Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 17:02   #61
Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
Gospon Pes kaže:
Nije li ono jednom na IB (tebe jos nije bilo) pisalo da je muslimanu dozvoljeno lagati nemuslimanu?
Samo drugom muslimanu ne smije?
Mozda je Simona to procitala...
Točno to...i mnogo više.

P.S.
Ovaj topic i link sa slikom kao ilustracijom znači poziv na obrambeni rat.

Samo to! Ma koliko mi šutjeli o tome.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:09   #62
Re: Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
Točno to...i mnogo više.
Blago tebi, josh malo cesh na diplomski na polaganje ispita, cije ti je osnovno gradivo/argument cyber mahala, umjesto izvorna knjiga.

Molim reference
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:11   #63
Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
To shto je licno kod tebe ponestalo povjerenja, cak i kad se zakunem svojim bozanstvom, nije moj problem, a volio bih ti pomoci.
Tvojim božanstvom?????

A gdje si se to zakleo? I kako? Citiraj?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:14   #64
Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
Onda jesi li izbacivao nepoćudne s Paltalka ili nisi?
Nisi odgovorio. Da il" ne?

Onda?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:15   #65
bismillah

Opet neko ne prati postove nego de prelistaj na prvu stranicu ovog topica. Blaise i Danaya uzimam za svjedoke, a to sam i javno ucinio pred svim forumashima, pa kako ti volja.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:20   #66
Joj nemam mnogo vremena, samo da kazem da se izgleda radi o ne sporazumu.Nigdje na onoj stranici ne poziva na 'samoubilacke napade'.

Dio linka koji je kalem dao 'last breth' je autorov 'umjetnicki' prikaz islamskog vjerovanja u 'zagrobni zivot', odnosno 'iskusenja u kaburu(grobu)'.Po tom vjerovanju(iako je to gajb-onostrano, nesto o cemu se ne raspravlja previse) covjek prolazi kroz 'iskusenja' u momentu kada se dusa odvoji od tijela, dolaze mu andjeli , zapitkuju ga ,on se sam 'propitkuje' , ispituje itd.itd.

Mozda bi bilo dobro ako kalem nadje vremena(ja trenutno moram da idem) da napise nesto na tu temu (iskusenja u kaburu) ne bili bilo jasnije o cemu se radi.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:24   #67
Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Opet neko ne prati postove nego de prelistaj na prvu stranicu ovog topica. Blaise i Danaya uzimam za svjedoke, a to sam i javno ucinio pred svim forumashima, pa kako ti volja.
Šta će mi svjedoci, ako ima crno na bijelo?
Uostalom, nemuslimanski svedoci se ne računaju kao vjerodostojni.

Dakle, citiraj:

1. Stavak posta gdje si se zakleo i kako?
Molim, priznajem samo zakletve dozvoljene prema Kuranu i wehabijskom sunetu.

2. Jesi li izbacivao s Paltalka? Da ili ne?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:30   #68
Gospon Pes, Simona dajte se malo uozbiljite.

Neko ce vas shvatiti ozbiljno, posebno ono 'laganje ne muslimanima' i sl.

Rusite nam rejting, halo

Skrivati istinu moze se jedino onda kada ista istina prestavlja zivotnu opasnost za onog ko zna 'tu istinu', ili ukoliko bi ista istina (iskaz) bila uzrok smrti grupe muslimana (ovo je usko vezano za situacije u ratu , kada zarobljenik-musliman prosto 'cuva' tajnu , zbog okoje bi i on ili njegovi najbliznji platili zivotom ->ukoliko bi se saznala od strane neprijatelja)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:32   #69
Re: Re: bismillah

Quote:
Simona kaže:
1. Stavak posta gdje si se zakleo i kako?
Molim, priznajem samo zakletve dozvoljene prema Kuranu i wehabijskom sunetu.

E ovako


Bok! es-selamu'alejkum!

