Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 08:14   #201
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Po toj "hormonalnoj teoriji" sve bi trudnice bile lude, a svim majkama koje se porode, a nakon toga upadnu u postporođajnu depresiju, opraštali bi se svi (eventualni) grijesi bez pravnih konsekvenci, što nije slučaj.
trudnica kada ubije novorodjence -dobije blazu kaznu bas zbog tog stanja privremene neuracunljivosti.
Zato i imamo gradaciju zlocina, samoubojstvo iz samoobrane, strasti
Jednako kao i prometni prekrsaji, imas jednu kaznu za prelazenje preko crvenoga, jednu kaznu za krivo parkiranje i tako.


Quote:
Ne slažem se da ljudi zaljubljivanjem postaju mentalno nezdravi, to je smiješno. Daj mi univerzalni primjer koji baš svaki zaljubljen čovjek radi.
ti nikada, bas nikada nisi ucinila nikakvu glupost zbog nekakve "ljubavi"
ni dobivala losije ocjene, ni pisala spomenare



Quote:
U suprotnome, rekla bih da su posljedice tvoga vjerovanja - da je zaljubljenost kao stanje, samo po sebi, jakojako loše - jednostavno posljedice tvoga osobnog lošeg iskustva, a ne neke univerzalne istine koju je moguće dokazati i argumentirati.
lose je jerbo u stanju zaljubljenosti ljudi su u stanju svasta napraviti zbog te osobe.
zato i krscani preporucavaju hodanje bez seksa i poljubaca, bas zbog toga sto time ne potices nikakvu tjelesnu "kemiju" i vise stavljas naglasak na upoznavanju osobe ,a manje na tjelesnosti
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 08:47   #202
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Molim da me osoba koja perfidno preskače odgovoriti na konkretna pitanja forumaša čime krši osnovna načela internetske diskusije(i time efektivno trola)ne quota, makar dok ne odgovori na pitanja.
Pricas o 'trolanju' (ovo je valjda peti put na razlicitim temama da odgovor na tvoje provokacije nazivas trolanjem), istovremeno se referirajuci na - temu o nevinosti s LJES-a!!! S iste sam odustala zbog uglavnom tvojih provokacija, a prije toga sam ti odgovorila na to sto nema nikakve veze s ovom temom.

OMG.

Quote:
Tek tada mogu odgovoriti na ova izvrtanja i impresivna nerazumijevanja napisanog na nivou ponajboljih olimpijaca. Hvala unaprijed.
Nemoj molim te. Hvala unaprijed.

Sorry na offtopicu.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:04   #203
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Pricas o 'trolanju' (ovo je valjda peti put na razlicitim temama da odgovor na tvoje provokacije nazivas trolanjem),
Moj odgovor i diskusija sa nekim trećim je provokacija. That's rich.

P.S. Nisam nazvao tvoj odgovor meni trolanjem, nego je neodgovaranje na upite (i)drugih forumaša, koji jednostavno pitaju za pojašnjenje nekonzistentnosti u tvom stavu i argumentaciju stavova, ali ostaju neuslišeni, te uz to napadnuti, čisto trolanje.

Primjer trolanja, pošto ti nije jasno što je to:
A: Izjava X.
B: Traži argumente za izjavu X (ili "zašto radiš Y koje je u suprotnosti sa X"?)
A: Ti me napadaš i viktimiziraš. (ne nudi dokaze, ne argumentira ni prethodne tvrdnje = trolanje)

Zadnji puta ljubazno molim da me se okaniš sa svojim lažima i izvrtanjima. Hvala.
__________________
A tout le monde

Zadnje uređivanje Apophis : 20.06.2012. at 09:10.
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:15   #204
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post

Tek ovo je 'avangardan' pristup rjesavanju problema. Zamisli da dozivis da ti draga zenska osoba zavrsi u anoreksiji zbog peer-pressure i masovnog bombardiranja medija odredjenim 'idealima ljepote'. Ti bi joj rekla :'Pa s***ana si, bez samopouzdanja, nevoljena, psihicki nestabilna, iskompleksirana' Jos samo nedostaje - 'Tako ti i treba'.
Non sequitur.
I molim da prestaneš s izvođenjem zaključaka koji ne stoje, a koji su usmjereni spram osoba s kojima diskutiraš.
Drži se teme.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:19   #205
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tvrdnja. Argumentiraj.

