Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 19:20   #461
Kada građani BiH-a ulaze u Makedoniju viza im nije potrebna ali ako ulaze u Albaniju onda in je viza potrebna.
Može se dobiti viza na graničnom prijelazu ali za detaljnije informacije mora se prije kontaktirati veleposlanstvo republike Albanije.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 14:00   #462
U Ameriku bez VIZE !

Jedan kratak pregled kako se naši susjedi bore protiv amerikanaca da im ukinu VIZE ! www.ameryka.org E, sada se ja pitam a gdje smo mi ?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 14:06   #463
^^ Samo nek se oni bore, niti Grckoj nisu ukinute vize, rade bi im preporucil da se ugledaju na Sloveniju, prime se posla a ne pisanja peticija
*Cole* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 14:21   #464
slovenija

Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
^^ Samo nek se oni bore, niti Grckoj nisu ukinute vize, rade bi im preporucil da se ugledaju na Sloveniju, prime se posla a ne pisanja peticija
Ne bi se s tobom složio. Sloveniji su još `97 ukinuli vize i to je bila zadnja država
kojoj je USA ukinula vize. Poslje toga desio se 11.9 i onda se ameri zatvorili za cijeli svjet , kao da smo mi sada nekakvi teroristi. Ne vjerujem da danas nijedna od ovih gore država nije ono što je Slovenija bila 1997!!!!
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:28   #465
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Jedan kratak pregled kako se naši susjedi bore protiv amerikanaca da im ukinu VIZE ! www.ameryka.org E, sada se ja pitam a gdje smo mi ?
uh wow
Više bi efekta bilo da sve te zemlje nabiju Amerikancima vize. Peticije, moš mislit.
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:51   #466
vize

Postoji i ultimatum od novih članica EU da u neznam kojem roku ameri ukinu vize ili će oni uvesti protu vizu . Na početku za diplomatske putovnice a ako ne bude rezultata onda i za sve građane USA-e .
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 15:53   #467
Točno u pravu si. I mislim da je to jedini ispravan način, ti meni ja tebi.
Sad znam da je prije par mjeseci bilo bure oko toga, sad se više ništa ne spominje.

Iako ne znam jel me sad sjećanje vara, no čini mi se da su čak stare članice priprijetile uvođenjem viza. Sad koliko su bile ozbiljne...
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:18   #468
Turisticka viza za Canadu-

da li je netko vadio, koja je tocna procedura, koliko traje i sto je sve potrebno.
planiramo ici u 9. mj. pa me zanima kada poceti sa "vadjenjem papira".

Hvala na informacijama.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:23   #469
Potvrda o zaposlenju , garantno pismo ako ideš u posjetu , par slikica . U Beču se dobija u jednom danu a u ZG traje do 40 dana.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:34   #470
Hvala, conane.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 19:03   #471
Turistička viza za Kanadu se u Beču dobije praktički isti dan, dok se u Zagrebu čeka oko mjesec dana.

Ako se zahtjev za vizu predaje u Beču, svi dokumenti kao npr. potvrda o zaposenju, plaći i godišnjem odmoru trebaju biti na engleskom.

U Zagrebu 2 turističke agencije (Generalturist i Jumbo tours) posreduju oko traženja/ishođenja vize u Beču, za one koji ne mogu do tamo (naravno uz određenu naknadu).
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 19:31   #472
Ko kaže da se dobije, ne dobije se možda.

Imao sam sve šta su tražili, garantno pismo, potvrda o zaposlenju, potvrda o lovi na banci... i odbili su tur. vizu. Ako će bit drugog puta slat ću papire iz Zg-a.
Dođeš u ambasadu ujutro, kad se otvori predaš papire, kažu ti da se vratiš oko 12h. Bus je 400kn, može se pješke od kolodvora do ambasade.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:04   #473
vjerovatno su te dobro ocjenili !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:43   #474
S vizama se nikada ne zna.

Vezano za agencije koje sam spomenuo-one samo predaju dokumente i naravno da ne mogu utjecati na ishod dobivanja vize.

Naravno i ako priložiš sve što traže, konzul može biti taj dan nešto neraspoložen ili su možda ispunili neke "kvote" i tako čovjek ostane bez vize.

Jedna od bitnih stvari je ostaviti dojam da se želiš vratiti doma i da tamo ideš samo turistički.

Pa neki su pokušavali i više puta (ako se ima živaca gnjaviti sa svom tom papirologijom i ostalim) prije nego što su dobili željenu vizu, pogotovo kada je u pitanju SAD.

Ili samo treba imati sreće, jer i dobivanje vize je ponekad lutrija.

Ali nakon sve te gnjavaže s vizom putovanje ispadne još slađe.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:21   #475
viza za australiju

čula sam da su jako strogi kod vađenja vize,a ja namjeravam ići tamo posjetiti dečka pa me zanim da li da im kažem da idem kod njega ili?jer su mi par već ljudi predložili neka kažem da idem kod prijatelja ili rodbine,pa sad neznam....
drugo što me zanima je da li kad dođem vadit vizu moram imati i kartu odmah ili?molim vas za savjete,ako itko zna?
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:23   #476
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
......
drugo što me zanima je da li kad dođem vadit vizu moram imati i kartu odmah ili?molim vas za savjete,ako itko zna?
Imao sam i rezerviranu kartu pa ništa. Možeš rezervirati, netreba platiti, nemože škoditi valjda.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 14:52   #477
papa štrumf kako to misliš imao si i rezerviranu,pa ništa?ha?molim te ako bi bio tako dobar pa mi napisao svoja iskustva sa nj ambasadom.thanx
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:40   #478
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
papa štrumf kako to misliš imao si i rezerviranu,pa ništa?ha?molim te ako bi bio tako dobar pa mi napisao svoja iskustva sa nj ambasadom.thanx
E vidiš neki ...... je ujedinio dvije teme tako da se sad više ništa nezna. Pisao sam za Canadu.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 16:14   #479
A opet neki ..... je polupismen pa ne vidi da je sway pitala za australsku vizu. Niti vidi da sva pitanja u vezi viza idu u jednu temu i to ne od jučer.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:09   #480
Quote:
zala kaže: Pogledaj post
da li je netko vadio, koja je tocna procedura, koliko traje i sto je sve potrebno.
planiramo ici u 9. mj. pa me zanima kada poceti sa "vadjenjem papira".

Hvala na informacijama.
bude gotova za 3-4 tjedna.
dovoljno ti je otici u 7. mjesecu (malo si ostaviti lufta i da ti eventualno kazu u ambasadi u zg ako ti nesto fali i ako trebas nesto posebno od papira).
u zagrebu (prilaz gjure dezelica, dijagonalno od hnk) predajes papire koje oni salju u bec, pa zato procedura traje toliko.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.