Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 13:11   #1841
pozdrav svima..
ovako,već dugo me muči jedan problem,naime imam stravične svrbeže analnog otvora,ne boli ništa nego svrbi,svakodnevno,pogotovo navečer kad legnem i umirim se,išla sam dr.sve mu ispričala,prvo me slao na uzorak stolice i to je ok,vadila urinokulturu i to ok,pa mi dao da vadim neki otisak dole i to 2 puta nije uspjelo
e sad,oprostite na detaljima ali kad pogledam "dole" vidim kao(neznam kako da opišem)linijice malo nabušene,joj nadam se da razumijete,oko analnog su otvora.
inače vodim jako računa o higijeni i svemu,nemam pojma kome da se obratim za ovo.rodila sam prije godinu dana,nakon poroda sam dobila hemiće i bolili su i riješila ih kremom Hadensa iz apoteke...
e sad šta vi mislite šta bi to moglo biti,moj dr.očito nema pojma di bi me više poslao ni šta je to...a ja očajna..kome da se obratim,kojoj vrsti dr.npr.ako i nisu hemići ko me može tamo "dole" pregledati..
oprostite ako sam upilila,veliki pozdrav!
tinkyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 13:30   #1842
ljudi jel tko zna koliko se dugo moze koristiti faktu mast?!
Bubicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 13:42   #1843
Quote:
tinkyy kaže: Pogledaj post
pozdrav svima..
ovako,već dugo me muči jedan problem,naime imam stravične svrbeže analnog otvora,ne boli ništa nego svrbi,svakodnevno,pogotovo navečer kad legnem i umirim se,išla sam dr.sve mu ispričala,prvo me slao na uzorak stolice i to je ok,vadila urinokulturu i to ok,pa mi dao da vadim neki otisak dole i to 2 puta nije uspjelo
e sad,oprostite na detaljima ali kad pogledam "dole" vidim kao(neznam kako da opišem)linijice malo nabušene,joj nadam se da razumijete,oko analnog su otvora.
inače vodim jako računa o higijeni i svemu,nemam pojma kome da se obratim za ovo.rodila sam prije godinu dana,nakon poroda sam dobila hemiće i bolili su i riješila ih kremom Hadensa iz apoteke...
e sad šta vi mislite šta bi to moglo biti,moj dr.očito nema pojma di bi me više poslao ni šta je to...a ja očajna..kome da se obratim,kojoj vrsti dr.npr.ako i nisu hemići ko me može tamo "dole" pregledati..
oprostite ako sam upilila,veliki pozdrav!
Sumnjam da ti netko na forumu može dati dijagnozu, za to ipak treba liječnik, a trebala bi otići kod proktologa.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 13:47   #1844
Quote:
Bubicha kaže: Pogledaj post
ljudi jel tko zna koliko se dugo moze koristiti faktu mast?!
Ako me sjećanje ne vara mislim da se ne smije koristiti više od 4 tjedna. Pa pogledaj što piše na uputama za primjenu.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:14   #1845
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Ako me sjećanje ne vara mislim da se ne smije koristiti više od 4 tjedna. Pa pogledaj što piše na uputama za primjenu.
ne pise..sam pise da se maze 2-3 puta na dan..al koliko se smije koristiti ne!!
hvala ti na odg
Bubicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 01:15   #1846
Quote:
callahan kaže: Pogledaj post
Nije ugodna tema, ali bi me zanimala iskustva drugih itd. Sto je to tocno, kako se dobija, kako se lijeci, sto pomaze...
Puno vremena provodim sjedeci i vec neko vrijeme imam osjecaj peckanja na analnom otvoru kad idem na wc, pogotovo kad koristim neki grublji papir, znam pronaci krvi na papiru. Mozda sam samo razderao kozu na anusu, a mozda i ne?
Hvala svima
P.S.
Nasao sam neki link:
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...nu=bolesti#rez
trebas odma ici u doktora da te uputi u koloproktologa jer neznas u kojem su stupnju a postoje 4 stupnja...bolje ti je ici sad dok je to jos sve maelo nego ic kasnije kad to naraste i kad bude za operaciju !!
