Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 21:35   #141
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
??? tlak 134/80 je perfektan!
a brojka 197, što je to?
valjda broj otkucaja u minuti
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 21:53   #142
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
valjda broj otkucaja u minuti
197? onda bi već sa jednoipol nogom bila preko jordana
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:22   #143
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
??? tlak 134/80 je perfektan!
a brojka 197, što je to?
srčani tlak je to, sad je 134 znači nešto je pao hitna neče doći nego kažu da je dovezemo sami inače ima 78g. u hitnu normalno neće a da je na silu vodim baš nisam za to a i neznam kako bih to izveo
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:34   #144
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
srčani tlak je to, sad je 134 znači nešto je pao hitna neče doći nego kažu da je dovezemo sami inače ima 78g. u hitnu normalno neće a da je na silu vodim baš nisam za to a i neznam kako bih to izveo
200 (systola) je visoki tlak ali nije prestrašno i sigurno nije za hitnu pomoć, možeš je i sa autom odpeljat (ili taksijem, tramvajem...)
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:03   #145
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
200 (systola) je visoki tlak ali nije prestrašno i sigurno nije za hitnu pomoć, možeš je i sa autom odpeljat (ili taksijem, tramvajem...)
što SRČANI tlak od 190 nije za hitnu
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:11   #146
RR od 200mmHg je za konzultaciju u nekoj od hitnih službi.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:41   #147
Ljudi, pitanja vezana za visok krvni tlak sam vam preselila na odgovarajuću temu. Evo link: Visok krvni tlak (hipertenzija)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:39   #148
Problem s tlakom

molim pomoć jer ću poludit. znači mlad sam, srednjih 20ih godina, nikad u životu nisam imao problema s tlakom ali je stvar u tome da ga nikad nisam ni mjerio, osim davno u osnovnoj školi na sistematskom.

jučer popodne sam osjetio nekakvo zahlađenje u lijevoj ruci i laganu slabinu, pa sam pomislio da je to problem sa srcem. iz tog razloga sam izmjerio kod kuće tlak na digitalnom tlakomjeru koji se na zapešće stavlja i pokazao je abnormalnih 165/103. izmjerio sam opet nakon 5 minuta i pokazao je 155/98. išao sam na hitnu odmah nakon drugog mjerenja jer je na doslovno 30 sekundi od kuće gdje su mi sa klasičnim tlakomjerom na pero izmjerili 160/70, znači srčani 28 manje unutar 6 minuta, apsurdno mi je to. napravili su mi ekg, poslušali pluća i još te neke sitne tjelesne pretrage i rekli mi da mi je sve savršeno, znači zaključak sam donio da mi je ovaj problem s rukom mozda jer sam ju zaležao ili cirkulacija, a ne srce pošto mi je ekg savršen bio.

danas u podne sam išao do svog doktora u zg (inače ne živim u ZG-u) da tamo testiram ovaj digitalni za zapešće i da mi oni izmjere sa svojim. digitalnim tamo izmjerim 160/103, nakon 5 minuta moj doktor uzme svoj tlakomjer na pero i izmjeri mi 140/75 i kaže kako je to vjerojatno samo akutno i da ovaj digitalni ne pokazuje dobro i poslali me doma. doma dođem i od onda sam 2-3 puta izmjerio i opet pokazuje 155/98 otprilike.

ja hoću poludit jer sam mjerio tlak znači na tri različita tlakomjera i svi pokazuju drukčije. kome vjerovati? 20 puta sam kod kuće već izmjerio tlak sa ovim digitalnim i prosječna vrijednost je 155/98, najčešće mi to izmjeri. dali zaista ne valja? muči me to jer su ovi na hitnoj jučer mi izmjerili 160/70, a ovaj doma mjeri 155/98 u prosjeku, znači na hitnoj ovaj na pero i ovaj digitalni koji kao ne valja pokazuju gotovo jednake vrijednosti što se krvnog tlaka tiče (iako sam na hitnoj mjerio samo 1 put, a s digitalnih sveukupno valjda 30 puta do sad). kako je moguće da pokazuje 3 različita rezultata na 3 različita tlakomjera? kako da ja dobijem realnu dijagnozu jer mi se sere kad čitam po internetu da visok tlak dovodi do srčanog, moždanog udara i ostalog sranja, a to mi ne treba, a realnu dijagnozu ne mogu dobit.

ispričavam se na dugom postu, ali hoću da shvatite zašto sam nervozan. još sam zaboravio napomenuti da me ne boli glava, ne osjećam mučninu ni ostale simptome koji se navode za visok tlak
KokoLedeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:05   #149
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
molim pomoć jer ću poludit.

jučer popodne sam osjetio nekakvo zahlađenje u lijevoj ruci i laganu slabinu, pa sam pomislio da je to problem sa srcem.


