Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2014., 14:47   #161
pa svi se oni vrte oko tih 75%, samo što ih većina ne spušta premiju za mlađe vozače. u triglavu je 75% za keš, za sve dobne skupine bez razlike.
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 00:54   #162
dosad sam bio na croatia osiguranje za 1600kn(uz neki extra popust), gledam šta ima jeftinije, i vidim triglav ispod 1300kn na kompare...
zg 50% 47kw 92. godište

jel gubim šta kod prelaska , ima li neki razlog da ne odem na triglav?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 06:50   #163
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
dosad sam bio na croatia osiguranje za 1600kn(uz neki extra popust), gledam šta ima jeftinije, i vidim triglav ispod 1300kn na kompare...
zg 50% 47kw 92. godište

jel gubim šta kod prelaska , ima li neki razlog da ne odem na triglav?
sva prava i obaveze idu s tobom, u koju god osiguravajuću kuću ideš
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:19   #164
ako netko ima svježa saznanja..

koju osiguravajuću kuću odabrati za obvezno auto osiguranje 50kW, 2006., 50% bonusa, tražim najpovoljniju cijenu!


hvala!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 16:33   #165
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ako netko ima svježa saznanja..

koju osiguravajuću kuću odabrati za obvezno auto osiguranje 50kW, 2006., 50% bonusa, tražim najpovoljniju cijenu!


hvala!
probaj saznati na portalu za usporedbu osiguranja kompare.hr
ugl ja sam kupila online preko njih policu, ne traže previše informacija, i polica mi je ispala 500 kn jeftinija nego prošle godine. isti dan možeš osigurati auto, u roku par sati. platila sam karticom, ali vidjela sam da imaju i opću uplatnicu. ako ništa drugo bar saznaš cijene. pozz

https://kompare.hr/osiguranje/auto-osiguranje/
Hana118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:26   #166
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ako netko ima svježa saznanja..

koju osiguravajuću kuću odabrati za obvezno auto osiguranje 50kW, 2006., 50% bonusa, tražim najpovoljniju cijenu!


hvala!
Ako nije pretjerano hitno, poslat ću PM sa potrebnim podacima za izračun ponude. Naime, izračun ne mogu napraviti od doma, pa će vjerovatno čekati do ponedjeljka
Quote:
Hana118 kaže: Pogledaj post
probaj saznati na portalu za usporedbu osiguranja kompare.hr
ugl ja sam kupila online preko njih policu, ne traže previše informacija, i polica mi je ispala 500 kn jeftinija nego prošle godine. isti dan možeš osigurati auto, u roku par sati. platila sam karticom, ali vidjela sam da imaju i opću uplatnicu. ako ništa drugo bar saznaš cijene. pozz

https://kompare.hr/osiguranje/auto-osiguranje/
Samo oprez, jedan forumaš se javio s problemima zbog online ugovaranja police. Naime, prošle godine su u osiguranju krivo upisali broj šasije, a ove godine su online povučeni isti podaci. Također, provjeriti ponudu i u poslovnici istog osiguranja(ili kod ovih koji nisu navedeni), jer kompare nema identične cijene onima u poslovnicama, a nisu nužno niže.


Ja osobno radio sam policu koja je 920kn ispod cijene prije liberalizacije.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 22:10   #167
hvala Hani i Rocketu.

poslala sam podatke
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 07:52   #168
Obilazite okolo sa ponudama drugih, cudo mozete izvuc
oskar333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:17   #169
@Rocket

E da i ja sam provjerila u poslovnici ponudu koju sam našla na kompareu, koju sam i kupila na kraju (Triglav). U poslovnici je bilo oko 50ak kn skuplje, i to su mi rekli da je ta razlika zbog nekog "birokratskog" posla koji se izbjegne kada se sve radi preko neta, a brijem i da preko neta dođe jeftinije jer obračun radi mašina, a ne osoba u poslovnici koja u konačnici mora biti plaćena da radi tamo. kako god da obračunavaju svejedno, ja sam svoje novce uštedila pozzz
Hana118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:29   #170
Svaka čast ako je tako, štoviše, vjerujem da je i dovoljno jednostavno da bi mogao bilo tko uplatiti policu, samo problem može biti kada dođe do problema. Trenutno mi padaju minimalno dvije stvari na pamet.


1. Što ako se netko zabunio za znamenku u broju šasije? Kolega forumaš je zbog toga gubio dodatni dan+dodatnu kartu za trajekt(narodski rečeno, na mostu dobio, na ćupriji izgubio, mislim da je školu naučio. Moglo se i čovjeku dogoditi, ali stroju se moralo dogoditi).


