Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 15:36   #861
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
Ak ne pojedeš, onda se nebuš ni najela, to je bar jasno.
istina, imaš praF
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:41   #862
Mene zanima kaj se događa u glavama ljudi koji smatraju, ne, znaju da je hrana u McDonaldsu otrov, ali je hrana u bilo kojem drugom fast foodu nešto čisto drugo!
Mora da u drugim fast-foodovima imaju hamburger direkt napravljen od mesa tek ohlađenog od svinje iz eko-uzgoja, krumpir tek pobran sa njive, a pecivo friško pečeno. Sve super-zdravo i eko! I jako jeftino, hamburger ko jumbo pizza, za 20kn! Jeeeeeeeeeeeeee!
Ni slučajno im to ne stoji van frižidera po nekoliko dana, pogotovo ljeti, ni slučajno pecivo nije staro, ne, ne, nema šanse.

E da, primjećujem da drugi te bedastoće nisu ni komentirali. Opet ja i moj jezik. Ah.
Nego, kaj se tiče toga najesti se za ispod 50kn. Ja recimo idem u McD samo povremeno. I to obično ne da bi se "najela" nego po neki shake, tu i tamo neki hamburger i tak. Ali, po nekoj mojoj računici, ak se hoćeš baš najesti, najisplativije je uzeti nekoliko komada običnog hamburgera/cheesburgera. Pa koliko možeš pojesti...s obzirom da je jedan komad 7,50kn, računaj koliko stane u 50kn .

A za sve koji pljuju McDonalds: ja sam radila u prehrambenoj industriji. Sve što kupite u dućanu i pojedete, bilo kakva prerađevina, a niste sami uzgojili, vjerujte: pojedete i puno gore stvari od McDonaldsovih, pa se ne zavaravajte. Sve je to slično.

A ako mislite da su ljudi debeli od fast-fooda, probajte doma napraviti istu hranu, pa će rezultat biti isti, jeli vi u McDonaldsu ili doma. Ili kaj, od domaćih hamburgera se mršavi?

Zadnje uređivanje Sigurna : 27.10.2010. at 15:49.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:50   #863
Ovi kuponi za 2 happy meala za 33 kune, pa od tog se i najedeš. Sam ne znam kaj bum sa svim tim igračkama. Moral bum se pretvoriti u kolekcionara.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:54   #864
ako ima pingvina salji meni

pas masters tek sad vidjeh kupone
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:59   #865
Tek od danas vrijede tak da nisi nikam zakasnila. A pingvina ne bu, mislim da nakon ovih igrački dalje idu Tom & Jerry.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:04   #866
ma tam je najbolje ic poslije setnje ili trcanja sa nasipa ,drito u mc i onda se najedes da ti hlace puknu , pa se jedva odegagas doma
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:06   #867
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Al vidiš kebab (pa čak i bez mesa), samo sa feta sirom i punoooo povrća mi itekak paše i sita sam da jedva dišem za 25 kn :manijakalni izjelica povrca:
i ljuti umak!
naravno, ne onaj sivi kebab od mljevenog nečeg (možeš si misliti što sve samelju) nego od šnicli
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:27   #868
sigurna ja ovaj tvoj post u potpuuunoooosti potpisujem...
jer pre pre smjesno je govorit da je to otrov..je kaloricni ali svi znamo da dobre stvari il debljaju il su zauzete..
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:43   #869
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
Ovi kuponi za 2 happy meala za 33 kune, pa od tog se i najedeš. Sam ne znam kaj bum sa svim tim igračkama. Moral bum se pretvoriti u kolekcionara.
šalji dalje, na pm ti dam adresu, moja poštarina!!!

