Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 21:57   #1
Kakav je vaš dom i kako bi izgledao vaš idealan dom?

Čitam maloprije članak o domovima po planeti, kako to izgleda po određenim zemljama.

Razlikuju se kuće i stanovi od države do države, kao i površina prostora, vrste prostorija i uređenje.
Kako izgledaju vaši domovi? Ako je baš vaše, jeste li zadovoljni kako ste uredili?
Kako bi trebalo izgledati, da imate mogućnost sve posložiti po svom jusu?


Uopće ne znam kako bi izgledala standardna hrvatska kuća ili stan

hvala
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 04.01.2017., 22:00   #2
link
Essegg is offline  
Old 04.01.2017., 22:05   #3
Joj, je l' se mora bas svaka tema zasrati
Ova je bas lijepa

Jucer sam nesto gledala cijene nekretnina u gradu u kojem bi se mozda skrasila i nesto planirala...
Htjela bih si jedno i po sobni stan. Sad si me bacila 3 koraka unaprijed s planiranjem uredjenja

Mastam Javim se
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.01.2017., 22:09   #4
jao, mislim da sam bas maloprije na yt pogledala video cure koja je zivjela u jednom od ovih stanova u japanu (ovaj sa zutom kupaonom)

nije ono sto sam si ja zamisljala kao "japanski stil", jedino mi se svidjelo sto spavaju na podu al na futonima.

idealnim si zamisljam neki jednostavni minimalisticki "japanski stil iz moje glave" al buduci sam hrcak, moram prvo naci nacina da se rijesim viska stvari.

(il da skupljam pare za sobu s ormarima koju cu drzati sakrivenu ili zakljucanu kad dodju gosti - sjecate li se monikine sramotne neuredne "smocnice"? - Hannah ce se sigurno sjecati )
countrywoman is offline  
Old 04.01.2017., 22:14   #5
Moj idealni dom je open plan house, 3 etaže, 3 spavaće sobe, laundry room, garaža u podrumu, vrt od 400 kvadrata s jezercem u sredini.
Bazen s onim sitnim mozaik-pločicama, natkrivena drvena terasa s pletenim namještajem...

Patio. Balkon u spavaćoj sobi koji gleda na vrt.
Dvije kupaonice, jedna u prizemlju, jedna na katu...

E naravno, i kamin s dvije fotelje i stolićem za kavu. Što sam još zaboravio? Mramor u kuhinji, hodniku blagavaonici i kupaonici.

Super tema.
Essegg is offline  
Old 04.01.2017., 22:17   #6
trenutno sam u mini stančiću od 30 kvadrata sa fantastičnim rasporedom i maksimalno iskorištenim prostorom. Ono što planiram nasljediti je za mene blizu idealnog. Vjerojatno jer sam na to navikla i blizu mi je srcu. Kuća s prizemnim dnevnim dijelom, i sobama na katu. Idealno bi bilo da ima velik travnjak i vrt, ali šta se može...
Što se tiče uređenja, bijelog mi je dosta do kraja života. Kombinacija drva, tamnijih, intenzivnih (ali ne šarenih) boja i ne prevelika načičkanost su moj izbor.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 04.01.2017., 22:18   #7
lijep pogled

Essegg is offline  
Old 04.01.2017., 22:19   #8


Done
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 04.01.2017., 22:32   #9
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kako bi trebalo izgledati, da imate mogućnost sve posložiti po svom jusu?
Idealno bi bilo na moru, kamena kuća ili koliba u šumi.

Što se eksterijera tiče.
Interijer - drvo, toplo, šareno, mekani naslonjači i ležajevi.
Htjela bih biti hoarding princeza pa bi onda imala brdo knjiga, brdo slika, brdo muzike, dobar sound sistem, keramičke lampe kakve npr radi atelier Derda Hudec, po podovima one šarane krpenjare ili pravi orijentalni tepih, voljela bih imati baldahin nad krevetom i štikane zavjese na pol prozora + neki kul detalj tipa veliki samovar ili nargilu ili nešto slično tome. Ugl. vjerojatno bi bilo pametno zaposliti stručnjaka da se ima love i dat možda 5, 6 natuknica kojima bi se onda čovjek vodio.

Ne volim moderne, hladne i bijele stanove i minimalizam. Što je vjerojatno i očito iz nabrojenog.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 04.01.2017., 22:33   #10
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
lijep pogled
Mene jeza lovi

Spavala sam u jednom hotelu sa slicnim pogledom i nekako mi nije bilo lijepo.
Ne znam... Ima mi nesto zastrasujuce u toj surovosti


Inace zadovoljna sam sto sam postigla u trenutnom smjestaju, ulaganja cak ni nisu bila nesto velika, a bas mi je fino u mom dijelu brloga

Mastam o jedno i po sobnom stanu. Ugodnoj i prakticnoj kuhinji. Kupaoni s kadom. Dnevna soba s radnim stolom, sintisajzerom, policama koje cuvaju posebne trenutke. Spavaca s krevetom, prakticnim ormarom, ogledalom, nocni ormaric sa svake strane kreveta. Hodnik ako bog da minijaturan! Ma moze se i izvana ulaziti drito u dnevni u kojem bi u kutu imala ormaric za cipele i vjesalicu za kapute.
Prostorije s velikim prozorima i puno svjetla. Bijeli zidovi.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.01.2017., 22:38   #11
Uz one prave, volim i kamine na bio-etanol, želim imat jedan u dnevnom boravku...



