Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 07:43   #1921
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Evo me živ sedam dana poslije operacije. Polako se oporavljam.

Svima, koji imaju probleme, savjetujem da barem provjere na čemu su. Ja, naprimjer, mislio sam da nisam u teškoj situaciji, međutim, ispostavilo se da su 4-ti stepen, trombozirani i sa fisurom. Sad sam to hvala bogu rješio.

Zahvaljujem Lesliju sa kojim sam najviše komunicirao i Dreamland od koje je sve krenulo.

Jako mi je drago da je sve dobro prošlo i da je to sad iza tebe. Sad samo odmaraj, zdravo jedi i nemoj sjediti neko vrijeme.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:49   #1922
Koji je dobar proktolog u Splitu? Kakvi su ovi u bolnici?
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:53   #1923
Lesli i deramlend, ukoliko budete dolazili u Sarajevo, stoji ponuda da Vam budem domaćin na jednom ručku ili nešto slično, naime, sve se bolje osjećam i optimista sam da se vraćam svom starom "vej of lajf".
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:57   #1924
Sorry Dreamland na grešci iz prethodnog posta, ležim i tipkam!
dr_cash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 17:37   #1925
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Lesli i deramlend, ukoliko budete dolazili u Sarajevo, stoji ponuda da Vam budem domaćin na jednom ručku ili nešto slično, naime, sve se bolje osjećam i optimista sam da se vraćam svom starom "vej of lajf".
A gledaj ja sam Sarajlija i cijeli sam život u rodnom gradu. Drago mi je da si dobro, a nekad se možemo i sresti nije problem i popiti pivo... Kako ide oporavak?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 10:52   #1926
Quote:
dr_cash kaže: Pogledaj post
Lesli i deramlend, ukoliko budete dolazili u Sarajevo, stoji ponuda da Vam budem domaćin na jednom ručku ili nešto slično, naime, sve se bolje osjećam i optimista sam da se vraćam svom starom "vej of lajf".
Ja sam iz Zagreba, ali hvala na ponudi, stvarno lijepo od tebe.
I trebaš biti optimističan, više ne bi trebao imati ikakvih problema s tim napastima, to je sad iza tebe.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:26   #1927
dg hal metoda i postoperativni oporavak