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:48   #1847
da se uključim sa dg hal

Evo moga iskustva sa metodom DG-HAL RAR. Imao sam hemeroide od svoje 15 godine više manje bez većih problema. Prošle godine prvo veće krvarenje prestalo nakon uzimanja Detralexa. Od prije dva tjedna ponovo obilno krvarenje uz svaku stolicu bez ikakavih bolova. Prije dva dana napravljen DG-HAL RAR zahvat u privatnoj poliklinici u Zagrebu kod okretišta. Cijena 8500 kn. Prava operacija sa potpunom narkozom, doktorom, anesteziologom, anest.tehinčarom i trima sestrama obavljena uspješno. Napravljeno podvezivanje hemeroidalne arterije, rješene dva tromba i obavljen RAR iliti rekonstrukcija. Prvu noć bolovi i uz ketonal u infuziji. Jučer cijeli dan na ibuprofenima i ketonalima, danas pokušao bez tableta pa tukao glavom od zid (peče, žari, boli). Još bez prve stolice. Tome se tek radujem Problem mi je sjedenje i stajanje tj. odmah mi se stvara pritisak tako da moram ponovno u ležeći položaj. Ovo pišem iz ležećeg položaja pa mi oprostite ako bude grešaka.
Hemeroide mi je imao i otac koji se operirao klasičnom metodom prije 10 godina i patio se punih mjesec dana nakon operacije, a pojavili su mu se opet i to vrlo brzo.
Ja sam tek u trećem danu pa vam se opet javim kad budem na nogama i na poslu. Tek tada ću moći ocjeniti zahvat na kojem sam bio.
pozdrav...
zzzkomarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 18:06   #1848
Quote:
cvarak13 kaže: Pogledaj post
jel moguće da zbog hemeroida učestalo mokrim?! da oni na neki način pritišću prostatu il tako nešto? nakon pražnjenja osjetim standardan pritisak dolje i onda poslije toga svako malo mokrenje....
a urinokultura i brisevi nisu pokazali nikakvu infekciju...
Ja sam imao sličan problem i za to sam pitao doktora nakon operacije DG HAL RAR metodom. Ja sam isto nakon stolice imao problem sa onih 5-10 kapi mokraće koje bi završile obično na gaćama. Dr rekao da je vrlo lako moguće da su za to bili krivi hemeroidi koji su se nakon stolice povećavali i pritiskali prostatu. Ova dva dana poslije operacije nisam imao stolicu, ali ni problem sa mokrenje.
zzzkomarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 18:47   #1849
Quote:
zzzkomarac kaže: Pogledaj post
Jučer cijeli dan na ibuprofenima i ketonalima, danas pokušao bez tableta pa tukao glavom od zid (peče, žari, boli). Još bez prve stolice. Tome se tek radujem Problem mi je sjedenje i stajanje tj. odmah mi se stvara pritisak tako da moram ponovno u ležeći položaj. Ovo pišem iz ležećeg položaja pa mi oprostite ako bude grešaka.
Ja sam tek u trećem danu pa vam se opet javim kad budem na nogama i na poslu. Tek tada ću moći ocjeniti zahvat na kojem sam bio.
pozdrav...
Znam da užasno boli, ali nemoj pretjerivati s tabletama jer su vrlo jake i nije ih dobro učestalo uzimati. I nisam sigurna za miješanje, meni je dr. rekao ili granule ili ketonal, ne oboje. Maži dolokainom, anestetik je i pomaže.
Ako stolica neće ići lagano popij čaj za čišćenje ili planinski čaj, ne bi se smio naprezati i forsirati. Sjedenje se isto ne preporuča odmah...
Javi dojmove i sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:59   #1850
hemo-ex

čudi me da nitko na forumu nije rekao kako hemo-ex masti odjeću - definitivno probija kroz 2 sloja rublja. Naime, eterična ulja su masna i ne daju se baš oprati. S hlača sam ga jedva oprao, ali s trenirke ne, ni nakon više pranja. Pripazite na to! Trebao sam staviti neku deblju maramicu ispod donjeg rublja, ali kasno sam to shvatio.
Hiperion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 20:53   #1851
Quote:
Hiperion kaže: Pogledaj post
čudi me da nitko na forumu nije rekao kako hemo-ex masti odjeću - definitivno probija kroz 2 sloja rublja. Naime, eterična ulja su masna i ne daju se baš oprati. S hlača sam ga jedva oprao, ali s trenirke ne, ni nakon više pranja. Pripazite na to! Trebao sam staviti neku deblju maramicu ispod donjeg rublja, ali kasno sam to shvatio.
Ah, za skuplje stvari postoji hemijsko čišćenje. Kuburio sam i ja sa tim dak sam ih imao. Sad je sve ok...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 11:35   #1852
Quote:
Hiperion kaže: Pogledaj post
čudi me da nitko na forumu nije rekao kako hemo-ex masti odjeću - definitivno probija kroz 2 sloja rublja. Naime, eterična ulja su masna i ne daju se baš oprati. S hlača sam ga jedva oprao, ali s trenirke ne, ni nakon više pranja. Pripazite na to! Trebao sam staviti neku deblju maramicu ispod donjeg rublja, ali kasno sam to shvatio.
