Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2010., 00:24   #1001
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
...što je, samo po sebi, posve nebitno.

Bitno je da je nečija svemirska ljubav jača i veča od svih [B]njegovih/B] zemaljskih ljubavi.
Bitno je da je ljubav, a je li svemirska, zemaljska, podzemna, vulkanska , čitah opise preljubnica što je svemirska ljubav, nisam se našla u njima, jedino što znam i cjenim iskrenu, toplu, nesebičnu ljubav - a u većini opisa ljubavi ne vidim ono najvažnije - postojanost, oprost, prihvačanje različitosti.

I zato mi je suludo kada netko procjenjuje ljubav.

Njegova ljubav je najveća možda baš zato što je zemaljska i njegova
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 07:12   #1002
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Naravno da smo svi mi samo ljudska bića.Promjenjiva,nezrela.dobra i loša...normalno da tijekom života iskusimo cijeli spektar osjećaja prema ljudima u našem životu ali....
Znam li da je taj osjećaj zaljubljenosti samo dim kojom želi sakriti depresiju,jad,usamljenost ili strah ...osjećaje koje ne želim osjećati i zato se radije zaljubljujem onda imam dovoljno pameti da znam da će svaka prevara povrijediti mene i drage mi ljude.
Mnogi su depresivni ljudi ovisni o adrenalinu u takvim vezama.Toj neizvjesnosti u preljubništvu,tom uzbuđenju,dramipatnji i boli,,skrivanju i tajnama.To ih hrani i čuva od pogleda u vlastitu praznu nutrinu i prazan život.Od tuge i jada u vlastitim životima.
Postoje opet žene koje žele biti u takvim vezama jer žele biti sa muškarcima koji su nesretni pa ih žele spasiti..usrećiti zato jer negdje u djetinjstvu davno nisu uspjele zadobiti ljubav vječno odsutnog ili emocionalno udaljenog oca.Koji je imao važnijih stvari od njih samih.Zato se nadaju da će sad pobijediti i da će netko zbog njih promijeniti svoj život.Svakako uzaludna bitka.
To su one vjerne Penelope od ljubavnica koje za budalu uvijek nalaze opravdanje.
Tu je i treća vrsta žena...one koje se ne mogu i ne žele emocionalno vezati i otvoriti toliko da bi bile istinski bliske sa nekim već zato traže muškarce nesposobne za predavanje i pripadanje.Radije sve to maskiraju super truper seksom ali ako im kažeš da je to jeftino i štetno za njih same onda si ružan moralista.
Svatko će uvijek naći razlog da opravda svoje postupke čak i onda kada su ti postupci pogrešni.
Teško je naučiti voljeti sebe,upoznati sebe ,spoznati što je dobro a što loše za čovjeka ...i zašto zapravo radimo glupe stvari koje radimo,one nevidljive razloge.
Zato cure imate pravo...nije uvijek seks u pitanju.U pitanju je patologija i psiha.
Dobro, jesi li ti ikad vidjela ljude čijim životima ne gazduje jad i čemer, nego su veseli, nasmijani, uživaju... ? Nekad čovjek stvarno pomisli da u životu jedino vidiš patologiju.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 07:37   #1003
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ti ocito nisi upoznata sa znacenjem izraza "svemirska" ili "nuklearna" ljubav s teme o shupendarama. A s tvojim stavovima o "svemirskoj" ljubavi i alkoholicarima, mozda i ti budes jednom djelila svoja iskustva na toj temi. Preporucam procitati u svrhu preventive:

Kad si jadna šupendara (priče iz prošlosti)
Možda i nisam, čak sam uvjerena kako nisam, ali ona koju sam doživjela je moja intenzivna, zadovoljavajuća, otvorena i za mene svemirska jer ne doživjeh još takvu lakoću voljenja.