Evo mene nakon skoro dva mjeseca od operacije dg hal metodom privatno kod dr. Ivanovića. Nažalost nemam dobre vijesti. Osim nekoliko dana problema sa tvrđom stolicoma nisam imao nekih većih zamjerki na postoperativni tijek. ALI prije 2 tjedna ponovno mi se pojavio, ali ovaj put vanjski hemeroid, a kako stvari stoje mislim da to nije kraj. Prije tjedan dana pojavilo mi se pečenje prilikom sraćke i situacije se oko tjedan dana pogoršavala. Shvatio sam da vjerojatno imam fisuru koja se komplicira. Počeo uzimati kremu Hadensa koja malo olakšava stvar i koja mi je pomogla ocu kad je imao slične probleme pa se nadam da će i meni. Sve u svemu u mom slučaju ne stoji ona "trajno" uklanjanje hemeroida i ako će stvari nastaviti ići ovako nizbrdo dati ću jednu veliku negativnu ocjenu DG-HAL metodi jer ipak je prošlo tek mjesec i pol dana od operacije.
Mislim da forum i postoji da bi ljudi nešto mogli sagledati sa što više strana, a moja strana je na žalost po mene ovaj put u njihovom marketinškom "4-6%-tnom" recidivu.
Dakle; DG-HAL+RAR by zzzkomarac;
1. Bezbolna - nije točno, bolna je, ali ne toliko kao alternative.
2. 94-96% uspješnost u sprječavanju recidiva - nije točno, dobio svoj prvi postoperativni hemeroid + fisuru mjesec dana nakon operacije.
3. Brzo vraćanje radnim navikama - točno, deset dana nakon operacije bio sam na poslu.
4. Bez komplikacija - osim krvarenja u tragovima prilikom sraćke nekih 3 tjedna, točno.
5. Da li bih ponovno napravio operaciju sa ovim iskustvom, a u onoj situaciji? - možda, krvarenje je prestalo, a u ovo o recidivu nisam ni povjerovao od početka, jedino je problem fisura, koju sam mogao zaraditi i ovako i onako.
Pozz; hladna glava i dobra informiranost će vam pomoći da donesete pravu odluku i izlaz iz svojih problema, ali moj je savjet nemojte dugo čekati...
zzzkomarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:35   #1928
Quote:
zzzkomarac kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon skoro dva mjeseca od operacije dg hal metodom privatno kod dr. Ivanovića. Nažalost nemam dobre vijesti. Osim nekoliko dana problema sa tvrđom stolicoma nisam imao nekih većih zamjerki na postoperativni tijek. ALI prije 2 tjedna ponovno mi se pojavio, ali ovaj put vanjski hemeroid, a kako stvari stoje mislim da to nije kraj. Prije tjedan dana pojavilo mi se pečenje prilikom sraćke i situacije se oko tjedan dana pogoršavala. Shvatio sam da vjerojatno imam fisuru koja se komplicira. Počeo uzimati kremu Hadensa koja malo olakšava stvar i koja mi je pomogla ocu kad je imao slične probleme pa se nadam da će i meni. Sve u svemu u mom slučaju ne stoji ona "trajno" uklanjanje hemeroida i ako će stvari nastaviti ići ovako nizbrdo dati ću jednu veliku negativnu ocjenu DG-HAL metodi jer ipak je prošlo tek mjesec i pol dana od operacije.
Mislim da forum i postoji da bi ljudi nešto mogli sagledati sa što više strana, a moja strana je na žalost po mene ovaj put u njihovom marketinškom "4-6%-tnom" recidivu.
Dakle; DG-HAL+RAR by zzzkomarac;
1. Bezbolna - nije točno, bolna je, ali ne toliko kao alternative.
2. 94-96% uspješnost u sprječavanju recidiva - nije točno, dobio svoj prvi postoperativni hemeroid + fisuru mjesec dana nakon operacije.
3. Brzo vraćanje radnim navikama - točno, deset dana nakon operacije bio sam na poslu.
4. Bez komplikacija - osim krvarenja u tragovima prilikom sraćke nekih 3 tjedna, točno.
5. Da li bih ponovno napravio operaciju sa ovim iskustvom, a u onoj situaciji? - možda, krvarenje je prestalo, a u ovo o recidivu nisam ni povjerovao od početka, jedino je problem fisura, koju sam mogao zaraditi i ovako i onako.
Pozz; hladna glava i dobra informiranost će vam pomoći da donesete pravu odluku i izlaz iz svojih problema, ali moj je savjet nemojte dugo čekati...
Nije ti dobro urađena operacija. Kad se sve ispravno uradi nema šanse da se hemoroidi vrate. Znači da nije "pogodio" pravu venu laserom ili je nije potpuno zatvorio. Fisura ne mora imati veze sa hemoroidima...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 22:18   #1929
Quote:
zzzkomarac kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon skoro dva mjeseca od operacije dg hal metodom privatno kod dr. Ivanovića. Nažalost nemam dobre vijesti. Osim nekoliko dana problema sa tvrđom stolicoma nisam imao nekih većih zamjerki na postoperativni tijek. ALI prije 2 tjedna ponovno mi se pojavio, ali ovaj put vanjski hemeroid, a kako stvari stoje mislim da to nije kraj. Prije tjedan dana pojavilo mi se pečenje prilikom sraćke i situacije se oko tjedan dana pogoršavala. Shvatio sam da vjerojatno imam fisuru koja se komplicira. Počeo uzimati kremu Hadensa koja malo olakšava stvar i koja mi je pomogla ocu kad je imao slične probleme pa se nadam da će i meni. Sve u svemu u mom slučaju ne stoji ona "trajno" uklanjanje hemeroida i ako će stvari nastaviti ići ovako nizbrdo dati ću jednu veliku negativnu ocjenu DG-HAL metodi jer ipak je prošlo tek mjesec i pol dana od operacije.
Mislim da forum i postoji da bi ljudi nešto mogli sagledati sa što više strana, a moja strana je na žalost po mene ovaj put u njihovom marketinškom "4-6%-tnom" recidivu.
Dakle; DG-HAL+RAR by zzzkomarac;
1. Bezbolna - nije točno, bolna je, ali ne toliko kao alternative.
2. 94-96% uspješnost u sprječavanju recidiva - nije točno, dobio svoj prvi postoperativni hemeroid + fisuru mjesec dana nakon operacije.
3. Brzo vraćanje radnim navikama - točno, deset dana nakon operacije bio sam na poslu.
4. Bez komplikacija - osim krvarenja u tragovima prilikom sraćke nekih 3 tjedna, točno.
5. Da li bih ponovno napravio operaciju sa ovim iskustvom, a u onoj situaciji? - možda, krvarenje je prestalo, a u ovo o recidivu nisam ni povjerovao od početka, jedino je problem fisura, koju sam mogao zaraditi i ovako i onako.
Pozz; hladna glava i dobra informiranost će vam pomoći da donesete pravu odluku i izlaz iz svojih problema, ali moj je savjet nemojte dugo čekati...
Žao mi je što ti se sve vratilo jer znam da je muka prolaziti kroz to. I sama sam se toga najviše bojala. Na forumu su do sada dva pozitivna iskustva s dr. Ivanovićem i dva očito ne tako uspješna. Ja i dalje mislim da je dg hal rar metoda dobar izbor, ali možda je dobro potražiti i druge poliklinike i raspitati se.