2. Što kod problema s bonusom? Naime, pitao sam i tu na jednoj temi(mislim da nije ova):zašto bonus ide s prvog premijskog stupnja na deseti? To ti u poslovnici ljudi(makar u nekim situacijama) mogu rješiti. Kompare prepozna da bonusa nemaš, ili ni ne povuče policu, nego radi od nule To je možda dobra mogućnost za nekoga u malusu


Naravno, u tom slučaju nećeš ni raditi policu ako ti je skupo na kompare, nego ćeš u tom slučaju ići u poslovnicu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:05   #171
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako je tako, štoviše, vjerujem da je i dovoljno jednostavno da bi mogao bilo tko uplatiti policu, samo problem može biti kada dođe do problema. Trenutno mi padaju minimalno dvije stvari na pamet.


1. Što ako se netko zabunio za znamenku u broju šasije? Kolega forumaš je zbog toga gubio dodatni dan+dodatnu kartu za trajekt(narodski rečeno, na mostu dobio, na ćupriji izgubio, mislim da je školu naučio. Moglo se i čovjeku dogoditi, ali stroju se moralo dogoditi).


2. Što kod problema s bonusom? Naime, pitao sam i tu na jednoj temi(mislim da nije ova):zašto bonus ide s prvog premijskog stupnja na deseti? To ti u poslovnici ljudi(makar u nekim situacijama) mogu rješiti. Kompare prepozna da bonusa nemaš, ili ni ne povuče policu, nego radi od nule To je možda dobra mogućnost za nekoga u malusu


Naravno, u tom slučaju nećeš ni raditi policu ako ti je skupo na kompare, nego ćeš u tom slučaju ići u poslovnicu

O ovome što pišeš pod točkom 2. nemam pojma ali za točku 1., greške se događaju, tako da i stroj može pogriješiti. ali vjerujem stroj puno manje griješi nego čovjek tako da je i u poslovnici prodavač mogao upisati krivi broj šasije i što sad? desi se, jbg. zbog mog načina života, di stvarno nemam puno vremena, radim i uvijek sve nabrzaka obavljam, stvarno mi se ne da ići po uredima, čekati redove, tražiti parking itd ako nije nužno. polako ali sigurno i kod nas će se sve moći uskoro obavljati online. ja za sad imam samo pozitivno iskustvo s online kupovinom i nebitne stvari (ali opet bitne kao što je npr osiguranje) planiram u budućnosti tako kupovati, štedim si vrijeme, a valjda i novac. ionako je vrijeme bitnije u konačnici. eto
Hana118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:40   #172
Quote:
Hana118 kaže: Pogledaj post
O ovome što pišeš pod točkom 2. nemam pojma ali za točku 1., greške se događaju, tako da i stroj može pogriješiti. ali vjerujem stroj puno manje griješi nego čovjek tako da je i u poslovnici prodavač mogao upisati krivi broj šasije i što sad? desi se, jbg. zbog mog načina života, di stvarno nemam puno vremena, radim i uvijek sve nabrzaka obavljam, stvarno mi se ne da ići po uredima, čekati redove, tražiti parking itd ako nije nužno. polako ali sigurno i kod nas će se sve moći uskoro obavljati online. ja za sad imam samo pozitivno iskustvo s online kupovinom i nebitne stvari (ali opet bitne kao što je npr osiguranje) planiram u budućnosti tako kupovati, štedim si vrijeme, a valjda i novac. ionako je vrijeme bitnije u konačnici. eto
naravno da ima ljudi kaj ovak razmišljaju al srećom ne puno bar zasada...
on line ne može dat na povjerenje odnosno na rate bez kartice(uplatnice)
nit može riješit tehnički.
a nemre ni pomoć kad nastane šteta.naravno da je obavezno osiguranje prema trećoj osobi.al me ljudi zovu i kad imaju problema sa ostalim vidovima osiguranja...

uglavnom ko nema policu kod mene snalazi se sam s teorijom ak se ja ne ljutim kaj ne rade policu kod mene nemaju se kaj ni oni ljutit kaj neću pomoć
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:56   #173
Quote:
Hana118 kaže: Pogledaj post
O ovome što pišeš pod točkom 2. nemam pojma ali za točku 1., greške se događaju, tako da i stroj može pogriješiti. ali vjerujem stroj puno manje griješi nego čovjek tako da je i u poslovnici prodavač mogao upisati krivi broj šasije i što sad? desi se, jbg. zbog mog načina života, di stvarno nemam puno vremena, radim i uvijek sve nabrzaka obavljam, stvarno mi se ne da ići po uredima, čekati redove, tražiti parking itd ako nije nužno. polako ali sigurno i kod nas će se sve moći uskoro obavljati online. ja za sad imam samo pozitivno iskustvo s online kupovinom i nebitne stvari (ali opet bitne kao što je npr osiguranje) planiram u budućnosti tako kupovati, štedim si vrijeme, a valjda i novac. ionako je vrijeme bitnije u konačnici. eto
Samo kažem, u toj situaciji stroj je morao pogriješiti. Naravno, ima ljudi (osiguranja) koja imaju sustav koji automatski povlače podatke, pa bi zastupnik vjerovatno napravio isto(dogodilo se kolegi u allianzu, povukao podatke od prethodne police iz croatije, auto nisu pustili na tehnički zbog greške).