Quote:
E da, sad me zanima, ako kod tebe prolazi akloholicar, prolazi li i narkoman na igli i heroinu, onda? Odnosno gdje povlacis crtu, preko koje ne ides? Ili sve ide?
Za ovaj topic nebitno je gdje je moja granica, što kod mene prolazi, koliko se dajem i koliko uzimam.
Budući se nisam susretala s takvim osobama ne bih ti znala reći, pretpostavljam da je sve individualno. Npr. budući imam svoju djecu i ne želim ih više granice su drukčije nego kod ljudi koji žele nekakvu zajednicu. A kako je tema ljubavnice glupo je i spominjati zajednicu.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 09:01   #1004
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
Za ovaj topic nebitno je gdje je moja granica, što kod mene prolazi, koliko se dajem i koliko uzimam.
Budući se nisam susretala s takvim osobama ne bih ti znala reći, pretpostavljam da je sve individualno. Npr. budući imam svoju djecu i ne želim ih više granice su drukčije nego kod ljudi koji žele nekakvu zajednicu. A kako je tema ljubavnice glupo je i spominjati zajednicu.
Bitno je za topic, jer ako za svakoga postoji granice preko koje ne bi isli, znaci da se ta granica moze primjeniti i kad je u pitanju ozenjena osoba, samo sto ljudi biraju da je prijedju.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 09:19   #1005
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Bitno je za topic, jer ako za svakoga postoji granice preko koje ne bi isli, znaci da se ta granica moze primjeniti i kad je u pitanju ozenjena osoba, samo sto ljudi biraju da je prijedju.
Načelno da. Samo, tko će znati što zapravo znači 'birati'? Je li to stvarno svjesni odabir. Nekome možda stvarno jest. Je li to instinkt? Možda jest, bar djelomično. Je li to odsustvo morala? Donekle vjerojatno jest. Jesmo li neki od nas jednostavno rođeni da budemo takvi, a neki nismo, ili je to stvar odgoja? Možda je u nekih ljudi to sila nesavladiva, a kod nekih tek treptaj koji se jednostavno može ignorirati. A možda to zapravo kod svakoga varira, od slučaja do slučaja. Tko će to znati? Nemamo baš čvrste pokazatelje.

Najviše što možemo, rekao bih, jest da damo osobne stavove.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 09:35   #1006
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Bitno je za topic, jer ako za svakoga postoji granice preko koje ne bi isli, znaci da se ta granica moze primjeniti i kad je u pitanju ozenjena osoba, samo sto ljudi biraju da je prijedju.
Topic je Biti ljubavnica....Čemu?
Ovako, budući sam bila preljubnica, prekinula to nakon kratkog vremena jer se nisam dobro osjećala u takvoj ulozi, ubrzo raskinula i brak kojem više nije bilo šanse za oporavak (sam čin preljuba za mene znači da ne postoji u braku ništa), bila par godina sama i sad sam ljubavnica.

Čemu? Pitam se i sama, ali dok mi ova situacija odgovara bit će tako.
Čemu ljubavnica oženjenom? Možda se štitim kako se ne bih zaljubila i ušla u zajednicu.

Granica? Teško je generalno reći. Ako imam dobar sex s njim što bi mene bilo briga što je on ženi alkoholičar. Ja sam od takvog otišla, može i ona.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:38   #1007
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
E da, sad me zanima, ako kod tebe prolazi akloholicar, prolazi li i narkoman na igli i heroinu, onda?
Ti si se u ovom topicu postavila u jednu ugodnu poziciju "postavljača situacija". To su ona američka isfuravanja "U požaru ste, možete spasiti ili punicu ili svog psa, koga biste odabrali?" Hm, dobro, tvoja pitanja imaju manje očigledan odovor...

Pritom smećeš s uma vrlo jednostavno protupitanje: koliki su uopće izgledi da nam netko "odgovara po svim parametrima", a bude teški alkoholičar ili heroinski ovisnik? Pazi, to nije pitanje "biste li se mogli zaljubiti u crvenokosu/ljevakinju/škorpionku" - nečiji alkoholizam ili heroinska ovisnost imaju naramak uzroka i posljedica koje ga čine malo vjerojatnim partnerom koji bi nekome odgovarao u svemu.

Prema tome, svoje argumente pokušavaš temeljiti na skoro nemogućim situacijama.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:47   #1008
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ti si se u ovom topicu postavila u jednu ugodnu poziciju "postavljača situacija". To su ona američka isfuravanja "U požaru ste, možete spasiti ili punicu ili svog psa, koga biste odabrali?" Hm, dobro, tvoja pitanja imaju manje očigledan odovor...

Pritom smećeš s uma vrlo jednostavno protupitanje: koliki su uopće izgledi da nam netko "odgovara po svim parametrima", a bude teški alkoholičar ili heroinski ovisnik? Pazi, to nije pitanje "biste li se mogli zaljubiti u crvenokosu/ljevakinju/škorpionku" - nečiji alkoholizam ili heroinska ovisnost imaju naramak uzroka i posljedica koje ga čine malo vjerojatnim partnerom koji bi nekome odgovarao u svemu.

