Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2011., 14:20   #81
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
seroxat se kod osoba sklonih agresivi, maniji, ne propisuje, od njega se slabo spava i postaješ još agresivnija.

tebi su izgleda (ako istinu govoriš) promašili terapiju

dobar lijek za tebe bi bio AD Fevarin koji olakšava uspavljivanje i ne veže se agresivno na serotonin, već ga stabilizira na drugačiji način (da sada ne pišem esej ) i dobar je za obuzeto prisilni poremećaj.

lijekovi Portal oliti Prozac se često daju osobama koje imaju problema s prehranom (bulimija, anoreksija), znači nešto slično tvome stanju.

ako te i dalje bude "prala" agresiva, možda te budu uskoro tretirali manjim dozama antipsihotika, no sve u svemu lijepo objasni psihijatrici svoje simptome, jer nije neuobičajeno da nakon dugogodišnjeg korištenja AD i anksiolitika oni dovedu do paradoksa. tj. da počinju "obrnuto" djelovati (zasićenje), te ćeš jedno vrijeme morati na haldol, rispiredon ili leponex.
slazem se s ovim postom, ja sam koristila seroxat i on je vrsta "dizalice" odnosno on te tjera na aktivnost jer su depresivne osobe najcesce povucene u sebe i on ih potice na aktivnost
sanctum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 14:26   #82
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Xeroxat je PLACEBO.. vjerovali ili ne
mislim da grijesis u vezi s tim to nije placebo jer ja sam lezala u bolnici anorexia itd. bila sam na fluvalu a kako sam pocela piti seroxat pocelo je biti sve bolje jer seroxat djeluje tako sto poboljsava otpustanje serotonina i time se osjecas bolje. a meni je pomogao i udebljala sam se (anorexia).
sanctum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:01   #83
Ljudi molim vas hitno je,već tri dana pijem Seroxat 20mg pola tablete ujutro i prepisan mi je za depresiju i anksioznost ali ja imam osjećaj da sam još gore jer njega pijem,opet su mi došli napadi panike u ova tri dana i neki trnci u glavi,i kao da imam od njega neka čudna uvjerenja(slično kao u shizofreniji)...I haluciniram u snovima,snovi su mi užasno realni a nikad mi se to prije nije događalo...mene je strah popit sutra seroxat opet ja mislim da on mene izluduje u glavi....da li se to kome dogodilo,jesu li to samo nuspojave i da li će prestati ili ga moram prestati pit pod hitno?
Sieni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:26   #84
Quote:
Ljudi molim vas hitno je,već tri dana pijem Seroxat 20mg pola tablete ujutro i prepisan mi je za depresiju i anksioznost ali ja imam osjećaj da sam još gore jer njega pijem,opet su mi došli napadi panike u ova tri dana i neki trnci u glavi,i kao da imam od njega neka čudna uvjerenja(slično kao u shizofreniji)...I haluciniram u snovima,snovi su mi užasno realni a nikad mi se to prije nije događalo...mene je strah popit sutra seroxat opet ja mislim da on mene izluduje u glavi....da li se to kome dogodilo,jesu li to samo nuspojave i da li će prestati ili ga moram prestati pit pod hitno?
To su samo pocetne nuspojave i trebale bi prestati kad se organizam navikne na lijek. Obicno se na pocetku terapije AD-om ordinira i neki anksiolitik da bi se lakse podnijele nuspojave. Ako su nuspojave toliko intezivne da ometaju normalo funkcioniranje, treba se obratiti svom lijecniku.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:45   #85
Quote:
Sieni kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas hitno je,već tri dana pijem Seroxat 20mg pola tablete ujutro i prepisan mi je za depresiju i anksioznost ali ja imam osjećaj da sam još gore jer njega pijem,opet su mi došli napadi panike u ova tri dana i neki trnci u glavi,i kao da imam od njega neka čudna uvjerenja(slično kao u shizofreniji)...I haluciniram u snovima,snovi su mi užasno realni a nikad mi se to prije nije događalo...mene je strah popit sutra seroxat opet ja mislim da on mene izluduje u glavi....da li se to kome dogodilo,jesu li to samo nuspojave i da li će prestati ili ga moram prestati pit pod hitno?
Joj iste sam ja imala probleme sa seroxatom i zato sam ga i ostavila. Inace, seroxat je AD sa najvisom stopom samoubojstava kao nuspojave. Ja nisam izdrzala, pa sam nasla svoj mir sa cipralexom. Ali to je samo moje licno iskustvo.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:06   #86
Evo malo moja iskustva sa Seroxatom. Uzimam ga već 2 godine i meni je stvarno pomogao... Od nuspojava je to što sam se udebljao (jedno 10tak kila) i ponekad imam čudne snove. Razlog zbog kojeg sam ga počeo uzimati je anksioznost koja je u potpunosti nestala. Po meni, čak malo i previše...
jasamja385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 17:30   #87
Evo baš čitam i meni također seroxat izaziva ove nuspojave,i sad me strah i debljanja,dođe mi da ga prestanem pit
LalaLand. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 23:42   #88
Želim s vama podijeliti svoja pozitivna iskustva s ovim lijekom!

