Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 19:28   #1
Je li je uopće bitno....

Mislim,nonšalatno provesti raspru,makar sam sa sobom...da li je uopće bitno tko u što vjeruje.Iako sam ,uvjeren kako Bog postoji te je u svakome od nas,bio on vijernik oli nevjernik.Sveto trojstvo su tri osobe (otac,sin i duh sveti) u jednoj, a to je i On. Katolička religija, nas uči praštati,kako sebi,tako i drugima, potrebno je samo zaželjeti i pozvati ga k sebi,misliti pozitivno.
Isus je povijesna ličnost,jer je i viđen,za razliku od drugih vjera.
On je jednostvan i sama ljepota i divota.,stoga čemo svi u raju sa sobom ponijeti ovozemaljsku, stečenu ljubav i znanje...Previše kompliciramo,dovoljno je samno istinski htjeti ili oprostiti sebi i drugima.
Čovjekova duhovna duša je središte i ishodište svega što se naziva čovijekom,duh je prožet svakom stanicom tijela.
Izranjavanost duhovne duše( oli psihosomatske boli) uzrokuje gotovo 70 % bolesti.previše se opterečuje i trči za materijalnim,ganja karijera,a osnovno zapostavlja.
Znate li da,riješenje za te čovijekove patnje,traume i duhovne boli,nema nit posjeduje niti jedna grana službene medicine?
Stvoritelj je stvorio svakoga čovijeka na njegovu sliku i priliku,te je u prirodu i čovijeka stavio za sve jednake znakove,nama dao karakteristike koje razvijamo kroz svoju osobnost po mogučnostima.Držimo li,se tih zakona,doči čemo do zdravlja a ako ih kršimo,oboljet čemo...

Zadnje uređivanje VeronikaN : 17.01.2011. at 18:11.
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:07   #2
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Mislim,nonšalatno provesti raspru,makar sam sa sobom...da li je uopće bitno tko u što vjeruje.Iako sam ,uvjeren kako Bog postoji te je u svakome od nas,bio on vijernik oli nevjernik.Sveto trojstvo su tri osobe (otac,sin i duh sveti) u jednoj, a to je i On. Katolička religija, nas uči praštati,kako sebi,tako i drugima, potrebno je samo zaželjeti i pozvati ga k sebi,misliti pozitivno.
Naravno da je bitno ko sta vjeruje .. ono u sto vjerujemo određuje kako se ponasamo u zivotu.

Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Isus je povijesna ličnost,jer je i viđen,za razliku od drugih vjera.
On je jednostvan i sama ljepota i divota.,stoga čemo svi u raju sa sobom ponijeti ovozemaljsku, stečenu ljubav i znanje...Previše kompliciramo,dovoljno je samno istinski htjeti ili oprostiti sebi i drugima.
Za isusa je jednako viđen kao i minotauri, zmajevi i ostala mitska bica.

Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Čovjekova duhovna duša je središte i ishodište svega što se naziva čovijekom,duh je prožet svakom stanicom tijela.
Izranjavanost duhovne duše( oli psihosomatske boli) uzrokuje gotovo 70 % bolesti.previše se opterečuje i trči za materijalnim,ganja karijera,a osnovno zapostavlja.
.. si ovaj postotak upravo izmislio ili to mos dokazat?

Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Znate li da,riješenje za te čovijekove patnje,traume i duhovne boli,nema nit posjeduje niti jedna grana službene medicine?
Da .. zato kada uzmes ljekove te ne prođe bolest

Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Stvoritelj je stvorio svakoga čovijeka na njegovu sliku i priliku,te je u prirodu i čovijeka stavio za sve jednake znakove,nama dao karakteristike koje razvijamo kroz svoju osobnost po mogučnostima.Držimo li,se tih zakona,doči čemo do zdravlja a ako ih kršimo,oboljet čemo...
Da i to ima smisla .. pogotovo kada postoje krscani koji imaju rakove i razne bolestine
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:25   #3
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Mislim,nonšalatno provesti raspru,makar sam sa sobom...da li je uopće bitno tko u što vjeruje.Iako sam ,uvjeren kako Bog postoji te je u svakome od nas,bio on vijernik oli nevjernik.Sveto trojstvo su tri osobe (otac,sin i duh sveti) u jednoj, a to je i On. Katolička religija, nas uči praštati,kako sebi,tako i drugima, potrebno je samo zaželjeti i pozvati ga k sebi,misliti pozitivno.
Isus je povijesna ličnost,jer je i viđen,za razliku od drugih vjera.
On je jednostvan i sama ljepota i divota.,stoga čemo svi u raju sa sobom ponijeti ovozemaljsku, stečenu ljubav i znanje...Previše kompliciramo,dovoljno je samno istinski htjeti ili oprostiti sebi i drugima.
Čovjekova duhovna duša je središte i ishodište svega što se naziva čovijekom,duh je prožet svakom stanicom tijela.
Izranjavanost duhovne duše( oli psihosomatske boli) uzrokuje gotovo 70 % bolesti.previše se opterečuje i trči za materijalnim,ganja karijera,a osnovno zapostavlja.
Znate li da,riješenje za te čovijekove patnje,traume i duhovne boli,nema nit posjeduje niti jedna grana službene medicine?
Stvoritelj je stvorio svakoga čovijeka na njegovu sliku i priliku,te je u prirodu i čovijeka stavio za sve jednake znakove,nama dao karakteristike koje razvijamo kroz svoju osobnost po mogučnostima.Držimo li,se tih zakona,doči čemo do zdravlja a ako ih kršimo,oboljet čemo...

Nećeš voditi monolog budi siguran
Samo Bog liječi srca ranjena ,medicina nema sa tim ništa ,nije da neće nego NE MOŽE
Imati potpuno povjerenje u Krista jedini je put
Njemu idemo praznih ruku al će nas pitati koliko smo ljubavi dali ,više nego koliko smo primili
Njegovi zakoni su tako jednostavni i laki ,slijediti ih nije teško a za uzvrat dobiješ miiiir u duši i neš dobit jednu od tih 70 %bolesti
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:26   #4
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
U vrijeme kad je Krist živio ,a od tada je prošlo 2000 godina ,kakve dokaze o postojanju očekivaš ....
Crno-bijele ili fotografije u boji ?
Tonski zapis na cd-u ?
Video zapis ?
Što ?
Dokazi kakvi i priliče tadašnjem životu postoje ,to što ti želiš više od toga žao mi je .....
Što će se sve pitati ljudi koji će živjeti 4200 godine ,hoće li im biti jasno kako smo mi primitivno živjeli i uspjeli opstati u odnosu na njihovo doba
Znaš dobro na što mislim
Imas pravo .. tada je tekst jedini nacin cuvanja povijesti .. ali problem je sto nemamo potvrdu ni za jedan događaj iz isusovog zivota izvan biblije .. a i ove potvrde iz biblije nisu od ocevidaca(napisane su 30-40godina poslije njegove smrti minimalno), nemamo originale i neznamo ko su autori.Dosta je tu stvari koje su nejasne.
Vjerovatno je postojao neki Isus na tom podrucju, koji je mozda bio poznat po svojoj mudrosti i onda su se prepricavale price o njemu i nadodani su ovi mitski elementi i prica se pretvorila u religiju
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:28   #5
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post

Nećeš voditi monolog budi siguran
Samo Bog liječi srca ranjena ,medicina nema sa tim ništa ,nije da neće nego NE MOŽE
Imati potpuno povjerenje u Krista jedini je put
Njemu idemo praznih ruku al će nas pitati koliko smo ljubavi dali ,više nego koliko smo primili
Njegovi zakoni su tako jednostavni i laki ,slijediti ih nije teško a za uzvrat dobiješ miiiir u duši i neš dobit jednu od tih 70 %bolesti
Medicina liječi ne sve ali sve vise i vise ce. Mozes se postaviti ibez religije pozitivno! Ja sam zdrav/a i eto to je prvi veliki korak. nezeljeti bolest tj niti misliti o njoj. a i religija moze stetiti zdravlju. Osjecaj krivnje moze izazvati psihicke probleme idovesti do umisljenih bolesti kao samokaznjavanje sto si obicno ljudsko bice
Ajde kući is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:30   #6
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Mislim,nonšalatno provesti raspru,makar sam sa sobom...da li je uopće bitno tko u što vjeruje.


