Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2023., 23:21   #1
Panning Cubase 11 Elements

Pozdrav. Kada pannam npr. gitaru lijevo ili desno 100%, svejedno. Čujem u slušalicama zvuk u oba kanala, mada bi po mom mišljenju trebalo biti samo u slušalici u strani u kojoj sam ga preusmjerio. Na master kanalu prikazuje metar da radi samo određeni kanal, ali svejedno u sluškama čujem na oba kanala. Ulaz stereo in ,izlaz stereo out.
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2023., 08:53   #2
Gitare su ti uvijek u mono, osim ako ih iz nekog razloga nisi snimio/dobio u stereo. Ako su u steroo onda moraš splitat kanale.

Klikni "Project" di ti je menu bar
Onda "Convert tracks"
Pa klikneš na "Multi-channel to Mono"
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2023., 15:29   #3
Da, gitare su na mono, ali sada kada sam ih stavio na mono na tom kanalu više nije bilo slajdera za lijevo i desno, nego je sve u centru.
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2023., 15:32   #4
Ok probati ću kad dođem doma, pa izvjestim. Thx
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2023., 21:35   #5
Probao i vst panat lijevo i desno i uvijek se čuje malo u suprotnoj sluški. Možda par posto zvuka.
ATH-ATC 500 su slušalice, sumnjam da je do njih
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 10:36   #6
Quote:
Divlje Duse kaže: Pogledaj post
Probao i vst panat lijevo i desno i uvijek se čuje malo u suprotnoj sluški. Možda par posto zvuka.
ATH-ATC 500 su slušalice, sumnjam da je do njih
Nemaju slušalice veze sa tim
Čudno.

Jel imaš kakav vst plug in na tim trakama ili?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2023., 13:54   #7
Baš sam stavio sada samo VST tako da nemam ulaz kroz interface, samo iz kompa. I opet pannam hard lijevo ili desno i opet čujem dio zvuka u suprotnoj sluški. Mada u Master metru nema kao signala u jednom od kanala, ali ja ga svejedno čujem. To je malo možda 1-2%, ali opet...
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2023., 14:20   #8
Nemam pojma, nisam pametan. Nisam imao nikad takvih problema ni sa jednim DAW-om
Vidi na Youtube-u ima li kakav tutorial, nešto tipa "signal routing and channel types Cubase 11"

Sretno.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 14:24   #9
Hvala. Mislim da se neću puno oko toga zaje...ti. ne smeta toliko. Pozdrav
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 23:56   #10
Može ti biti i do zv. interfejsa. Pokušaj otvorit neki .wav ili .mp3 u nekom drugom DAWu, iako ne mora bit DAW, može i obični editor poput Audacity-ja pa probaj panirat L-C-R pa vidi oće li se opet čut.
Jer može biti i do pojave ''crosstalka'' u interfejsu. Ako se tu bude čulo normalno, onda je do Cubasea, neka ili postavka ili neki PlugIn ...

Ja radim kod sebe na Cubase 10 Pro i nemam navedenih problema...

Lp.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 20:39   #11
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Može ti biti i do zv. interfejsa. Pokušaj otvorit neki .wav ili .mp3 u nekom drugom DAWu, iako ne mora bit DAW, može i obični editor poput Audacity-ja pa probaj panirat L-C-R pa vidi oće li se opet čut.
Jer može biti i do pojave ''crosstalka'' u interfejsu. Ako se tu bude čulo normalno, onda je do Cubasea, neka ili postavka ili neki PlugIn ...

Ja radim kod sebe na Cubase 10 Pro i nemam navedenih problema...

Lp.
Probao sam i bez interfacea samo iz kompa mix i isto se dešava.
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 21:43   #12
Onda si eliminirao Cubase kao uzrok. Kad kažeš da si probao bez interfacea, koju si zvučnu koristio za probu? Integriranu u komp možda? Ako je tako onda to znači da nije ni do zvučne koju si koristio nego možda da je do Windowsa nešto... Za svaki slučaj probaj i s drugim slušalicama ako ih imaš. U svakom slučaju mi to zvuči kao problem s nekim drajverom, odnosno nešto u Windowsima. Ja sam jednom imao problem kad sam instalirao neke ''divlje'' drivere za zvuk na neku karticu da kad bi smanjio zvuk u Windowsu na nulu, lagano bi se još čuo zvuk na oba kanala. Onda sam instalirao prave drivere i sve bi bilo OK.

Pozz.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 11:13   #13
Izgleda da je neki bug u Cubase-u.

Probaj apdejtat DAW, ili skini Reaper pa probaj tamo panat gitare. Čisto da eliminiraš problem sa hardware strane.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 12:49   #14
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Izgleda da je neki bug u Cubase-u.
Kako može biti problem u Cubaseu kad kaže da je probao direkt iz kompa pa se isto događa?

Može biti problem u zvučnom interfejsu tj zvučnoj ''kartici'', ali napisao je da je probao i bez kartice, da li s drugom karticom ili integriranom na matičnoj, ne znam, to ga i ja pitam.

Teško je ovako na daljinu znati u čemu je stvar.

Ako nije Cubase, nije interfejs, onda preostaje još da je u njegovom Operativnom Sistemu problem, dal neki driver ili neki update ili... ko zna...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 13:10   #15
Quote:
Wolfdale kaže: Pogledaj post
Kako može biti problem u Cubaseu kad kaže da je probao direkt iz kompa pa se isto događa?

Pa stavio je output u Cubase na internu zvučnu, i dalje mu radi problem

Kužiš sad?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 15:30   #16
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Pa stavio je output u Cubase na internu zvučnu, i dalje mu radi problem

Kužiš sad?
Pa nije tako napisao.
Napisao je da je probao iz KOMPA mix pa je za pretpostavit da je probao iz WMPa ili Winampa pustit.

Prvo nek on točno opiše šta je radio...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 07:19   #17
Pustio sam u Cubaseu, ali bez interfacea i bez gitara. Samo vst . Sluške ovaj put direktno u comp.Pannao skroz npr. desno, ali malo malo se čuje i lijeva sluška. Probati ću reinstalirati drajvere i Cubase, pa možda pomogne. Hvala
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 18:09   #18
Pa onda može bit do Cubasea. Prvo probaj učitati samo jednu traku u Cubase npr, .wav ili .mp3 mono/stereo pa probaj panirati i vidi jel se još isto ponaša. Znači, otvori novi projekt i u njemu ubaci neki .wav ili .mp3 pa probaj. Ako se još isto ponaša, onda probaj isto to napraviti, samo u drugom DAWu poput Reapera ili čak editora poput besplatnog Audacityja...

Poz.
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.