Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2014., 13:13   #1541
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Hvala.

Btw totalno se veselim. Obišla pola Italije, ali nikad bila u Veneciji.
Naravno, zanima me gdje se može pojesti dobra talijanska pasta (ako se uopće može u Veneciji)? Ako ima tko kakve preporuke za klopu u Veneciji i na Buranu, neka puca. Bitno da je dobra tjestenina ili morska hrana.

:klap:
Ja sam bila prošli mjesec i ostala sam paf. Mislim ono...Venecija - svi sve znamo itd. Venecija je predivna! Bili smo 4 dana i za dobar obilazak dovoljno, ali da smo ostali još dva dana, bilo bi sadržaja.

Restorančića s dobrom paštom i lazanjama ima svuda - to smo uglavnom i mi jeli. Pizze su me razočarale

Međutim, greška je (bar po meni) uzeti hotel u Mestre. Mi smo spavali blizu željezničkog kolodvora u hotelu Belle Epoque i bilo je super. Ako se dovoljno rano rezervira, može se dobiti povoljna cijena (za 3 noćenja u dvokrevetnoj sobi s doručkom) platila sam 250 Eura. Fer cijena - hotel je s 3 zvjezdice na samom Velikom kanalu, sve je blizu, a do parkinga na Tronchetu vozi people mover i dođeš za par minuta.

Karta za brod (gradski prijevoz) je 20 Eura za 24 sata ( za 48 sati isto povoljno - ne znam točno cijenu) u svim smjerovima i to je super. Obiđeš cijeli arhipelag, Murano, Burano, Lido - svuda smo bili
Burano je kao bajka.

Idem opet, kad-tad!
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:21   #1542
bok, ako netko ima preporuku kojim busem od Zagreba do Trsta. Vidim da cijene dosta variraju npr. za jedan smjer od 75kn Panoramabus pa do 240kn Brioni d.d.
Jel ima neka caka ili da uzmem najjeftiniju od Panoramabus ?

hvala!
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:42   #1543
Ta cijena od 75 kuna za Panoramabus ti je za samo dva povlaštena sjedala u busu (ja pitala kad sam kupovala). Uzmeš onu normalnu cijenu od Panoramabusa (mislim oko 170 ili 180 kuna) i to ti je to. Nema potrebe za skupljim prijevozom, ja sam išla nedavno s njima i sve je OK.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:52   #1544
ooo, hvala na tako brzom odgovoru !
ok, to je dobra cijena
Nego please samo jos jedan info. Kartu za vlak Trst-Venecija kupujem on-line ili tamo na salteru, jel ima razlike u cijeni ? I da li sa zelj. kolodvora u Veneciji ima transport za Marco Polo ?
hvala !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:58   #1545
Ma ne moraš ništa unaprijed kupovati kartu za vlak. Kupiš na kolodvoru ili na šalteru ili na aparatu u predvorju (vrlo je jednostavno) - cijena na aparatu i online je ista.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:33   #1546
ok, hvala na pomoci, to je sve
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 21:33   #1547
Dal postoji kakav prijevoz od Venecije do san dona di piave ?
Bus, vlak ? Samo da nije taxi jer sigurno nije jeftin za staru/novu godinu ?
kikivg9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:46   #1548
Quote:
kikivg9 kaže: Pogledaj post
Dal postoji kakav prijevoz od Venecije do san dona di piave ?
Bus, vlak ? Samo da nije taxi jer sigurno nije jeftin za staru/novu godinu ?
Vlak, pogledaj tu:
http://www.trenitalia.com/trenitalia.html

Za bus ne znam.
viaggiatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:51   #1549
Quote:
kikivg9 kaže: Pogledaj post
Dal postoji kakav prijevoz od Venecije do san dona di piave ?
Bus, vlak ? Samo da nije taxi jer sigurno nije jeftin za staru/novu godinu ?
Od Venecije do San Donà di Piave, točnije do stanice koja se nalazi u mjestu San Donà di Piave, ali se zove San Donà di Piave - Jesolo, imaš iznimno učestale vlakove bilo da ideš od Venecije, stanica Santa Lucia (stari dio grada, na poluotoku) ili iz predgrađa Venezia - Mestre. Vlakovi, tipa regionalni i regionalni brzi (regionale i regionale veloce) polaze svako toliko, minimalno jedan na sat, a kartu kupiš na stanici. Cijena od Venecije - Santa Lucia je 4,05 EUR, a od Venecije - Mestre, 4,75 EUR, dakle vrlo prihvatljivo. Trajanje vožnje je od 30 do 45 minuta u zavisnosti s koje stanice krećeš i koju vrstu vlaka koristiš.

