Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2015., 21:28   #1381
Quote:
gabriel1989 kaže: Pogledaj post
Postovanje! Novi sam na ovome forumu pa me zanima dali ima dobrih ljudi koji bi mi pomogli ili dali koji savjet za skidanje viska slaufa? ovako, imam 26 godina, visok sam 175 i imam 75 kg, ali nisu bas pravilno rasporedjene. Imam malo veci stomak i malo vise sala na njemu pa bih pokusao to stesati kroz teretanu i pravilniju prehranu. Radim na terenu fizicki umjereno tezak posao, od 7-18h i nemam bas prostora za nekakvih 5-6 obroka dnevno. imam u podne rucak i kad dodjem u stan. treba mi malo savjeta kako to smanjiti i kakvu prehranu uvesti s obzirom da nemam bas puno slobodnoga prostora. planiram krenuti u teretanu oko 19h navecer. Pomagajte
1. Pij puno vode! Koliko god ljudi mislili da piju dovoljno tekućine, obično su dehidrirani, pogotovo ako su u školi/na poslu i ne stignu svako malo piti vode. Voda je vrlo važna u većini kemijskih reakcija, pa tako i u hidrolizi masti.

2. Probaj jesti više manjih obroka! Iz priloženog vidim da to nije baš tako jednostavno, ali pokušaj. I ja sam u školi i ne stignem jesti nekoliko puta u tih 8 sati pa znam kako je. Kad uhvatiš priliku, pojedi jabuku barem, šnjitu kruha, bilo što, samo da držiš metabolizam budnim i usmjeravaš ga katabolizmu.

3. Minimiziraj šećere i masti! Ono što puno ljudi ne zna je da su šećeri gori od masti u većini situacija. Ljudi preskoče masno meso, ali zamijene ga gaziranim pićima punim šećera i slatkišima i misle da su napravili dobro. Ja osobno isto jedem i pijem sve po redu, pojedem pola tepsije tiramisua i zalijem litrom soka, ali ja sam na 10% bodyfata i vjerujem da to ne bih radio kada bih htio smršaviti.

4. Kardiovaskularne vježbe! Dakle, bilo koja vježba koja potiče rad srca i cijelo tijelo kao takvo. Da sam na tvom mjestu, ne bih ciljao odmah na razvoj mišića, već na mršavjenje. Trči, skači, pleši, plivaj... Bilo što što će uključiti cijeli organizam i trošiti hrpu energije.