cut
Nije!
Tako dugo dok svoje vjerovanje ili nevjerovanje ni na koji način ne nameče bilo kome drugome!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:32   #7
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nije!
Tako dugo dok svoje vjerovanje ili nevjerovanje ni na koji način ne nameče bilo kome drugome!
Nebi se bas slozio .. ako ja vjerujem npr. da postoji neka vila koja me cuva od otrova i zbog toga popijem malo otrova to nije dobro bas .. ono sto vjerujemo ima veliki utjecaj na ono sto radimo.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:38   #8
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nije!
Tako dugo dok svoje vjerovanje ili nevjerovanje ni na koji način ne nameče bilo kome drugome!

Pazi naravno briga mene u sto k ovjeruje kako se o blaci i tako dalje. ali npr. istrazivanjau americi pokazuju da dosta protestanata vjeruje da ce se isus vratiti za vrijeme njihovog zivota, nije l ito stetno za razvijanje planiranje za buducnost' cak i pavao u poslanici kaze da rade i kruh zaradjuju umjesto ljencarenja(jer su mislili da isus dolazi za vrijeme njihova zivota)
Ajde kući is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:26   #9
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Nebi se bas slozio .. ako ja vjerujem npr. da postoji neka vila koja me cuva od otrova i zbog toga popijem malo otrova to nije dobro bas .. ono sto vjerujemo ima veliki utjecaj na ono sto radimo.
Pa ako ti vjeruješ ti i uzeo otrov,tko ti je kriv?
No ako ti netko drugi tebi da taj otrov,ili te prisili da ga uzmeš jer on vjeruje da ta vila postoji,je ono što sam ja rekla u prethodnom postu!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:27   #10
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Imas pravo .. tada je tekst jedini nacin cuvanja povijesti .. ali problem je sto nemamo potvrdu ni za jedan događaj iz isusovog zivota izvan biblije .. a i ove potvrde iz biblije nisu od ocevidaca(napisane su 30-40godina poslije njegove smrti minimalno), nemamo originale i neznamo ko su autori.Dosta je tu stvari koje su nejasne.
Vjerovatno je postojao neki Isus na tom podrucju, koji je mozda bio poznat po svojoj mudrosti i onda su se prepricavale price o njemu i nadodani su ovi mitski elementi i prica se pretvorila u religiju
Oooo imamo originale ,itekako da imamo al se o njima šuti....
Nisu podobni oni koji su ih otkrili "poštolj im na sljepoočnici "ko da ne znaš za takve stvari .....
Je ,tekst je tada bio jedini dokaz ,tekst i postoji ....
Očevidci su na kamenu ispisali događaje koji su tada i te kako bili bitni ,zapisali da se zna da je postojao Krist Sin Božiji mada ga tada njegovi nisu prepoznali ali zapisano je da je postojao ....
Nisu ga ni tada svi vidjeli ali su za Njega čuli ,brujala je cijela planeta
Pa i ja Zlatka Sudca nikad nisam vidjela ,čula jesam o njemu
Samo eto danas postoje mediji pa sam ga tako upoznala
Navedoh njega kao primjer eto tako ,pao mi prvi na pamet
Sad ,dalje je stvar vjere ,ni onda svi u Njega nisu vjerovali pa nije čudno da većina ni danas ne vjeruje
Ma svejedno ,nije bitno ......
Uglavnom dokazi postoje ,nedostupni jesu sad za sad ,ali promjenit će se i to
Istina se na kraju uvijek sazna ,ako ništa dočekat će nas na vratima raja onaj o kome smo čitav život vodili rasprave.... ili je ili nije
Zanimljivo je kako lik koji kao nije postojao ili nije Sin Božji toliko zaokuplja naše misli
Nije li to dovoljan razlog da se zapitamo ?
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:29   #11
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Pa ako ti vjeruješ ti i uzeo otrov,tko ti je kriv?
No ako ti netko drugi tebi da taj otrov,ili te prisili da ga uzmeš jer on vjeruje da ta vila postoji,je ono što sam ja rekla u prethodnom postu!
Znam .. ovo sto si rekla je jos gore jer stetis nekom drugom .. ali ja mislim da je i problem kada pojedinac steti sam sebi zbog svojih uvjerenja.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 15:54   #12
Ne lažem.
Izvor je knjiga iz hagioterapije,pa ju slobodno pročitaj,ako nisi educiran.
Tomislav Ivančić,je pisac,pa slobodno ukucajte na google pa se čudite...
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 18:09   #13
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Ne lažem.
Izvor je knjiga iz hagioterapije,pa ju slobodno pročitaj,ako nisi educiran.
Tomislav Ivančić,je pisac,pa slobodno ukucajte na google pa se čudite...
hagioterapija je medicina s teoloske perspektive dakle nema veze s stvarnoscu i liječenju bolesti
Taj ivancic ocito nezna o medicini kao tvrdi da nemoze rijesiti 70% psiholoskih problema i trebao bi se drzati filozofije i teologije
Ajde kući is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:00   #14
Sproveli su istraživanje na Mičigenu(znanstveno) , imam u časopisu autentično,
prije se vjerovalo da psihosomatske bolesti(stres,strka,napetost,neizvjesnost...) uzrokkuju 50 % somatskih bolesti na psihičkoj bazi,razini,koja je ujedno i uzrok, "brzoga životna tempa" što se nerijetko odražava na gastritis,ulkus pepticus-čir na želudcu,enteritis,kardiovaskularne anomalije, ...idr.. ,sada navode podatak od najmanje 70 %... uzroka,noksi samo zato jer se uvelike zanemaruje duhovna razina.,te zlo i pakost navlači na sebe samo zlo...Dakle,pučki gledano,sa tog segmenta čovijek bez brige i pameti bi komotno doživio 100 godina,..(pod uvjetom,da ga pretilost ne dokrajči,te njeni uzroci ..kao npr masna degeneracija jetre, tromboze,začepljenje kardiovaskularnog sustava,srčane mane,...idr)