izmjerio kod kuće tlak..
izmjerio sam opet nakon 5 minuta..
išao sam na hitnu..
danas u podne sam išao do svog doktora u zg (inače ne živim u ZG-u)..
izmjeri mi..
doma dođem i od onda sam 2-3 puta izmjerio..
20 puta sam kod kuće već izmjerio tlak..
sveukupno valjda 30 puta do sad..
u jednom danu si izmjerio tlak više nego ja u cijelom svom životu..

pregledali su te na hitnoj, rezultat je da je sve u redu..

duboko udahni i izdahni, sjedni na bicikl, naruči pizzu, odi u kino, prošeći, pogledaj dobar film, odi van i ispleši se, popij pivu, meditiraj, opusti se..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:18   #150
samo me zanima zašto dobijam znatno drukčije rezultate na tlakomjerima, al dobro, pojest ću nešto
KokoLedeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:44   #151
Velik broj liječnika smatra (a to se dobrim dijelom dokazuje kroz praksu), kako tlakomjer koji se plasira na zapešće nije adekvatan poput onog koj se stavlja na nadlakticu (unatoč svim uvjeravanjima i "korekcijama" kojima nas bombardiraju proizvođači&prodavači).

Dakle, fino nabavi nekakav "nadlaktični" tlakomjer, prije mjerenja odleži cca 3 ili i više min i onda fino izmjeri tlak - može i u ležećem položaju.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:41   #152
Imam jednu nedoumicu pa ako bi netko bio toliko ljubazan da mi objasni jer od doktora sam dobila samo "ne znam".
Dakle, bila sam kod oftamologa na pregledu i nakon pregleda očiju mi je rekao da su mi krvne žile zakrivljene malo i pitao me dali imam visoki tlak ili ako sam imala.Ja kažem da ne ,zapravo da sam često imala jako nizak tlak koji se sa godinama došao na normalnije vrijednosti ,iako još katkad zna biti niži kad je južina.
I pitam od čega to još može biti?
Ne zna...
Inače sam kratkovidna ,ne jako .
Vid na daleko mi je savršen,vadila krv sve super nema kolesterola,ni šećera,željezo dobro.
Jedino da mi je sol niža.
Biciklist sam tj često bicikliram i na volanu imam brojač otkucaja i kad počnem biciklirati bude na 60 do 70 otkucaja.Ne znam dali to imam kakve veze.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:41   #153
Pozdrav, izmjerio sam danas tlak, 114/58, izmjerio sam ga prekjucer, 113/53, musko sam, imam 22 godine, ne bavim se nikakvim sportom, ne pusim, ne pijem. Inace sam uvijek imao nizak tlak, ali zar nije ovo 53 malo prenisko, tj, zar nije prevelika razlika izmedju 113 i 53, ili ti ga 114 i 58? Primjetio sam da se ovaj drugi dio tlaka spustio otkad sam poceo svaki dan doma radit sklekove, trbusnjake, rastezanje, planking i vjezbe za bicepse, jel ima to kakve razlike? Inace sam anksiozan, i onda me ovakvih stvari jos vise strah jer mi se tlak tako nizak ne cini normalan
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:29   #154
Sistolicki tlak dosta visi od dijastolickog

Pozdrav, musko sam, imam 22 godine, ne pijem nista osim vode i zelenog biljnog caja, ne pusim, radim sklekove i trbusnjake, i neke manje vjezbe svaki dan, otprilike nekih 20 min na dan, ono sto me zanima je sto mi je razlika tlaka izmedju sistolickog i dijastolickog prevelika. Sistolicki mi se uvijek krece izmedju 105-115, a dijastolicki nikad nije veci od 60, s time da je vecinom izmedju 53-55, kako je to moguce, da mi je razlika izmedju ta dva tlaka toliko velika, znaci uvijek su ovakvi rezultati, 114/53, 112/55, 110/60, 113/54, zar nije to prevelika razlika sistolickog i dijastolickog? Kazem vam, ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, nista, vodim izrazito sedentarni nacin zivot, osim sto tih 20 min na dan provedem uz tjelovjezbu
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:51   #155
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav, musko sam, imam 22 godine, ne pijem nista osim vode i zelenog biljnog caja, ne pusim, radim sklekove i trbusnjake, i neke manje vjezbe svaki dan, otprilike nekih 20 min na dan, ono sto me zanima je sto mi je razlika tlaka izmedju sistolickog i dijastolickog prevelika. Sistolicki mi se uvijek krece izmedju 105-115, a dijastolicki nikad nije veci od 60, s time da je vecinom izmedju 53-55, kako je to moguce, da mi je razlika izmedju ta dva tlaka toliko velika, znaci uvijek su ovakvi rezultati, 114/53, 112/55, 110/60, 113/54, zar nije to prevelika razlika sistolickog i dijastolickog? Kazem vam, ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, nista, vodim izrazito sedentarni nacin zivot, osim sto tih 20 min na dan provedem uz tjelovjezbu
Možda mjeriš sa digitalnim tlakomjerom?