Možda da počneš nositi uloške
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:14   #1853
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Možda da počneš nositi uloške
Ma jok, složenac od gaze 5x5 cm ili 5x8 cm među guzove i sve je ok...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:58   #1854
Mast

Kod mene su dijagnosticirani hemeroidi IV stepena, koristio sam razne masti i cepice. Proslu godinu sam uzimao dva puta pilex malo mi je pomogao i opet po starom.Isto tako i detralex. Zbog obaveza na poslu nisam imao vremena ici na operaciju tako da sam bio prinudjen da se snalazim (i mucim). pored svih krema u apotekama jedan mi je poznanik predlozio da kupim mast Flogocid.Ona je isto protiv upalnih procesa,cireva urastanje nokata,njeguje kozu kod opeklina,promrzlina i rana koje tesko zarastaju.Sadrzi bornu kiselinu,bjeli vazelin,bezvodni lanolin,holesterol,eterska ulja lavande,tecni parafin,konzervans-metilparaben i cvjetni miris svjezeg bilja.(ona se prodaje u veterinarskim apotekama) Akutno stanje sam rjesavao na nacin ako imam krvi stavim Faktu supozitorij(cepic), a sa ovom masti namazem debelo crijevo.Poslije dvije ili max 3 stolice tj 3 cepica nemem krvi(tri dana).Vise ne koristim Faktu, a nastavljam mazat bolno mjesto sa ovom mascu.Ako imam jake bolove poslije stolice obavezno u polulezecem ili lezecem polozaju koristim kupke u kadi sa mlakom vodom 10-15 min.Kako su hemeroidi vani, cmar mi lici na ruzu.Eh posto su tako pristupacni u frizideru imam plasticnu bocu od soka 0,5l napunjenu vodom (tj 4-5 stepeni) i par minuta postavim flasu na pod a ja se polako oslonim na bocu dodirivajuci samo sa povrsinom ruze(cmara).Vjerujte vrlo brzo prodje bol i dodje olaksanje jer se tada stegnu vene.
Jos da napisem i ovo iskustvo.
Kada idem na WC zbog velike nuzde,sjednem na solju a pod noge podmetnem neki stolic visine 20-30 cm,tako se manje naprezem.Da bi smeksao stolicu svaki dan prije obroka pojedem nekoliko kuhanih smokava. Uz sve gore navedeno mogu se olaksat poblemi zvani hemici. Nadam se da ce nekome moje iskustvo pomoc.Da sam imao nekoga prije deset godina da mi ovo kaze sto sam napisao,puno bi manje bolova trpio.
Kodak photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:57   #1855
Da se javim. Bila jučer na kontroli kod prof. u bolnici, digitorektalni nalaz uredan. Kaže, sve je O.K. Rekoh, znači i dalje ne znamo što se i zašto dogodilo, a on veli, ne, i ne treba vas to zanimati. Sad vaš problem nisu hemoroidi, nego anemija; ozbiljno se posvetite tome da oporavite krvnu sliku i ojačate.

Jutros radila KKS, željezo i eritrociti naravno sniženi (ali ne drastično, spasila me ona transfuzija u bolnici). Pa danas krećem s nadomjescima željeza i jačom prehranom.

Inače se osjećam dobro, samo sam blijeda i jako brzo se umaram. Svako malo bih legla i odmorila se. Imam bolovanje do 31.5., ali razmišljam da krenem na posao od ponedjeljka.
Eto, najgore je prošlo, nadam se da mi neće trebati mjeseci da se oporavim. A uskoro idem i kod dr. koji me operirao, pa možda on bude pametniji kad pogleda.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 19:56   #1856
Evo rekao da se javljam kad budem na poslu. Danas sam prvi dan na poslu (sjedenje 8 sati) i za sada se sve čini u redu. Da se vratim na treći dan od operacije; sa prvom stolicom otišli i hemeroidi, bilo je bolno, ali ne previše. Jeo sam sve prema kolitis dijeti koju sam dobio u poliklinici i stolica je bila ok, ali tu je bio podsvjesni strah od odlaženja na wc. Od tada svaki dan idem na wc po nekoliko puta i nemam većih problema. Tu je bilo nešto sukrvice, ali zanemarivo. Jedini problem je da nisam bio siguran da li moram na wc ili je to od pritiska od operacije. Što se tiče mirovanja stvarno sam prvih sedam dana bio ili u ležećem ili u poluležećem položaju, a kako sam osjećao poboljšanje polako počeo sa šetnjama i sjedenjem.