Prema tome, svoje argumente pokušavaš temeljiti na skoro nemogućim situacijama.
da. ja sam u jednom postu prije..čak pitala čega bi tu još bilo da se niz nastavlja.
invalidnost? do kojeg stepena? ma to su sve besmislice.. brojanja dlaka U jajetu. da ne kažem drugu narodnu.
uzeti alkoholizam ili narkomaniju kao bolest s jedne strane i statusno bračno stanje mi je onako udrobljen kruh u mlijeku.. jako mlitavo.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:05   #1009
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
... čitah opise preljubnica što je svemirska ljubav, nisam se našla u njima, jedino što znam i cjenim iskrenu, toplu, nesebičnu ljubav - a u većini opisa ljubavi ne vidim ono najvažnije - postojanost, oprost, prihvačanje različitosti.

Samo što za tako nešto čovjek mora znati tko je i što je i što mu je bitno u životu a ne da svoje komplekse liječi ratujući sa svima- i sa samim sobom i mužem i ljubavnikom i njegovom familijom.....

Kakve svemirske ljubavi, zar to i postoji osim u glorijim ljubićima koji se pročitaju u 15 minuta, tako temeljito uživaš u toj svemirskoj ljubavi ispisanoj na tih par stranica i onda u njim umotaš vlažnu glavicu salate i vratiš se u RL....
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:12   #1010
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Kakve svemirske ljubavi, zar to i postoji osim u glorijim ljubićima...
A čuj, i onaj s pimpekom od 12 cm može se tješiti tvrdnjom da su 20-centimetarski primjerci tek urbana legenda...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:18   #1011
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A čuj, i onaj s pimpekom od 12 cm može se tješiti tvrdnjom da su 20-centimetarski primjerci tek urbana legenda...
joj

dižem dva prsta i propinjem se sjedeći iz 3 klupe da odgovorim na ovo?
nestrpljivo sam već u polusjedećem položaju, znam odgovor.. mene .. mene... poludit ću ako netko na ovo odgovori pogrešno....

mene.. mene... sad će Eme.. najbolji učenik i on će reći odgovor... a ovo baš znam
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:31   #1012
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A čuj, i onaj s pimpekom od 12 cm može se tješiti tvrdnjom da su 20-centimetarski primjerci tek urbana legenda...
A daj

Ma sve stoji kad mi netko to uvjerljivo piše i opiše a kad mi sve prezentira iz pozcija JA JA I NIKO OSIM MENE nije bitan, pa onda sve postaje smiješno..... pogotovo cendranje i plakanje i proklinjanje sudbe klete jer se nismo prije sreli, bufakinghu, koja nepravda što već imam djecu s drugom i kao da to nije dovoljno još su mi ta dva kredita zapečatila sudbu kletu.... to zvuči smiješno u usporedbi s pričama: Pregazio sam sve radi nje/njega - i bilo je vrijedno patnje, jer ljudi i to rade (samo naravno u mnogo manjem broju nego ovi koji kubure godinama na dva,tri, deset stolaca....i onda nemaju tri čiste da ako i već ne mogu riješiti svoje dvojbe da ih nazovu pravim imenom a ne da to zamataju u celofan.)

Jer mi se 80% ljudi koji pišu i na ljubavnicama i na preljubnicama čini sebično u tri pm... ili je to samo dojam , nisu vješti literati da opišu svoje svemirske ljubavi, pa mi čitaoci dobijemo pišiv Glorijin ljubić umjesto Ane Karenjine