Počela sam najprije s kombinacijom xanax i seroxat da bih nakon 1 mjesec ostala samo na seroxatu. Sad sam na terapiji 4. mjesec. Taj je lijek promijenio moj život na bolje jer dobila sam puno energije dok sam prije stalno bila pospana i nisam ništa mogla napraviti kako spada. Ali, ono najbitnije što se mora napomenuti, sve je to samo u našim glavama i zato nikome ovaj lijek neće pomoći ako si ne promijenite stav o životu i općenito ako ne steknete pozitivniji pogled.
Suočila sam se sa svojim strahovima i pobijedila i onaj najgori koji većinu muči, strah od smrti. Nije svaki dan bajno, ali počela sam voditi aktivniji i zdraviji život, više se kretati, družiti s ljudima, svi mi kažu da zračim pozitivom. Što se tiče nuspojava, smatram da većina samo umisli to od vlastitog straha. Dakle, većina piše da im se spava od lijeka dok ja imam i višak energije i čak manje spavam nego prije, ali mi ne fali. Što se tiče seksualne disfunkcije, također smatram da nije isto kod svih, tako da nemojte se plašiti. Ja sam čak nakon tog lijeka postala sebi privlačnija i osjećam se bolje u vlastitom tijelu, ali naravno nije lijek zaslužan nego sam počela vježbati. Također - debljanje? ne znam kako to može biti nuspojava, ja sam čak smršavjela 4 kg, sve je samo stvar volje.

Dakle, toplo preporučam ovaj lijek svima koji sumnjaju trebaju li ga uzimati ili ne jer ja sam bila veliki protivnik svih lijekova, ali mogu reći da nisam krenula uzimati ne znam gdje bih danas bila. Uspjela sam razbistriti glavu i krenuti dalje u život jača i spremna na nove teškoće. Ne bojim se ni skidanja sa lijeka, a nakon mjesec dana slijedi taj period pa ću nadam se i tad podijeliti dobra iskustva.
Vjerujte mi čim promijenite razmišljanje sve će se oko vas promijeniti na bolje
Nekad je samo potreban poticaj i ovaj lijek je meni baš to bio, odskočna daska za hrabro koračanje dalje!
Wandering Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 08:59   #89
Exclamation SEROXAT - Dan prvi!