Vlakovi voze i 31.12. i 01.01., nemaš brige... Najbolje konzultiraj službene stranice talijanskih željeznica i izaberi si vrijeme kada ćeš putovati:

http://www.trenitalia.com/cms/v/inde...005817f90aRCRD

Opet kažem, ne zafrkavaj se sa online kupovinom jer mjesta u vlakovima ima. Kupiš uredno na stanici...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:16   #1550
Imam pomalo glupasto pitanje. Bio sam u Veneciji par puta, ali uvijek autom, tako da ne znam gdje se nalazi "međunarodni autobusni kolodvor". To mi je bitno znati jer putujem iz Venecije busom za Pariz i nikako da to pronađem na netu. Na stranicama Eurolines-a uredno kaže Porte Gallieni za Pariz ali za Veneciju samo Venezia. Google mi izbacuje Piazzale Roma, no iako tamo ima mjesta za barem 100 buseva, nema ni nadstrešnice ni ničega pa sam malo skeptičan da odatle polaze i međunarodne linije. Više mi se čini da je to za buseve od/do kopna i čarter buseve. Heeeelp!!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 11:11   #1551
Ekipa, jel se isplati sad u veljači otić do Venecije?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:59   #1552
sezona karnevala je glavni događaj - bude užasna gužva u gradu, barem vikendom kad se pola istočne Europe sjati tamo na jednodnevne i dvodnevne izlete. to trebaš izbjeći ako želiš mirniji obilazak.
ne znam kako bude preko tjedna.
ali što se tiče vremena ako te je to zanimalo, meni je bilo ok - kao kod nas na moru, zna biti sunčanih dana, lijepo se da šetati, obilaziti muzeje, svugdje miriše vanilija i kolači iz slastičarnica...
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 11:00   #1553
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Eto, kada si otvorio temu, reći ću ti svoje iskustvo od prije doslovno niti četiri tjedna...

Najbolje je autom zaobići Veneciju. Osobno sam napravio tako da sam otišao do željezničke stanice Gaggio Porta Est - blizina autoputa Trst - Venecija i zračne luke Venecija ( https://www.google.com/maps/place/45...!3m1!1s0x0:0x0 ). Tamo imaš besplatni parking, odmah do stanice, a karte do Venecije (stanica Santa Lucia) možeš kupiti na samoposlužnom uređaju na samoj stanici (alternativa je kiosk u trgovačkom centru Valecenter koji se nalazi u relativnoj blizini). Karta za jednu osobu sa regionalnim vlakom u jednom smjeru dođe 2,5 EUR, a što smatram sasvim fer cijenom s obzirom da ne plaćaš nikakav parking, em te vlak doveze do središta Venecije u vrlo brzom roku. Vlakovi, istina, nisu prečesti sa te stanice, no samo se treba držati reda vožnje i sve će biti kao podmazano:

http://www.trenitalia.com/cms/v/inde...005817f90aRCRD

Osobno sam išao autom, a na navedenom parkiralištu auta ostavlja veći broj putnika (ljudi koji rade ili slično u Veneciji), a sve kako bi izbjegli bolesne cijene parkinga! Moj auto je bio, vrlo vjerojatno, jedini sa hrvatskim tablicama tamo...

Što se sigurnosti tiče, a imajući na umu da se ne radi o prometnoj stanici i da tamo parkiraju, praktično isključivo Talijani, smatram kako je sigurnost vozila zajamčena. Jasno, sve vrijednije i sve što bi moglo plijeniti pozornost potencijalnih kradljivaca, spremiti u pretince ili prtljažnik vozila. Osobno sam ostao vrlo ugodno iznenađen ovim "otkrićem"... Od sada zaista nema šanse, a da u Veneciju ili Mestre ulazim osobnim autom. Ostavljam ga na parkiralištu kod ove željezničke postaje, a onda ostatak vlakom...