Da, baš lijepo od tebe što si iznio svoje iskustvo, i dobro si rekao da uvijek treba imati hladnu glavu, samo što je to malo teže kad čovjeka nešto boli.
Ja se bojim više ikome davati savjete u zadnje vrijeme, ali jednostavno moram reći da ne zapostaviš tu fisuru, jer ako pređe u kroničnu bol je strašna.
Možda da si potražiš druge doktore koji to rješavaju, ima više načina...
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 15:49   #1930
Pozdrav!
Prije nešto više od dva mjeseca počeo sam osječati jake bolove i pečenje prilikom obavljanja velike nužde. Par dana kasnije na vanjskom dijelu debelog crijeva izrasla je i kvržica oblika zrna graha. Čitajući po internetu ustvrdio sam da se vjerojatno radi o analnoj fisuri. To je potvrdio i proktolog kojeg sam posjetio tek mjesec i pol kasnije. Prije toga sam koristio razne masti i tablete pilex koje su samo malo ublažile bolove ali nisu zacijelile fisuru. Problem koji me sad muči je način liječenja fisure koji predlaže proktolog ali i relativno veliko krvarenje pri svakoj velikoj nuždi koje se čak povečalo nakon što mi je obavio pregled nekim instrumentom kojeg je gurao u anus. Proktolog zahtijeva izvođenje analne dilatacije sa dva prsta uz upotrebu masti emla 5%. Zbog jakih bolova to je jednostavno nemoguće trpjeti. Jučer sam bio na kontroli kod tog liječnika, te mi je sam pokušao izvršiti tu dilataciju ali sam odbio jer su bolovi preveliki.
Zanima me ima li koje drugo rješenje za izlječenje fisure osim analne dilatacije jer protekla dva mjeseca su mi postala nočna mora i hvata me panika svaki put kad moram na WC jer znam kakva me muka tamo čeka i još satima nakon toga.
Sandstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 19:24   #1931
O fisurama ne znam ništa niti imam iskustva sa time (hvalo bogu), ali nije mi logično da se na silu radi bilo šta. Znači treba šupak razvaliti da bi kao kasnije bilo dobro. To je meni nelogično i besmisleno. To dovodi do još većeg pucanja i još većih muka. Ja bih posjetio još jednog specijalistu da to pogleda i predloži neku drugu terapiju...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 00:46   #1932
Quote:
Sandstorm kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Prije nešto više od dva mjeseca počeo sam osječati jake bolove i pečenje prilikom obavljanja velike nužde. Par dana kasnije na vanjskom dijelu debelog crijeva izrasla je i kvržica oblika zrna graha. Čitajući po internetu ustvrdio sam da se vjerojatno radi o analnoj fisuri. To je potvrdio i proktolog kojeg sam posjetio tek mjesec i pol kasnije. Prije toga sam koristio razne masti i tablete pilex koje su samo malo ublažile bolove ali nisu zacijelile fisuru. Problem koji me sad muči je način liječenja fisure koji predlaže proktolog ali i relativno veliko krvarenje pri svakoj velikoj nuždi koje se čak povečalo nakon što mi je obavio pregled nekim instrumentom kojeg je gurao u anus. Proktolog zahtijeva izvođenje analne dilatacije sa dva prsta uz upotrebu masti emla 5%. Zbog jakih bolova to je jednostavno nemoguće trpjeti. Jučer sam bio na kontroli kod tog liječnika, te mi je sam pokušao izvršiti tu dilataciju ali sam odbio jer su bolovi preveliki.
Zanima me ima li koje drugo rješenje za izlječenje fisure osim analne dilatacije jer protekla dva mjeseca su mi postala nočna mora i hvata me panika svaki put kad moram na WC jer znam kakva me muka tamo čeka i još satima nakon toga.
Postoje još injekcije botoksa koje se ubrizgavaju u blizinu fisure tako da se čitavo to područje opusti i da ranica može zarasti. Treba ih primiti više, svaki put sa razmakom od otprilike 2 tjedna i bolne su, no to je neinvazivni zahvat i nema opasnosti po ikakve posljedice. Mana? Užasno su skupe i velika je vjerojatnost da se fisura vrati.