Ali dobro je za zabavit se u trenucima dokolice.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:32   #1013
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Dobro, jesi li ti ikad vidjela ljude čijim životima ne gazduje jad i čemer, nego su veseli, nasmijani, uživaju... ? Nekad čovjek stvarno pomisli da u životu jedino vidiš patologiju.
..Naravno.Eto ja u svemu vidim pozitivnu stranu samo u štetnoj gluposti koja se prodaje pod slobodu izbora i ugodnost ne.Ne ako ja ili netko treći može patiti zbog toga.
Nisam srela ljubavnicu ni na onom plači- topiku ni u živo koja je nakon svega a i u tijeku tih veza sretna,nasmijana i vesela osoba koja svojom veselošću ne sakriva ogorčenost,strah od samoće i želju ,očajnu želju da bude jedina i najveće ljubav.Koja je neizmjerno sretna sa položajem druge žene.Zato što se vlastita sreća ne gradi na vlastitoj nesreći i zabludi.Treba čitati između redaka koliko su te bivše ljubavnice sada nesretne i zbunjene.
Vidiš ima žena koja otvoreno priznaju da su ljubavnice jer se boje vezati pa im to odgovara ali čak se i one svjesno ne zavaravaju da tu ima sreće i radosti za njih i da su u dobroj emotivnoj poziciji.
Ljudi su skloni običnom preljubu iz dosade,zaljubljenosti,nezrelosti iz usamljenosti ili nekih podsvjesnih razloga davati epitete fatalnosti,neizmjerne koristi za sebe i druge,obogaćivanjem života...vezama iz čistih bumo rekli.. ispovjedno,razumijevajuće seksualnih motiva stvarati romane i drame i čistu neiskvarenu ljubav....Učiniti nešto nemoralno moralnim.Pa da sama to činim koliko glupa moram biti da to proglašavam moralnim i poželjnim za svoj život?
To bi mi izgledalo kao zamatanje ..zna se čega..u ukrasni papir sa mašnom..no stvar ipak smrdi.
Ako veza dvoje ljudi podrazumijeva vjernost,dobrotu i posvećenost, u slučaju da su obje osobe zrele, da su obje sretne sa partnerom,čemu varanje i laganje?Varanje bilda na ovaj ili onaj način ego.Neki ljudi cijeli život trebaju potvrdu da su poželjni i voljeni kroz druge ljude.Afera je zabavna...ma kužim ja to.Stvara od običnih dana uzbudljivu neizvjesnu zabavu.Čovjek se osjeća poletno .Divno ne?Uz to se ima sretan brak..hahahahaha.Baš.
Pa još tvrditi da je to unatoč lažima i dvoličnosti sretan brak.To blage veze nema sa sretnim brakom a primjećujem da takve osobe ni same ne poznaju pojam sretnog braka i dobre emotivne veze.Sretni brakovi su gdje su partneri iskreni i odani i tako duboko emotivno vezani uz nekoga da im ne pada na pamet povrijediti tu osobu..ne za malo romanse i drpanja.
Sad će mi tu mnoge reći da tu nema samo seksa ..nego razgovora,nježnosti i bla bla.
Svakako.slažem se.No nije li nepošteno onda tvrditi da se doma ima sretan,sretan brak a čovjeku su sa strane potrebni razgovori,razumijevanje i seksualano ispunjenje?Kontaš?
Preljubnici ne posjeduju tu emotivnu inteligenciju i nemaju saznanja što je to ljubav.Ljubav nije samo osjećaj.
Brak u kojem ima tajni i laži ni pod kojom definicijom nije sretan brak.To je lažljiv ,dvoličan brak.To je brak iz komocije ,navike ,sigurnosti i samilosti.Iz želje da se ima ovce i novce.Pa je to proglašavati sretnim brakom suludo.
No razumijem.Ima osoba koje su jednostavne nesposobne vezati se samo uz jednu osobu emotivno,nisu sposobne istinski voljeti van uzbuđenje i treperenja,miješaju zaljubljenost,strast ,požudu sa ljubavlju.To su osobe kojima treba drama i tajne jer ih to podiže iz letargije života.
Iskreno..baš me briga,Njihova stvar.
Samo kaj je meni varanje u braku i sve te ružne laži smiješno nazivati obogaćivanjem života..Obogaćivanje života znači napredovanje kroz znanje,kroz dobre stvari,kroz učenje ,kroz iskrenost.Kroz humanost prema drugima i sebi.
Ne kroz laž i skrivanje za par sati tjedno u nekoj sobici gdje tužna zatelebana žena sluša tvoje frke ,mazi te i a ti si taaaaako sretan...ili na nekim izletima nakon kojih ona ostaje sama a muškarac trči doma ženici i djeci ili kroz maratonske zatupljujuće razgovore dok žena kuha gulaš u kuhinji..a on ljubavnici tepa dušo.Ma pliiiiz
Znaš u preljubu i varanju kao i u ljubavničkom odnosu kada sve ogoliš ostaje obična sebičnost i bezosjećajnost kao i površnost.
Sreća nije zadovoljstvo.Ljudi brkaju te dvije stvari.
Po jednom istraživanju 56 posto muškaraca koji varaju tvrde da imaju sretan brak i da im je u braku dobro.To bi trebalo ljubavnicama reći sve o nesretnom čovjeku u braku kome treba ljubav.Usto to govori koliko muževa poznaje pojam i smisao ljubavi.
Njemu fali uzbuđenja i novih doživljaja sa nekim novim a ne ljubav.Takvi ni ne znaju kaj znači ljubav.
Žao mi žena koje uz takve likove vežu svoje srce i nade.Takvi se uvijek vraćaju ženama one ostaju opet same .
Sad me krenite gaziti..svakako onako zrelo ,na osobnoj razini.

