Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2010., 22:18   #1
Dob za početak brijanja nogu?

drage curke, trebam jedan savjet

dakle, moja kćerka ima trinaest, skoro četrnaest godina. prije dva dana me je pitala kada ću joj prvi put obrijati noge i priznala mi je neke njene prijateljice već briju svoje noge.

znam da su druga vremena, al u moje vrijeme prvi put nije bio tako rano. ja sam svoje počela tek brijati sa nekih dvadesetak godina.

kada (bi)ste vi svojoj kćeri prvi put obrijale noge? kada ste vi prvi put obrijale svoje?

molim savjet iako to nije neki problem, ali me zanima što biste na mom mjestu. odmah ili čekali koji mjesec/godinu?

simone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:24   #2
ovisi koliko joj je to potrebno
ja sam isto dosta rano pocela sa tim al ne sjecam se tocno kad
isto sa 13..14...
i evo nemam nikakvih posljedica
ne mogu odgovoriti sa stajališta majke jer to nisam ali djevojcica sam nekad bila
__________________
Dancers learn to take pieces of their hearts and put them into the bottoms of their feet. ♥
PicajZlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:25   #3
Hm, to je sedmi ili osmi razred ako se ne varam. Koliko se sjećam, tamo negdje u to vrijeme sam i ja počela brijati noge. Ne čini mi se da je to prerano...
Taun We is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:28   #4
nije prerano, pogotovo ako joj je to stvarno potrebno.

vremena se mijenjaju, curice su naprednije nego mi u njihovo vrijeme i nema smisla da dijete ne želi nositi hlačice, suknjice radi dlaka.

svakako bih ti savjetovala da je ni slučajno NE BRIJEŠ, nego je odvedi u kozm salon na depilaciju, po mogućnosti šećernom pastom.

za početak pretpostavljam da joj je dovoljna depilacija potkoljenica
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:28   #5
ja se sjećam da sam prvi put obrijala noge u 8. razredu kad sam išla na krizmu... znači imala sam oko 14 godina.... naime, na krizmu sam imala suknju i onda je brijanje nogu bilo neizbježno sjećam se da sam to napravila bez ičega, onako na suho... auuuuuuuuč što je to peklo kasnije

draga bolje da joj ti obriješ noge nego da si sama obrije na sličan način kao ja
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:29   #6
Ne čini mi se to prerano. 20 mi se čini prekasno.

Mislim da to nije neka strašna stvar, pokaži joj kak da obrije noge i super. Zašto tolika frka? Što da je tražila kondome
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:30   #7
Pa sto je strasno u depiliranju? Ja sam ih isto krajem osnovne depilirala jer mi je bilo ružno vidjet dlake. Nema šanse da bi čekala do 20. godine na depiliranje. Pa bilo bi mi neugodno ići s prijateljima na plažu zarasla.
Mislim da ja to svoju mamu nisam ni pitala. Imali smo tjelesni u školi, trebalo se skinuti u kratke hlačice, uzela sam žilet i ajmo. Sjećam se da me sve peklo kasnije, valjda sam si kožu izderala
__________________
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Nuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:31   #8
ona će sad 8. razred.
joj cure hvala vam! pomogle ste puno
simone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:33   #9
budi sretna što te pitala... dobro je učinila
mene je toga svega bilo sram pitati moju mamu, jer sam jako sramežljiva....
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:34   #10
Ja sam prvi put obrijala noge s 12,13 godina. jbg, živim na moru, a sve moje prijateljice su se već brijale.

Inače, bolje je odvedi u salon na depilaciju, nego da se zajebava sa britvicom.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:41   #11
Kad se dečki požele početi brijati iako su im lišca još nalik dječjoj guzi, očevi im podvale tupe britvice.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:42   #12
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kad se dečki požele početi brijati iako su im lišca još nalik dječjoj guzi, očevi im podvale tupe britvice.
Da još više oderu lice?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:43   #13
kupi joj one trake s voskom i počupaj. dok joj cicke narastu kako treba, dlačice će skoro istrijebiti i bit će ti vječno zahvalna.
da se bar moja majka tako sjetila, ja sam prošla pakao žileta, bockavih nogu, porezotina, .....
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:44   #14
I ja sam počela otprilike u tim godinama, britvica i sapun. Prvi put sam se pregadno porezala, pa joj reci da pazi. Ne znam koliko bi bilo dobro u tim godinama početi s epilatorom, ali bio bi koristan jer če poslije morati sve rjeđe čupati/brijati
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:47   #15
hehe
hvala vam. ovi savjeti mi puno znače. sad ću porazgovarat sa njom i objasnit joj sve, a sutra ću prionuti na posao. hvala
simone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:53   #16
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Da još više oderu lice?
Ne. Kad nemaš kaj obrijati, pjena i tupa britvica ne rade apsolutno ništa.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 22:57   #17
Ma nije kasno, naravno ako ima dlačica..
Ja sam noge prvi put obrijala britvicom u prvom srednje, očajno je izgledalo, sva se porezala, onda sam kupila kremu za depilaciju, sa tim sam neko vrijeme, pa opet britvice, dok se nisam konačno odvažila kod kozmetičarke voskom.
I od tada, skoro 10god tako...
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 23:26   #18
Negdje s 12.

Bilo je to, znači, prije 12 godina!
I onda je to bilo normalno, a kamoli ne sad.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 23:44   #19
ja sam kasnila, očito

tek negdje sa 16 godina... ali u svoju obranu moram reći da imam jako svijetle dlačice i na svu sreću sporo rastu... pa nisam šokirala nikoga!
justhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 02:15   #20
Quote:
simone kaže: Pogledaj post
drage curke, trebam jedan savjet

dakle, moja kćerka ima trinaest, skoro četrnaest godina. prije dva dana me je pitala kada ću joj prvi put obrijati noge i priznala mi je neke njene prijateljice već briju svoje noge.

znam da su druga vremena, al u moje vrijeme prvi put nije bio tako rano. ja sam svoje počela tek brijati sa nekih dvadesetak godina.

kada (bi)ste vi svojoj kćeri prvi put obrijale noge? kada ste vi prvi put obrijale svoje?

molim savjet iako to nije neki problem, ali me zanima što biste na mom mjestu. odmah ili čekali koji mjesec/godinu?

Zar nije 13-14 godina uobičajeno vrijeme puberteta i odlakavljenja? Zabraniš li joj, samo će skrivećki doći do nekih polurješenja.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.