Lateralna sfinkterotomija je invazivni zahvat (manja operacija) kod kojeg se napravi mali ili veći rez (ovisno o slučaju) iznad fisure i na taj način se opusti tonus sfinktera i ranica počinje polako zacijeljivati (potrebno 4-5 tjedana, ali bolovi prestaju nekih tjedan dana nakon operacije). Neću lagati, prva tri dana nakon toga sam htjela vrištati od bolova, ali nakon toga bol je potpuno prestala. E sad, to je invazivan zahvat i moguće su brojne komplikacije, pa ako se odlučiš na to pronađi dobrog kirurga. Ja sam dosta naglo otišla na zahvat i nisam znala za moguće posljedice pa sam se zato odlučila. Iskreno, nakon nekih priča na forumu ne znam da li bih se odlučila ponovno. Mislim da sam imala i puno sreće.

Analna dilatacija... još jedan forumaš će možda na to, pa bi možda bilo dobro da stupiš u kontakt s njim. To je u biti manji zahvat od sfinkterotomije, ali nisam pobliže upoznata s njime. Jedna stvar mi nije jasna. Zašto ti dr. nije dao lokalnu anesteziju da te ne boli? Je li to uopće moguće? I treba li se taj zahvat obaviti jednom i onda je to gotovo ili ga moraš ponavljati? Jer ako moraš samo jednom na to možda se isplati. Obavezno prije pitaj za moguće posljedice.