Naime, ako napucaš muškarca testosteronom i dovedeš ga u situaciju da mu se drugi muškarac suprotstavi, očekuj agresiju. Prilično univerzalno djelovanje.
Hormoni nas prilično konzistentno pripremaju za određenu vrstu ponašanja i reagiranja; to im je, uostalom, jedna od namjena.
A i određene situacije konzistentno djeluju na razine hormona – usporedi razine hormona kod navijača pobjedničkog i gubitničkog sportskog tima i zašto potonji neće jebati tu večer.
Jednistavno mislim da je na bazi: "A plausible explanation is that OCD and love are similarly obsessive, driving urges, and that serotonin is somehow involved with this kind of focused obsessiveness in the brain. Dr. Fisher’s 2002 study found that some infatuated subjects reported thinking about loved ones 95% of the day." pretjerano tvrditi da su svi zaljubljeni ljudi mentalno bolesni. Eto to.

Slažem se da je provesti 95% svog dana misleći na objekat svoje zaljubljenosti - pretjerano i opsesivno, ali nekako mislim da su to ekstremni primjeri, a i studija kaže da su samo neki od ispitivanih osoba potvrdili da su opsjednuti mislima o drugoj osobi, kada su zaljubljeni.

Također mislim da opsesija tijekom zaljubljenosti različito izgleda u različitim situacijama, zavisi od karaktera osobe u pitanju, odgoja, pogleda na život i svijet, godina, prethodnih iskustava, hormonalnog statusa i mentalnog zdravlja općenito. Eto, pokušala sam argumentirati zbog čega se ne slažem sa tvrdnjom da su svi zaljubljeni automatizmom i istovremeno mentalno bolesni.

Quote:
Svi zaljubljeni ljudi imaju razine hormona i ispoljavaju ponašanja konzistentna s mentalnim poremećajima ili čak bolestima. No budući da je stanje privremeno, biološki uvjetovano i univerzalno, također je i kulturno određeno kao normalno, tj. kultura eksplicitno uvodi iznimke za ponašanje zaljubljenih.
U navedenoj studiji ponašanja su kvalifikovana isključivo u dijelu razmišljanja o nekome.
osoba koja ima OCD, koji se ovdje navodi kao ekvivalent zaljubljenosti u smislu hormona i sl., obično uz tu dijagnozu ima i poremećaj u ponašanju koji se manifestuje na razne načine. Ako se zaljubljena osoba ne ponaša neracionalno u drugim segmentima, osim što su joj misli na nekoga, da li je i ta osoba mentalno bolesna?

Za mene je to preteška kvalifikacija, koju si ti izabrao kao istinitu na bazi studija koje si čitao. Ok.
Quote:
Studija ti navodi i primjere opsesivnih razmišljanja koja sam ti naveo, što si ti bila odbacila bez argumenata. Zašto da se dalje trudim?
Nisam ih odbacila, pročitala sam ih, ali ne vidim da su dali primjer bolesnog ponašanja, osim razmišljanja o toj osobi. Ne vidim kako je to primjenjivo na stvarni život osim da nam svima uključe elektrode na glavu i neki nonstopni kontrolor nivoa dopamina, norepinefrina i serotonina uz neki alarm koji bi označavao kritičnu točku porasta prva dva i opadanja trećeg, koja bi označavala da je osoba mentalno bolesna.

Quote:
Postporođajna depresija urođeni je mehanizam koji omogućava majkama da trezvenije procijene mogu li se brinuti za dijete te ga po potrebi ubiju. Znam da ovo “po potrebi” zvuči užasno, naročito iz romantičarske perspektive, ali govorim o potrebi potaknutoj nagonima.
Inače i za trudnice imamo iznimke u kulturi, od pojma trudničkih želja nadalje.
Trezvenije da procijene?
Molim te, ovo ne mogu ni komentirati, toliko mi je besmisleno.