Mogu Vam,komotno sve prepisati,od riječi do riječi,ali toga ima isuviše...
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:07   #15
Quote:
Ajde kući kaže: Pogledaj post
hagioterapija je medicina s teoloske perspektive dakle nema veze s stvarnoscu i liječenju bolesti
Taj ivancic ocito nezna o medicini kao tvrdi da nemoze rijesiti 70% psiholoskih problema i trebao bi se drzati filozofije i teologije
Ne tvrdi to Ivančić,već se samo bavi tim područjem, ovo tvrdi gore navedeno istraživanje iz gornjega posta poviše, i ne znam što vas to toliko smeta...
Nevjerne tome,bi vazda htjele neke dokaze,..pa ja ništa ne dokazujem,niti tebe i ikoga uvjeravam u išta, tvoja volja,briga mene,tko hoče neka vjeruje,tko ne želi njegova stvar(ionako time ja osobno, ništa neću promijeniti,neka mu je sretno, zaista .) ....
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:18   #16
Quote:
Ajde kući kaže: Pogledaj post
Medicina liječi ne sve ali sve vise i vise ce. Mozes se postaviti ibez religije pozitivno! Ja sam zdrav/a i eto to je prvi veliki korak. nezeljeti bolest tj niti misliti o njoj. a i religija moze stetiti zdravlju. Osjecaj krivnje moze izazvati psihicke probleme idovesti do umisljenih bolesti kao samokaznjavanje sto si obicno ljudsko bice
Vidiš,apsolutno se slažem da osječaj krivnje i te kako ,može izazvati psihičke probleme, (čak sam svjedočio,individuama koji su zbog razdiranja krivnje završili u paklu droge, ..i u komuni čenakolo se odvikavali..) kako sebi,tako i drugome, zato jednostavno treba raširititi ruke Isusu,ili gdje god želiš,.. oprostiti sebi od srca i biti će oprošteno,..oprostiti drugome i jednostavno mu reći,ja ti opraštam,ali molim te,oprosti i ti meni...i istinski to željeti,past će veliki kamen,teret sa srca.
Postoji li definicija za obično ljudsko biće,kao što kažeš?
Možeš li definirati,to obično?(ono što je tebi obično,ne mora biti i drugome obično tj. normalno..)..
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:13   #17
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Sproveli su istraživanje na Mičigenu(znanstveno) , imam u časopisu autentično,
prije se vjerovalo da psihosomatske bolesti(stres,strka,napetost,neizvjesnost...) uzrokkuju 50 % somatskih bolesti na psihičkoj bazi,razini,koja je ujedno i uzrok, "brzoga životna tempa" što se nerijetko odražava na gastritis,ulkus pepticus-čir na želudcu,enteritis,kardiovaskularne anomalije, ...idr.. ,sada navode podatak od najmanje 70 %... uzroka,noksi samo zato jer se uvelike zanemaruje duhovna razina.,te zlo i pakost navlači na sebe samo zlo...Dakle,pučki gledano,sa tog segmenta čovijek bez brige i pameti bi komotno doživio 100 godina,..(pod uvjetom,da ga pretilost ne dokrajči,te njeni uzroci ..kao npr masna degeneracija jetre, tromboze,začepljenje kardiovaskularnog sustava,srčane mane,...idr)