Sve cu vam objasniti, to vam obecavam.
Oprostite mi, juce sam bio shokiran rafalima pitanja, tako da mi je inspiracija i volja za pisanjem znatno opala. U tom trenutku se je desilo ono cemu se ni najmanje nisam nadao, ali sve je to hendikep interneta, shto se ljudska osjecanja ne mogu prenijeti na druge. Sinoc sam objasnjavao moderatorima o cemu se radi i shta je moto ovom topicu, odnosno cjelokupnoj stranici. Moram priznati, da nisam stranicu juce ni pregledao. Naishao sam na prelijepu pejesmu i jednostavno pozelio da je podjelim sa vama. To su obicne nasheed ili kako ih kod nas nazivaju (ilahije i kaside). Pobozne pjesme koje slave Boga, a ne smrt u ime Boga. Allaha mi, to mi nikad nije ni palo na pamet. A ako niste znali, muslimanu je grijeh prizeljkivati sam sebi smrt. Grijeh nam je imati namjeru u srcu koje zudi za smrcu.
Nazalost, taj hendikep je toliko bio jak da je prouzrokovao nepovjerenje medju nama. Dobio sam za kratko vrijeme i ban za shta nikako ne okrivljujem moderatore ovo podforuma. Okrivljujem kao prvo sebe, shto sam se prekjuce naivno ponio. Postavio sam ovu stranicu bez ijedne napisane rijeci. Ko, eto, pomislih, mozda ce opjevani stihovi biti dovoljni. No, sutradan mi se javlja jedan od moderatora i kaze mi da je tema pobrisana, jer pravila foruma ne dozvoljavaju da se topici pokrecu sa linkovima. To sam uvazio i shvatio da sam napravio greshku i sutradan sam to ispravio sa istom dozom inspiracije i motiva kojeg sam imao u sebi. Ljudi moji, doista mi nije cilj pozivanje na ubojstva, nasilja, pljacku, i druge slicne zlocine. To isto nije moto ove strance. Pjesme odnosno <<nasheed>> prije svega govore o mjesecu posta (ramadanu), o Bogu, o Dzennetu (raju), o Poslaniku, neka je na njega mir pomilovao ga Allah itd. itd. Istina, da se nalaze dvije ilahije koje sadrze opis stradanja neduznih Cecena i Palestinaca. Tu se je prokrala i slika cecenskog branitelja koji drzi protuoklopno nauruzanje. Druga slika odnosno flash, 'prizor celije', govori o zarobljenicima koji su smjeshteni kao zivotinje na Kubu. Medju njima ima i onih koji su se nalazili na BiH podrucju. Ti ljudi su neduzni i nisu nishta ruzno ucinili. Odvojeni su od svojih familija, zena, maloljetne djece. Ako neko zeli oko toga diskutovati, bujrum neka se pokrene topic. Allah mi, da sam znao da se ove slike nalaze na ovoj stranici dosita ne bi niti postavljao je na ovaj forum. Ne zelim da ikoga podsjecam na rat pa makar on bio i obranbeni. Ne zelim da prekomjerno suptilni ljudi, pogotovo zene/djevojke gledaju takve slike. To ne cininim ni svojim muslimanima i muslimankama, jer znam da to svacije srce ne moze podnijeti. Shto se mene tice, kao shto rekoh, moderatorima, ovaj topic se moze zatvoriti ukoliko oni i dalje smatraju da ova stranica, kako oni rekoshe doslovice propagira: "poziv na smrt u ime Boga". To i ja sam smatram nedozvoljenim i niko nema pravo da druge poziva u smrt u ime bilo kojeg bozanstva, ukoliko je i njemu samom to zabranjeno. Molim vas, imajte razumjevanja dopustite da se ovaj topic odvija u njegovom namjenjenom smjeru. Ukoliko tako ne bude, sam cu zatraziti da se pod hitno ukloni.

Toliko od mene, i hvala josh jednom na ukazanom povjerenju i razumjevanju. Neka vam je svako dobro od Boga.

Lijep pozdrav

El-Kalem




Quote:
Simona kaže:
2. Jesi li izbacivao s Paltalka? Da ili ne?
Da, one koji bi doshli sa parolom: J*** vam majku tursku i sl. provokacije. Pristojne nemuslimane nisam nikad izbacivao.


Nego raja vakat mi je ici, cujemo se ako Bog da...


ma'selam! Bok! Pozdrav!
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:48   #70
Re: Ovako stvari stoje

Quote:
Blaise kaže:

Na linku koji je Kalem poslao postoje tri flasha na engleskoj stranici i veliki broj na arapskim stranicama. Otvorila sam ih mnogo. I vidjela uzasne stvari. Pozivanje na smrt u ime Boga, Allaha, nije moguce, nije dopusteno. Ne na ovom forumu.
Na linku koji je El-Kalem postao postoji samo jedan flash. El-Kalem nije postao link na stranicu, niti je postao link na ostale stranice i flasheve koje si otvorila.

Stavit cu ti ja link na slikicu 30 godisnje tete, a ti samoinicijativno otiđi na stranicu, samoinicijativno klikci linkove koje tamo nađes i ukoliko stisnes dovoljno linkova, garant ces naici na slikicu zene koja izgleda kao da ima 13 godina. Pa onda mene banaj jer propagiram pedofiliju.

Sto se tice "be4death", znacenje engleskih brojcanih skracenica je ono koje dobijes citanjem rijeci, odnosno znace ono sto cujes kad procitas. "be4death" znaci "before death" ili "prije smrti".

Ako cemo doslovno zanci "be 4 death" ili "be four death" ili "budi cetiri smrt".
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 17:54   #71
Re: Re: Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Blago tebi, josh malo cesh na diplomski na polaganje ispita, cije ti je osnovno gradivo/argument cyber mahala, umjesto izvorna knjiga.

Molim reference
Cyber mahal je preslika stvarnog zivota, dragi moj, a on je vazniji od knjige.
Teorija, dakle izvorna knjiga, moze bas biti i savrsena, sto to vrijedi ako se u zivotu misli i radi drugacije?