Zadnje uređivanje pozitivax : 13.08.2010. at 11:53.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:44   #1014
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ali dobro je za zabavit se u trenucima dokolice.
A što bi više i trebalo očekivati od foruma?

Pogotovo je pogrešno uzimati bilo kakvu forumsku statistiku (pogotovo onu o centimetraži ) kao mjerilo "starnog stanja stvari".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:45   #1015
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne kroz laž i skrivanje za par sati tjedno u nekoj sobici gdje tužna zatelebana žena sluša tvoje frke ,mazi te i a ti si taaaaako sretan...ili na nekim izletima nakon kojih ona ostaje sama a muškarac trči doma ženici i djeci ili kroz maratonske zatupljujuće razgovore dok žena kuha gulaš u kuhinji..a on ljubavnici tepa dušo.Ma pliiiiz
Ljubavništvo po Pozitivix, Chapter XXIV.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:05   #1016
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
ah draga nam statistika

mogla si napisati i da je 44% nesretno

joj kak ne volim tu statistiku !!!!!!!!!!!!

I opet meni to ne bi puno reklo .
Ako je ovo meni namijenjeno, statistika je jedna stvar a moj osobni dojam nešto sasvim drugo a govorila sam upravo o njemu-dojmu koji na mene ostavljaju ta okupljališta
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:07   #1017
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ako je ovo meni namijenjeno, statistika je jedna stvar a moj osobni dojam nešto sasvim drugo a govorila sam upravo o njemu-dojmu koji na mene ostavljaju ta okupljališta
sori.. maj mistejk.... trebala sam citirati..evo ispravak slijedi
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:09   #1018
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Po jednom istraživanju 56 posto muškaraca koji varaju tvrde da imaju sretan brak i da im je u braku dobro.To bi trebalo ljubavnicama reći sve o nesretnom čovjeku u braku kome treba ljubav.Usto to govori koliko muževa poznaje pojam i smisao ljubavi.
Njemu fali uzbuđenja i novih doživljaja sa nekim novim a ne ljubav.Takvi ni ne znaju kaj znači ljubav.

ah draga nam statistika

mogla si napisati i da je 44% nesretno

joj kak ne volim tu statistiku !!!!!!!!!!!!

I opet meni to ne bi puno reklo .
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:13   #1019
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zato što se vlastita sreća ne gradi na vlastitoj nesreći i zabludi.
Vlastitoj ili si mislila tuđoj?
Ova izjava je već tako izlizana na forumu da više nisam sigurna u nju.

Quote:
Vidiš ima žena koja otvoreno priznaju da su ljubavnice jer se boje vezati pa im to odgovara ali čak se i one svjesno ne zavaravaju da tu ima sreće i radosti za njih i da su u dobroj emotivnoj poziciji.
Ako si ovim mislila na moju izjavu teško da ćeš mene ovdje shvatiti. Moj mozak funkcionira sličnije muškom od ženskog.
Možda trauma bračnog života?

Ali ti ne možeš usporediti jednu, dvije, sto razvedenih žena koje imaju pojma što je zajednički život, što on donosi i odnosi, koje imaju djecu, s jednom, dvije, sto slobodnih djevojaka koje su nekom ljubavnice i samo to.

EDIT: Kako ne bi bilo zabune samo to označava bez djece, bez braka i sl. Slobodne žene.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?

Zadnje uređivanje RinaRea : 13.08.2010. at 12:32. Reason: objašnjenje
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 12:20   #1020
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
:treba ljubav.Usto to govori koliko muževa poznaje pojam i smisao ljubavi.
Njemu fali uzbuđenja i novih doživljaja sa nekim novim a ne ljubav.Takvi ni ne znaju kaj znači ljubav.
Žao mi žena koje uz takve likove vežu svoje srce i nade.Takvi se uvijek vraćaju ženama one ostaju opet same .
ni.
nemam vremena sad napisati seminar o ovom što je napisano u tvome postu.
ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću još uvijek neki oduzimaju pravo ženi da uživa u preljubništuvu, da gori, da ljubi da obostrano uživaju već je to pravo rezervirano sui generis i sui species samo muškom rodu a žena , naravno pati, ona ne zna uživati pa jadna joj majka ne zna i što je orgazam ( jel imaš koji statistički broj da to potvrdim)..ah da i žena daje svoje srce i nadu ( hi hi hi.)
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.