Quote:
Opsesivno razmišljanje o osobi u koju je zaljubljen nisi prihvatila, a uz nikakvu argumentaciju. Da, ljudi i rade i uče i svašta nešto, ali svaki slobodan trenutak misle opet o osobi u koju su zaljubljeni. A i stvaraju dodatne slobodne trenutke.
Ja tu ne vidim ništa bolesno. Eto baš upravo taj dio ne razumijem.
Quote:
Argument vlastita iskustva prilično je blesav. I potpuno neznanstven.
Veliš da bi mi vjerovala da govorim iz vlastita iskustva, a ne vjeruješ istraživanju koje je prikupilo podatke iz više desetaka vlastitih iskustava.
Nisam znala da se o ljubavi ne može raspravljati na neznanstvenoj razini.

Nisam primjetila, također, da studija na koju se pozivaš upoređuje ovisnike o kokainu sa zaljubljenim ljudima, a to je ono što ne mogu komentirati jer ne znam, ali znam da je skidanje sa kokaina bolno iskustvo. Ne vidim kako to paralelno prenijeti na iskustvo kada zaljubljenost popušta (i kada je taj momenat).

Quote:
Što misliš, zašto se zaljubljenost djelomice značenjski preklapa sa zaluđenošću?
Neka privremena zaluđenost i mentalna bolest u mom vokabularu nisu sinonimi.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:05   #206
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Naravno da im je svrha zarada, a ne nasa romanticna sreca. Nisi se osvrnula na podatke o broju STDs i procentu zlostavljanih zena btw, nego si se uhvatila jednog od podataka izvucenog iz konteksta, pa se jos dodatno pitas kakve to veze ima s temom. Tema je prosirena od strane Hildegarda, ako ti ne odgovara nisi se morala ukljucivati u taj dio.
S obzirom da je ovo forum slobodnog tipa, dokle god su ontopični i drže se pravila, forumaši se mogu uključivati u apsolutno bilo koji dio diskusije, jer ne postoji privatizacija rasprave, barem ne van inboksa, tako da, načelno, uključivat ću se, topično, u što hoću, kao i svaki drugi diskutant, posebice ako mi nešto nije jasno ili me zanima, a vezano je za topik.

Što se tiče podataka o broju spolno prenosivih bolesti: ne vidim kakve to veze ima s ičim. Veliki sam pobornik uživanja ljudi u seksu, i osim činjenice da se većina takvih bolesti može spriječiti kondomom i činjenice da ću pritom reklamirat industriju kondoma ne vidim gdje je to topično.
Spolnu bolest može dobit svatko, jednako kao i gripu ili salmonelu.
Može sasvim normalan muškarac u ranoj ludoj mladosti skupit neki virus, onako, iz jedne pijane vesele noći i bez namjere ga prenijet ženi koju voli i s kojom je u ozbiljnoj vezi u budućnosti. Shit happens. Ne vidim svezu s načinom biranja partnera, opet.

Što se tiče zlostavljanih žena - kakve opet to ima veze sa načinom ulaženja u odnos?

Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Nego da se vratim na njegovanje, reklame i to. Ti se ne sminkas? Ne koristis sampon nego sapun, ne farbas se, nosis pletenicu jer je prakticna i vozis iskljucivo bicikl? Nema parfema, nema stikli, nema moderne odjece, sve u skladu s prirodom?
Ne znam otkud je polučen taj zaključak, obzirom da ja nisam antireklamni aktivist.
Ergo, šminkam se, koristim parfeme, nosim štikle, a ponekad i ne baš tako ugodno ali totalno seksi donje rublje. S druge strane, nekad mi se sve to ne da, pa šetam u starim trapericama i majici. Kao i većina cura.
Štoviše, neću se libit katkad koristit odjevna ili dotjerna sredstva u svrhu postizanja estetskog učinka koji će između mene i mog muškarca izazvat dodatne pojačane seksualne tenzije, ali neću birat partnera koji na IKOJI način to baš ultimativno treba.
Ukratko - uzmem iz svijeta ono što mi treba, lagodno i zabavno, ali ne ovisim o tome, niti mi je to najbitnija stvar na svijetu.
Kao ni, srećom, većini cura.