Napokon da i ja skupih hrabrosti da krenem sa uzimanjem AD.
Valjda cu prezivjet...
Imam agorafobiju sa panicnim napadajima, uzas, onaj tko to nije prozivio ne zna koji strasan osjecaj. Najgore mi je kada moram voziti auto izvan svoga grada, onda obavezno imam napad. Uz seroxat psihicka mi dala i normabel, i to jos prije dva mjeseca ali od straha kako ce seroxat i negativno djelovat nisam ga uzimao.
Dosta mi je strahova i zatvaranja u kucu, zelim ponovno zivjeti, pa makar morao piti 10 tableta... samo da me ne pretvore u zombija nego da se izlijecim.

Znaci: DAN PRVI - prezivljen, nikakvi problemi osim male doze straha i nervoze, ali to je kod mene uobicajeno kada je nesto novo u pitanju ili promjena nekog stanja, kao sto je sad ovo novi lijek.
Pocetak pola tablete od 10 mg i normabel 5 mg.

E sad, tko je pio seroxat neka mi kaze kako i kada zaista pocne djelovat, i najvaznije, postanemo li ponovno "normalni"?
angeloti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:11   #90
Ja sam na seroxatu vec 8 godina....
Isto pp i anksioznost...
Vec nakon 2 tjedna ces osjecat ogromno poboljsanje....
Neces virovati kako tako drugacije mozes sve dozivljavati....uistinu
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:25   #91
Talking dvojba

Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Ma eto vidiš da je sve ispalo dobro

Da, zar nije neobično odjednom imati sasvim obične, svakidašnje misli od onih prisilnih, strahova, crnih misli itd. Ja sam dulje vrijeme time bila zbunjena, odjednom nisam znala o čemu novom da mislim. Čak su mi počele faliti one sve gluposti koje su mi prolazile glavom. Ali brzo se čovjek navikne na novo stanje i osjeti se kao preporođen, kao da se mozak osvježi i odmori. I odjednom se ima više snage, a i koncentracija je bolja, izoštrenija. Eto vidiš, i liniju si dotjerala. Bravo ti!


Dvojba, tebi je sad ok? izlijecena?
angeloti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:30   #92
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Ja sam na seroxatu vec 8 godina....
Isto pp i anksioznost...
Vec nakon 2 tjedna ces osjecat ogromno poboljsanje....
Neces virovati kako tako drugacije mozes sve dozivljavati....uistinu
hvala ti na podrsci, potrebna mi je

ali ne znam ni sam sta mislim, citam razne postove i netko se vrati u normalu netko jos vise popi...
nisam neki idiot, obitelj, dvije krasne kcerkice, odgovoran i dobro placen posao ali me ti napadi panike ogranicavaju u svemu.
cak sam i napravio bazen doma da ne moram putovati na more.
zivot sam podredio tim strahovima od napada, zbog cega najvise moja obitelj ispasta jer se meni nikuda ne ide... samo doma i doma
angeloti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:03   #93
Quote:
angeloti kaže: Pogledaj post
hvala ti na podrsci, potrebna mi je

ali ne znam ni sam sta mislim, citam razne postove i netko se vrati u normalu netko jos vise popi...
nisam neki idiot, obitelj, dvije krasne kcerkice, odgovoran i dobro placen posao ali me ti napadi panike ogranicavaju u svemu.
cak sam i napravio bazen doma da ne moram putovati na more.
zivot sam podredio tim strahovima od napada, zbog cega najvise moja obitelj ispasta jer se meni nikuda ne ide... samo doma i doma
sve znam..i ja sam udata...i imam sina...tako da...znam sve...

Pomoci ce ti, ne boj se tableta.....

Joj kad se sitim, ja nisam mogla normalno izici van, odmah strahovi, gusenje....skoro kao infarkt,..

A sad, jave se koji put, ali jako blagi...
Isuse sto nam psiha moze da napravi to nijedan muskarac ne moze.....
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 19:13   #94
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
sve znam..i ja sam udata...i imam sina...tako da...znam sve...

Pomoci ce ti, ne boj se tableta.....

Joj kad se sitim, ja nisam mogla normalno izici van, odmah strahovi, gusenje....skoro kao infarkt,..

