Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2020., 18:45   #1
Manžete

Koje su manzete kvalitetne i trajne. Prije niti 2 god na vw polo sam stavio skf plasticnu manzetu do kotaca i vec je pukla.i pusta mast. Dosta ljudi muku muci s manzetama. Imate li vi iskustva s njima?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 18:53   #2
Ili si zasro motažu ili je nešto reže. Teško da današnja manžeta izdrži tako malo ako nije zadnje gumeno govno. Inače GKN.

I čemu oznaka chat?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:31   #3
Nema se sro zeznuti u montazi. Moze jedino biti problem sto u zamjenskim djelovima u katalogu stave da jedna dimenzija manzete pase na sto vise auto. Tako da moze mozda biti kraca 5mm nego treba pa se kod motanja previse nategne. Iako sam od dosta poznanika cuo kako je tesko naci kvalitetene zamjenske manzetne.
Ne kuzim koja oznaka za chat? Pise preko tapatalka i nisam nista za chat oznacio.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:42   #4
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Koje su manzete kvalitetne i trajne. Prije niti 2 god na vw polo sam stavio skf plasticnu manzetu do kotaca i vec je pukla.i pusta mast. Dosta ljudi muku muci s manzetama. Imate li vi iskustva s njima?
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Nema se sro zeznuti u montazi. Moze jedino biti problem sto u zamjenskim djelovima u katalogu stave da jedna dimenzija manzete pase na sto vise auto. Tako da moze mozda biti kraca 5mm nego treba pa se kod motanja previse nategne. Iako sam od dosta poznanika cuo kako je tesko naci kvalitetene zamjenske manzetne.
Ne kuzim koja oznaka za chat? Pise preko tapatalka i nisam nista za chat oznacio.
Ima. Ak ne stegneš dovoljno šelnu, ak nije dobro "pozicionirana" itd. Moja preporuka isto GKN/Spidan ali ako nemaš pravi alat za šelne, đabe.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:46   #5
Da, da, baš se nema što sjebat u montaži - da ih nisam vidio prerezanih od šalni nebih ništa rekao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:46   #6
GKN je OEM vecini tako da bi od njih uzeo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 10:53   #7
Kupljen Lobro u tokica. Idem u montazu.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 13:06   #8
Promijenjena. Imao sam klijesta s ebaya za selne i savile su se kao od plastelina. Na kraju sam dotegao konjskim ali cim prije cu nabaviti klijesta za to.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 14:49   #9
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Promijenjena. Imao sam klijesta s ebaya za selne i savile su se kao od plastelina. Na kraju sam dotegao konjskim ali cim prije cu nabaviti klijesta za to.
Ta klješta kaj si ti imal nisu za te manžete i takve šelne. To su za gumene manžete koje dolaze sa mekšim šelnama. Za THP ide ovaj alat i uz lobro dolaze čelične oetiker šelne. I još se to na kraju lijepo moment ključem stegne. Prati kaj se bu događalo kad se mast zgrije i rastopi jer bi ti moglo puštat oko rubova ako šelne nisi dobro uspio stegnut sa tim konjskim kleštima.

Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 14:57   #10
http://www.wurth.ba/Public/OnlineSho...oductID=125595

Evo ovakva sam klijesta imao. Samo nisu bila wurth nego neki kineski shit. Sad cu naruciti takva ali neka kvalitetnija.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 15:22   #11
to su ti klešta VAG 1682, kvalitetnija sumnjam da budeš jer koštaju ko suho zlato .... takva kakva si imao (kvalitetna) koštaju preko 100 eura.

imaš tu alternativa https://www.aliexpress.com/item/4000...43144c4dkBHPV2
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 15:32   #12
taj problem je bio kod Demona iz Kragujevca, rijetko bi izdržalo dvije godine zbog loše kvalitete materijala.
Kod zapadnih vozila nemam takvih problema, obično se razreže na bankini ili ode zbog starosti recimo nakon osam godina, postane plastična.
oirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 15:35   #13
https://top-alati.hr/klijesta-za-obu...m_content=pp_1