Što se bonusa tiče, praktički postoje dva izbora, ako ne radiš policu zadnji dan. Nekako pokušati to rješiti sa starim osiguranjem ako ga misliš promjeniti, ili ostati pri starom osiguranju(ako nema vremena, ostaje samo druga opcija).
Quote:
Nula plus kaže: Pogledaj post
naravno da ima ljudi kaj ovak razmišljaju al srećom ne puno bar zasada...
on line ne može dat na povjerenje odnosno na rate bez kartice(uplatnice)
nit može riješit tehnički.
a nemre ni pomoć kad nastane šteta.naravno da je obavezno osiguranje prema trećoj osobi.al me ljudi zovu i kad imaju problema sa ostalim vidovima osiguranja...

uglavnom ko nema policu kod mene snalazi se sam s teorijom ak se ja ne ljutim kaj ne rade policu kod mene nemaju se kaj ni oni ljutit kaj neću pomoć
Što se tiče davanja na rate bez pokrića, za to su ti potrebne dvije stvari, temeljni kapital i neograničeno povjerenje u ljude(jer ima dosta ljudi koji s razlogom ne mogu do obročnog plaćanja karticom. Ako mu banka ne vjeruje, zašto bih ja?)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 08:33   #174
Koliko ja vidim Vas dvojica ste ljudi koji radite u osiguravajućim kućama, i naravno da ćete reći kako je najbolje kupovati policu u poslovnici, a ne online, ali tema je Najjeftinije autoosiguranje. Pretpostavljam da Vi onda niti ne kupujete police online a ljudi poput mene forume koriste da bi saznali relevantne informacije, a ne čitali tuđu propagandu. Nisam rekla da ne treba nikada ići u poslovnicu, niti da se police trebaju ugovarati samo online, nego tamo gdje je najjeftinije i najbrže. Moje iskustvo je bilo takvo, na kompareu sam dobila jedno i drugo i ovo je moj zadnji post na ovu temu jer nemam više vremena za to. Lijep pozdrav svim forumašima
Hana118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:18   #175
Netko može izvući pouku pa pročitati što mu piše na polici prije nego ju plati, da izbjegne neugodnosti, ako se i odluči ugovoriti ju online
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:32   #176
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post

Što se tiče davanja na rate bez pokrića, za to su ti potrebne dvije stvari, temeljni kapital i neograničeno povjerenje u ljude(jer ima dosta ljudi koji s razlogom ne mogu do obročnog plaćanja karticom. Ako mu banka ne vjeruje, zašto bih ja?)
Pa onak,nebi reko neograničeno ali svakako ima povjerenja. Za one koji se ne pridržavaju postoje i zakonska naplata koju svakako želim izbjeći. Evo,pet punih godina delam i još mi nitko nije ostal dužan
Ja nisam banka nit bi htio bit. Povjerenje je bit svakog posla a pogotovo osiguranja...

Ja radim u osiguravajućoj kući i to ne skrivam. Ali sam prvo savjetnik pa tek onda prodavač osiguranja. Samo sam htio reć da nekad ljudi plate u prvi tren jeftinije pa ih onda izađe skuplje
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:36   #177
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ako netko ima svježa saznanja..

koju osiguravajuću kuću odabrati za obvezno auto osiguranje 50kW, 2006., 50% bonusa, tražim najpovoljniju cijenu!


hvala!
alianz oko 1000kuna,za ST registracije,,,
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:40   #178
ovako ja imam ponudu za obvezno...82KW 50% bonus....1390kn..sve ide unutra osiguranje putnika,AO plus,osiguranje bonusa..ima tko jeftinije ponudit?
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:46   #179
Split? Koji auto?


Inače, Kladi nije iz Splita I ima PM
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:33   #180
Ja sam čisto informativno navukao cijenu na 1395kn, ali bespredmetno je govoriti o tome ako ne znam detalje(a ovisno o nekima, cijena može varirati i preko 20%
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.