doduše ne samostojeći, već zidni.
Essegg is offline  
Old 04.01.2017., 22:39   #12
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post

Mastam o jedno i po sobnom stanu. Ugodnoj i prakticnoj kuhinji. Kupaoni s kadom. Dnevna soba s radnim stolom, sintisajzerom, policama koje cuvaju posebne trenutke. Spavaca s krevetom, prakticnim ormarom, ogledalom, nocni ormaric sa svake strane kreveta. Hodnik ako bog da minijaturan! Ma moze se i izvana ulaziti drito u dnevni u kojem bi u kutu imala ormaric za cipele i vjesalicu za kapute.
Prostorije s velikim prozorima i puno svjetla.
ovak otprilike izgleda moj trenutni unajmljeni, osim sto je kuhinja bolesno premalena i skoro pa beskorisna za moje potrebe.

i dnevni boravak ima kombinaciju starog namjestaja koji kao da su skupljali iz tri razlicita stana sto im se nije svidjalo. razmisljala sam nesto od toga zamijeniti novim al jos ne znam koliko cu ostati pa je to jos uvijek pod upitnikom.

spavaca soba i kupaonica su upravo takve kakve spominjes. i prozori, samo svjetla nema jer dan kratko traje i cesto je oblacno.

jedino nemam sintic . ni vjesalicu i ormaric za cipele jer jos premjeravam kolike da nabavim i kam da ih tutnem.
countrywoman is offline  
Old 04.01.2017., 22:47   #13
A na sto ti puca pogled?

Ja bi da gleda na neko zelenilo.
I da sam dovoljno visoko da ne moram razmisljati hodam li gola ili ne, samo je li mi udobno i osjecam li se senzualno
Ali ne bi previsoko tako da mogu brzo istrcati ako je neko sranje
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.01.2017., 22:48   #14
Meni je moj idealan. Još moram kuhinju usavrsit i to je to. Al čekam bolja vremena.
33mq dnevnog s kaminom, kuhinja i blagovaonica, 3 spavaće, jedna naša, druga djeca, treća gostinjska koja služi kao radna soba jer je tu radni stol s kompom. 2 wecea, u većem i tuš kabina i kada. U manjem samo lavandin, školjka i bide. Mala ostava. Velika lijepq okućnica (to milostivi pobožno pazi), dva balkona.
U principu smo sve i napravili točno kako smo htjeli uz pomoć arhitekta. Sjećam se da sam namještaj u dnevnoj nacrtala u paintbrushu. arhitekta dobro nije šlag strefio
Blentava is offline  
Old 04.01.2017., 22:53   #15
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ali ne bi previsoko tako da mogu brzo istrcati ako je neko sranje

kad smo kod sranja
kao netko tko je preživio rat i granate su letile i padale preblizu, ja bih kuću s podrumom.
kuća će imati kuhinju, dnevni, spavaće, radnu sobu
balkon ili trijem, gdje će biti stol za sve moje drage ljude. i komad vrta i zelenila.
da gledam prirodu kako se mijenja u ciklusima. da pijem kavu i bosa hodam po travi sa šalicom u ruci.
puno svjetla, na podu ili stari parket ili keramičke pločice koje izgledaju kao drvo. podno grijanje.
za sada toliko
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 04.01.2017., 23:13   #16
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
A na sto ti puca pogled?

Ja bi da gleda na neko zelenilo.
I da sam dovoljno visoko da ne moram razmisljati hodam li gola ili ne, samo je li mi udobno i osjecam li se senzualno
Ali ne bi previsoko tako da mogu brzo istrcati ako je neko sranje
s jedne strane na ulicu (mala i relativno mirna) a s druge na "sumarak" - zeleno podrucje okruzeno drugim zgradama u koje se ne moze nego kroz te zgrade. susjedi ispod mene imaju vrt, kao i u susjednim zgradama, a ima i drveca u "nicijem" dijelu.

prvi kat. ako hocu setat gola, navucem zastore.
i sad kad mogu lakse hodati, posebno stepenicama, brzo sam vani ako treba. (lifta nema)

skoro sve je super osim kaj su zidovi nula izolacije i sve se cuje a susjedi kreten do kretena. do maloprije su se s lijeve strane svadjali a sad je ovaj s desne poceo lupati cekicem nakon sto mu se dijete deralo oko 45 minuta na sto nije obracao paznju.
countrywoman is offline  
Old 04.01.2017., 23:19   #17
Essegg is offline  
Old 04.01.2017., 23:20   #18
E da, bravo, dobra izolacija! I dobri susjedi...

(Do prije pola sata sam slusala dijete s gornjeg kata kako trci, skace i drelji se, a onda su roditelji nesto zabijali ili nesto popravljali cekicem )
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.01.2017., 23:25   #19
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
E da, bravo, dobra izolacija! I dobri susjedi...

(Do prije pola sata sam slusala dijete s gornjeg kata kako trci, skace i drelji se, a onda su roditelji nesto zabijali ili nesto popravljali cekicem )
i nisi povezala to dvoje?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 04.01.2017., 23:44   #20
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
i nisi povezala to dvoje?
Nocas zelim mirno spavati
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.