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i ljuti umak!
naravno, ne onaj sivi kebab od mljevenog nečeg (možeš si misliti što sve samelju) nego od šnicli
oooo, to se podrazumijeva! a bez ljutog niti pomisliti!
Kak tek poslije fino sjeda

@Sigurna - slažem se , lijepo rečeno
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:17   #870
Navodno će se otvoriti novi McD restoran u Arena Centru.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:56   #871
zezaaaaaaas? :klap::klap: znaci po hambic u pidjamici , oh jes
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:08   #872
Pročitao sam danas u ZgNews-u, a i sjećam se da sam negdje prije pročitao da ove godine planiraju otvoriti dva nova restorana; jedan je otvoren u Šibeniku, a drugi bi onda mogao biti taj u Areni.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:56   #873
Ja bih radije da dovedu KFC ili Burger King, Mekića već imamo dosta.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:03   #874
ah KFC... trebalo bi nesto poput toga fast food ali nekako domaci
a Burger King mi je totalno bio supac jer kad se i zatvori restoran vani je onaj njihov aparat u koji ubacis par centi i vidis kak ti se hamburger spusti...savrseno za kad tjekom noci dok si vani ogladnis
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:45   #875
Joj i ja bi da u HR dođe napokon Burger King!
BTW ja sam opet dana u poštanskom (po treći put ovaj tjedan) dobila kupone
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:16   #876
Koliko se sjećam Burger King je davno bio otvoren u King Crossu, i vrlo brzo je zatvoren jer im očito nije išlo. A sjećam se da su bili i dosta skuplji od McD.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:29   #877
Nije to bio Burger King nego neka hrvatska kopija, nešto slično nekadašnjem McRonaldsu u Ilici. Al smo zato imali pravi Hooters iza Cibone, no propao je, valjda su se veliki katolici Hrvati sramili tamo ulaziti.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 18:38   #878
E, dođem ja ponosna danas po pitu od vanilije i borovnice i pitam sva fina: a kupone ne dijelite?
Veli žena (u Vž McDonaldsu): po poslovnicama ne, to dijele po kućanstvima, ali ne znam tko i po kojima. Odmah se sjetila Znojavog, pardon Mokrog .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:58   #879
Joj, o Mekiju nista dobro.. Radila sam tamo jednu godinu i nikada u zivotu vise necu stavit nista njihovog u usta.. Nema sanse, nikada, ni u kom slucaju... Boze me oslobodi sto oni rade, neznam dal se o ovome pisalo - al da spomenem.

Ono sto me se najvise dojmilo je to sto nista sto se stavlja u burgere nije svjeze. Znaci, salata koja se stavlja doprema se iz skladišta i nalazi se u plastičnim vrecama, narezana na trakice, sa rokom upotrebe 2 godine.

Luk koji se stavlja u sendvic osušen je i rok mu je trajanja više od 3 godine. Na takav luk se najprije mora naliti voda, da on omeksa. Nakon toga se luk stavlja na sendvice.

Smeta mi i miris njihovih peciva, koja mogu izdrzati i do 3 godine u skladistu (i vjerujte mi na rijec - izdrze i koriste se). Ta peciva nemaju veze sa kruhom i normalnim pecivima. A o velicini da ne govorim (moram li spomenuti da sam alergicna na male stvari, osobito kad Big ne znaci ono sto se na prvi pogled cini ).

A najgore od svega, nevezano uz to da sam radila tamo, je njihovo ponasanje prema kupcima. U kojem restoranu ti pospremas sam za sobom stol? U kojem restoranu platis hamburger sa pomfritom 40 kuna i sjedis na drvenim neudobnim stolicama (koje su inace napravljene tako da vi odete sto prije van)? Imam tu jos dosta toga za dodati, ali...

Gadljive sam prirode, nikad ne jedem staru hranu, ne jedem stari kruh, ne jedem staro povrce, ne jedem meso koje poprima smedju boju - pa zasto bi placala nekome da mi to servira?

Moj cilj nije nekoga odvratiti od McDonaldsa, jer mi to nista u zivotu ne znaci. Mozete vi svoje novce i svoje zdravlje ostavljati gdje god zelite (kad malo bolje razmislim, moj vam je savjet da hodate tamo, jer ja direktno imam vise koristi od toga da ste vi tamo, nego da niste - ali to je neka druga prica)..
roksi395 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 00:05   #880
Svi znamo da je to nezdravo ali kak to objasniti klincima.Evo mene danas nagovorili i sve drugo im nabrajam ali ne oni bi u Mc radi one usrane igracke.A da sam se najel onog New Yorka nisam.Za to smo mogli pojesti 2 jumbo pizze,ili 8 porcija cevapa ili kilu janjetine
vladic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.