Ima tu još dosta savjeta i pravila, ali ja se ne držim niti ovoga gore pa solidno izgledam. Samo trebaš biti uporan i ne odustajati.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 18:19   #1382
Isto tako izračunaj si potrošnju bazalnog metabolizma.Izračunaj koliko sada prosječno jedeš,i skidaj te kalorije za 100 za svaki tjedan.Jer ako jedeš 2500 kalorija na dan a bazalni ti je 2100 i ti ga spustiš 2000 ili manje tjelo hoče mršavjeti ali nije pametno tako skidati,puno osoba polako skida zato jer iz tjedan u tjedan tih 100 manje kalorija se neče toliko primjetit s obzirom na tvoju glad.E sad bitno ti je da jedeš raznovrsnu hranu,kruh i žitarice izbaci, čak povečaj unos proteina pošto ideš u teretanu.Btw odlazak u teretanu navečer je odličan izbor.Alkohol nemoj pit ako želiš imati mišiče poslje mršavljenja i bavljenja teretanom.Nemoj pit sokove,izbaci sladila te slatkiše i junk food.Probaj pit zeleni čaj,znam da okus nije fin al pomaže u sagorjevanju masti kao i kava.Naiči češ na razne djete na netu ono što je bitno da ako tvoj bazalni metabolizam troši 2100 i tvoja aktivnost 500 što je ukupno 2600, i ako ti na dan uneseš 2400 kalorija ti češ biti u deficitu 200 kalorija i tjelo če koristiti tvoje salo kao hranu.Teretana svaki drugi dan i trčanje između tih dana ti je najbolje uz pravilnu prehranu to salo bi moglo otiči za cca 2-3 mjeseca.Tu ti još pomaže ako si smjeriš svoj bodyfat i izračunaš koliko zapravo se sala nalazi na tebi.Budi uporan to je najbitnije, jer nečeš na početku skužiti razliku,i ne gledaj na vagu.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:08   #1383
amo teensi jel se bilda?rokate li se steroidima?haha
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:17   #1384
Ja sam trenutno na bulkanju
Al me nejde, imam osjećaj ko da bi cjeli dan mogao preživit na 1000 kalorija i ne bi me smetalo uopće.
Za 2500 kalorija se moram ubit od posla. The real weight is in the spoon and not the gym..
__________________
Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
stinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 21:08   #1385
a ljeto je pa je apetit los to je za ocekivat.nema druge nego natjerat se na jelo.bar tako ja
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:00   #1386
Ljudi molim vas kako mrzim to kad kažu da ne mogu sve pojest.Pa ja doslovce sam pojedem platu za 3 osobe.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:02   #1387
Quote:
LoneWolf17 kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas kako mrzim to kad kažu da ne mogu sve pojest.Pa ja doslovce sam pojedem platu za 3 osobe.
ne brini ti pocistim ja svoj pijat.nije u mene los apetit al dodje nekad dan da ne mogu jest kolicinu koja mi je potrebna.
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:15   #1388
Pozdrav, zanima ne ima li netko za preporuciti neku teretanu u Zagrebu a da ima vise od dva orbitreka i dovoljno mjesta da ne moram cuvat glavu kad netko dize utege. Isla sam vec prije u jednu ali sad zelim definirat malo misice jer su mi poceli govorit da malo jedem, a ne mogu toliko jest a da to negdje ne potrosim. Inace, imam 165 cm i 51 kg. Ja mislim da je to dovoljno
smartgirl498 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 00:21   #1389
Quote:
smartgirl498 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima ne ima li netko za preporuciti neku teretanu u Zagrebu a da ima vise od dva orbitreka i dovoljno mjesta da ne moram cuvat glavu kad netko dize utege. Isla sam vec prije u jednu ali sad zelim definirat malo misice jer su mi poceli govorit da malo jedem, a ne mogu toliko jest a da to negdje ne potrosim. Inace, imam 165 cm i 51 kg. Ja mislim da je to dovoljno
nije mi ovo jasno..zelis definirat misice a govore ti da malo jedes?
inace nisam iz zg pa ne mogu dat preporuku
dovoljno je ako si ti zadovoljna izgledom.pusti druge sto kazu
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:37   #1390
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
nije mi ovo jasno..zelis definirat misice a govore ti da malo jedes?
inace nisam iz zg pa ne mogu dat preporuku
dovoljno je ako si ti zadovoljna izgledom.pusti druge sto kazu
Aha, ma mislila sam na to da ako samo budem puno jela, a ne koristila misice da ocito necu dobit misice nego samo masu, a to jelte ne zelim. Isla sam prije u teretanu ali nisam toliko dizala utege pa me sad zanima to
smartgirl498 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 16:40   #1391
Quote:
smartgirl498 kaže: Pogledaj post
Aha, ma mislila sam na to da ako samo budem puno jela, a ne koristila misice da ocito necu dobit misice nego samo masu, a to jelte ne zelim. Isla sam prije u teretanu ali nisam toliko dizala utege pa me sad zanima to
ako si u suficitu bez da vjezbas navuc ces salo a ako si u blagom suficitu i vjezbas zategnut ces misic i mrvicu sala ces dobit.
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:56   #1392
Curo, ne zamaraj se glupostima kao što je teretana. To je za nekoga iole normalne mase besmisleno gubljenje vremena. Dečki ionako vole jačinu u glavi, a ne trbušnim mišićima. Vrijedi i za djevojke, naravno - i sama sam takva.
Arendelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:02   #1393
Quote:
Arendelle kaže: Pogledaj post
Curo, ne zamaraj se glupostima kao što je teretana. To je za nekoga iole normalne mase besmisleno gubljenje vremena. Dečki ionako vole jačinu u glavi, a ne trbušnim mišićima. Vrijedi i za djevojke, naravno - i sama sam takva.
a zbog cega je teretana gubljenje vremena??
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:11   #1394
Ej, druškane, cura teži 51 kg. Ako joj teretana služi za podizanje samopouzdanja, neka ne gubi vrijeme na gluposti i radije pokuša s nečim pametnijim. Ako misli da je to previše, vraćamo se na početak jer joj očito fali samopouzdanja. Misli li pak da mora imati savršeno tijelo kao iz časopisa, naivna je.
Arendelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:17   #1395
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:21   #1396
Ti bilderi su nakaradni. I u glavi i tijelu. Morali bi me sabljom ganjati da ih pozdravim na ulici.
Arendelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:21   #1397
Quote:
Arendelle kaže: Pogledaj post
Ej, druškane, cura teži 51 kg. Ako joj teretana služi za podizanje samopouzdanja, neka ne gubi vrijeme na gluposti i radije pokuša s nečim pametnijim. Ako misli da je to previše, vraćamo se na početak jer joj očito fali samopouzdanja. Misli li pak da mora imati savršeno tijelo kao iz časopisa, naivna je.
teretana je zapravo dobar nacin podizanja samopouzdanja.ne vidim problem u tome.ako to cura voli zasto se ne bi bavila sa time.