Na zapešću, ili na nadlaktici?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:41   #156
Zahvaljujem se na odgovoru. Mjerim na digitalnom tlakomjeru, odmah iznad lakta. Kad recimo moja mama mjeri tlak, njoj je uvijek u priblizno jednakim vrijednostima, tj sistolicki i dijastolicki joj nisu toliko razdvojeni, recimo, njoj je obicno 102/60, 110/70, a koristimo isti tlakomjer. Inace, bio sam kod kardiologa jer sam imao neke panicne napadaje i to mi se ocitovalo kroz srce, preskakalo je, radilo je ubrzano, itd, pa su me uputili kardiologici, ispostavilo se da mi je sve u redu sa srcem i da su to bili psihosomatski uzroci koji su se doista povukli jednom kad sam cuo da mi nije nista, ali ono sto zelim rec, posto sam bio u vise navrata kod kardiologice radi vise testova, svaki put su mi mjerili tlak, i uvijek je bio 100/60, to je bilo sve prosle godine, prije cetiri mjeseca su mi mjerili tlak za lijecnicki, bio je 110/70, kad ga mjerim doma, je 113/53, 110/55, itd, ne razumijem, s time znaci da je mojoj mami uvijek u redu tlak, dok se meni bas razdvajaju ova dva, ne znam sad koliko je moguce da je tlakomjer u redu, sto ne bi onda i njoj trebao pokazivat takodjer, for the lack of a better word, neravnomjeran tlak? Evo, ovog trenutka sam izmjerio tlak, pise da mi je 112/53. Jedini simptom koji sam primjetio u zadnje vrijeme je kao da mi fali zraka, stalno moram duboko udahnut, a to mi se javlja samo kod sjedece i lezece pozicije, cim ja pocnem radit sklekove i ostale stvari gdje mi se ubrza puls, ta potreba za zrakom mi nestane, ovako u mirnim pozicijama, stalno mi zrak fali

Zadnje uređivanje reason2die : 18.07.2017. at 09:57.
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:42   #157
Digitalci (posebice ovi jeftiniji, no isto tako relativno prečesto za moj ukus i profesionalni) očitavaju preniske vrijednosti dijastoLičkog tlaka, nešto manje učestalo i sistoLičkog nego što bi te vrijednosti bile izmjerene standardnim živinim tlakomjerom.
Opisane diskrepancije su izraženije kod osoba sa generaliziranom aterosklerozom, kod nekih pacijenata na kemoterapiji, kod nekih sistemskih bolesti i sl.

Dijastola ti baš i neće biti 53-55mmHg u tvojoj situaciji, to je ipak realno puno bliže 70mmHg.

Reduciraj sedentarni način života u korist aktivnog, riješi se anksioznosti (kod tebe, ovako na prvu loptu, i uz malo depresivne komponente) i bit će sve OK - i sa disanjem i sa većinom toga što ne štima kod tebe
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:51   #158
Nije da ti ne vjerujem, ali kako to da onda mojoj mami bude normalan tlak, tj u granicama normale, a meni je razlika uvijek prevelika, recimo, ona ce izmjerit tlak, njoj bude 100/60, nakon pet minuta cu ga izmjerit ja, meni ce bit 110/53, kuzis, zar ne bi onda i njoj takodjer trebala bit veca razlika izmedju dva tlaka ako je vec tlakomjer taj koji ne sljaka? Jedino nas dvoje koristimo taj tlakomjer, pa ne mogu ovu tvrdnju potkrijepit vecim dokazom, recimo da i moji frendovi jedan iza drugog izmjere, pa da usporedimo, ali ne znam, bas me paranoja da nesto nije u redu sa mnom, tlakomjer je inace iz Japana i dosao je 900 kn, pretpostavljam da nije neki srot
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:40   #159
Nelogicno, Celer izaziva visok tlak?

Celer snizava krvni tlak, opisano je na bezbroj mjesta. Medutim, meni bliska osoba, koja je prezivjela aneurizmu i godinama trosi lijekove protiv visokog tlaka ima problem da nakon konzumacije hrane koja sadrzi Celer ima problem sa visokim tlakom! Slicno divljanje tlaka ima i kada konzumira grejp.

Zasto je to tako, sto bi mogao biti uzrok?

Zasto je npr na Vegeta bocicama raznih zacina navedeno da proizvod moze sadrzavati tragove Celera?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:39   #160
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Celer snizava krvni tlak, opisano je na bezbroj mjesta. Medutim, meni bliska osoba, koja je prezivjela aneurizmu i godinama trosi lijekove protiv visokog tlaka ima problem da nakon konzumacije hrane koja sadrzi Celer ima problem sa visokim tlakom! Slicno divljanje tlaka ima i kada konzumira grejp.

Zasto je to tako, sto bi mogao biti uzrok?

Zasto je npr na Vegeta bocicama raznih zacina navedeno da proizvod moze sadrzavati tragove Celera?

Jer je celer jedan od poznatijih alergena.

Za grejp je poznato da ima kontraidikacije sa nekim lijekovima.

Gotove mjesavine zacina u principu imaju u sastavu veliku kolicinu soli, mozda zbog toga dolazi do povisenja tlaka.
Sevilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.