Puno pozdrava.
Odličan ti je prijedlog, baš sam se pitala kako izvesti tako nešto da izbjegnem Veneciju sa preskupim parkingom i svakako Mestre gdje se ne snalazim dobro niti osjećam ugodno i što manje se želim muvati po tom gradu. Koliko dugo ti je stajao auto na parkingu pored željezničke stanice Gaggio Porta Est? Ja ga mislim parkirati na dvije noći, pa me zanima čini li ti se to ipak predugo. Hvala unaprijed na savjetu i tebi i ostalima koji mi mogu odgovoriti, bit će mi jako korisno.
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 15:55   #1554
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Ekipa, jel se isplati sad u veljači otić do Venecije?
da.
Ako imaš na raspolaganju nešto vremena i novaca pa ostati 5-6 dana i doživjeti Veneciju izvan vikenda jer su karnevalska događanja zbilja nešto posebno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 03:54   #1555
Bio u Veneciji nekoliko puta. Svaki put je sve gore. Zadnji put bio u 2010 (samo na Aerodromu), i naravno nazivcirao se s glupim talijanima, tako da je s mojim putovanjima u Italiju zavrseno.
Ne savjetujem nikome da ide u Venciju, preskupo je, stanovnistvo je odvratno, sve je uzasno plasticno, guzva, prosjaci, prljavstina, poplava, smrad. Nadjite neko drugo mjesto za odmor. Venecija je grozota nad grozotama. Sva sreca da ne moram nikad vise tamo ici.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 09:53   #1556
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Bio u Veneciji nekoliko puta. Svaki put je sve gore. Zadnji put bio u 2010 (samo na Aerodromu), i naravno nazivcirao se s glupim talijanima, tako da je s mojim putovanjima u Italiju zavrseno.
Ne savjetujem nikome da ide u Venciju, preskupo je, stanovnistvo je odvratno, sve je uzasno plasticno, guzva, prosjaci, prljavstina, poplava, smrad. Nadjite neko drugo mjesto za odmor. Venecija je grozota nad grozotama. Sva sreca da ne moram nikad vise tamo ici.
meni je tebe jako žao što imaš takva iskustva.
Venecija je meni jedan od najljepših gradova u kojima sam bila.
Preskupo je ako dopustiš da te oderu, "stanovništvo" je ljubazno i spremno na druženje ali to ovisi i o tebi, a to što je gužva može se izbjeći vrlo jednostavno - makneš se sa staze slonova.
Talijani nisu glupi, a plastika ????
Pa ako je venecijanska arhitektura i umjetnost plastična...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:48   #1557
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Bio u Veneciji nekoliko puta. Svaki put je sve gore. Zadnji put bio u 2010 (samo na Aerodromu), i naravno nazivcirao se s glupim talijanima, tako da je s mojim putovanjima u Italiju zavrseno.
Ne savjetujem nikome da ide u Venciju, preskupo je, stanovnistvo je odvratno, sve je uzasno plasticno, guzva, prosjaci, prljavstina, poplava, smrad. Nadjite neko drugo mjesto za odmor. Venecija je grozota nad grozotama. Sva sreca da ne moram nikad vise tamo ici.
Vrati se, to je prvi dojam.
Zaobidji mjesta s puno turista pa ces naci mirne ulicice i mostice magicna dojma, bez prosjaka, guzve i prljavstine (turisti), kao i normalne cijene. Samo turisti placaju kavu 20 ili vise eura. Pogledaj gdje je to gdje jedu domaci, soboslikare ces najlakse prepoznati. Da smrdi, smrdi kada je jugo jer vraca kanalizaciju, ali nije uvijek jugo. Kada se more dize tada je i poplava, ali je to rijetko. Mozda da uzmes dnevnu kartu za obilazak lagune i otoka.
To ti je kao kad ponekad ljude sudimo po prvom dojmu. Mada, neki ce ostati na tome a drugi si dati jos jednu priliku.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:47   #1558
Idem u trećem mjesecu i ovo je super informacija

Zna netko što se dobro može ponijeti, kao uspomena, dar, suvenir iz Venecije a da nije murano staklo i predmeti od njega ?
Thx.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 20:56   #1559
maska, gondola, neka zgodna maketa (rialto recimo).
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:15   #1560
ma joj, Venecija je divna... kakve su to gluposti da nije

ja sam uzeo 10ak istih darova za ekipu- neke maske tužno- sretna jedna do druge... kao imitacija gipsa bijelog- dimenzije oko 7, 8 cm X 10 cm. Našao u nekom dućančiću suvenirima vrlo jeftino... oko eura.
Po njoj se može još farbati, a može ostati takva. Meni doma visi takva bijela i lijepa mi je uspomena.
malo pronjuškati po gradu, ima svega... a najveću vrijednost nose uspomene koje ostaju u glavi
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.