Poanta: Svaki čovjek ima svoj mozak i svoju logiku, što vidim da je već naglašeno u diskusiji. Ne vidim čemu stvar razvlačit do razine teorija zavjere i masovne hipnoze, iz čistog razloga što, ponavljam, ljudi sami biraju do koje razine će išta egzogeno utjecat na njihov život.

Meni je omiljeni pristup birat najbolje od svega šta se nudi uz lijepu dozu "Devil may care" attitudea.

Ne vidim, stoga, kako bi IŠTA od ovog što si navela moglo utjecat na mene i odabir/način odabira mog partnera.


Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
p.s. Prozivanje nekoga na osnovu avatara nema nikakve veze sa bilo kakvom argumentacijom. Niti me pogadja drugacije misljenje, ali me pogadja pikirano provociranje. Iako, navici cu i na to ili otici, nije problem.
Ne prozivam te. Ti se učestalo osjećaš prozivanom, napadanom i neshvaćenom. Ne samo od strane mene, nego općenito. Pošto si inteligentna žena, možda da razmisliš, zašto se uvijek takvom osjećaš.

Uostalom, da te smatram nebitnim ili nepodobnim diskutantom, ne bih s tobom diskutirala. Očito - komuniciramo. Nestavljanje ekcesivnih smajlija i komuniciranje s malo emocija ne znači napad ni agresiju.

Mislim da je potpuno legitimno da te pitam čemu tako hiperseksualan avatar prekrasne žene sa silikonima u komparaciji sa poprilično žestokom verbalnom borbom na forumu - upravo protiv reklamne industrije koja je po tebi ni manje ni više nego STVORILA takve žene.

Newsflash Mr. Cronkite - stvorile su se SAME. Vlastitim odabirom. I da, jebeno su seksi. Teške za održavanje i svijet im se revolvira oko izgleda, pak. I ono...njihova stvar i njihov izbor, na teret njihove i duše i novčanika (ili novčanika partnera).

Quote:
Velia kaže: Pogledaj post

Bojiš se utjecaja medija, a istovremeno se i ne bojiš?
Ne razumijem ovu rečenicu.
Htjedoh reć: ako se ičeg u svemu tome bojim, onda je to moj vlastiti mozak - odnosno - da ne može utjecat na mene ONO što ja ne dopustim da na mene utječe (ili tebe, nebitno). Odnosno, da je sve to pod utjecajem slobodnog izbora i da nije reklamna industrija "opasni demon koji nas truje" nego naša vlastita percepcija. Koja se, ako želimo, može promijenit u bilo kojem trenutku u našu korist i dobrobit.

To htjedoh reć.




Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
lulz
Zadnji put kad si ovo napisala taj je tekst iščezao!


-Stipe
I know, bro.

U pravu si. Nečuveno!

I sve zato jer sam ZABORAVILA na KOJIM topicima si ono ti pisao, a na kojima Spike. A htjela sam odgovorit i jednom i drugom, ali sam zaboravna i u roku keks mi fokus ode na neki drugi topik i ode, rode u jagode.

Ispričavam se. I Stajpu i Spajkeu.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 22:15   #207
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Kakve su dogovorene veze? Iskreno, prvi put čujem za taj termin.
dajte vašu rožu za našega jožu majku vam božju. pogledaj svoga tela gospodar..bit ce ti jasnije
__________________
dragi Božek! dok nekome daš stopalo broj 46, daj mu onda i pimpača adekvatne dužine, a ne kaj se moram naginjati dok idem pišat kaj nebu sve po patikama. hvala!
CowboyLucky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.