A sad, jave se koji put, ali jako blagi...
Isuse sto nam psiha moze da napravi to nijedan muskarac ne moze.....
meni nije problem izaci iz kuce, otici do grada... ali ako odem nekuda dalje, strava, napetost, strah, samo zelim ici doma... valjda zbog normabela nemam one strasne fizicke reakcije: lupanje srca, skoci tlak... ali su psihicke u dobroj mjeri prisutne, kao da ne mogu normalno razmisljati, kao da mi se svijest "suzi"... ne pomaze ni misliti na nesto lijepo, cak ni na svoje kceri koje obozavam...
angeloti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:33   #95
Olako prepisan Seroxat?

Rijec je o clanu moje obitelji, mentalno blaze zaostaloj osobi s jos nekoliko dijagnoza (epilepsija i sl.). Jednom godisnje ide na razgovor s psihijatrom, i kad je bila nedavno, njezina majka (skrbnik) je spomenula da je u posljednje vrijeme dosta razdrazljiva i svadljiva (iako je po meni takva oduvijek, to je vise crta njenog karaktera). Nakon kratkog i povrsnog razgovora, psihijatar je zakljucio da se doima malo 'tugaljivom' (a zapravo je dosta suzdrzana u socijalnim kontaktima) i prepisao Seroxat.
Obzirom na specificnost njenog stanja i cinjenicu da je taj psihijatar zapravo uopce ne poznaje, je li ovo olako prepisivanje AD-a?
Ne bih htjela da joj se daje nekakva 'happy pill' da je se, eto, malo 'razveseli' jer ionako vec ima dosta problema zbog svih terapija na kojima vec jest, ali ipak koliko-toliko funkcionira, a bojimo se da je ovo ne vrati korak natrag obzirom na osnovno stanje (retardacija).
Sto napraviti?
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:52   #96
Quote:
Sandee kaže: Pogledaj post
zapravo je dosta suzdrzana u socijalnim kontaktima
čula od svoje šrinke da je seroxat dobar pri socijalnoj fobiji...potražite drugo mišljenje


on je paroksetin i u wiki piše:" Paroxetine is used to treat major depression, obsessive-compulsive disorder, panic disorder, social anxiety, posttraumatic stress disorder and generalized anxiety disorder"...

http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine

Zadnje uređivanje ray of light : 29.08.2012. at 14:19.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:11   #97
Meni je psihićka propisala Seroxtat prije par mjeseci ,kao dodatak Vairi koja me je uspavljivala ali jako i još jače bacaala u depru.Taj Seroxtat još stoji u ladici,dirnula ga nisam.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:49   #98
Evo danas drugi dan od smanjenja doze seroxata sa 10 mg, koje sam piola svakodnevno, sad pijem svako drugi dan po 10mg...

Osjecam se cudno, glava me boli, muka mi u zelucu, ruke mi se lagano treskaju..
Radim (a nisam sva svoja)

Pokusacu......
Sto mislite da popijem helex, hoce mi umiriti nuspojave bar malo..
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 13:57   #99
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Evo danas drugi dan od smanjenja doze seroxata sa 10 mg, koje sam piola svakodnevno, sad pijem svako drugi dan po 10mg...

Osjecam se cudno, glava me boli, muka mi u zelucu, ruke mi se lagano treskaju..
Radim (a nisam sva svoja)

Pokusacu......
Sto mislite da popijem helex, hoce mi umiriti nuspojave bar malo..
trebao bi
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 14:41   #100
Ja danas pijem seroxat 7.dan prvih 5 dana pola tablete jučer i danas cijelu.Uz njega sam dobila eglonyl.Ali ja imam tako strašne mučnine da ne znam šta da radim....Psihićka tvrdi da je do mog anksioznog stanja a ne lijeka.Danas ni na posao nisam mogla.Cijei dan sam u stanju prespavati.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.