Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 12:44   #1441
Jedan od načina, probaj ovdje: http://imageshack.us/

Uploadaš sliku i onda staviš ovdje link na tu sliku. Vidi moj post malo višlje, samo sam kopiro link od slike...
hakimaajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:37   #1442
Quote:
Pika BO kaže: Pogledaj post
Super i ljepo ti je to ...

Možeš mi reči - jesi radio spodnji dio i prvu platu / deku, od siporexa YTONG možda ?
Deka je beton a donji dio je od siporeksa
zracki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 23:47   #1443
Sutra dovršavam roštilj tj. kapa je na redu ovo je šalung [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] sada imam jedno pitanje koj omjer je najbolje napraviti za kapu 3:1 ili ići na jače, planiram dodavati i ona vlakna koja pojačavaju beton to sam dosad stavljao u deku. otvor je 45X80 za dimljak a visina je 38 cm tj. 6 redova. Nadam se da će to poraviti moja zaj.... sa prevelikom otvorom.
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:27   #1444
renoviram pečenjaru

Problem je dim, čitao sam po forumu, eksperimentirao i došao do nekih rješenja koja ću ugraditi. Veći nagib svoda, "zub" na početku nadvoja, sam svod drugog oblika..
Ono što ne razumijem je dovod svježeg zraka u ložište.
O ovome nekoliko ljudi priča, ali ne razumijem gdje se dovodi zrak u samu pečenjaru i kako to pomaže riješiti se dima?
Molim pomoć, kad već radim da probam i to.. lako ćemo kasnije zatvoriti rupe ako treba, samo ne znam gdje da ih napravim.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 08:37   #1445
Quote:
Sasha kaže: Pogledaj post
Problem je dim, čitao sam po forumu, eksperimentirao i došao do nekih rješenja koja ću ugraditi. Veći nagib svoda, "zub" na početku nadvoja, sam svod drugog oblika..
Ono što ne razumijem je dovod svježeg zraka u ložište.
O ovome nekoliko ljudi priča, ali ne razumijem gdje se dovodi zrak u samu pečenjaru i kako to pomaže riješiti se dima?
Molim pomoć, kad već radim da probam i to.. lako ćemo kasnije zatvoriti rupe ako treba, samo ne znam gdje da ih napravim.


Smatram da je dovod zraka u ložište obavezan samo u slučajevima kada je pečenjara-kamin u zatvorenoj prostoriji. Poprečni presjek dovodnog kanala za zrak je proporcionalan veličini ložošta.
U slučajevima kada je pečenjara vani na otvorenom, mislim da je taj dovod suvišan.
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:24   #1446
Gotov sam sa kapom i radovi su pri samom kraju. Sada imam još zadnje pitanje kako se postavljaju šamotne cigle. Moj plan je posipati i izravnati "pod" sa smjesom botovca i cementa kao kako su se nekada postavljale keramičke pločice, te kada postavim na to šamot sve zaliti sa samotnim brašnom i staklenom vodom izmiksano ili sa gotovim šamotnim mortom sve ovisi koja je kombinacija jeftinij. Sda me zanima da lije to pravilan način za postavljanje šamotne cigle za dno ložišta ili negdje griješim. Hvala unaprijed na konstruktivnim odgovorima.
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:12   #1447
Jedno pitanje ...?

Kako bi reagirale granitne kocke 10x10 cm , to su one sa starih cesta , ako

bi ih stavio na pod ložišta od pečenjare - roštilja ?
mkalan10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 23:08   #1448
Sasvim zadovoljavajuce.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 16:48   #1449
Pozdrav svima!
Trebam savjet u vezi drvene konstrukcije.
Imam betonsku ploču dimenzija 4.3m X 2.8m. Zanima me koliko biste stavili nosivih drvenih stupova na dužinu 4.3m? Dva ili tri para? I da, koje dimenzije (debljine) stupova? Važno je reći da bi krov trebao biti na 4 vode sa šindrom gore...
Tnx!
bekspejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 18:32   #1450
a što mislite umjesto za kupolu iznad ložišta uvaliti staru tućanu kadu pa na njoj isječi otvor za dimnjak
kreatori is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:05   #1451
Osobno mislim da mozes ocekivati pukotine na spojevima kade i zidova jer se ipak zeljezo vise siri/skuplja pri promjenama temperature od betona ili zida.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:47   #1452
evo,nakon dugo vremena i nekoliko odgoda konačno sam i sam krenuo u realizaciju zvana pečenjara...



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
nastavak slijedi....
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 08:40   #1453
Samo naprijed! I stavljaj slike.
ZlayaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:57   #1454
današnji nastavak...



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:27   #1455
Ako sam dobro vidio odmah iza ti je septička jama, možda si mogao nju iskoristiti za temelje????????
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 14:19   #1456
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro vidio odmah iza ti je septička jama, možda si mogao nju iskoristiti za temelje????????
nije septička nego odvod od kuhinje,a i malo mi je nekako predaleko od dvorišta...
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 10:33   #1457
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
nije septička nego odvod od kuhinje,a i malo mi je nekako predaleko od dvorišta...
Pa na prvoj slici se odmah iza kolčića a pokraj kuruzane ja mislim, baram tako izgleda da je septička.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 18:33   #1458
http://imageshack.us/g/585/p7220065.jpg/

Evo tu morete pogledati slike
brankof is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 20:31   #1459
evo,danas došlo na red šalovanje temelja,nije baš ispalo estetski ali se nadam da bude funkcionalno,čak je i mačak pregledao i dao zeleno svijetlo i udario pečat....


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 21:27   #1460
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
evo,danas došlo na red šalovanje temelja,nije baš ispalo estetski ali se nadam da bude funkcionalno,čak je i mačak pregledao i dao zeleno svijetlo i udario pečat....


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav!
uzmite u obzir i težinu same pečenjare, znači, možda malo ojačati područje gdje će doći sama cigla

i kako staviti ovako sliku? ja sam svoju pećicu upravo dovršio ovih dana pa da se priključim sa slikama
renato76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.