Za sada (još predstoji otpadanje šavova) sve pohvale doktoru i sestrama, nije mi falilo ničega i doktor mi je sve detaljno objasnio.
Jedina zamjerka ide na račun poliklinike; nisu izdali račun za usluge na moj zahtjev.
Od lijekova sam pio antibiotik radi sprječavanja infekcije i detralax moram piti 3 mjeseca. Ako neko želi više informacija neka kaže.
Ostatak napišem kad prođe 5 tjedana tj. kad je zakazan pregled. Lp!
zzzkomarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:43   #1857
Quote:
Kodak photo kaže: Pogledaj post
Kod mene su dijagnosticirani hemeroidi IV stepena, koristio sam razne masti i cepice. Proslu godinu sam uzimao dva puta pilex malo mi je pomogao i opet po starom.Isto tako i detralex. Zbog obaveza na poslu nisam imao vremena ici na operaciju tako da sam bio prinudjen da se snalazim (i mucim). pored svih krema u apotekama jedan mi je poznanik predlozio da kupim mast Flogocid.Ona je isto protiv upalnih procesa,cireva urastanje nokata,njeguje kozu kod opeklina,promrzlina i rana koje tesko zarastaju.Sadrzi bornu kiselinu,bjeli vazelin,bezvodni lanolin,holesterol,eterska ulja lavande,tecni parafin,konzervans-metilparaben i cvjetni miris svjezeg bilja.(ona se prodaje u veterinarskim apotekama) Akutno stanje sam rjesavao na nacin ako imam krvi stavim Faktu supozitorij(cepic), a sa ovom masti namazem debelo crijevo.Poslije dvije ili max 3 stolice tj 3 cepica nemem krvi(tri dana).Vise ne koristim Faktu, a nastavljam mazat bolno mjesto sa ovom mascu.Ako imam jake bolove poslije stolice obavezno u polulezecem ili lezecem polozaju koristim kupke u kadi sa mlakom vodom 10-15 min.Kako su hemeroidi vani, cmar mi lici na ruzu.Eh posto su tako pristupacni u frizideru imam plasticnu bocu od soka 0,5l napunjenu vodom (tj 4-5 stepeni) i par minuta postavim flasu na pod a ja se polako oslonim na bocu dodirivajuci samo sa povrsinom ruze(cmara).Vjerujte vrlo brzo prodje bol i dodje olaksanje jer se tada stegnu vene.
Jos da napisem i ovo iskustvo.
Kada idem na WC zbog velike nuzde,sjednem na solju a pod noge podmetnem neki stolic visine 20-30 cm,tako se manje naprezem.Da bi smeksao stolicu svaki dan prije obroka pojedem nekoliko kuhanih smokava. Uz sve gore navedeno mogu se olaksat poblemi zvani hemici. Nadam se da ce nekome moje iskustvo pomoc.Da sam imao nekoga prije deset godina da mi ovo kaze sto sam napisao,puno bi manje bolova trpio.
Morat ćeš ti to operisat, znaš već gdje je najbolje to uraditi. Ne vrijedi se mučiti, a na kraju ćeš opet najebat i jednostavno ćeš morati na operaciju. Riješi to jednom zauvijek... Ja sam sada novi čovjek i kvalitet života je neusporediv u odnosu na ranije.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:21   #1858
Quote:
Lesli
Znam da mi je to jedino rjesenje,ali posao me ogranicava u pogledu slobodnog vremena, radim na odredjeno vrijeme od 6 mjeseci i to se moze 4 puta produzit,zatim silom zakona dobije se stalni radni odnos tek za dvije godine. Sad ako bi odsustvovao sa posla jedan mjesec sigurno bi mi ugrozilo zaposlenje.Zbog toga suti i trpi.
Kodak photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:45   #1859
Quote:
Kodak photo kaže: Pogledaj post
Znam da mi je to jedino rjesenje,ali posao me ogranicava u pogledu slobodnog vremena, radim na odredjeno vrijeme od 6 mjeseci i to se moze 4 puta produzit,zatim silom zakona dobije se stalni radni odnos tek za dvije godine. Sad ako bi odsustvovao sa posla jedan mjesec sigurno bi mi ugrozilo zaposlenje.Zbog toga suti i trpi.
Pa može se uzeti mjesec bolovanja. Šta da nemaš posao, odakle bi platio operaciju? Mislim da možeš na bolovanje. Zdravlje je najvažnije.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 07:34   #1860
imate kojeg doc za preporučiti, što se pregleda tiče?
sway is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.