Savjet. Idi kod više doktora. Da, svaki će nuditi svoju metodu, ali jedan će ti valjda uliti povjerenja....
Sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 13:24   #1933
Injekciju protiv bolova mi nije dao jer je navodno nije imao u ordinaciji.
Niti meni nije jasno kako se dilatacijom može ubrzati zacjelenje rane kad ju taj postupak još više širi i bojim se da to ne dovede do još večeg krvarenja, ali valjda liječnici znaju što rade.
Izgleda da je najbolje da otiđem do još jednog proktologa, najbolje privatnika, pa da čujem i njegovo mišljenje.
Sandstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 15:39   #1934
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Evo vidiš, ja nisam ni znala da postoji spaljivanje fisure RF aparatom! Imam osjećaj kao da svi zagovaraju svoje metode jer im se to isplati, naravno. Po ovome, a i po par članaka koje sam izvukla s neta čini se da je analna diletacija bolja varijanta. U vrijeme kad sam odlučivala o tome mislila sam da je puuuno invazivnija jer je dr. Misir dao sve od sebe da mi dokaže kako je to invazivno, čak mi je i crtao postupak.
Vjerojatno je pretpostavljao da mi o rezanju ni ne treba govoriti jer onako sva uplašena nisam ni pomišljala na to. A dr. Ivanovića nisam pitala ništa o diletaciji, jer sam ju zbog ovog prekrižila, no on ju je spomenuo, a ja sam samo rekla da ne dolazi u obzir. Uglavnom, ovo iskustvo me naučilo da UVIJEK treba potražiti više mišljenja...

Inače, i ja sam mislila da mi je to sve zbog hemoroida, pa mi je bio šok kad su mi rekli da imam fisuru, koja je posljedica istih.
A fisura je ujedno i posljedica pojačanog tonusa sfinktera, ne obratno. Čak mislim (fakat nisam sigurna) da je meni dr. predložio rez jer je to kakti trajnije rješenje, jer da bi mi se zbog pojačanog tonusa moglo vratiti.

U svakom slučaju sretno i javi dojmove (to svima kažem ), pa da ljudi imaju malo više informacija!
Lijep pozdrav, ja sam obavio operaciju hemoroida i fisure kod dr. File i oporavak teče ok...hemoroidi su riješeni podvezivanjem, a fisura kauterizacijom RF aparatom...pečenja rane (fisure) više nema i svaki dan mi se čini da je stanje sve normalnije....nadam se da će oporavak proteći ok, a o svojim opažanjima progovorit ću za neko vrijeme kada proces oporavka bude okončan...
pula72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:23   #1935
Pozz svima,dali je nekome od vas koji ste imali kompliciranije hemiče ikada bio prisutan osječaj napunjenosti,tj.kao da se niste ispraznili do kraja,i dali ste imali bolove u pedjelu anusa,mene nekada kad naglo sjednem tako probode unutar anusa da se automatski ustanem,a krvarenje poslije stolice je znalo biti jako obilno.
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 17:38   #1936
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Pozz svima,dali je nekome od vas koji ste imali kompliciranije hemiče ikada bio prisutan osječaj napunjenosti,tj.kao da se niste ispraznili do kraja,i dali ste imali bolove u pedjelu anusa,mene nekada kad naglo sjednem tako probode unutar anusa da se automatski ustanem,a krvarenje poslije stolice je znalo biti jako obilno.
Ne znam za te tvoje simptome to mi nije poznato, ali dušo moja ako krvari i boli nemaš šta čekati. Prvac liječniku. Za detalje se vrati unazad na moje postove pa vidi kako sam ja nastradao...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:14   #1937
Bok!

Stari mi već ima 3 dana napadaj hemeroida. Prošle godine je odstranio 2 polipa u debelom crijevu, bio par put na kolonoskopiji i to.
Uglavnom, nikad ga nisam vidjela da ga toliko boli, ne može se ni dignut u sjedeći stav bez kukanja, a o boravku na wc-u da ne pričam.
Mislim da su vanjski jer ne krvari, a napipao je neku kvržicu. Doktorica mu je na neviđeno prepisala Faktu mast i s time od danas maže.