Muslimani krscanima uvijek spominju inkviziciju. Da, nju bih i ja usporedila s vasim ekstremistima.
Ali inkvizicija se vec stoljecima ne sprovodi u tom stilu, ne pale se lomace nikome.
A vase je aktuelno i svakodnevno.

Kakvu knjigu ti mislis gurnuti u prvi plan? Koga od nas briga da li je ono sto se radi po knjizi, pravom islamu ili po krivom?
Ako je po krivom, ako TO nije islam, zasto vi ovdje trosite energiju na objasnjavanje nama koji muslimani nismo i tesko da cemo postati, a ne svojima koji vasu vjeru navodno prljaju i kojih se ovdje na forumu teatralno i sami odricete?

Ne pricaj meni da je Kuran knjiga mira i ljepote, skoci i vikni to na skupu muslimana na kojem se s Kuranom u ruci poziva na djihad.
Ali tamo neces jer kao prvo bi se valjda prije s njima slozio nego usprotivio, a kao drugo bi ti prvi glavu izgubio.

Kako vam se vise da ovdje prodavati prazne price...

Ali sami smo i krivi jer vas u ime nekakvog liberalizma i "ista prava za sve" pustamo. Vi nas ne bi i to je cinjenica.
Ako nas islam ikad pregazi, nece to biti zato jer ste vi u pravu, vec zato jer smo mi budale.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:01   #72
Re: Re: Ovako stvari stoje

Quote:
Glam kaže:
Sto se tice "be4death", znacenje engleskih brojcanih skracenica je ono koje dobijes citanjem rijeci, odnosno znace ono sto cujes kad procitas. "be4death" znaci "before death" ili "prije smrti".
Ili "be for death", "budi za smrt". Cita se u oba slucaja isto.
Uvrijezeno za skracenicu 4 da ona skoro uvijek znaci "for".
Tvoje tumacenje ne mogu pobiti, moje je vise vjerojatno.
Osim toga, ako zele nedvosmisleno znacenje, neka napisu cijelu rijec. Zaboli mene sto su mi dali mogucnost da tumacim dvojako, dakle mogu po onome sto se meni cini ispravnijim, zar ne?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:04   #73
Re: Re: Re: Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Blago tebi, josh malo cesh na diplomski na polaganje ispita, cije ti je osnovno gradivo/argument cyber mahala, umjesto izvorna knjiga.
Aha! Baš veliš izvorna knjiga? Ona ti nije bila dovoljna kad su te wehabije uspjele pretegnuti na svoju stranu?
I odrekao se svojih sunita? Oni imaju drugu knjigu?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:07   #74
E hebi ga.
Na sto god se stranica odnosila ovo se sad pretvorilo u lokalni forumski izrael
Iliti zidovsko muslimanska prepucavanja
(samo mi pesica ni jasna sto je tako nabrijana )

mi ostali bliskoistocnopoliticki neosvjesteni
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:08   #75
Re: Re: Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
E ovako

Da, one koji bi doshli sa parolom: J*** vam majku tursku i sl. provokacije. Pristojne nemuslimane nisam nikad izbacivao.
Aha, a Fuad je pristojan nemusliman? Ili je samo prokleti šija?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:13   #76
Quote:
El-Kalem kaže:
Ko se moze zaklesti i doslovno reci: "Ja ne zivim za smrt?"
Ja!
Ja ne zivim za smrt, vec za zivot.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:15   #77
Quote:
El_Kalem: Allaha mi, to mi nikad nije ni palo na pamet. A ako niste znali, muslimanu je grijeh prizeljkivati sam sebi smrt. Grijeh nam je imati namjeru u srcu koje zudi za smrcu.
Eto, u što si se i kako zakleo? Da je muslimanu grijeh sam sebi priželjkivati smrt. To sam vidjela.

Ali nije grijeh priželjkivati smrt nemuslimanu i osvetu u "obrambenom" ratu. I u tu svrhu se poslužiti slikama ubijene muslimanske djece u takvom ratu.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:17   #78
Quote:
Minam kaže:
Ja!
Ja ne zivim za smrt, vec za zivot.
A to znaci?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:18   #79
Quote:
ravana kaže:
E hebi ga.
Na sto god se stranica odnosila ovo se sad pretvorilo u lokalni forumski izrael
Iliti zidovsko muslimanska prepucavanja
(samo mi pesica ni jasna sto je tako nabrijana )

mi ostali bliskoistocnopoliticki neosvjesteni
Aha, onda smo i ti i ja židovi?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 18:19   #80
Quote:
ravana kaže:
A to znaci?
Znaci da zivim za zivot u smislu da zelim da on postoji i na ovoj zemlji, i kasnije. Ne zivim ovde radujuci se svojoj smrti, vec se nadam da cu imati prilike da sto duze pozivim. A isto tako, se nadam da cu i posle ovozemaljske smrti i dalje moci da zivim.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.