome
runda za sve
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:09   #56
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 18:42   #57
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
građevinska inspekcija izlazi na teren isključivo po dojavi.
dakle, možeš biti miran... si sve dok se ne zamjeriš nekome
I ne voze se u skupim crnim limuzinama...

Ipak je državna uprava siromašna, tko je tamo radio, to jako dobro zna.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 18:46   #58
Što se tiče mjenjanja zakona zbog dvorana...prvo sam bio bijesan k'o pas, a kasnije sam umirao od smijeha.

Kad nisu mogli provesti zakonski, onda će promjeniti zakon tako da to bude po zakonu.
Srećom su to i u EU vidjeli, pa nam/njima dali packu po prstima. I sada ću uživati u promatranju situacije kako će/ćemo se izvući iz te situacije.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:45   #59
Mjenjam prozore na kuci i bit ce malo veci (visi), jer sada su rolete visoke 30 cm a nove ce niti 18cm dake prozori (stakleni dio ce bit visi za cca 10-12 cm.

jel to problem ili bi i za to trebao traziti neku dozvolu ?
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 19:58   #60
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
Mjenjam prozore na kuci i bit ce malo veci (visi), jer sada su rolete visoke 30 cm a nove ce niti 18cm dake prozori (stakleni dio ce bit visi za cca 10-12 cm.

jel to problem ili bi i za to trebao traziti neku dozvolu ?
10-12cm? bez dovzole?

sudija reko 12 godina, 12 godina strogog zatvora

trči brzo po dozvole, dok te netko nije prijavio.....................
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.