Quote:
Arendelle kaže: Pogledaj post
Ti bilderi su nakaradni. I u glavi i tijelu. Morali bi me sabljom ganjati da ih pozdravim na ulici.
ti zapravo imas vrlo zatvoren um prema nekim stvarima.svi oni treniraju ko ludi samo da ih ti pozdravis na ulici

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 05.07.2015. at 15:39. Reason: spajanje postova
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:23   #1398
Quote:
Arendelle kaže: Pogledaj post
Ti bilderi su nakaradni. I u glavi i tijelu. Morali bi me sabljom ganjati da ih pozdravim na ulici.
Ono što ja radim je ono što hoću da radim - apsolutno me ne zanima šta ljudi misle o tome.
Čak i ako se ne slažu i govore da gubim vreme, i dalje hoću da budem bodibilder - volim to.
Volim osećaj u mišićima - takmičenje i sve ono što mi to donosi.
Nikad zapravo nisam morao da radim u životu. Nisam imao posao s pravim radnim vremenom - ali sam dobro zarađivao.
Putovao sam širom sveta zbog takmičenja i egzibicija.
Napravio sam posao od onog u čemu uživam...
...što može da uradi samo 5% populacije.
Ostalih 95% su frustrirani radnici iz kancelarija - gde ceo život rade za nekog drugog.
Ja sam totalno nezavisan. S toga, ako bih živeo ponovo ili se rodio ponovo - sve bih radio isto!
- via Arnold Schwarzenegger
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 01:35   #1399
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
teretana je zapravo dobar nacin podizanja samopouzdanja.ne vidim problem u tome.ako to cura voli zasto se ne bi bavila sa time.
Ma da! Ne misliš li da je umni napor još bolji za podizanje samopouzdanja? Nije li bolje pročitati dobru knjigu, odgledati dobar film, baviti se, makar hobistički, nekim znanstvenim radom? Znanstveni je rad i pisanje filmskih kritika, komentiranje dnevnopolitičkih događaja u društvu. Jasno, to je dječja razina, ali je i kao takva puno vrednija od praznoglavog bildanja.

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
ti zapravo imas vrlo zatvoren um prema nekim stvarima.svi oni treniraju ko ludi samo da ih ti pozdravis na ulici
Čovječe, ono nije normalni ljudski izgled. To je pokušavanje liječenja ljudske gluposti pretjeranim vježbanjem.
Arendelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 02:56   #1400
Quote:
Arendelle kaže: Pogledaj post
Ma da! Ne misliš li da je umni napor još bolji za podizanje samopouzdanja? Nije li bolje pročitati dobru knjigu, odgledati dobar film, baviti se, makar hobistički, nekim znanstvenim radom? Znanstveni je rad i pisanje filmskih kritika, komentiranje dnevnopolitičkih događaja u društvu. Jasno, to je dječja razina, ali je i kao takva puno vrednija od praznoglavog bildanja.
Jer,naravno, bavljenje teretanom (ili sličnim fizičkim aktivnostima) isključuje bilo kakvo bavljenje drugim intelektualnim aktivnostima. Jer to je kao heroin: jednom kad se navučeš, kažeš zbogom zdravlju, novcu,pameti, prijateljima i ostalim aspektima ljudskog postojanja.
Boktemazo
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.