Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 21:04   #101
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
i još jedna stvar koji treba pazit kod ugradnje prozora je ista visina prozora, kad mi vodimo montažu ona se stavi laser i svi prozori na etaži su na istoj visini, to bi trebalo bit pravilo, koje fušeri ne poštuju
Istina,ali nekad jednostavno nije moguče postić istu visinu,zbog zidarskih grešaka.

Pa onda kad se vidi konačni rezultat ispada da su fušeri radili,a ljudi ni krivi ni dužni.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:10   #102
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Istina,ali nekad jednostavno nije moguče postić istu visinu,zbog zidarskih grešaka.

Pa onda kad se vidi konačni rezultat ispada da su fušeri radili,a ljudi ni krivi ni dužni.
i onda se opet vraćamo na onu priću da je gradnja kuće kopleksan posao i da u svakom momentu moraš mislit 10 koraka unaprid, i zato ga treba prepustit profesionalcima
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:11   #103
Radimo adaptaciju stana/kuće od cca 100 kvadrata. Kakva su vaša iskustva sa pregradnim zidovima od knaufa (između ide kamena vuna). Kuća je na moru, e sad su me malo izludili razni savjeti sastrane, ono zid je zid, treba zid gradit od cigle bla bla...
Što vi mislite, kakva je zvučna izolacija u odnosu na klasičan zid, trajnost, nosivost, izdržljivost?

Hvala
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:27   #104
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Radimo adaptaciju stana/kuće od cca 100 kvadrata. Kakva su vaša iskustva sa pregradnim zidovima od knaufa (između ide kamena vuna). Kuća je na moru, e sad su me malo izludili razni savjeti sastrane, ono zid je zid, treba zid gradit od cigle bla bla...
Što vi mislite, kakva je zvučna izolacija u odnosu na klasičan zid, trajnost, nosivost, izdržljivost?

Hvala
Vremenski je brže gotovo pregrade od knaufa debljina zavisi od Vas može biti 10 cm 12,5 15 cm od knaufa. Zvučna izolacija isto zavisi od debljine. ako je pregradni zid onda nije nosivi ako ga mislite koristiti kao nosivi onda bolje zidati od cigle. Trajnost ja ga imam već 15 godina na profilima nikakvih problema ne vidim. Sama procjena trajnosti zida nemoguće procijeniti ako nema vlage dosta dugo. Nisam previše pametan ali se dosta razumijem u taj sport.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:34   #105
Hvala na odgovoru. Debljina zidova od 10 cm i zid od cigle, gdje je bolja zvučna izolacija?
I što se tiče vješanja po zidu, kuhinjski elementi, police i slično, može li to podnit?
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:08   #106
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Debljina zidova od 10 cm i zid od cigle, gdje je bolja zvučna izolacija?
I što se tiče vješanja po zidu, kuhinjski elementi, police i slično, može li to podnit?
Naravno da je bolja zvučna izolacija zid od cigle. Ali treba zid zazidati ožbukati pogletati pofarbati i treba vremena. A zid od knaufa je brže gotov a unutra u zid od knaufa se stavljaju jače konstrukcije na mjesta gdje ide viseća kuhinja i nekakve police. Tako da bi trebali znat gdje dolaze ti elementi da se to ugradi prije zatvaranja zida sa knaufom.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 17:58   #107
Pozdrav želio bih izraditi identicnu izvedbu knaufa kao sa slike pa me zanima dali mi netko tko se bavi s tim može procijeniti koja bi bila cijena materijal+ruke.

Dimenzije su 4 x 1.2 metra
Knauf je zatvoren s gornje strane i visi sa plafona pomoću željeznih nosaća koji su zatvoreni u knau kao što se vidi na slici a visina vertikalnog profila je 60 cm ma početku do 80 cm u sredini jer se radi o spoju dvije kose ploće.hvala

slika : https://i.imgsafe.org/db3585bf56.jpg
mercator11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.