Pročitala sam tu da se preporučaju kupke u kamilici i masti Hemopropin i Dolokain. Btw. kupku je namjeravao jučer probati, al toliko ga uhvatilo da nije bilo šanse da sjedne u lavor.

Ima li još nešto što bi trenutno moglo barem smanjit bolove?
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 17:50   #1938
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Bok!

Stari mi već ima 3 dana napadaj hemeroida. Prošle godine je odstranio 2 polipa u debelom crijevu, bio par put na kolonoskopiji i to.
Uglavnom, nikad ga nisam vidjela da ga toliko boli, ne može se ni dignut u sjedeći stav bez kukanja, a o boravku na wc-u da ne pričam.
Mislim da su vanjski jer ne krvari, a napipao je neku kvržicu. Doktorica mu je na neviđeno prepisala Faktu mast i s time od danas maže.

Pročitala sam tu da se preporučaju kupke u kamilici i masti Hemopropin i Dolokain. Btw. kupku je namjeravao jučer probati, al toliko ga uhvatilo da nije bilo šanse da sjedne u lavor.

Ima li još nešto što bi trenutno moglo barem smanjit bolove?
teško je da ti itko na nevidjeno nešto preporuči, ja sam od bolova lupao glavom o zid, mislio da imam samo hemeroide, a ono mi je doktor dijagnosticirao i analnu fisuru. moj savjet neka ide kod proktologa, može i privatnika jer ima velike bolove i da mu se utvrdi pravo stanje od stručnjaka. Bolovi koje imaš nakon operacije su prisutni par dana i izdržljivi su, a kvaliteta života nakon operacije je neusporedivo bolja. Zaista ti tata ne treba trpjeti takve bolove, jer znam da su užasni.
pula72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 18:03   #1939
Quote:
pula72 kaže: Pogledaj post
teško je da ti itko na nevidjeno nešto preporuči, ja sam od bolova lupao glavom o zid, mislio da imam samo hemeroide, a ono mi je doktor dijagnosticirao i analnu fisuru. moj savjet neka ide kod proktologa, može i privatnika jer ima velike bolove i da mu se utvrdi pravo stanje od stručnjaka. Bolovi koje imaš nakon operacije su prisutni par dana i izdržljivi su, a kvaliteta života nakon operacije je neusporedivo bolja. Zaista ti tata ne treba trpjeti takve bolove, jer znam da su užasni.
Ovo mu se sad prvi put aktiviralo. Nisam znala da to može baš tak odjednom buknuti jer je prošle godine bio na kolonoskopiji pa bi se vidjelo da je što bilo sumnjivo tamo.
Nažalost, ima trenutno puno ozbiljnijih problema sa zdravljem od tog, probat ćemo to smiriti s masti i kremama. Ionak nema šanse da ga sad tutnem u auto i vozim doktoru.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 23:17   #1940
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Ovo mu se sad prvi put aktiviralo. Nisam znala da to može baš tak odjednom buknuti jer je prošle godine bio na kolonoskopiji pa bi se vidjelo da je što bilo sumnjivo tamo.
Nažalost, ima trenutno puno ozbiljnijih problema sa zdravljem od tog, probat ćemo to smiriti s masti i kremama. Ionak nema šanse da ga sad tutnem u auto i vozim doktoru.
i ja sam to godinama držao pod kontrolom, dok nije izmaklo, i počeo sam umirati od bolova i onda na operaciju koja je bila puno kompliciranija nego da sam to operirao na vrijeme...oko masti ti ne mogu pomoći jer kada je stvar akutna ne znam koliko pomažu, jer akutne stvari uvijek zahtjevaju radikalan pristup...no poslušaj savjete na forumu i pročitaj ga otpočetka jer ćeš vjerojatno biti informiranija nego što si sada...želim tati i tebi puno sreće
pula72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.