Mogu Vam,komotno sve prepisati,od riječi do riječi,ali toga ima isuviše...
Istina je.

Ne 70% psiholoskih problema nego 80% svih bolesti pocinju negativnim mislima i stresovima (ostatak su povrede, zracenja itd). U medicini je odavno zamjecena veza psiholoskog stanja osobe i zdravstvenog stanja i postoji nova grana medicine koja se samo time bavi - psihoneuroimunologija.

Psihoneuroimunologija je nova disciplina koja se bavi proučavanjem humoralnog djelovanja stresa, a posebna pozornost je posvećena sustavu hipotalamus-hipofiza-nadbubrežna žlijezda. Pod utjecajem hipotalamičkog podraživanja hipofiza izlučuje adreanokortikotropni hormon (ACTH) koji potiče srž nadbubrežne žlijezde na izlučivanje kortikosteroida. Nadbubrežna žlijezda ima velik značaj i u djelovanju stresa putem neuralnih mehanizama. Pod utjecajem simpatičkih podražaja srž nadbubrežne žlijezde izlučuje katekolamine (adrenalin i noradrenalin) koji putem krvi djeluju na unutarnje organe. Neuralni i humoralni lanac djelovanja u stalnom su međuodnosu i dovode do brojnih tjelesnih promjena.
Autonomni živčani sustav i endokrini sustav imaju najveću ulogu u djelovanju stresa. Oba sustava su vrlo blisko povezana sa korom mozga, odnosno djelom mozga gdje svjesno doživljavamo emotivnu uzbuđenost u uvjetima stresa.
...



Ovo nema izravne veze sa religijom, vec je jednostavno rijec o prirodnim zakonitostima. Neizravno, ako religija-vjera nekom poboljsava psiholosko stanje ona automatski djeluje i na poboljsanje zdravlja te osobe.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 16:50   #18
Nije uopće bitno, jer ljudi su biološka bića nastala evolucijom i vaš jedini zadatak u globalu je da budete sretni, uživate u životu i vjerujete što god hoćete, samo da prenesete genetski materijal na budući naraštaj koji će osigurati opstanak naše rase te na kraju umrete.
To je sve što se od vas traži
xdadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 17:43   #19
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
Znam .. ovo sto si rekla je jos gore jer stetis nekom drugom .. ali ja mislim da je i problem kada pojedinac steti sam sebi zbog svojih uvjerenja.

Problem je za tog pojedinca,no taj je izabrao,nije bio prisiljen,niti mu je drugi nametnuo.
O činjenju štete samom sebi bi se moglo puno reči...ako imaš volje,objasni u okviru ove teme!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica

Zadnje uređivanje VeronikaN : 08.01.2011. at 17:55.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 17:46   #20
Molim da se prestane razvlačiti temu,te ponovno pročita uvodni post.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.