Narucio sam ova. Nekako mi se cine bolja nego kineska, mada su vjerojatno i ovo kineska. Jednom sam kod ovih narucio fiksnu dugacku racnu za nasadne kljuceve i jako je dobra i kvalitetna.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 15:43   #14
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Nema se sro zeznuti u montazi. Moze jedino biti problem sto u zamjenskim djelovima u katalogu stave da jedna dimenzija manzete pase na sto vise auto. Tako da moze mozda biti kraca 5mm nego treba pa se kod motanja previse nategne. Iako sam od dosta poznanika cuo kako je tesko naci kvalitetene zamjenske manzetne.
Kako se bi moglo zeznuti u montaži? Evo ti primjer, susjed je išao to mijenjati na Z-128, prodavač mu prodao ali nije mogao montirati pa se čudio kako mu je prodao kraći dio.
Kad je došao reklamirati i sa svojim dijelom, kaže mu lik pa to je za Fiat Uno, stavili su poluosovine od Una jer drugo nisu imali kod prve ugradnje. Najbolje raskopati auto pa kupovati po uzorku nego gubiti vrijeme na reklamaciju i zamjenu.
Što se tiče šelne one na vijak su najsigurnije.
oirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 15:58   #15
Koliko si manzetna promijenio i stavio tu selnu na vijak? Kako se mogla okretati od kugle?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 16:16   #16
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Koje su manzete kvalitetne i trajne. Prije niti 2 god na vw polo sam stavio skf plasticnu manzetu do kotaca i vec je pukla.i pusta mast. Dosta ljudi muku muci s manzetama. Imate li vi iskustva s njima?
Po meni, većina najkvalitetnijih dijelova je prva ugradnja.

Kod mene Golf 1.8T 2000g. 296.000km. Još uvijek original sve manžete. Niti jedna nije nikada mijenjana.

Passat 2016.g. isto tako. Ali bio bi i jako razočaran da na njemu već odu manžete.

Ako se kasnije kupuju aftermarket vjerovatno je problem u njima...
Robert01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2020., 16:23   #17
Da upravo tako. Na tom polu do lani bile original i trajale su 16g. Lobro bi trebao biti prva ugradnja pa se madam da ce trajati bar upola.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 20:11   #18
Molim savjet!

Pozz ljudi, trebam savjet...
Mijenjao sam na Octaviji prednje manžete. Kupio sam Lőbro komplet.
E sad, mehaničar nije dobro zategnuo onu veću stezaljku i mast je počela curit van. Skuzio sam par dana kasnije, vratio se reklamirat, on je obrisao i rekao da je to samo ostalo od montaže. Nažalost sam u međuvremenu zaboravio na to i tek nekidan opet pogledao i opet ima masti, ajmo reć oko pola centimetra sloj uz stezaljku.

Od montaže je prošlo 4-5 mjeseci, malo više od 3000 km. Da idem da samo to zategne kako treba ili, obrizom na to koliko je masti (potencijalno) iscurilo, da inzistiram na kompletnoj zamjeni? Šta bi vi na mom mjestu?
marcusmarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 20:46   #19
mijenjaj mehu.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 20:47   #20
Quote:
marcusmarcus kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi, trebam savjet...

Mijenjao sam na Octaviji prednje manžete. Kupio sam Lőbro komplet.

E sad, mehaničar nije dobro zategnuo onu veću stezaljku i mast je počela curit van. Skuzio sam par dana kasnije, vratio se reklamirat, on je obrisao i rekao da je to samo ostalo od montaže. Nažalost sam u međuvremenu zaboravio na to i tek nekidan opet pogledao i opet ima masti, ajmo reć oko pola centimetra sloj uz stezaljku.



Od montaže je prošlo 4-5 mjeseci, malo više od 3000 km. Da idem da samo to zategne kako treba ili, obrizom na to koliko je masti (potencijalno) iscurilo, da inzistiram na kompletnoj zamjeni? Šta bi vi na mom mjestu?
Procitaj par postova iznad. Za te selne treba alat, nikakvo dotezanje nece pomoc osim nove shelne.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.